Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

kisska
17. jún 2009

ahojte babulky, blumka to je super... uz mas nejake tipy, ako zvladat dve deticky? 😉 Adam je nastastie dobre dieta, ale velmi spolocenske a stale potrebuje asistenciu pri vsetkom co robi...

Ozaj dievcata, viete preco je najviac februatovych deticiek? Pretoze boli zamiesene v mesiaci lasky 😀 😉

zusika
autor
17. jún 2009

presne taaaaaaaaaaaaak!!!!!!!!!! 🙂 kisska aj ja sa na to tak pozeram..my sme sa v maji aj brali...takze ten mesiac je pre nas uplne zacarovany... 🙂

kisska
17. jún 2009

zusi tak to ste velmi romanticke duse, ze? Normalne viem, ako sa citis, z tvojich pismeniek az sala tehulkovske nadsenie 😀 😀 😀 velmi dobre si pamatam ako som sa ja citila, ked som to prvy krat zistila... je to ten najuzasnejsi pocit na svete... teda z tych, ktore si mohla zazit doteraz 😉 ... potom bude lepsie uz len ked ti daju babo do ruky... a ked sa na teba usmeje... prvy krat zakrici s postielky MAMAAAAA ... da ti tuuu najuslintanejsiu pusu na svete.... a ine drobnosti 😉 😀 😀 😀

zusika
autor
17. jún 2009

juj, az ma mrazi kisska!!!
jasne ze sa tesim, ale sa aj trosku tak zdravo bojim.... este sa vselico moze stat..... a kym si nebudem ista, ze babo je v priadku a nema ziadne vady..tak to este nebude take 100% nadsenie...
no a vy ste sa hned po roku dali na dalsie??

kisska
17. jún 2009

zusi inak co si sa pytala na to lietanie - zalezi od toho, ako sa budes citit a ako znasas lietanie. Inak 5. mesiac je na to idealny, uz by ti nemalo byvat zle a este nebudes velka a nemotorna. A pokial nebudes mat ziadne komplikacie, mozes si vylet krasne uzit. Pokial sa lietania bojis (niekedy si clovek jednoducho nevie pomoct), tak radsej cestuj inak, lebo to bude prilis velkz stres, ale ak nie, bude to super 😉 😀

zusika
autor
17. jún 2009

ja teda lietanie milujem!!! v tom nie je problem... ale dnes zase kamos riesi ze by sme isli do Chorvatska..tak este neviem co bude.... myslim ze toho mojho nezlomi... 🙂 ...

kisska
17. jún 2009

hej, tak nejak sme to planovali... Aj ked teraz to uz nebude take krasne, ako prvy krat, lebo drobec dava cloveku naozaj zabrat a nemozem sa uz venovat len fazulke (s Adamom som bola rizikovka hned od zaciatku, tak som si ho uzila dosyta) a uz teraz zacinam byt spava... ale velmi sa tesim, ze sa to takto podarilo. Uprimne povedane, som velmi leniva, pohodlna a sebecka, tak sme museli babatkovat hned ako Adam zacal spavat celu noc, lebo uz neskor by som sa asi neodhodlala... takto to budu partaci pri hrach 😉 😀

zusika
autor
17. jún 2009

🙂 ja si celkom uprimne neviem predstavit co by som robila cely cas doma... inak ak ta vypisu takto....chodia tiez kontroly zo SP..lebo si vlastne na PN, nie? a ked mas vychadzky tak to kolko za den..alebo ako to je...no a cas kedy ides k lekarovi sa do toho nerata, nie?

cukruska1920
17. jún 2009

Ahojte tehulky....ako sa mame dneska??? 😉

zusika
autor
17. jún 2009

ahoj.....pozitivne...dufam! 😉

zusika
autor
17. jún 2009

Kisska krasneho synatora veru mas...take slniecko... 🙂

jablonka
17. jún 2009

zusika - ked je tehulka na rizikovom je normalne na PN, moze prist aj kontrola - je tu taka tema na MK, kde baby o tom ci kontroly chodia dost popisali...vraj davaju obvykle vychadzky, dve hodinky doobeda a dve poobede, a okrem toho samozrejme hocikedy mozes byt u lekara a keby ta hladali vtedy, treba im dolozit nejaky papier, ze si prave bola na lekarskom vystereni...tak nejako to je 😉

cukruska1920
17. jún 2009

jablonka...ja som na PN a pytala som sa doktora na tie kontoly a vraj chodia... ale vies ako to je... no je zhoda nahod ci pridu aleb nie...ja este vychadzky nemam tak trcim doma ale ked pojdem na kontrolu tak ze mi da....

baby ....vas neprehana kazde rano??? ja prve co vstanem idem a potom cely den pokoj

zucana
17. jún 2009

caute baby zdravim...tu mame zamracene ale strasne teplo nech uz prsi !!!
ja som zatial na PN potom po prvych troch mesiacoch ked bude vsetko ok tak ma da na rizikove....tu chodia kontroly od 9.30-12.00 a od 15.00-19.00 a potom nechodia.
a ja som rada ze som doma...lebo som musela jazdit 30km tam a spat 4krat denne lebo mavali sme obednu prestavku 2 hodiny.v taliansku je totiz siesta :(
a zusik ujde to. rano vstanem o 10 🙂 potom trochu upracem len tak organizacne uvarim obed pride muz na obed mame hodku siestu a potom zasa trosku upracem pocitam si a popisem na konikovi ;) a potom je pred vecerou takze urobim veceru a prechadzka a spanie 🙂

zucana
17. jún 2009

cukruska ja idem tiez kazde rano ale neprehana ma ;)

jablonka
17. jún 2009

cukruska - tak nech uz mas cim skor vychadzky, ved predsa nemozu chciet aby si bola teraz stale zavreta doma...
no ja neviem, kebyze ja by som musela ostat PN, ako by som to dodrziavala, kedze mam dieta, s ktorym treba chodit von, a od septembra do skoly, kruzky...jasne ze aj ked manzel vela pomoze, nemohol by stihat vsetko 😕

cukruska1920
17. jún 2009

jablon...inak ja pochybujem ze vsety zeny co su na PN to dodrzuju...ved to sa ani neda...a potom...oni ti nemozu nijak dokazat ze si doma nebola

zusika
autor
17. jún 2009

nemozu predsa tehulky izovolat, ved prave pohyb na vzduchu pomaha.... ja by som napr. chcela byt u nasich na dome a nie v panelaku.... tak co potom... blby system..... ☹
a cukruska....ja som v poho....ziadne prehanky..normal...niekedy praveze trochu tazsie.....ale je to OK... 🤐

cukruska1920
17. jún 2009

zusika... tam na PN udas kde sa budes nachadzat pocas PN takze nemusis byt len doma..ja budem tiez na vikendy chodit k nasim

jablonka
17. jún 2009

no len si nie som ista, ci je dovolene byt na dvoch miestach - ze cez tyzden doma a cez vikend inde 😕 ...zda sa mi ze si musis vybrat iba jedno miesto 🙄

zusika
autor
17. jún 2009

hovorim ze blby system!!!!! ☹ ale dufam, ze to nebudem musiet riesit.....

cukruska1920
17. jún 2009

mmh.... robia sa vseliake podfuky

blumka
17. jún 2009

ahojtee...
no teda citam o tom systeme ked si na rizikovom...paradna blbost...jedna vec je ze zena na rizikovom si ma davat na seba pozor ale druha, ze potrebuje aj cerstvy vzduch a to uz nehovorim o spolocnosti...dufam, ze vas sa taketo nieco nebude tykat
kisska, viem o com hovoris...ja som tiez hovorila, ze zalezi od Terezky ake bude dieta..a s nou to je cim dalej tym lepsie. Ked bola uplne malicka, bola taky maly nervacik, nespacik...cim je starsia, tym je kludnejsia..sice poriadny sibal, a teiz potrebuje asistenciu skoro pri vsetkom..ale co je hlavne spi uz celu noc a ma momenty kedy jej staci ze ma vidi a hra sa sama...Momentalne ma obdobie babatiek...vsetky na ulici kocikuje, ked vidi babo v telke alebo v casopise tak sa ide zjancit..ma doma maly kociarik, do neho nasuka vsetky babiky a kocikuje po kuchyni...tak dufam, ze jej to vydrzi co najdlhsie a bude mi pomahat 😵
cukruska, u mna sa nedeje nic...zatial ziadne nevolnosti ani prehanky, nic...cakam kedy to vypukne 😀 😀

vevoncek
17. jún 2009

cukruška my sme asi nejaké prepojené ja mám tiež ráno prehánky hneď prvé čo musím spraviť je ísť na WC a to asi aj zo 3x a potom už mám do večera pokoj ale je to nepríjemné, lebo ma strašne brucho bolí a potom sa mi veľmi uľaví

baby a ako asi tak prebieha taká kontrola ja som to v živote nezažila príde niekto a čo otvorím uvidia ma a zatvorím dvere alebo ako 😀

jablonka
17. jún 2009

ani u mna sa tamer nic nedeje, ale pri prvom tehu mi byvalo zle az v tretom mesiaci, tak uvidiiime ako tentoraz 😅
ja uz mam doma velku kocku, v oktobri bude mat sedem rokov, som zvedava ake to pre nas vsetkych bude mat babo po takej dlhej dobe 🙂

jablonka
17. jún 2009

vevoncek - nezazila som zatial taku kontrolu, ale predpokladam ze im musis nieco podpisat - asi nejaky zaznam, ze ta nasli doma a dodrziavas rezim PN 😉

zusika
autor
17. jún 2009

vevoncek veru ja neviem...ale asi by ti mali dat nieco podpisat...ze tam boli a ze ta zastihli.... ja neviem....

cukruska1920
17. jún 2009

vevon.. ten papier co si dostala od doktora tak na zadnej strane su take kolonky... a ked pride kontrola tak tam ti daju podpis...to je vsetko..nemusis ich pozyvat na kavu 😀 mne to kazal doktor nosit aj na kontroly..bude mi tam davat peciatky

zusika
autor
17. jún 2009

co dobre mate na obed? mna caka az o pol hodku.... inak ja ked teraz zostanem hladne zle je....uplne mi pride nevolno a toci sa mi hlava..... a ano..ja mam kung-pao 🙂

jablonka
17. jún 2009

ja som dnes nase bambuliatko skoro priotravila v nasej jedalni v praci 😝 ...ani nebudem opisovat co to vlastne bolo 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre