Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

ivush
20. júl 2009

blumka, aj my sme mali monitor, presne lebo ja som tiež stresovala.... 😀 😀 kúpili sme ho potom, ako sme mali s drobcom prvý nepríjemný incident a potom som pokojne spávala....a tiež sme mali asi 2x falošný alarm, ale radšej tak než iba ticho.....ale nevravím, že je to nutnosť, je to na každom rodičovi ....🙂
A odsávačka určite ak tak elektrická, ale vravím, nie je to lacné a nie je isté, že sa to využije....
A sterilizátor ? no zas ja som taká, že vidím baktérie úplne vŠade 😀 😀 😀 jasné, že dieŤa si cez baktérie buduje imunitu, ale predsalen také malé kým nelozí a nelíže všetko na čo siahne som sa snažila držať v čo najväčšej čistote....no mne to prišlo veľmi praktik, že som to tam naskladala a za pár minút vytiahla čistučké, sterilné...čím bol väčší tým menej sme to zapínali, ale spomínam si, že ešte aj keď mal rok tak som zvykla raz za čaaaas tie fľašky do toho šupnúť....určite ho využijem i pri druhom.... 🙂

blumka
20. júl 2009

ivush, tak si mozme podat ruky, co sa tyka toho monitora... 😀
sterilizator sme nemali, vyvarala som vsetko len tak v hrnci, neskor som uz len do umyvacky hadzala...ale viem ze svagrina ho mala a tiez si pochvalovala 😉

zucana
20. júl 2009

baby potom neskor to vidim tak, ze hodite zoznam potrebnych veci pre prvotehulky 😉
ako sa tak poznam tak ja budem monitor isto musiet mat a asi aj sterilizator s tou elektrickou odsavackou....uz som muzovi povedala, ze musi zacat setrit 😀
inak dnes nam konecne prisli namontovat sitku ale museli ju aj zasilikonovat tak to tam smrdi v spalni takze dnes spim dole v obyvke...ja som taka blba...sa bojim tych chem.veci...

alex
20. júl 2009

ja monitor nebudem kupovať, je to podľa mňa zbytočné. Tiež si myslím, že veľa vecičiek podostávame, takže ani toho asi veľa kupovať nebudem. Kočík a postieľku máme sľúbené, že svokor na ne prispeje, tak sa teším, lebo to sú tie najväčšie položky.

Kočky pozrite si toto, našla som že čo nám treba, ale zdá sa mi to byť dosť málo 😅 :

http://www.bublinka.sk/myweb5/vybava_pre_babatk...

alex
20. júl 2009

a tu je ešte, čo je potrebné do pôrodnice:

http://www.bublinka.sk/myweb5/tahak_do_porodnic...

zusika
autor
20. júl 2009

baby, baby.... nemyslite ze je este skoro na taketo uvahy....
olif ma pravdu.... nasi take veci nemali a sme tu.... ani nemysleli na vsetky mozne nastrahy o ktorych sa hovori teraz... a podla mna je to presne tak, ze marketing.... neviem ci si to budem zaobstaravat..... ale na druhej strane, planujeme mat dve deti, takze sa nic z toho nestrati.... a vzdy sa to da aj predat na nete....
no ale ja si myslim, ze - sama za seba hovorim - je este skoro toto riesit....
a aj ja idem zachvilku domoooooov...resp. este jeden obchod chcem obzriet... 🤐

olifcek
20. júl 2009

aj ja uz za hodku necelu idem, juchuuu

alex
20. júl 2009

tak ja tu ešte musím hodinu a pol byť 😢

kvietok23
20. júl 2009

ahojte, mate uz teplomere do vody pre vase deticky? my mame obidva a su uzasne a maly sa so zvieratkami vo vode hra - kuk:
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

😉

zucana
20. júl 2009

zusika tiez myslim ze je este cas....ale na kocik sa pojdem pozriet uz po 30tom ked bude vsetko oki len ze ci ho tu vobec maju 😀
inak som obedovala 6 chlebikov so sardinkovou pomazankou a je mi na dve veci....

olifcek
20. júl 2009

ja ryby nemozem, bleee...

zucana
20. júl 2009

olif ale sem tam by si mala...maju vela dobrych latok...mne tiez nejak nechutia iba tato pomazanka a vidis ako mi je....
a vcera som robila lososa a ledva som to tlacila....a zas mam na 2 tyzdne pokoj 😀

olifcek
20. júl 2009

ja ryby zboznujem, ale male nie x;o(

zucana
20. júl 2009

tak jedz velikanske 😀 😝
idem si kupit nieco na komare do toho prirodneho obchodu a idem este muzikovi nejaky overal na bicykel k vyrociu 🙂

hajdylca
20. júl 2009

ahojte kocky, bola som dnes na krv u dr. aj som sa pytala sestricky, ze naco mi ju vlastne berie- tak mi vysvetlila, ze to je najdolezitejsia ze na zistenie vyvojovych vad, a ze potom este aj v 16 t mi ju budu brat... este som sa aj spytala, ci potrebujem nejaky papier na ukoncenie PNky a doky si ma zavolal, ze ako mi je a ako mi byva- tak som mu pravdu povedala, ze ked nevraciam, tak mam hnacku, tak mi napisal obvodnej, ze este do konca mesiaca aby mi predlzila PNku, a mi povedal, ze prvy tri mesiace su najrizikovejsie, a ze ked mi byva zle, ze mam byt este chvilku doma.. tak tento mesiac ani vyplatu z roboty nedostanem 😒 ste sa bavili, ze Vam lekar vypocital iny den ako na konovi, som nasla na nete taku kalkulacku- a mne to podla toho sedi= posledny den menstrucie+7 dni+ 1 rok- 3 mesiace, alebo niekde nasla aj presny pocet dni, ale to si nepamatam... inak mne sa kocik paci chicco, aj concord fusion, ale ten je priserne drahy.. ja som vcera objavila na nete balik krasneho oblecenia za super cenu, tak vaham ci si to aj neobjednam, vo stvrtok by som mala mat vysledky- ci budeme ladit do modra, ci ruzova 😵

blumka
20. júl 2009

hajdy, takze ty si si dala zistit pohlavie z krvi? no to budes asi prva, ktora bude v 12 tt vediet co caka... to je supis 😉
juj, baby vy si tu chodite po kontrolach a utz a ja idem az 6.8 😠 uz sa neviem dockat....

hajdylca
20. júl 2009

hej hej, ja som velmi zvedava,uz teraz sa neviem dockat kedy bude stvrtok... a ked viem, ze je ta moznost- a ide to na vyskum, je to aj bezplatne; mi hovorili, ze v buducnosti ak im udelia granty si zakupia nejaky pristroj, a zeny uz nebudu musiet ist na amniocentezu... mne svagrina povedala, ze jej kamaratka caka v decembri babo, a chodi tomu dokymu co ja, a ze jej nechcel povedat, co bude mat, ze ona isla si dat zistit z krvi, tak ja som to zacala hladat na nete, ze kde to robia a odkedy, no a ked zistila, ze uz od 10 t. nebolo o com 🙂 tak nech uz je stvrtok... inak ja idem na poradnu az 10.8. takze Ty ides este skor🙂

blumka
20. júl 2009

hajdy, no tak to som zvedava...a co by si viac chcela? akoze viem ze to je jedno hlavne nech je zdrave...ale, predsa, mozno mas dajaku prioritu, ci?

hajdylca
20. júl 2009

blumi tak ja by som chcela dievcatko, ale manzel by chcel velmi chlapceka, a kedze v rodine su same baby, vies tak ak by bol chlapcek, tak by to bol vzacny vsetkym- si teda aspon ja myslim, lebo takto bolo aj u nas- narodila sa sestra- vsetci boli mimo lebo prve vnucatko, potom sa narodila druha dcera-ja,no a bracho ten ma 15 a do dnesneho dna je princ pre vsetkych 😵 aj som uz vcera ako taka sisnuta plakala muzovi na ramene, lebo mi povedal, ze on by chcel chlapceka, a ja som zacala plakat, ze to neni fer, ze dievcatko je uz dopredu odsudene na to ze ho nebude lubit, tak sa mi zacal strasne smiat, ze kam ja na take hluposti chodim... takze momentalne som na tom tak, ze sa budem tesit aj aj, ale samo ze chlapcek by ma potesil viac- kvoli manzelovi 🙂 ale podla cinskeho kalendara mi vychadza chlapcek, tak uvidime aku ma uspesnost 🙂

blumka
20. júl 2009

hajdy..hormony pracuju 😀 😀
my by sme tiez chceli chlapceka...u nas su same baby...manzelovi bratia maju dve a druhy tri dievcata..vsetci bratranci maju dievcata okrem teda jedneho, ten ma chlapceka...takze by tiez bol vzacny...ale v podstate to je jedno

hajdylca
20. júl 2009

ako ja si myslim, ze kazda mamina chce hlavne aby bolo zdrave, a potom v kutiku dusicky dufa, ze by mohlo byt... no moje hormony su nejake zblaznene, som pisala prave sefke, ze som tehotna, a ze kedy az pridem, a ona mi odpisala, ze mi srdecne blahozela, ze nie je teraz nic dolezitejsie aby som bola zdrava, ze na pracu nemam vobec teraz mysliet... az mi do placu je, a ked si pozeram na nete nejake detske vecicky, az sa mi plakat chce 🙂
tak drzim palceky aby aj Vy aj my aj vsetci mali to co tuzia mat... inak moj drahy mal super pripomienku, ze skoda, ze to nebudu dvojicky, ze by sme mali kazdy svoje 😅

blumka
20. júl 2009

hajdy, tak to sa este naplaces..ja som v prvom tehu revala skoro aj pri reklame 😀 😀

hajdylca
20. júl 2009

no to je u mna dost mozne... ale plakanie je este ok, len nech skoncia nevolnosti uz 😖 a este take navali tepla teraz mavam, ako zena v prechode...

blumka
20. júl 2009

no snad to coskoro prejde..druhy trimester je vo vsebecnovti najlepsie...mali by prejst nevolnosti, brusko este nie je velke, uz pomaly aj horucavy odidu, takze si zacneme tehu poriadne uzivat 😉

hajdylca
20. júl 2009

juchuchu no to bude zuzo, uz sa neviem dockat.. sefka mi napisala, ze si mam vrackat doma a prist az ked budem v uplnom poriadku 😕

olifcek
20. júl 2009

jo tie navaly tepla mam i ja. kamoska sa smiala, ze bud som v prechode alebo som tehotna 😀 😀 jasne, ze vie...x;o))

olifcek
20. júl 2009

hajdy: super sefka. ale i mne sefova praje a aj kolegyna...x;o)

zucana
20. júl 2009

baby tak ja uz mam vysledky z krvi..mi volali tak som letela pre ne a vyslo ze nizke riziko a vyslo: 1:8853 a 1:10000
to totiz kombinuju krv a to NT a musi sa to brat v ten isty den aj krv aj NT a potom to skombinuju a vyjde taketo cislo je pravdepodobnost...
30.7. idem k mojmu a musim to priniest ale myslim, ze je to prva dobra sprava 🙂
inak mne je jedno co to bude...muzik so svokrom chcu chlaca-pokracovatel ...a svokra dievca lebo v rodine nie je ziadna dievcina len chlapi....ma dvoch synov
no tak ale asi ako hajdy kvoli muzovi by som sa tesila na chlapca 😀

blumka
20. júl 2009

zucana, to su vyborne vysledky 😉 ...supis

loginka
20. júl 2009

mne vychadza podla cinskeho dievcatko, ale nie su tam vypocty pre 2 🙂 , uvidime, naj kombinacia by bola samozrejme parik 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre