Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

avaka
15. apr 2011

cafte 🙂 ,ja si popijam kavicku ,vyjedam torticku,co sme dostali...dnes nevarim 😎 ,ale zato budicek5:40 🙄

@lenica81 ,my sme dofcu zatial nejako neriesili,skor to vyzera,ze tento rok budeme bez,ale tak rada sa necham prekvapit 🙂
a mame tiez len 1 spanok,aj ked vstane takto skoro,skor cez obed potiahne potom,to mi robi naschval

@katka888 krasny nabytok 🙂 ,my mame detsku zatial len tak,ze ani nevyzera ako detska...mame tu PC a gauc,takze to jee skor moja izba a mm 😀 a @blumka a kocky asi dobre radia,radsej lacnejsi,ja som rada,ze aj sedacku sme kupili lacnu a da sa aj utriet
🙂 a tie nalepky sa do izbicky hodia a skraslia pekne...ja som malej kupila pekne drevene na stenu pred niek.mesiacmi,len ich este nemal kto nalepit,ale tak nebyva v tejto izbe tak som to nechala tak zatial
@maculik a co to mas za heslo tri xxx ? 😀
@jja,@olifcek, rada 🙂 ,zalezi kedy,2.5 mam skusky 🙄 inak dnes bola pred nasim domom taka buracka,,, 😔

maculik
15. apr 2011

@avaka nie, styri 😀 😀 😀

a mnam, ja som si vytiahla coko mafin, ale az ked vstaneme. IDem ja buvat 🙂

katka888
15. apr 2011

@avaka
my sa budeme stahovat do reprobeneho a mm tam uz nechce stare nabytky 🙂 takze poriesime uz normalnu detsku nech deti uz maju.... som uvazovala kupit len zakladne veci, skrina, postel , komoda a veeelmi sa mi paci ta truhlica, taku som chcela ako dieta, ale kedze na nu chcem navrch sedak, moze byt kludne aj obycajna. a ostatny nabytok ako policky by sme doriesili niekde inde. aj pracovny stol ma este 5-6 rokov cas, takze zvazujem fakt len nejake tie 3-4 zakladne kusy, co hadam budu mat na najblizsich 15 rokov 😀 😀 a aj tak to vidim tak, ze ked ich bude lamat puberta, kedze budeme mat asi chlapceka, tak budu chiet byt separe..... viki sama a maly cmukos sam .... esteze sme "preventivne" kupili 4izb byt / jedna izba mala byt pracovna a hostovska, ale uvidime co zivot prinesie 😉 /

jja
15. apr 2011

@lenica81 vau, ta postel vyzera dobre....my mame zatial prirazenu postielku, ale baby, neuverite...kajke bude o chvilu ta postielka mala...ona sa tak roztahuje a natahuje v tom spanku ze ma stale nohy medzi rebrinami 🙂 mozem tam mat ake chcem hniezda a somarinky poprivazovane...nepomoze nic...
ale ta postel ma zaujala...aj to ze sa da pod nu dat este jedna postel...pre navstevy🙂

lenica81
15. apr 2011

@katka888 v ikea maju obycajne a pritom sympaticke zostavy do detskych izieb, a farebne... 😉

@jja my sme ju vzali kvoli tomu celu, aby neprepadol a k tomu myslime do buducnosti, lebo chceme 2 deturence a pokym ja nepojdem do prace a chvilu nebudem robit, tak nebudeme moct uvazovat o vacsom byte, tak vysuvacia je asi naj volba, kedze poschodova je az od 6. rokov...
a nas Vilko pre istotu nemoze ani nohy pomedzi rebriny mat, lebo mu proste vadia... tak hadam tato postel vyriesi nas spaci komfort... 😅

lenica81
15. apr 2011

sme si objednali pizzu po dllllllllllllhej dobe... mnami, uz sa tesim... 😵

svetlankat
15. apr 2011

@lenica81 jej my sme mali vcera, tiez po dlhej dobe. Tak nech Vam chuti

katka888
15. apr 2011

@lenica81
hej, len my tu ikeu nemame ..... 😒

hajdylca
15. apr 2011

@katina2209 aj mne sa drobec budieva na pricucnutie, niekedy mam pocit ze i viac krat ako 3...
@olifcek no s tym jeho spankom/nespankom asi moc nic nenarobim- teda myslim tak ze nasilu ho neviem uspat...
@alex @zucana no som pomenej na nete celkovo, lebo ked doobeda spinka tak rychlo upratujem, varim a pod.. poobede sme vonku, a vecer teda on kym zaspi to uz je hlboka noc a vacsinou odpavam od unavy spolu s nim 😔 a este do skoly chodim takze toho casu je naozaj malo, na net chodim len skontrolovat email, tu IP a tak...
ale este k tomu jeho spanku on chodi spavat neskoro, ale zase rano spi o to dlhsie- vstava vacsinou po 8 hod. i ked moja mami mi dnes vravela ze to vobec nie je dobre, co ho mam rano o 6 budit 😕 😨
citam ze tu sa riesi uz nabytok do izbiciek, mne sa celkom pacia taketo postele http://www.nabytok-eno.sk/detske-auticka-postel...

olifcek
15. apr 2011

@hajdylca urcite nebud, nech haja kolko a ako potrebuje, upravi sa to, uvidis

zucana
16. apr 2011

@hajdylca aj nasa spava dlhsie kedze chodi okolo 22.00 spavat a spi aj do 9tej dnes dokonca do 9.15 a mne to teda dnes dost bodlo 😉 tak nechaj spat ked to VAM vyhovuje

hajdylca
16. apr 2011

@zucana mne drobec minulu sobotu spal do 10.13 🙂 a aj to som ho nechtiac zobudila, lebo som isla na wc....
a dnes tiez vstal az o 9 ale do som tiez isla na wc tak som ho zobudila, mozno by bol byval spinkal i dlhsie...
dnes spal len raz sice len hodinku, ale uz od 20 haja, tak snad bude dobra noc...
@garonka nas drobec ked nam zaspal v aute tak mm ho bol tiez schopny vozit hore-dole raz dokonca i 100km spravil s nim, ze vsak nech si pospi....
@olifcek moja mami to myslela tak, ze aby si zvykal, ze ked bude vstavat do skolky.. no na to je snad este cas...

olifcek
16. apr 2011

@hajdylca veru, na to ma este cas, teda ked sa do prace nemusis ponahlat 😵 ... u nas mame cas, lebo do skolky pojde najskor o rok, i to najprv len na par hodin a neskor na cely den, cize i my mame cas na upravu vstavania 😉

raa2
18. apr 2011

ahojte dievcata, ako sa mate? my dobre, matko sa uz zacina pustat, uz urobi par krokov, ale stale ako taky maly opilec 😉 Inak neviem ci aj vase deticky tak spia, ale odkedy sa posunul cas, tak mi matko spi tak krasne, ale sa mi zda ze strasne dlho, vie prespat aj od 19 do 9 rana, s tym ze mu davam raz alebo dvakrat v noci flasu mlieka. potom este aj cez den mi pospi 2 hodinky..som neni na to zvyknuta tak sa vas pytam ci sa niektorej z vas take nieco prihodilo. Dakujem!

teuska
18. apr 2011

ahojte babenky. Ja sa chcem spytat, aky mate kocik? Hladam teraz nejaky golfac, myslim, ze to bude stacit. Vie mi niekto nieco poradit?

@raa2 nas spava do 6 obcas do 7 rano a nezalezi, kedy ide spat, ci o 20.00, alebo 21.00 😝 Ale cez den spava aj dve/ tri hodinky, niekedy este dva krat, niekedy raz. Myslim, ze je to velmi individualne a zalezi to od babatka. Viac sa pohybuju, tiez ak su na cerstvom vzduchu, tak lepsie spinkaju. 🙂

blumka
18. apr 2011

@raa2 bud len rada 😉 moze to byt sposobene tym ze zacal chodit, vyda viac energie, tak potrebuje aj viac oddychu 😉
juli mava take obdobia, ze niekedy spi cez den dokopy aj 4 hodiny a v noci 12 a niekedy jej staci 1 za den

@teuska, ja mam peg perego pliko, este po terezke, a nedam na ten kocik dopustit, lahko sa sklada, a na relativne malu skladacku, co je pre nas dobre, lebo vela cestujeme, lahko sa ovlada, je dost priestranny, aj spodny kosik mi staci, ma vpredu madlo, ktore sa da odopinat, jedina chybicka krasy je ze sa rucky nedaju preklopit aby som na juli mohla pozerat ale proste stale je ona otocena v smere jazdy, co ale nie je az take strasne, lebo uz teraz sa nechce na mna divat ale vonku na svet...
ved na chate ho uvidis.. 😉

raa2
18. apr 2011

@blumka ved ano, ale mi to nejde do hlavy, ze zrazu tak zacal spavat, energie vida,ale dneska sedel v kociku, som bola v auparku a tam moc tej energie nevydal a uz taha skoro dve hodiny....vies ked si zvyknuta ze spi malo a potom zacne spavat vela tak sa divis 😉
@teuska tak spaval aj mne maly, ale teraz spava podstatne viacej..no sranda, uz sa aj nudievam ked tak dlho spi 😀 my mame chicco litte way a tiez som s nim spokojna, viem ho jednou rukou zlozit, ma cca 6 kil a zvladam na jednej ruke drzat maleho, poskladat ho a este potom aj za sebou tahat...

olifcek
18. apr 2011

@raa2 u nas sa tiez nocne spinkanie krasne upravilo.. asi po 13mesiaci ;) cez den mame jeden spanok asi od roka ak nie i skor, nepamatam uz, a haja cca 2 hodky 😉
@teuska neporadiiim, my mame manducu aj to v nej sme, len, ked chce oliv vonku hajat 😉

andrea2603
18. apr 2011

ahojte 🙂
@raa2 dobrý spachtoško 😵 🙂
@teuska ja mám športový kočík zn.GRACO a je fajn, ale by bolo ešte lepšie, keby má preklápacú rúčku 😉

raa2
18. apr 2011

@olifcek
@andrea2603 ale on taky spachtos nebol, som ho bola o pol 4 zobudit, isiel spat o pol 2 a teraz uz zasa spi, som zvedava do kedy rano pospi..S tym ze rano vstal o pol 10..on ale takto nespaval, budi sa raz okolo 4 - 5 na mlieko a potom spi dalej..sme sa ale teraz poobede nachodili 🙂
@olifcek no tiez po 13 mesiaci zacal takto spavat, no sranda 🙂 ked vstane rano o pol 8, tak poobede vie aj 4 hodiny dat, no nechapem...

andrea2603
18. apr 2011

@raa2 určite je všetko o.k., len veľa nabehá, tak potom veľa spí 😉

andrea2603
18. apr 2011

... a Liv už tiež 1/2 hodinu spí a to cez obed spala až 3 hodiny 😵 , ale poobede sme boli u babky na dvore, trochu sme sa aj bicyklovali, tak sa okúpala a zalomila hneď 😵

olifcek
18. apr 2011

@raa2 veru, uz vela chodia, tak potrebuju baterky nabit 😀 my sme dnes s oliv presli cca 3km, chi, paq sa pytala do manduci, ihned zspala, a hajala hodku, museli sme ju zobudit, lebo ju chcela vidiet neuro, boli sme na kontrole po pol roku, inak by este hodku dala 😀

olifcek
18. apr 2011

@andrea2603 my budeme hajat kusok neskor, ale urcite skor nez o polnoci, ci jednej rano, chi.. uz fungujeme lepsie 😵 😵

dorotka2
18. apr 2011

@raa2 len sa tes moja, nema mu co byt, zacal behat. Aj Viki,ked zacala chodit zacala viac spinkat, teraz mi da aj dve hodky, co pred tym nehrozilo, a dokonca mi da obcas dve hodky doobeda a potom este hodku poobede, a to ked bola babo tak cez den spinkala 2 krat 20 minut. Noc spinka clu, teda teraz sa mi budi tak dva trikrat, davame cajik a mliecko potom. A obcas mi da za cely den len hodku a v noci sa budi stale, ked idu zubky, takze bud rada, ja sa tesim ako mala,ked mi viac haja, aspon stiham nieco porobit. 🙂

dorotka2
18. apr 2011

@andrea2603 Viki zalomila uz o 19,15 dnes, lebo akosi poobede nehajala, doobeda hodku a pol, lebo sme sli von a to ona haji ani za svet, musi pozerat, aj ked ledva stala, behala a kricala na havkov, na vtaciky, na ludi 🙂

garonka
18. apr 2011

@teuska ahoj ja mam pure step easy zo začiatku som karala ten kočik lebo o mesiac sme ho reklamovali ale už v pohode, ma aj preklapaciu ručku čo mi veľmi vyhovuje, takisto mam golfač taka klasicka bugina ten je v aute ale my väčšinou sme už na nohach tak kočík tlačim prazdny pred sebou 😉 ale čo už s nami mame 4 kočíky a jedno dieťa 😅

hribikana
18. apr 2011

Ahojte dievcata,
niektore z chatariek sa mi ozvali ohladom topanociek. Takze ak mate este niektore zaujem, mozem doniest na chatu, vyskusate a uvidite. Ale aby sme sa vedeli pomestit do nasho kombika vsetci 4+kocik+nejaky ten kufor, tak by som potrebovala vediet cca cislo a vzory, farby, o ktore mate zaujem ... mailom by sme sa uz potom dohodli ...
pozeram, ze akurat mate debatku o spankoch... u nas je to bieda, Tomas presiel uz len na 1 spanok aj to iba 1,5 hodky, rano vstava okolo 6,00 a zaspava okolo 19,30 ... dnes sa mu prediera spodna stolicka, takze je zahlieneny a hotovy zo zivota, dasienko ma chudacik take bolave a zakrvavene, ze asi to bude riadne boliet ... no co uz,ostava sami uz len tesit na dnesnu noc, este aj spln je 😝

svetlankat
18. apr 2011

@hribikana U nas je to presne tak isto, my sme presli z dvoch spankov co robilo 5 hodin na jeden 1,5 hodinovy, aj to si upravila len teraz cez vikend, tak si zvykam aj ja.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre