Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

patuskaaaaaa
25. aug 2009

ahoj blumka,toto je moje prvé bábätko,zbytočne nechcem kupovať veci,ale asi teplejšie budú vhodné,fusačik to tiež neviem či sa mi oplatí kupovať,mám po švagrinej

blumka
25. aug 2009

este tu strasim 😀
patuska...hlavne si nakup vela bodyniek ale nie tu najmensiu velkost..z toho ti baby velmi rychlo vyrastie a radsej vacsie ako mensie 🙂 ..ja som mala pri terezke strasne vela veci ale skoro vsetko sme podostavali a aj tak bola stale oblecena len v bodynku a teplackach..mam aj jedny malilinke rifle na tri mesiace a tie nemala oblecene nikdy 😅 ...a dnes sa nemusi vsetko kupovat do zasoby, obchodov je vela, ked nieco zachyba tak si dokupis 😉
hajdy, moze to byt ono aj ked neviem ci sa to da pocut..asi nie ako hej...ale mozno ti ine baby potvrdia ze to je ono 😉

olifcek
25. aug 2009

idem ja uz spinkat. bru nocku 😉 😉

kacenqa
25. aug 2009

caute - berete este nove kusy do partie? 😉

precitala som len posledne 2 strany, kedze moja Gretka je tiez narodena vo februari, tak mam dake skusenosti (mimochodom ak vsetko pojde podla planu tak sa nam druhe narodi takmer na den presne ako Gretka)

my sme nemali fusak, ale taku tu flisovu zavinovacku do autosedacky, a ked sme sli von, dala som ju do overalu, zavinovacky a prehodila cez nu deku. fusak sme kupili az na tuto zimu, ked uz bola v sportaku...

loginka
26. aug 2009

bre ranko 🙂
my mame navstevu, preto som taka netovo neaktivna 🙂 dnes poradna, drzte palce!
vitam nove clenky!
boli sme v senci, ale som sa nekupala, len clnkovala 🙂
fusak este neriesim
blumka, tie najmensie bodynka netreba? ja sa skor bojim, ze moje budu male, kedze budu 2, takze asi potom kupim aj take malinkate, aby sa vo vacsich neutopili
videli ste v spravach toho najdusika? - zlate babatko
olif ved uz si za chvilu pod cepcom, bude aj rozlucka so slobodou? 😉

lfs
26. aug 2009

Držím ti palčeky aby všetko dopadlo, tak ako má... 😉 😉 ☹

blumka
26. aug 2009

logi, u teba to je ine, tvoje baba sa narodia malicke, s tym nemam skusenosti ale deticky velmi rychlo rastu, takze tie najmensie cisla fakt maju oblecene parkrat...ja som terezke nakupila tie vacsie, najprv mala pozahynane rukaviky ale o chvilu jej uz boli dobre...aj teraz bezne nosi body uz na dva roky, rukavy pozohynane ale aspon nemusim kazdy mesiac kupovat nove
kacenqa vitaj..ty si chodila aj do februaroviek 2008, ze? 😉

mmaarrttiinnaa
26. aug 2009

logi drzim prsty potom sa ohlas 🙂 videla som to babo v spravach neviem co to moze byt za matku co len tak odhodi svoje dieta my sa bojime ci bude vsetko v poriadku a niekto ...

mmaarrttiinnaa
26. aug 2009

a zabudla som vitam nove tehulky 😉

dianab
26. aug 2009

Čaute baby!!! Musím sa Vám pochváliť... včera som bola u dokiho a došli mu výsledky z Triple. Vraj mám všetko v norme, ani nerozmýšľajú nad amnio!!! Aj toxo je negatívne. Ani v moči nemám nič... že je v poriadku. Teším sa jak chvost 😀 😀 😀 A tá moja chudokrvnosť už celkom ustupuje... zlepšila sa aj tá 🙂 Asi ste už o tom hovorili dakde dávnejšie.... manželíkovi zobrali tiež krv, a on je 0 pozitív, ja som 0 neg, no neva... že to bude sledovať. A pribrala som úctihodné 3 kilečká a všetko na bruško 😉 Som si kúpila také nohavice pre tehuľky hore s tou elastickou vecou na bruško... veeeľmi zlaté 😉

Vy ste ako na tom? Koľko ste pribrali?

Blumi.. takže také malé vecičky sa ani neoplatí kupovať? To je dobrá rada, lebo ja cítim teraz takú energiu, že by som pobehala všetko a kúpila plno vecičiek baby.

blumka
26. aug 2009

diana, super spravy 😉 a babenko si nevidela?
no neviem co ti povedia ostatne baby, ale ja som tie novorodenecke mini vecicky mala na terazke mozno raz...ale zalezi aj od babatka...Terezka mala 3300g ked sa narodila...ked sa ti narodi mensie, tak mozno vyuzijes...ale vzdy je lepsie mat vacsie ako mensie, nie? 😉

kacenqa
26. aug 2009

ahojte, blumka - chodila som do marcoviek, kedze mi zo zaciatku zle vyratali termin a potom sa mi uz nechcelo ist do druhej temy 😀

Gretka mala 3700 ked sa narodila a na velkosti 56 sme vydrzali cosi vyse 2 mesiace, mensiu velkost sme ani nekupovali

kakatka1
26. aug 2009

Ahojte! Vitam nove tehulky 😵 Vecer ma babo po prvy krat okopavalo a poriadne, uz skor som citila pohyby, ale to bolo len take steklenie. Ja som pri Simkovi zase 56 vyuzila dost dlho, ved sa aj narodil taky stupli 47 cm.

olifcek
26. aug 2009

kacenqa vitaj x;o)

logi ahojky, nie nebude rozlucka, ja na take niesom x;o) keby bolo na mne, tak vezmem draheho na urad a oslavu netreba...ale tak..kvoli rodine aspon malu oslavu robime..i ked kusok drahsiu, ako sme zistili, hech....

blum jj, i ja az budem kupovat, tak vacsie x;o) ale snad nebudem musiet kupovat, snad segra a mamka ma pozasobuju, ale to zistim az po svadbe, ked im to konecne oznamime, hehe

diana ja som zatial pribrala asi kilo az kilo a pol, podla toho ako idem na wc pocas dna 😀 i ked, napsledy som sa vazila v pondelok, tak snad sa toho nejak vela nezmenilo, xhi

diana a gratulujem k pozitivnym spravam. ja kvoli tripple budem zajtra volat sestricke...oni by mi volali, keby bolo cosi zle, ale ja to chcem vediet s urcitostou a co najskor x;o)

kacenqa ake velke babo si to mala??????????????? jemine, glg...

lucinka4
26. aug 2009

ahojte kocky,no,ja som tu davno nebola lebo pri zapnutom notebooku ma boli brusko ale dnes je zatial ok...ako sa mate? my sme boli vcera na some a zatial vsetko ok,normalne som len kukala jak puk,ked nam ukazoval,ze toto je ocko a tato bodka je zrenicka...uplne take detailiky 🙂

olifcek
26. aug 2009

kakatka a ako sa tie pohyby prejavuju?

kacenqa
26. aug 2009

olif hehe a to ma dr. strasil, ze bude mat cez 4 kg 😀 😀 ale moj muz mal 4.5 a jeho brat tiezz cez 4 kg, tak ja som vedela, ze male babo mat nebudeme....nakoniec som sla cisarskym, ale nie kvoli tomu, ale mala sa sprajcla a prestala zostupovat dolu, hrozila hypoxia atd atd... 😉

no, dik za privitanie inak 🙂 odchadzam teraz za mamou, budem tam az do nedele, nemam tam net, tak sa zas hned aj lucim - ale len docasne, potom ma tu mate 😀

pekny zbytok vikendu prajem.

a ozaj - my pravdepodobne cakame chlapceka (ale nie som si ista, len pri Gretke som mala uuuuplne ine priznaky), tak ak sa to potvrdi, budem mat na predaj straaaaasne kvantum babskeho krasneho oblecka (h&M, C&A, next, adams kids, cherokee) po Gretke (moja mama je maniak na nakupovanie, niektore veci mala krpata oblecene mozno len raz a niektore ani raz) tak ak budete chciet, urobim vam bazar 😀 😀 😀 😀 od 56 po 86

tak prcham...pa

lucinka4
26. aug 2009

pa kacenqa
jeej,ze kopkanie...ja sa neviem dockat ked budem male citit 🙂

olifcek
26. aug 2009

kacenqa mozno i dobre, ze cisarskym, ved, to by Ta museli az po kazde zastrihnut? pre pana jana...glg...a to i moj drahy bol velke babo... 😕

blumka
26. aug 2009

no moja kamoska, ma dvoch chlapcov, prvy ked sa narodil mal 4800g a druhy 5200g...ona je rok po druhom porode stihlejsia ako kedykolvedk predty ( a to kedysi robila modelku)..a drzte sa...obidvoch porodila prirodzenym porodom, ziadny cisarsky...samozrejme ze bola potrhana ale to asi je kazda zena aj pri mensich babatkach...a vobec sa tak netrapila ako niektore zienky co rodia mensie deti 😀

komarik
26. aug 2009

dianab a lucinka4, skvelé správičky. Len tak ďalej.

Baby, je možné že by som včera mohla pocítiť nejaký bohyb? Viem že to je ešte skoro ale včera keď som išla so psom von som zrazu v brušku pocítila také bublinky. Bolo to len asi 3 sekundy ale ostala som z toho riadne vyvalená. Určite to neboli črevá, tie som cítila ráno keď mi škvŕkalo v bruchu.

kacenqa, ak budeme čakať dievčatko tak bazárik bude super. Už sa tešíme.

olifcek
26. aug 2009

blum ja len dufam, ze to kvalitne zasivaju. segre vraj po poslednom babu sitie nezvladla nova ekarka a ma jeden velky steh uvolneny, fnuk

lucinka4
26. aug 2009

komarik, myslim,ze to kludne mohlo byt babo...ja vacsinou lezim ale tie som uz raz citila take akoby bublinky..uz by som rada citila aj viac ale som trpezliva 😀

alex
26. aug 2009

ahojte maminky, juj aj ja by som už chcela cítiť pohyby 😵

lucinka4
26. aug 2009

a uz ste rozhodnute, v ktorej porodnici chcete rodit?

komarik
26. aug 2009

a viete mi poradiť čo je pravdy na tom že by sa nemalo ležať na chrbte? Vraj dieťatko nemá toľko kyslíka. Ja osobne si myslím že to môže byť pravda ale len vo vyššom štádiu tehotenstva. Opravte ma prosím ak nemám pravdu.

ivka79
26. aug 2009

Ahojte,
tak ja som bola včera na poradni, na sone, dnes na odber krvi na AFP. Babo sa ma fajn, rastie, CRL: 83,1mm a celé je dlhé 14 cm :D
A ja sa mám fajn...papkať mi chutí..zatiaľ som pribrala 2 kg. A čo sa týka pohybov, tiež mám pocit že niečo už cítim (som druhorodička)...tak sa vytešujem :D :D

Pekný deň prajem.

alex
26. aug 2009

lucinka ja som viac menej rozhodnutá, že budem rodiť na Antolskej, chcem si aj vybrať pôrodníka.

Komarik tiež som to počula, ale myslím, že to bolo myslenú už vo vyššom štádiu tehotenstva.

blumka
26. aug 2009

hej, vo vyssom stadiu...ale zasa ide o lezanie dlhodobe, ked chvilu lezite na chrbe nic sa nestane...vseobecne je najlepsie lezat na lavom boku, to je pre babo najlepsie...
ivka, super spravy 😉

dianab
26. aug 2009

Blumi... dik, baby som teraz nevidela, idem v 20 tt, tuším 16.09., na 3 D, tam bude aj otecko sledovať naše malinké. Na to sa už tak tešííím 🙂 Ja som vlastne prišla na to, že ja sa teším na každú poradňu, ale ako rýchlo to ide... veď teraz som sa iba dozvedela, že som tehu a už že v 5 mesiaci idem byť 😅

Olif... dik ja zasa Tebe držím päste zajtra.. ale tiež budeš mať určite všetko v poho. Určite hneď napíš, čo si sa dozvedela.

Komarik.. vraj to je individi 🙂 Ale tiež som počula, že niektoré žienky už cítili to povestné šteklenie alebo tie bublinky už skôr ako v 17. a 18. tt. Ja to už tak čakám. Večer keď si ľahnem, tak sa na to tak sústredím, ale zatiaľ necítim nič ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre