Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lolka
27. okt 2009

dobre ranko pracantky 🙂 som sa napapala a zaroven vas aj docitala 😉
petuska, teba sa ta hnusna choroba este stale drzi ? 😖
ewe, pekneee brusko a teda, riadne ti podrastlo od vtedy co sme sa videli na stretku 😵
ja som si vcera fotila panderko, tak vecer vlozim fotecku.

martulanr
27. okt 2009

dobre ranko prave sme sa vratili z obchodu 😀 malemu som musela vychadzku spravit vstali sme uz o 7 ☹ a to by som ja este spinkalaaaa

pisali ste o tej welede oleji na masaz hradze ja som ju pouzivala ale aj tak ma nastrihli za co som im bola vdacnááá potom mi sestricka hovorila ze budem mat "novú" a tak aj bolo 😀 😀

petus skoro sa uzdav 😉

petuskaxfun
27. okt 2009

ahoj martu tak to je podla mna individualne koho nastrihnu a koho nie ja som tiez citala o tom a zeny pisali ze tiez ich nastrihavali,maloktoru nie myslim z tych co pouzivali pred porodom weledu na masaz hradze 😒

lenica81
27. okt 2009

ranko dievcata... celkom dobre sa mi vstavalo... len ako dlho to potrva... 😔

petus, drz sa a setri... ja chvalabohu nejake problemy nemam, ale v lete som kvoli klime musela hltat ATB, a teda, nebolo mi vsetko jedno... teraz chrumem vitaminy aj zive aj mrtve a k tomu echinaceovy sirup na imunitu... je to sice zbrnda sladka, ale maly ma cuca... 😀 a v tej MHD to nie je ziadna slava... este cakam, kedy sa to obdobie kychania, soplenia a kaslania rozbehne naplno... 😖

blumka
27. okt 2009

dobre ranko, my sme si dnes znova pospali do osmej... 😀 uz som to potrebovala si tak dobre oddychnut, bola som dva dni sama na terezku...uff..obdivujem mammicky, co musia byt s detickami same doma a nema im kto pomoct..Nam bol ocino prec dva dni a uz som miestami nevladala 😉

maculik
27. okt 2009

dobre ranko 🙂
blumka, tak to ti zavidim, Adelka buntosila od pol7 a v noci bola hore kazdu 1.5h. Este do 7.15 sme sa hrali v posteli, no nakoniec som sa akosi vyhrabala a v skolke uz bola kratko po 8 a ja v praci o pol9.
O pol10 mame zase akusi nudnu poradu, az do 11, vobec sa mi tam nechce ist, no ale co uz...

idem vas trosku docitat 🙂

lenica81
27. okt 2009

blumka... ako to zvladas... ja rozmyslam, zeby som mala dve baba po sebe... stale vaham... sak uvidim, ci vobec po prvom porode budem druhe chciet... 😀
nasi aj svokrovci ale byvaju na vychode... a tu v BA nemam okrem kamosiek zial nikoho... ☹

blumka
27. okt 2009

maculik, Adelka je este malicka, mne v jej veku Terezka vstavala rano okolo siestej, pol siedmej, v noci tiez spavala kadejako. Mne sa zda ze cim su tie deticky starsie tym lepsie spavaju 😉
baby, este k tomu malinikovemu caju...to kupim v lekarni? a je to sackovy ci sypany? a to sa tak aj odborne vola, ze malinikovy? lebo ako poznam niektore lekarne, ked tam nabehnem ze chcem malinikovy caj, tak budu na mna cumiet, ze co chcem... 😀

alex
27. okt 2009

ahojte kočky,
ewe ty kde si nabrala také bruško, fííí, však na stretku si skoro žiadne nemala. Ako ti zrazu vyskočilo 🙂

martinaj
27. okt 2009

no baby to sa zvladne 🙂 ja som sama doma kazdy den s malou, niekedy aj cez vikendy.... moj MM chodi az po 19.00 vecer domov 😠 sranda bude, ked budu 2 deturence 🙂

blumka
27. okt 2009

leni, zatial to zvladam v pohode. Ja tiez v podstate nemam nikoho na pomoc, nasi su na Orave, svokra sice byva s nami od jula (teda my u nej), sice pomoze tym ze aspon navari ale viac sa viem zorganizovat, ked sme s Terezkou same. Ocino nam od rana siedmej do siestej pracuje na stavbe a ked tu svokra nie je, tak stiham vsetko, aj navarit, poupratovat aj poprat aj s Terezkou sa pohrat aj s nou ist von..a dokonca stiham aj vysivat (ja som maniak na vysivanie 😀 )..Uz mam proste svoj zabehnuty system, ktory funguje, ale akonahle uz nie som sama, tak uz neviem co kde a tak....kazdu chvilu by sme sa mali stahovat na horne poschodie, takze znova budeme cely den same..tak sa tesim 😉
A terezka je uz predsa v takom veku, ze uz sa vie aj sama pohrat, takze uz je to lahsie 😉
Ja som chcela deti po sebe aby neskor neboli medzi nimi nejake velke rozdiely, zo zaciatku to bude tzsie pre mna ale potom to budeme mat vsetci lahsie 😉

blumka
27. okt 2009

marti, ved ked musis, tak sa zvlada, len ked si clovek zvykne, ze ten ocino je kazdy den aspon o tej siestej doma a trosku aspon na tu hodinku odbremeni maminu ze sa s malou posali, tak uz je to ine 😉
Nasa mala ma asi v sebe hodinky, lebo aj vcera pred siestou, prisla ku mne, dala mi dolou okuliare a povedala "salit" 😀 to vzdy robi s ocinkou... uz vie ze chodi okolo siestej domov, a ze sa s nou posali a pohra 😀

martinaj
27. okt 2009

blumi presne 🙂

hajdylca
27. okt 2009

dobre ranko dievcence... tak ja dnes spravila doma poplach- nastavila som na druhom telefone budik na 5:45- len tam este bol stary cas 😀 ale sme potom este zaspali dalej, a on za 10 minut zase zvonil 😕 ale nakoniec sme vstali a dosli aj normalne do roboty 🙂 ale to co je v poslednom case na cestach, normalne nechapem... katina a Ty chodis kam k lekarovi??

kakatka1
27. okt 2009

Ahojte! Skocila som Vas kuk, ako sa mate? My sme Ok, len spanku by mohlo byt o tosku viac, ale to je asi len sen v nedohladne. 😒 Dnes si musim zavolat o vysledky z cukru, dufam ze nebudem musiet dietovat. 😅

maculik
27. okt 2009

blumka, no to dufam. Aj ked to zase budem mat dalsieho drobca, co bude vstavat 😝 😀

ten caj kupis v lekarni, ja som si zvykla kupovat sypany, mam take radsej. To by mali urcite poznat pod tymto nazvom, ked tak im povedz, ze z malinovych listov. Ale ja som hovorila malinikovy a vedeli. Asi je to ziadane tehulkami 😉 🙂

ja brusko pridam zajtra, uz je odfotene, ale dnes som dala fotak do jasli, kedze je to Adelkin posledny tyzden, nech jej spravia zopar foto na pamiatku.

blumka
27. okt 2009

macul, neboj...ono sa to same tak akosi zariadi 😉 Ja sa niekedy tak strachujem dopredu ze co sa bude diat, a vzdy sa to tak nejak same vyriesi... 😉 najdeme si system aj s dvoma detickami 😉 Moja svagrina ma tri..prva ma 3 roky a druhe su rocne dvojicky...a zvlada 😉

andrea2603
27. okt 2009

blumka, ten čajík malinikový je čaj z ostružiny.

lolka
27. okt 2009

ja si kazde rano, ked horko-tazko vstavam do prace vravim, ze o par mesiacov budem hore kazdu chvilku 😒
nic - moc predstava, ale babetko za to stoji 😉 ved si nejako zvyknem....

andrea2603
27. okt 2009

dievčatá, ja si myslím, že dve detičky zvládnete ľavou zadnou 😉

katina2209
27. okt 2009

hajdylca chodím na Bajzovú a rodiť chcem v ružinove aj s prvým som tam rodila a bola som spokojná 🙂

katina2209
27. okt 2009

andrejka ty si tuším včera písala že podľa toho čínskeho kalendára ti vyšlo dievčatko mne tiež a budem mať chlapčeka takže to nesedí možno do tretice, keby som vedela že tretie bude dievčatko možno by som sa na to ešte dala 😉 i keď v 3 izbovom byte 3 deti máte to takto niekto?

andrea2603
27. okt 2009

katina, práveže mne podľa toho kalendára vychádza chlapec, ale tesne, lebo 1-2 týždne po počatí som mala už 30r. a to by už mala byť baba. No tak sa z toho vysomár?
My bývame v 3 izbovom byte a prinajhoršom spálňu časom necháme najstaršiemu synovi a my si posteľ dáme do obyvky, veď je dosť veľká a nejak to tam pooddelujeme.

katina2209
27. okt 2009

tak to máme podobné podmienky, no mne tam práveže v kuse 5 mesiacov vychádza dievčatko,lebo ja mám 33 a keď som počala tak som mala 32 🙂

hajdylca
27. okt 2009

katina ja som myslela, ci nahodou nechodis na ucitelsku-teda teraz na lotysku... kati my sme byvali u nasich tak, a v pohode sa to dalo 🙂))))) inak som nasla ten cajik ze ho aj v lekarnach by mali predavat- http://www.mojalekaren.sk/hil-ostruzina-malinov...

lolka
27. okt 2009

kati, a v Ruzinove si mala nadstandart ? moze tam byt cez den muzik so mnou ? teda na tom nadstandarte.

lenica81
27. okt 2009

a u koho si rodila... ja chodim k divekymu do sukromnej ambulancie, ale on ma ja porody v ruzinovskej... tak uvazujem nad ruzinovom... ale antolsku mam blizsie... takze dilema u mna...
my mame napr. 2garzonku... a to sa tam budeme nejako musiet zorganizovat... planujeme nejake upravy, ale az ked bude maly na svete... teraz v zime je to nerealne a treba este nejake tie papiere vybavit...

katina2209
27. okt 2009

áno, ja som nemala ale volala mi známa sestrička po roku čo som porodila,že či sa nechystám ísť znova rodiť,že už majú nadštandard a aj moja kamoška tam rodila bola na nadštandarte a boli dve na izbe čiže keď si mužík zaplatí môže tam byť s tebou myslím,že sa platí na deň 20 Eur a za kamoškou chodil mužík aj s dvoma deťmi a v pohodke tam boli spolu nemusela chodiť na chodbu a dieťa by bolo iba za sklenenou stenou takže asi takto je to na nadštandarte

katina2209
27. okt 2009

lenica u divekyho a bola som veľmi spokojná aj teraz by som chcela u neho rodiť možno by sme sa tam stretli máme podobný termín 🙂

loginka
27. okt 2009

caute 🙂
zosi ano silvia 🙂
ewe a z tej weledy sa objednava, ci je to ta z Polusu ako si pisala? inak pekny rozdiel to tvoje brusko pred 2 tyzdnami nic a teraz je uz riadne
ozaj a caj z tej maliny to si mozem aj listky z riadnej maliny obtrhat?

jeee uz mame vymalovane je to mile taka fialkova s oblackami 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre