Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

michele11
1. feb 2011

@laxity nuz ano, moje dieta, ale ona je skor taka celorodinna, je to prve dieta v oboch nasich rodinach po 20 rokoch, tak si ju kazdy privlastnuje a hyri "dobrymi" radami o vychove, jedle, nocniku a pod 😠 , ale nevadi, chodievam vas pocitat, aby som sa uistila, ze nie som sama so svojimi nazormi o vychove.

katina2209
1. feb 2011

Ahojte dievcata,
@maculik vsetko najlepsie k Petkovmu rociku vela zdravicka a lasky, nas Matko ma stale tie licka neviem co by mohlo na to pomoct, a nechce mi vobec papkat rohlicky ani chlebik uz som z toho na nervy hocico z jedla ked mu dam do ruky,smari to na zem , Matko chodi okolo stola postavi sa sam,ale nepusti sa vydrzi stat tak max 10 sekund a potom uteka po styroch

@zucana to je mi luto my sme este krvicku nemali, no Matko tiez si udrel hlavku o stol to bolo revu a mali sme aj tiplik
@rivatha vsetko najlepsie

maculik
1. feb 2011

@katina2209 dakujeme 🙂
ani my nejeme pecivo, akurat minule hadam prvykrat zjedol kuuuusocek zemle, neviem, co sa stalo, ze to zuzlal a zjedol. Dala som mu kusok do ruky, ked sme isli odniekial, a zjedol to. Inak nic, ani s maslom, ani so syrom, proste nechce.
nam na tie licka pomohol krem, ktory dala dr namiesat do lekarne. Ak mas dobru dr, spytaj sa na to. Ale sama povedala, ze to je z chladu, ze to je tem zimny ekzem a ked bude teplo, tak to nebude mat. No aj tak som rada, ze ten kremik mame, aj ked sa to objavuje stale dokola. Ale aspon to nema uplne vkuse.

@zucana dosla ti vcera sms?

lenica81
1. feb 2011

@katina2209 @maculik ja na tie suche licka od zimy davam bepanthen... to je liek na vsetko... 😀

raa2
1. feb 2011

ani my nejeme pecivo, tiez nechce, teda trosku pozmoli, ked sme v obchode, ale doma ani za svet, dam mu do ust, chyti to a praskne o zem.. no co uz 🙂

lenica81
1. feb 2011

@zucana... no nestiha sa vsetko... ale neboj, sak este mala sinterka toho vyvedie... to ti este len potom budu vlasy dupkom stat... 😉

katina2209
1. feb 2011

@lenica81 vidis to skusim vyskusat niekde tusim mam ten bepanthen nasa dr povedala,ze biodermu,ale nezda sa mi zeby to bolo ine

katina2209
1. feb 2011

@raa2@maculik to su ti nasi mali chlapi no dufam,ze sa naucia papat aj pecivo my beztak malo papkame uz mu ani kase vecer nechutia budem musiet vyskusat nieco ine no neviem co

laxity
1. feb 2011

@maculik hej mm má voľno na dlhšie 😕

@jja ahaaaa som zle prečítala, som myslela, že pre staršiu...neva skús sa popozerať možno nájdeš 🙂

raa2
1. feb 2011

@katina2209 mne zase mlieko nechce pit a pri kasi tiez nic moc, tvari sa ako keby som mu h.... podavala...

matesl
1. feb 2011

@katina2209 moj maly zas moze vsetko..chlaba, roztek, knedlu 😀
a nam ta bioderma na atopicky exem pomohla, mal to po celom telicku take lisaje, za tyzden to zmizlo 😉

lienka2
1. feb 2011

@michele11 my tiez nocnik este nepouzivame.. v nedelu sme vyskusali, ale sedel tam len chvilocku uz utekal dole.. tak sme skusili znova, posedel par sekund a spustil plac.. tak sme ho zase odlozili a skusime neskor.. aj tak by to bolo iba odchytavanie, nezda sa mi ze by uz deticky chapali co tam maju robit..

a tiez mame take suche licka, hlavne rano ked vstane, ja mu to mastim stale obycajnou modrou niveou a zabera to 🙂

matesl
1. feb 2011

@raa2 mne zas zubar povedal, ze mu mam davat pastu, su tie detske od 0 mesiaciv...no co lekar to nazor a este mi povedal, ze soplik nie je zo zubov, no tak ja uz neviem, my vzdy soplime ked nam ide horny zub 😅

marina87
1. feb 2011

ahojte mamicky,
tak nam zacal ten nas mesiac 🙂 takze vseeeeeetkym februarovym 2010 detickam vsetko len to NAJ 🙂 tak som to zhrnula, lebo Vas viac citam, ako pisem (hmmm, nestiham)
...nas to obe v rovnaky den caka koncom mesiaca 🙂
pekny den vsetkym 🙂

raa2
1. feb 2011

@lienka2 chapu deticky co maju robit na nocniku!!! moj matko ked sa mu da tak to spravi hned a ked sa mu neda tak ho beriem prec, nevysedava tam dlho, je tam max 2 minuty, to keby som "odchytavala" tak by tam presedel chudacik pol dna! a ako som pisala uz hore tak nam niekedy naznacuje ze sa mu da cikat...

raa2
1. feb 2011

@lienka2 este som zabudla ze pokial nie sme dlho vonku, viac ako hodinu, tak on aj vydrzi a pekne sa vycika hned ako dojdeme domov, takze to nie je o odchyte ale o tom ze si zvykol co sa robi na nocniku a v podstate ked sa tam druhy krat vycikal tak vedel o co ide a to bol este malicky...

laxity
1. feb 2011

@michele11 aj u nás je prvé dieťa, vnúča, pravnúča 🙂

a práve som skúsila dať Naty na nočník a peknú kôpku urobila 🙂 ešte sa aj tešila tomu 🙂

michele11
1. feb 2011

@lienka2 ja mam tiez pocit, ze mala netusi, na co nocnik je, ani zvukmi sme jej to zjavne neobjasnili 😀 , skor si myslim, ze to berie ako trest 😀 . @raa2 a ako ste sa dopracovali k tomu, ze nocnik pouziva? Zvukmi alebo cim?? Lebo ja nanho malu posadim, po chvili ju zdvihnem a pusti v tej chvili, cize akoby zdrziavala, kym tam sedi...

laxity
1. feb 2011

@matesl Riško je tiež riadny jedák...super 😵

matesl
1. feb 2011

@maminnka skuuus, radi ta uvidime

baby ja som citala ze dieta az tak okolo 1,5 roku pochopi co od neho chceme, pisala to nejaka psychologicka, a mame to robit tak ze si aj my sadneme na WC a oproti sebe dame dietatko, lebo oni su vtedy v takom veku kedy vsetko napodobnuju. ak to dietatoko robi skor do nocniku, je to len akysi reflex vybudovany...ale myslim, ze ak to niektore z nas zvladli tak super ;)
mne maly zdrha z nocnika 😀

lienka2
1. feb 2011

@raa2 tak som sa zle vyjadrila, nase dieta nechape.. nechcela som nikoho urazit.. 😅

michele11
1. feb 2011

@laxity pockam, kym sa prebudi a skusim, mozno je mesiac v nejakom priaznivom postaveni a dnes to pojde 😀

laxity
1. feb 2011

@raa2 ja som to tiež tak skúsila s nočníkom, asi dva krát som ju tam posadila a nič, tak som to nesilila a dnes som posadila a šup ho tam 😀

laxity
1. feb 2011

@matesl presne ja som ten článok sem raz dávala 🙂

njonja
1. feb 2011

Ahojte kocky🙂@matesl, ako maly? je uz zdrvucky? My sme znova chori..dufam, ze do buduceho tyzdna bude ok, lebo 9. letime na Sk na 3 tyzdne🙂))) Moj maly tiez futruje vsetko, co vidi. Dnes mi dokonca ukradol pomaranc a zjedol 😕 Snad sa nevyhadze...
@laxity, @zucana no, tazko sa dava pozor, ked su taki besni🙂 Moj maly este ani chodit nemusel a uz mi padal kade-tade- najhorsie bolo z prebalovacieho pultu, to som skoro zinfarktovala!

Kocky - @blumka, @matesl, @olifcek, @laxity, @zucana a vsetky ostatne - posielam fajny recept pre drobcov, moj miluje fasirky!!!- mlete masko, alebo rybu (ja davam vsetko uz uvarene, opecene) zmiesate s bylinkami(pertzlen, zerucha..), nastruhanou mrkvou, nakrajanym porom, vopred namocenymi vlockami a vytvarujete fasirku. pokvapkajte olejom, podlejte kvapkou vody a dajte piect! Je to super s omackami🙂 Spravim vzdy viac a mam aj na dva dni🙂

Alebo kuracia pomazanka: uvarene kuriatko, nastruhany por, bylinky, maslo, pripadne Lucinu vyslahat a dat na chlebik. Tiet sa zalizuje🙂))

svetlankat
1. feb 2011

caute baby, vsetko najlepsie vsetkym oslavencom aj malym a aj tym dospelym.

njonja
1. feb 2011

No, ja som tiez skusala nocnikovat🙂))) vydrzal par sekund...Myslim, ze som ten spravyn cas, kedy to ide automaticky prekaslala, takze budem cakat do leta, kedy bude moct behat s holou ritulou a ja za nim s nocnikom🙂)))

maminnka
1. feb 2011

@lienka2 ani nasa nechape, nie si sama, podal mna drviva vacsina deti nie. Su isto take, ako pise @raa2, ale je ich malicko. Syn v 1,5 roku prestal nosit plienky bez toho, aby sme ho predtym davali na nocnik. Kazde dieta na to musi vyzriet.

njonja
1. feb 2011

Jaj, a tiez vsetko najlepsie🙂))

lalipop
1. feb 2011

ja som zacala s nocnikom od 7 mesiacov a mala si zvykla a teraz tam cika a kaka vzdy,ked ju tam posadim. zato starsi na nom nevydrzal ani sekundu. zacal az v dvoch rokoch, ked uz vedel co tam ma urobit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre