Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

janielah
15. dec 2009

no ja neviem ako to bude s nami, nakolko ma manzel novu robotu a v skus.dobe nie su ziadne dovolenky, ani volna...
logi, vy to ako budete riesit?

olifcek
15. dec 2009

gari jj, ved i preto sefovi povedal, nech s nim nerata, je to moj anjelik, a sef vyhovel x;o) no uvidime, ci to bude tak i ked pride na lamanie chleba... 😕

baby, co ste rodili prirodzene...po akom dlhom, case ste uz fungovali? myslim, kedy uz sa da chodit a pod. existovat normalne, ist aj do obchodu a treba, dvihat babo a pod. ako dlho treba lezat a hojit sa? cca, jasne, ze je to indivindi

katina2209
15. dec 2009

no to je super zoska ja som myslela,že si bola v atelieri si dať porobiť fotky...
no ja som tiež minule nad tým rozmýšľala,že či tie fotky neočumujú aj nejaký úchyláci...

andrea2603
15. dec 2009

ten ocot si treba dať hneď ako sa Vám niečo nezdá /mne sa bežne začalo robiť také lokálne začervenanie na prsníku, ešte bez bolesti a na noc som zalepila a ráno bolo o.k. Najťažšie sú prvé 2-3 mesiace, potom je kojenie super 🙂

olifcek
15. dec 2009

zoska zavideli len x;o)

janka a on pracuje od rana do vecera? lebo ak na zmeny, zvladnete x;o) moj manzelik pracuje od 8.00, resp. 8.30 do 17.00, no a predtym stihne i na urad zajst, dufam, alebo potom stredy su dlhsie x;o)

katina2209
15. dec 2009

olifcek ja tak po dvoch týždňoch som si vedela normálne sadnúť,ale mňa aj šili odspodu a dosť ma to bolelo tak som sedela na pol zadku, ale v nemocke som si robila všetko sama a doma mi pomáhal mužík, ale v noci som ho ani nebudila,lebo ja mám taký ľahký spánok že malý len zamrnkal a ja som už bola hore 🙂

olifcek
15. dec 2009

janka a uz i pocas ksus. ma narok na dovcu..odpracuje 21 zmien a ma narok na 1/12 x;o)) snad mu v praci nebudu robit problemiky a budu ludmi

olifcek
15. dec 2009

ksus - skus.

garonka
15. dec 2009

Kati no jasne 😀 ja som taky spachtoš a si neviem predstaviť menej spavať ale sme si robili srandu že v najhoršom prípade spím v obyvačke a drahy ma len zobudí nakrmim maleho a otočim sa na bok a chrapem ďalej, no nebude to realne lebo by som bola nespokojna či je všetko oki 🙂

Jani no ku mne príde mamina ta ma bude čakať už doma, aj svokra chce prísť ale vravím nieje dobre tu mať toľko ľudí pokope ja si musím najsť system ako sa zapracovať s babenkom sama.

janielah
15. dec 2009

oli, ano, on pracuje na smeny, tak dufam, ze bude ako hovoris...
ako je to s tou dovolenkou? odpracuje 21 smien?

olifcek
15. dec 2009

kati jj, ja manzelika tiez v noci nebudem chciet budit...ved on itak nenakoji a bude musiet do prace vstavat rano, tak snad to pojde nebudit ho...x;o) ja ked niekam mam ist, automaticky mam spanok ako zahacik, cosi sa pohne a uz nespim, a pritom vstanem vyhajana i ked som spala malo, divne...no dufam, ze mala nebude moc zla a bude spinkat aspon dve hodky stale po kojeni, nech si i ja odpociniem...

andrea2603
15. dec 2009

olif, pri prvom po mesiaci som si vedela normálne aj sadnúť, ale to som bola zašitá "až po uši" a po druhom som v sobotu o 11.30 porodila a o 16.00 som sa už motala po chodbe, lebo ma prišli pozrieť rodina, v piatok som už doma upratovala, samozrejme že tak zľahka 😉 . To je vždy individuálne.
Do obchodov a veľmi medzi ľudí netreba chodiť tých 1. 6 týždňov, to šestonedie má asi nejaké opodstatnenie, že prečo trvá 6 týždňov a mamička a bábo by sa mali šetriť. Môj názor.

janielah
15. dec 2009

garonka, ja tiez budem s mojou maminkou, ale nie ona u mna, ale my u nej 🙂 tak dufam, ze to spolu zvladneme... dalsia vyhoda mat dceru 🙂 svokru nechcem v takych intimnych chvilach ...

tzn.ze aj ja raz budem s tou mojou takto pestovat jej babatko 🙂

olifcek
15. dec 2009

jani po 21 odprac. zmenach ma narok na 1/12 dovolenky, cize narok na dovolenku za jeden mesiac, dalsich taskto odprac. zmien opat...no a po 60odprac.dnoch uz ma narok na celu dovcu...jasne, ze zamestnasvatel ale nemusi po skusobnej dobe dat viac dovolenky ako za 3 mesiace, ale tak..ked s nim budu spokojni, nebudu planovat prepustit, nemali by mat problem dat mu i viac dovolenky, na ktoru bude mat narok. predpokladam, ze ma dobu urcitu, ak na pol roka, tak bud bude mat narok na dovcu vo vyske 10 alebo 12 dni, podla toho, ci zdokladoval 15 odpra.c rokov...x;o)

katina2209
15. dec 2009

no olifcek môj manžel je teraz v práci od 8,00 a včera prišiel o 21,30 🙂

garonka
15. dec 2009

Jani ani ja nerada svokru len som jej jemne naznačila že to zvladnem aj sama tak sa urazila, no dam si poradiť vo všetkom ale mamina je predsa lepšia 🙂

baby a sekcia je vraj horšia ako prirodzeny pôrod ? 😕 a vraj aj sťahovanie maternice bolí no ja mam prah citlivosti veľmi maly, bojím už ozaj všetkeho 😔

olifcek
15. dec 2009

adi aha, jasne, sestonedelie, oki, by doma x;)) saq sa zblaznim, malo sm doma? x;o)))

jani ja napriklad pred mamkou ani kojit nebudem, ja sa hanbim, hech, hrozna som cooo? x;o) ale verim, ze aspon po praci vzdy zajde, nech ma nejake vecinauci...predsa len, ma nas 4 a i segrine 4 vychovavala x)

olifcek
15. dec 2009

kati no ale musi mat i volno, ci zdieraju ho takto v praci? ak jo, treba poslat inspekciu x;O)

gari no ja som na sekciu pocula i take i onake, takze tazko povedat x;o) mne sa napriklad jazvy a rezy rychlo hoja, tak asi by som so sekciou mala ovela mensi problem ako citlivejsie...x;)

ja mam prah bolesti dost vysoky, ale este som nerodila, takzeee...x;O)

katina2209
15. dec 2009

a garonka po kojení sa ešte aj prebaľuje,lebo bábatko zvykne aj kakať aj cikať pri kojení....

olifcek
15. dec 2009

idem ja na chvilku do kupelne...x;o)

olifcek
15. dec 2009

kati takze po kojeni, nie pred, jo? okiiii x;O)

garonka
15. dec 2009

Kati no veď to 🙂 ale spanok nam hadam nebude tak chybať ak budeme mať pri sebe tie vytužene pokladíky 🙂
kamoška mi vravela, že kym nakojí maleho, kym prebalí odgrgne, kym zaspí jej prejde aj hodinka a pol 😕 fuha

andrea2603
15. dec 2009

olif, nemusíš byť doma, aj ja som po 2 týždňoch s malou začala chodiť na prechádzky, ale žiadne nákupné centrá a návštevy, okrem najbližších.
Keď ti Olivia začne revať v kočíku ako o život, tak ju nakojíš aj v mestskom parku 😀

Sťahovanie maternice som citila už po prvom pôrode, ale to nebolelo. Po druhom som od bolesti skoro steny škriabala. To že preto, lebo maternica je už viac pružná, ponaťahovaná a musí vydať väčšie úsilie aby sa dostala do pôvodnej formy. Takže prvorodičky nemusíte báť. A druhorodičky: mne od bolesti pichli injekciu a potom 2krát dali tabletku, už keď sa to nedalo vydržať.

katina2209
15. dec 2009

neboj olifcek potom sa nebudeš hanbiť ani ti to nepríde bude to také samozrejmé no môj manžel to má vždy takto pred vianocami síce mu preplatia nadčasy ale niekedy už nevládze...
no a po viacerých deťoch tá maternica keď sa sťahuje bolí viac... to by asi vedela aj andrejka povedať ja som tak počula

katina2209
15. dec 2009

ja som prebalovala vždy po kojení,lebo pred kojením bolo iba nacikané trošku a po kojení tam bolo už aj naložené 🙂

garonka
15. dec 2009

Adi a babenko ti priložili hneď po pôrode? kamoška rodila prirodzene a maleho jej priniesli na druhy deň inač nemal ani žltačku, krasne miery mal no išla sa zblazniť od zufalstva že ani jej ho neukazali

olifcek
15. dec 2009

adi ja len tak tu okolo bloku mienim chodit len...kym sa s malou nenaucime, kolko mame casu medzi kojeniami x;O) chcem sa vyhnut kojeniu v parku 😅

adi a ako dlho sa asi ta maternica stahuje?

kati aj povedala x;o))) nooo, ale aspon, ze preplatia no x;o) ale verim, ze je toho vela, tolko hodin, fuu

olifcek
15. dec 2009

gari toto som sa uz pytala vidis? a odpoved asi neprisla x;o) ale popytam sa v nemocke, ze ci prikladaju babo hned...alebo az po umyti, lebo nechcem cakat do dalsieho dna, ale ani kojit pred lekarmim hehe x;)

olifcek
15. dec 2009

a jed pravdou, ze ask babo krmite prevazne iba z jednej, ze su potom prsia nerovnako velke, ked uz kojit prestanete?

garonka
15. dec 2009

ja sa teším ako bude suseda chodiť všade namosurena, že sa nevyspí lebo babo bude i v noci plakať 😀 už teraz mi ta pani robí zle prenaša mi kvety na chodbe, tak som rozmyšľala, že na kvetinač dam alarm 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre