Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

ruzi23
30. sep 2009

diky olifcek a prajem dobru noc..a vlastne vsetkym, zajtra je dlhy pracovny den...

kakatka1
1. okt 2009

Dobre ranko! Vitam nove tehulky 😵

blumka
1. okt 2009

dobre ranko...dnes odchadzam z Oravy do KE a zajtra je den DDDDDDD 😀

orchidka
1. okt 2009

dobre ranko 🙂

blumka, nuz ja mam tych deti trosku viac, myslim, ze sa mi do pasu nevojdu vsetky 😉
mam 4 chlapcov a 2 dievcata 🙂

inak na pizzu mam dost brutalnu chut uz par dni a vcera ste ma tu dobre navnadili, uz viem co bude dnes na veceru 😎

oli, pridas aj mna prosim do tabulky? 😅

blumka
1. okt 2009

orchidka, coze? a to su vsetky tvoje alebo si niektore vyzenila? 😉 jedna baba tu na konikovi ich ma v pase osem, takze myslim, ze tvojich sest sa zmesti 😉

kakatka1
1. okt 2009

Blumka, aj ja som zvedava co nam zajtra napises 😉 Orchidka, len napis aj vek deticiek, trosku nas inspiruj. 🙂

orchidka
1. okt 2009

nuz tak to skusim s pasom teda 😉

najstarsi mal v maji 11 a najmladsi mal v juli 3, takze sme to vzali vcelku hopom doteraz no a siedme sme posunuli 😉 takze teraz budeme mat rozdiel medzi poslednymi detmi 3 a pol roka a vsetci su uz v skole a skolke... takze poctivo pracujem 🙂
Neviem ci je to na inspiraciu... nemenila by som pocet deti , ale zase nie kazdy to takto citi, ze ich chce tolko.

Joj a vsetky su moje, poctivo vynosene a porodene a ziadne dvojicky 😅 takze pekne postupne som si to uzivala 😉
Aj ked vobec sa na to neda zvyknut, myslim teraz strach z porodu a podobne, vcera ma chytila riadna panika, ze zase budem rodit a som si to zivo predstavila... ufff 😕

orchidka
1. okt 2009

tak sa vosli do pasu, dobre je to tu na konikovi urobene 🙂

ewelyne
1. okt 2009

Ahojte babulky
vitam baby 🙂
Orchidka, to je krasne, mat tolko deti/surodencov z ich pohladu 😉
moj manzel ma 6 surodencov, ja to obdivujem... neviem ci by som to zvladla... 😉 klobuk dole 😉

Baby my mame v pondelok morfo 🙂 den D.

Inak chcem sa opytat, neviete nahodou co s vytokom co ma bledy nadych do zelena? som v strese, lekarka robi az poobede. Ja nemam problemy-ani bolest, ani palenie, ani tlaky, ani nic podobne...

Blumka, som zvedava 🙂 strasne 😎

Ako sa citite baby? Vsetko ok?

Jaaaj a co sa tyka stretka zhrnutie- tak prekladame teda na tyzden 13.-17.10. najlepsie v utorok, streda, stvrtok.
Miesto Avion-kaviaren pri ihrisku so zvieratkami a cas cca. aby prisli tie co pracuju okolo 16.30 alebo 17.00???
Napiste ako komu co vyho´vuje nevyhovuje.

Pekny dnicok.

Inak som uplne na nervy, maly je dnes na 2 hodiny v skolke a ja neviem co robi... ci nahodou neplace a tak... ked som odtial odchadzala normalne som sa rozrevala.... 😢

kakatka1
1. okt 2009

Orchidka, panecku klobuk dole, ze takto po sebe. Ale ty si nam prikladom, ze sa to da zvladat. Ja obcas rozmyslam ako to u nas bude vyzerat. 😅 Ewelyn, ti verim, ja by som bola tiez nesvoja. A ked si odchadzala bol v pohode, pekne ste sa rozlucili, alebo si musela zdrhat z dohladu?

joanna333
1. okt 2009

dobre ranko vsetkym, vitam nove mamicky...
orchidka, si zena, blahozelam k takej krasnej kopke deticiek. moja mama nas ma 6, a zvladla to super.

ewe, ty organizujes nejake stretko v avione? uslo mi nieco? dlhsie som tu nebola

komarik
1. okt 2009

ewelyne, ja som tento výtok mala tiež - bol taký zeleno-žltý a niekedy priesvitný. Bola som na vyšetrení a všetko bolo v poriadku, ale na nete som našla že to je nejaká choroba. Lepšie je keď zájdeš k lekárovi nech ju vylúčia. Tiež som necítila žiadne pálenie ani bolesť, proste nič len taký výtok išiel asi 2 týždne. V indikáciách k tej chorobe (už neviem ako sa volala) bolo aj to pálenie a bolesť.

loginka
1. okt 2009

cafte, 15.10. mam 3D tak ze nieeee, som za 13 a 14 🙂
ewe nebooj , je to urcite tazke ale zvladnete to (casom urcite, zvyk je zvyk)
a s tym vytokom, tak to netusim, ale aj nezapacha a nestipe tak by hadam nemal byt problem

orchidka, asi si top mamina tejto temy, klobuk dole

ewelyne
1. okt 2009

Katka, no bol v pohode, vystiskal ma, objal a zakyval, a siel sa hrat... ale aj tak, co ked ho napadlo potom, ze kde som, my sme mu vysvetlovali, ze tam bude sam s detmi a pani ucitelkou...
Je to len na 4 hodky denne, na obed bude chodit stale domov, len aby to nebral potom zle, lebo mal nastupit akurat po narodeni drobca, tak sme sa rozhodli, ze ho dame teraz na pol dna a potom podla potreby, aj tatovi to pomoze, keby som mala na konci tehu problemy nejake, a pocas porodu... a tak... niekedy ho ani nedam, lebo este chodime cvicit Baby fit a tak...no aj tak mam vycitky, ja som s nim chcela byt doma do 3-3,5 roka.. ☹

Joana, nejako sa to tak zvrtlo z jedneho nakupovania na hromadne stretko 😉
Logi,takze 14.10., lebo Zusika nerada pondelok...

Baby, finalne stretko teda 14.10. mohlo by byt? kto sa prida???

Skocim k lekarke zajtra na ster pre istotu... nech sa nebojim.
Diky baby

ewelyne
1. okt 2009

jaaaj alebo este 16.10. moze byt, ze? to je stvrtok logi 🙂
takze baby 14. alebo 16.??? Utorok a stvrtok, piste...cas a miesto moze byt?

joanna333
1. okt 2009

mne ten termin stretka aj vyhovuje...

kakatka1
1. okt 2009

Neboj zvladnete to obidvaja super. A mozno ty sama budes milo prekvapena. Tiez chcem maleho dat do skolky( ale nas zobrali az od noveho roku) len preto aby sa doma nenudil, ked ja budem musiet behat teraz aj okolo babetka. Ma velmi rad detsky kolektiv, tak si myslim ze by nemal byt problem, ale obavy mam a velke. 😒 A samozrejme, ked to nebude zvladat a ma mat nejake hystericke prejavy( co dufam ze nie) tak jednoducho nastup do skolky odlozime na neskor.

martinaj
1. okt 2009

ja by som toho 14.10. predbezne mohla 🙂

ewelyne
1. okt 2009

Katka, ja som hlavne chcela tiez kvoli kolektivu a aktivitam-hranie, spev, tanec, kreslenie, vonku a ja za ten cas navarim, upracem, budem s babom... tak dufam, ze to nasi Simonkovia zvladnu...
aj tu beru od zac.noveho roka, al.sept-oktober...

loginka
1. okt 2009

ewe kuk kalendar ut je 13 a stvrtok je 15 😉 , cize ja len UT 13.

megg
1. okt 2009

ahojte,
Ewelyn, myslim ze dietatku len a len prospeje ked bude medzi detickami. Ja som to videla na mojom syncekovi, ten si to tam hned oblubil. I ked doniesol najskor vsetky chorobky skolkarske ale to uz preslo. 🙂

kakatka1
1. okt 2009

Evi aj ja dufam 😉 a myslim ze dost velku zasluhu na tom maju aj pani ucitelky. Keby len tie 'spravne' boli v slovenskych skolkach.

joanna333
1. okt 2009

kakatka, uplne s tebou suhlasim, ze vela zavisi od ucitelky. dokonca aj pre deti v skole je to dolezite. zial, u nas to s uckami nie je velmi ruzove. niektore sa detom vobec nevenuju, ale je i par dobrych...

zusika
autor
1. okt 2009

ahojte kocky...dobry den sa praje.....
ja som uz od rana bez nalady...... neeervy moje.... ta ludska blbost je neuveritelne vycerpavajuca.... 100x niekomu nieco povies...a aj na 101x to urobi zle..... pomooooooooooc!!!
uz len 22 dni v praci.... asi si dam zahrat Mekiho Zbirku dnes....... uz len 22 dni a tak nezabudni, cas sa kraaaati.....
ale inak sa mam fajn.... ☹ 😒 😠 😎 😖

maculik
1. okt 2009

dobre ranko 🙂
vidim, ze rozoberate skolky. Tak ja som musela dat Adelku uz velmi skoro, kedze tu zeny nastupuju po 6mes (niektore po 3), ja som "az" po 9mes. Zaciatky boli tazke, ale teraz je to uplne super, Adelka je velmi spokojna medzi detmi, pekne papa, spinka, vzdy rano sa taha s usmevom k ucitelke.
Aj na ihrisku ked sme, tak lozi za vsetkymi starsimi detmi, minule sa vyskriabala na asi 3r chlapceka (ktory si ju nevsimol), zvalila ho na zem a zacala pusinkovat, maly sa nalakal a bezal k mame 😀

Jasne, ze stale soplikuje a pokasliava, hlavne teraz na jesen, no to si asi pretrpi kazde dieta.
Teraz tam bude posledny mesiac, kedze od novembra budeme spat v Bonne, ale aj tam jej uz hladame jasle a aspon na pol dna by sme ju radi davali od januara. Presne, ako pise katka, aby nebola len so mnou a s drobcom, a nechybal jej kolektiv.

kakatka1
1. okt 2009

To ano, ja si doteraz pamatam ktore som mala rada a ktore boli strigy. 😠

zusika
autor
1. okt 2009

Ewi, vitam tvoju iniciativu..... ja som za vsetko...resp. sa viem prisposobit kazdemu z navrhnutych terminov, casu aj miestu.... Utorok, stvrtok..ideal..... a miesto...ved pozname, vsak? 🙂 to nase... 😉
a nesmut, co sa maleho tyka...bud rada, ze bude mat viac kamaratov, ze nebude iba pri maminej sukni - lepsie pre neho do zivota - taky smely zajko 😀
a ty si tiez najdes zabavku.... neboj.... zvyknete si..... 😉

maculik
1. okt 2009

zusi, niekto ta nastval v praci?
nenervuj sa, skus na chvilu odist mimo a kaslat na to, aj ked je to niekedy tazke, lebo s tymi osobami v praci proste byt musis, no ale ved uz len 3t a mozes im ukazat chrbat 😉 🙂

megg
1. okt 2009

Ewe, fakt sa neboj, a urcite bude aj tebe lepsie, ked pride nove babenko, ze budes mat cas na seba aj baby a maly bude v skolke spoko. A pol dna je nic, to mate super, ved zachvilku pojdes rovno pre neho 😉 Ale ja si pamatam ze tiez som stresovala na zaciatku... 😔 teraz sa mi to hovori.

Zusika, takych ludi poznam...to treba len predychat 😎

alex
1. okt 2009

Ahojte kočky, tak amnio sa odkladá ešte o týždeň. Máme 315g 🙂
No a to stretko teda v utorok 13. je definitívny termín? Ja by som prišla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre