Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maminnka
20. okt 2010

@zucana mozem ja za to, ked tie topanocky milujem? okrem toho ze su krasne, su aj kvalitne 🙂

olifcek
20. okt 2010

@maminnka jo, len dufam, ze to nie je moc zle... ale tak, oliv musela dohnat na svoj vek, no x;o) a som stastna, ze uz teraz, lekari, ze medzi rokom az dvoma, ale, ze do troch je cas...este uvidime ako pohyblivost, ale uz mesiac sama sedi, plazi uz davno, snazi sa stvornozkovat, sem tam urobi uz par krocikov stvornozky, co som myslela, ze uz stvornozkujeme, ale ee, stale sa len snazime x;o) ale myslim, ze toto ide tiez pekne xo) ked sa pridrziava, uz klaci a drzi sa len jednou rucickou, uz sa na nozicky stavia...x;o) ved...vraj do roka a pol je cas na chodenie x;OD

a dakujem

maculik
20. okt 2010

ahojte 🙂
@jja aj my Biogaia pouzivame, mala som ich aj pri Adelke, ked ju tento rok par mesiacov veeeelmi zapekalo, ale bohuzial jej to nepomohlo :( ale tak aspon ako prevencia, ked papala atb, tak som jej to davala. Ale vyskusaj, mozno vam pomozu.

ja som bola s Adelkou v skolke vyrabat ten lampion a 8.11. ich podvecer pojdeme zasvietit do skolky, dufam, ze aj mm bude moct ist, uz som mu povedala, nech si zapise do diara. On bol zatial s P.vonku (vraj asi 25min 😅 a potom nas cakali doma a uz je spat v robote a Petrik buva.

kocky, ti vasi drobci su inak sikovni, Petik je zase z tych lenivsich, ako vidim, aj ked teda Adelka bola este lenivsia. My o sedeni ani chyru, 4nozkovat zatial len tak, ze sa hojda a sup na brucho 😀 a pekne robit, to co vie, teda plazit sa, a stat nehrozi tiez. Ked ho chytim pod pazuchy a akoze postavim na nozicky, tak ma z toho velku srandu, najprv sa len smeje a potom si zacne sadat a rehoceee sa... Ale ved mame cas 🙂 Ale uz aspon ma pekne prelieza 🙂

lenica81
20. okt 2010

baby, nesalte sa... u nas den v nervovom udoli, zda sa, ze lezu dalsie zuby, aj vela kakal a furt rumazga... a malo spal k tomu... 🙄 joj, nech su uz von... 😔 je to tu opat, padim...
nestiham reagovat... 😅

laxity
20. okt 2010

tak tá moja Naty zase brutálne pľuje 😀 ...to som tu dlho nemala 😀

blumka
20. okt 2010

@njonja, prve topanky nekupuj cez net..proste chod do obchodu a skusaj...a potom uz budes vediet ake cisla kupovat 😉
@olifcek, neviem ako @garonka akosi sa neozyva..ale ja teda idem 😉

laxity
20. okt 2010

@olifcek prosím ťa kde je tá tabuľka koľko má cca dieťa vážiť a meriať v tomto mesiaci? 🙂

olifcek
20. okt 2010

@laxity http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Calculat...

@blumka zavolam jej, ale...asi mi nedvihne, ja na nu moc nemam stastie v tomto 😀

olifcek
20. okt 2010

@blumka nedviiiha

@katka888 ideees?

lolka
20. okt 2010

cafte, dosla som kuk, mm este vonku kocikuje, ale uz som mu volala nech dojde.....ved kedy pojde potom viki spat ? cez den tolko nepospala, tak teraz zalomila.
@laxity aj u vas sa pluje ? Viki vcera aj dnes furt prskla a plula, ze bola cela mokra, aj pod krkom.
no, asi je to zubkami, dnes sme nahmatali 4. 😉 je to horna 1 a az na par dni jej obe horne 1 vysli naraz 🙂 nastastie bez horucok, len bola trosku mrzuta, ale dala som calgel a bolo dobre.

@maculik my sme asi tiez lenivejsi, aj ked sa v poslednych dnoch zlepsila. plazi sa dozadu, otaca a takto sa dostane kam chce 😵 sediet sami este tiez nesedime a na 4 sa pohupuje, ale nepohne sa dopredu 😅

laxity
20. okt 2010

@lolka tvoj Viki ešte vonku v kočíku a mne už Naty spí 😀 ...jojo pľuje vo veľkom druhý deň, naposledy v lete niekedy 😀

@olifcek ďakujem 🙂

lolka
20. okt 2010

@laxity uz su doma a prave sa Viki laduje kasou, mm krmi 😉

na Markize prave vraveli, ze bude kruta a dlha zima, brrrrr 😒

laxity
20. okt 2010

@lolka to si ma vôbec nepotešila ☹

inak sánky budem riešiť až na rok? 😕

blumka
20. okt 2010

@lolka a zima so snehom? 😅 to by si zas mna potesila 😀
@laxity no ak bude vela snehu tak sanky sa zidu 😉

maminnka
20. okt 2010

aj ja som zachytila, ze bude studena zima, vraj teply Golfsky prud ma len polovicne prudenie, slaby tok a aj teplotu.

katka888
20. okt 2010

@olifcek
IDEEEEMMMMM ....
9:23 alebo 9:38 deviatka od bieleho domu?

blumka
20. okt 2010

@katka888 @olifcek tak idem trepat tortu 😀

laxity
20. okt 2010

@blumka myslíš, že by sme už mohli aj kúpiť tento rok? Či je to zbytočné? 😕 ...samozrejme ak bude sneh 🙂

laxity
20. okt 2010

@blumka a to kde si dáte tu tortu? niekde vonku na lavičke? 😀

či vy tuším ideme @svetlankat či? 😕

lucia411
20. okt 2010

cafte cafte babule...ako sa mate?my sme dnes mali heavy den 😝 ale dopadol vyborne...celi zaspala do 3 sekund teraz vecer...no a dnes som zazila strasnu hodinu strachu...moja duracelka spapala od hyg.vreckoviek ten lepak co sa zatvaraju tie vreckovky...neviem ako sa jej to podarilo odhryznut, ale podarilo sa... 😔 bola som snou akurat v potravinach..nakupovali sme a ona sa hrala s tymi vreckovkami ved ma rada vsetko co susti...ja som naberala jablka a ona to odhryzla, nemala som ju na ociach ☹ a naraz sa zacala dusit...no strasne, ja som nevedela co robit, skusala som jej vyberat ale neslo to von zaseklo sa jej to v tom malom krku...ale videla som to....no volala som muzovi, potom nasej det.lekarke a hned sme leteli k nej...tam jej to jeden lekar vytiahol prstami.. ☹ dievcata nikdy nedavajte nic take detom co im nepatri do ruk...strasne si to vycitam, pocuila som sa nenormalne po dnesnom dni...som strasne plakala, bol to sok, nevedela som ako jej mam pomoct...ale Celi uz fajn, len ja sa z toho budem spamätavat este dlho...m inule mi spadne z postele a teraz toto...co som ja za mamu? ☹

blumka
20. okt 2010

@laxity zalezi ako ich chces pouzivat..ja som mala pri terezke, ale skoro celu zimu sme boli na orave a tam bolo snehu dost tak sme chodili na sankach...aj ked terezke dost trvalo kym pochopila ze tam ma sediet a nevrtiet sa, ale dalo sa...ale tu v ke sme ich vobec nevyuzili lebo tu nebolo zas tolko snehu

blumka
20. okt 2010

@laxity jj ku @svetlankat 😉

blumka
20. okt 2010

@lucia411 si najlepsia mama pre celi aku moze mat 😉 take veci sa stavaju, je to hrozne, isto si sa velmi bala..ale uz je ok, tak uz na to nemysli....

lienka2
20. okt 2010

@blumka uz som doplnila do tabulky 🙂

blumka
20. okt 2010

@lienka2 no idem kuk

blumka
20. okt 2010

@lienka2 tak sa mi to paci 😉

lenica81
20. okt 2010

@lucia411 netrap sa... mi mame taku penovu podlozku so zvieratkami a Vilo ju zacal lupat a nacpal si to do pusy samozrejme... a ja ze co je tak dlho spokojny, ked ma novy chod... ale normalne mi az od zaludka zle doslo... kusisko som vytiahla, lebo bol velky a nedal sa mu zhltnut... 😔 chvalabohu, ale neviem, ci nezjedol nieco mensie, ale kaka v pohode a neboli ho brusko... tusim jedna baba tu uz spominala sacok, tak odvtedy mam paniku, lebo jej doc povedal, ze sa mohlo cosi stat... zeby v brusko sarapatilo...
podlozka uz na 2. strane otocena, ale ak ju zacne vytrhavat, tak bude na podlahe... 😅

lenica81
20. okt 2010

@blumka aj ja... hadam to savelo dobre... 😅

blumka
20. okt 2010

@lenica81 jj teba som si uz davnejsie vsimla..teda v ramci dneska davnejsie 😀
no, juli rada obzuva papier...terezka si kresli, necha to kade tade a uz ked nic nepocut len mlaskanie tak uz k nej bezim a vytahujem z ust...dnes som vytiahla nalepku z pusy 🙄 ale nastastie este nic take nezjedla...
ale terezka napr. zjedla moje nitky na vysivanie...nie teda vela ale dost taky fajny kus jednej...na druhy den ju vykakala 😅

lucia411
20. okt 2010

@lenica81
@blumka dakujem baby...ale lekarka mi povedala, ze som prisla v hodine 12-tej..keby jej to zaslo hlbsie do krku tak by sa zadusila ☹ nemozem ani nato pomysliet...som sa tak triasla ze som ani soferovat nemohla...ani povedat doktorke do telefonu co sa stalo....este dobre ze mm je taka kludna povaha, samoska aj on bol vystresovany ale zachoval si chladnu hlavu upokojoval mna a aj malu ☹

maminnka
20. okt 2010

@lucia411 netrap sa a nevycitaj si, nemohla si vediet... takych veci je milion, fakt sa vsetko neda predpokladat, co by sa mohlo stat. Mne Natalka vcera asi zjedla kusok listu z fikusu. Skoro som dostala infarkt, ked som zistila, ze fikus je jedovaty. Volali sme do Stvrolistka, tak ma ukludnili, ale nebolo mi vsetko jedlo. Nasla ten list spadnuty na zemi v obyvacke :( :( a tiez som jej uz z krku prstami vytahovala kusok rozteku, mala ho dost hlboko uz :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre