Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

hajdylca
17. jún 2009

zusika ja mavam to iste, ak sa nenajem dlhsie, je mi zle, tak na vracanie... a aj kazde rano mavam taky cudny pocit... snad to cim skor prejde, a neprejde to az na samotne vracanie...

zusika
autor
17. jún 2009

presne to iste mam aj ja hajdylca....tak som zvolila metodu..ze musim mat vzdy nieco poruke...drobnost...netreba sa prepcgavat, ale aspon kazde dve hodinky nieco zajest.....

zusika
autor
17. jún 2009

prepchavat* pardon za necitatelny preklep.... 😀

blumka
17. jún 2009

ja som uz obedovala..cestovinky so syrovou omackou a kuracim maskom...mnam...a dopriala som si teda.. 😅 ...mne zatial zle nie je..ale som kazdu chvilu hladna..poriadne, akoby som nic nejedla...

zusika
autor
17. jún 2009

ja tiez blumka...ale musim sa krotit,aj ked teraz ten apetit naozaj mam.... som pred tehu tak na moj vkus pekne schudla...no 4-5 kg..no ale mne to stacilo na dobry pocit.... a teraz to nechcem tak rychlo nabrat spat..na priberanie bude cas..jem vela cerstveho ovocia a zeleniny...a to je zaklad

kucierka1
17. jún 2009

ahojte 🙂 , tak ja sa k vam tak opatrne pridam... v sobotu som nasla dve ciarky, tak uvidime, ako to dopadne.. 🙂 tuto sobotu idem na ultrazvuk, tak dufam, ze bude vsetko ok

hajdylca
17. jún 2009

ja uz teraz vazim viac ako by chcela, teda ovela ovela viac, ale snazim sa tiez neprejedat sa, a hlavne nechce moc vela pribrat som niekde citala, teda niekde bola aj taka tabulka navypocet ze kolko pri pociatocnej vahe a vyske priberie pocas tehu, tak verim ze budem drzat tej tabulky, lebo tam nebolo viac ako 7 kg... som planovala, ze kym budem tehu schudnem, ale nejako si nevyslo (chudnutie 😖 )..

inak ja bola uz 2 krat u dr. a mne vobec nedal foto z utz... teda vcera mi ani neukazal na monitore, len niekam pozeral on, a mi povedal, ze este nevidi neviem co (zrejme srdiecko?) ale ze je uz vacsie ako minuly tyzden, a ze to zodpoveda 6 tyzdnu, sestricka mi zobrala krv, 26.6. idem na nejaky utz. a mozno teraz uz dostanem knizku-ci myslite, ze este nie??? 😕

zucana
17. jún 2009

baby ja som predchvilou dojedla a uz som zasa hlasna ;) mam to take iste ako zusik a ostatne babenky
robila som dnes salat s kuracimi prsiami na parmezane celkom dobre.mne teraz chutia take svieze veci ako ocot balsamico na salate alebo aj kysele. a mne zacina byt zle az tak poobede.
vitam nove tehulky
a bolia ma prska :(

bambulka123
17. jún 2009

Ahojte tak ja som sa tiez tesila ze mi nejak nebyva zle akurat ked rano vstanem tak ma boli zaludok kym sa nenajem a vcera sa to zacalo trocha viac rano v praci mi prislo tak zle ze som skoro skolabovala.Dnes mi je tiez blbo zaludok citim niekde v krku.
jablonka tak to uz mas velku slecnu aspon ti pomoze z babatkom.
Dievcata ja tu budem na babo celkom sama teda z mm ale tak on pracuje cely den.
hajdylka ja som zacala v aprili z dietov a v maji som otehotnela tak kedze som sa zacala prejedat tak uz teraz som riadne pribrata ale nevadi hlavne nech je babo ok.
Ja mam na obed zemiakovy salat a rezen.Taku som dostala chut ze som si musela spravit.

zucana
17. jún 2009

mnam zemiakovy salat 🙂 bambi a ty si kde v zahranici?

kucierka1
17. jún 2009

ja mam zaludok stale jak na vode...hlavne musim vkuse dzobkat aspon nieco male, vtedy sa to celkom da...pri kristinke mi byvalo zle az do stvrteho mesiaca, ale tak, ze som nebola schopna fungovat, tak snad toto tehotenstvo bude ine 😝 Inak ja malu stale kojim, tak uvidim, ze ci budeme moct pokracovat..

zusika
autor
17. jún 2009

jej..ake sme mi uplne rovnake v tych pocitoch 🙂 a tie prsia..to je otrasnee!!! hajdylca este je asi skoro...az okolo 8tt je vidno srdciecko.... tak ten utz predtym bol mozno predcasny.,,,foto ti urcite da, ked bude nieco vidiet..ale asi si treba pytat.... inak baby tu hovoria ze u svojich lekarov za tie foto platia.... a nenajdes tie tabulky na narast tej hmotnosti v tehu?? to by ma zaujimalo.....

zucana
17. jún 2009

zusik ja som pocula ze sa priberie 10-15 kil a kazdy mesiac cca 2 kg ;)

bambulka123
17. jún 2009

zucana ja som v Irsku.No tie prsia to je des.U mna bolo zvlastne vzdy ked mi mala prist mrska tak ma boleli ale minuly mesiac nic az ked mi meskala dva tyzdne tak vtedy zacali.Niektore baby v tehu priberu az 20 kg

zusika
autor
17. jún 2009

to je sialene vela!!! ja viem ze je to sebecke, nie som modelka, ale 10 kg si musim dat hornu hranicu..jasne ze vo velkej casti to bude tazko ovplivnitelne, ale urobim co sa bude dat.... kamaratka je vyssia a "vacsia" ako ja...a teraz je na zac. 8mes a pribrala iba 5 kg..a pritom normalne je a babo rastie...

zucana
17. jún 2009

ja snad nepriberiem az 20 😎

zusika
autor
17. jún 2009

idem to vycihat niekde o tej vahe.... nasla som cosi v jednej knizke co mam pozicanu...
ze pocas 1. trim by to malo byt tak do 2kg... najviac pocas 2 trimestra a potom rastie uz iba babo, nie mamina...

zusika
autor
17. jún 2009

Mamičky obyčajne v prvej polovici tehotenstva priberú 40 % svojej pôvodnej hmotnosti, v druhej polovici sa tento pomer obyčajne zvýši na 60 % čo v praxi predstavuje 1,2 - 6,2 kg hmotnosti.
http://www.mamicka.sk/article-co-sa-deje-v-brus...

nemina
17. jún 2009

ako vidím tak sa bavíte o váhe. aj ja som si hovorila najviac 13 kíl no nakoniec to bolo 20 ☹ . Dva týzdne po porode som mala dole 14 lebo mi nechutilo nic jest bola som z malej nejaká hotová. ale potom ked som nabehla na nejaký systém tak mi zacalo aj chutit. Tak mám este stale nejakých 9 na sebe. a nechcem ani mysliet co bude teraz ale utesujem sa stým ze pri dvoch detoch nebudem mat cas ani najedenie tak cosi hádam pochudnem 🙂 🙂 🙂 .

hajdylca
17. jún 2009

zusika, hladam to, hned ako spomeniem aka stranka to bola hodim sem...

zusika
autor
17. jún 2009

tu je nejaka tabulka... http://www.dojcenskavyziva.sk/content.aspx?page...
jasne nemina, mas pravdu.... pojde to rychlo dolu....a nasla som si super dietu.. 4kg za 4dni.... je to fakt mozne baby.... je to trosku narocne, lebo sa jedia male susta ale kazde dve hodiny....a je to aj pestre...je to taky detox a mne to fakt zabralo.... toto si dam raz za mesiac a pojde to... nemam z toho traumu...
baby, uz som to rozoberala v inej teme...ale spytat sa aj vas, lebo sa nas to dotkne naraz... co leto? slniecko, voda??? hmmm?? nemyslim si ze sa budem uplne izolovat.... a obcas asi vybehnem niekam k vode... ved plavky prezleciem....a budem aj v tieniku..... dufam, ze ma neukamenujete 😎

nemina
17. jún 2009

s letom je to horsie ja by som sa bála kupat lebo hrozia rozne infekcie tak to to leto si to odpustím.

jablonka
17. jún 2009

zusika, ja by som sa bala kupat hlavne v jazerach a termalnych vodach, vraj more je ok, tym ze je slane...ale ja osobne pojdem jedine k znamym do bazena kde viem ze sa o cistotu stopercentne staraju

blumka
17. jún 2009

ahojte...vidim ze sa bavite o kileckach..tak hodim svoju skusenost...pri Terezke som chcela pribrat najviac 15 kg...ale nedalo sa...ani som sa neprejedala a nabrala som 22...ale uz 3 mesiace po porode som mala viac ako polovicu dolu a teraz mam asi o kilo-dva viac ako pred prvym tehu...Urcite sa nebudem obmedzovat, co si telo zapyta to mu dam, ale samozrejme sa nebudem prezierat len preto ze som tehotna...
a s tou vodou...k vode zajdem aj ja ale jedina voda, ktora je dobra na kupanie, je morska alebo domaci bazen, kde viete ze je voda cista...verejne kupaliska alebo jazera by som neriskovala...Ja uz som sa nekupala dva roky a nebudem sa ani teraz..ale nevadi...

zusika
autor
17. jún 2009

chcete sa pobavit?

Poslanci SDKÚ chcú novelou Zákonníka práce odstrániť diskrimináciu vydatých žien oproti slobodným matkám v dĺžke materskej dovolenky. "Aby neboli demotivované dávať dar života, mať deti"
juj, aki snilkovia.......

hajdylca
17. jún 2009

konecne to nasla.... tak tu to je: http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=nepr...
snad Vam to pojde otvorit... ja si nemyslim, ze mne pojdu kilecka lahko dole, mne idu hore velmi lahko a velmi rychlo, a dole nenormalne pomalililililinky.... no dufam, ze to nebude az taka katastrofa...

blumka
17. jún 2009

hajdylca, tak ako pisu v clanku, ked sa budes stravovat normalne a nie za dvoch tak sa to da ustriehnut a ked predsa len bude tych kil viac ako pise tabulka, tak hlavne ze budem zdrave babo....mam kamosku co pribrala pri oboch tehotenstvach po 30 kg a ona sa veru stravuje stale ukazkovo...mladsi syn ma 10 mesiacov ana uz je znova ako prutik...takze ziadne stresy...mozno budes presne jej typ ;)
mne sli dolu kila ked som kojila...to bolo kazdy den skoro o kilo menej.....takze neboj..nebude to katastrofa

molly28
17. jún 2009

ahojte..juuuj takto pred rokom, som si vydychla, bo som vedela že už po 12týždňoch bude všetko ok...

pred rokom som toto isté prežívala, a dnes mám nádhernú dcéru..

baby držte sa, žiadne stresy a už vôbec kvoli kilam...Ja som pribrala 26kg 😖 😖 😖 malinka ma zachvilu 5mesiacov a mne zostalo na sebe ešte 14kg 😉 😉 😉 postupne to ide dole 😉 😉 😉 ale kým som bola tehotná, stresy som si z toho nerobila, tak si nerobte ani vy..doprajte si všetko na o máte chut 😀 😀 😀

držím Vám všetkým prsty 🙂 🙂 🙂

hajdylca
17. jún 2009

bluminka si velmi zlatucka, a moc moc dakujem za povzbudenie... ja po porode, asi ako prutik nebudem, kedze ani teraz nem som ... ale mozno....

kisska
17. jún 2009

jaaaj babulky pisete ako draci 😉 hajdycka neboj, dieta sa ti postara o dostatok pohybu... mne sa kolegyne, co ma nevideli 2-3 roky smeju, ze vyzeram lepsie ako pred tehu (dufam, ze len nechcu byt mile 😉 ). Teraz naozaj nemusis riesit vahu... ide leto, ovocie, salaty... tazke mastnoty ti ani nebudu chutit.
Ozaj dievcata aj vy mate nosy ako stoparske psy? Mna to nepreslo ani po prvom tehu a uz je to zase otrasne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre