Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

laxity
1. feb 2011

@njonja skoré uzdravenie a na tri týždne na Slovensko, tak sa vidíme všetky? 🙂

avaka
1. feb 2011

ahojte 🙂
@maculik ,@keju,vsetko naj malym oslavencom 😵 😵 😵 ,vitajte medzi rocnymi detickami 🙂

@katina2209 ,vy mate tie licka asi zo zimy,ked inde na tela nema....asi treba von nieco mastnejsie,ked je takto zima....

ja uz tolko experimentujem s kremami,teraz som jej namiesala a uz ma cele telicko pekne 😵 ,klop klop
a som chcela vraviet@zucana,ze mala mal uz jogurt,aj lipanka som skusila1.x a nic,vsetko v poho....zajtra mame to gastro,taku mam nervozitu z toho.. 😔

@jja,krasne saticky,co davala @laxity link,tie smotanove s tou stihou sa mi velmi pacia,aj c.92 tam vidim,ake treba Kajke?inak ak by si nezohnala,skus v Laugu v Linddexe,sa mi zda,ze tam mali aj take spolocenske 🙂 aspon ich mozes vyskusat
a ma napadlo,ze Ti dnes Kajka tolko spi,lebo,ked uz lozi,je narobena uz... 🙂
a to dievcatko,co pises,to je co mas na FB? 😔
@laxity,no s rozpravanim sa mi to u nas teda nezda nejake super...sice povie,ale skor take zaciatky slov,a nepovie stale MAMA 😔 😒 ,je tu este niekto taky?vase deticky uz davno hovoria...a E nechce,vcera som prisla od dr.stastna medzi dverami na mna krici ta ta 😅 (je zvyknuta,ze len tatu vita.. 😅 )a mna inak vola bapa stale
teraz casto hovori:kde(neviem,ci vie,co to znamena...hlavne,ked ja nieco hladam a sa pytam:kde mi dala mobil)ona sa opyta: kde? 😀

@michele11 ,ani my nenocnikujeme,nasa len hra divadlo,tlaci az je bordova...vykrikuje ee ee,ale ked ju posadim,o 2 sekundy uz nechce....tak tiez cakam 🙂

raa2
1. feb 2011

baby ja si myslim ze som matkovi urobila navyk, tak preto nema problem tam vsetko urobit ako sa patri. zacala som od 6 mesiacov ho tam pridrzat a hned na 2 krat tam nieco spravil a odvtedy sa snazil vzdy. a to on aj pol litra za den vypije, tak cika dost. samozrejme ze aj mokru plienku mava, ked sa pozabudnem. zacal nam asi tak dva tyzdne ukazovat na nocnik alebo sa chytat za pipika. no ale ked si nevsimne, ze nieco robim tak hold smola pusti do plienky.. vam asi neostava nic ine len ich tam davat a bud si zvyknu alebo sa odplienkuje ked budu vacsie. kamaratka malu odplienkovala tak ze ju cez leto nechavala bez plienky, ked sa pocikala tak sa jej to nepacilo ze bola v mokrom a po tyzdni sa naucila pekne pytat. jej mala mala vtedy rok a pol...tiez ju zacala davat az po roku na nocnik a vobec tam nechcela byt, lebo mala inu dolezitejsiu pracu 😀

@matesl vravela mi o elmexe paste ze je pre deticky, ze je to nejako odstupnovane, ale ze staci ju davat od troch rokov, ved ked tak ju potom casom kupim, zatial mame vonku 5 zubov a to len dva su uz narastene uplne a dalsi 3 sa tlacia...a tiez o tych tabletkach, florium ze tie mam davat...

laxity
1. feb 2011

@njonja tak fajné dobrotky robíš ako pozerám, super určite aspoň tu pomazánku vyskúšam 🙂

maminnka
1. feb 2011

@avaka nasa este nehovori nic, sice hovori "mama", ale ja mam pocit, ze nevie, co to znamena, ze som to ja...

lalipop
1. feb 2011

@raa2 detska pasta elmex je vhodna uz od pol roka, takze ju mozes kludne davat. ja mam s nou dobre skusenosti a kupujem ju celej rodine

raa2
1. feb 2011

@lalipop super, tak ju dneska kuknem, to je ta oranzova? lebo ja mu iba vodu na kefku davam 🙂

laxity
1. feb 2011

@avaka príde aj slovíčko MAMA neboj...u nás tiež nie veľmi, som myslela keď vravela mamamamama a to vždy pri jedle, tak to je skôr mňammňammňam 😀

svetlankat
1. feb 2011

@raa2 Misa hovori kde je? tiez neviem ci presne vie co to znamena ale ked povie kde je tak tacne hladat. Tak asi aj ano.No a zacala sa snazit po nas opakovat tak uvidime ako sa nam bude darit

avaka
1. feb 2011

@njonja,dik za receptiky,vyzeraju super,vyskusam,lebo stale mam pocit,ze len to iste varim 🙂
@matesl,aj my mame sopliky,uz 2 tyzdne,ale to len tak slabucko,riedko,netreby odsavat ani nic,vlastne nadchu este nikdy nemala,len toto teraz,proste len nema uplne suchy nos ako inokedy,lebo sa nam prave prerezali vrchne 1-ky 🙂 ,pri dolnych zase kakala

lalipop
1. feb 2011

v lekarni ti ucite poradia. mi mame doma tri druhy -na mliecne zubky, pre starsie deti na trvale a pre dospelych. ja mam zelenu na citlive zuby.

svetlankat
1. feb 2011

Miska mi koneecne zacala znakovat, mliecko uz dlhsie a teraz znakuje aj ham, tak som rada

raa2
1. feb 2011

@njonja ja vyskusam tie fasirky, nakolko matko si chlebik neprosi 😒

@laxity vidis aka je sikovna mala, aj ona si zvykne a bude cikat, chce to len cvik a zvyk 🙂

dorotka2
1. feb 2011

babule,nestiham docitat vsetko, takze nereagujem,len jedna vec, stretko vo stvrtok, kedze to viacerym babam doobeda nevyhovuje, dajme to teda poobede. Aj ked teda ja nemam problem tam zostat aj dlhsie,predsa len, ked sa budu deticky hrat v tom hracom mieste, my mozeme kecat a mozeme zostat dlhsie. Pisem si aj s @raa2 na facebooku a jej matulik tiez spava do druhej akurat v tom case, dospava noc, takze mu to nechce rusit. Takze sa vyjadrite,alebo mozeme dohodnut dalsie stretko o tyzden dva a dat ho potom na poobede.Co vy na to? @lenica82, @maminka, @laxity, @matesl, @lolka, @alex a neviem este kto vsetko,je nas nejak vela 🙂

raa2
1. feb 2011

@avaka aj u nas je to rozne s tymi zubami, uz sme mali aj hnacku, sopliky, zvysenu teplotu...stale nieco ine...

avaka
1. feb 2011

@maminnka ,vidis,a ja myslim,ze uz asi vie...alebo coskoro zisti,ale zaklad uz ma 😉

u nam nejde M,aj macku robi,ze NAUUU
@laxity tak si mama- mňam mňam 😀

@svetlankat ,veru aj nasa zacne vtedy paplona prehadzovat,ked ho hladam v posteli(mobil) ,tak mozno vie....a stym opakovanim je to super,ale zase nemusia vsetko... 😅 ,ked vidi,ze ja hadzem papier do zachodu,ona tiez musi tam nieco hoditlen za nou beham a umyvam jej ruky.len sa pozrie rychlo,aby to stihla,potvora 😀

lienka2
1. feb 2011

@avaka ani my este nehovorime mame, obcas povie mam a ham, to je vsetko 🙂

lienka2
1. feb 2011

@njonja tie fasirky si piekla v rure? ci na panvici?

maminnka
1. feb 2011

@avaka ja osm si zasa vsimla, ze natalka pouziva veals poluhlasok, ale zo samohlasiek iba "a", vsetky slabiku su s "a". Ale to "mama" hovori hocikedy", nie ked chce na mna zavolat... pre nu je vsetko len "aaaaaa"

raa2
1. feb 2011

@svetlankat podla mna si to uz moze uvedomovat, matko si tiez hovori kde je a hlada, ja ked sa na nieco opytam kde je tak mi ukaze alebo donesie, napriklad poviem kde je panda a on ide pre nu a donesie. najnovsie sa naucil gate, žiža. a stale nieco brble, len to mu este nerozumiem, on by uz dlho chcel rozpravat, ale este sa mu to tak dobre neda...

avaka
1. feb 2011

@lienka2 ,to najdolezitejsie 😉
mne sa zda,ze nasa mala sa skor blbosti nauci,mne raz napadlo(neviem preco HU HU ,ked skace na fit lopte,odvtedy nemam pokoja...
😀 hned rano hu hu,ked vidi loptu ma ranoo taky hlas... 😕 ,vravim,co si zachripnuta?odkasli si...a ona si odkaslala 😅 😀

garonka
1. feb 2011

@maculik ♥ Petríkovi k dnešnemu prvemu rôčiku všetko všetučko naj najlepšie ♥

maminnka
1. feb 2011

@dorotka2 ak je to stretko tento tyzdne, tak zial nemozem, mam v ten den 3 rokovania, takze len kvoli mne to nepresuvajte urcite. Ja som skor za to, co si navrhla ako druhe, ze by sme urobili nejake dalsie o par tyzdnov, kludne aj o tyzden, tak si to zariadim a pridem velmi rada

avaka
1. feb 2011

@maminnka ,asi sa jej tak lepsie,napr.pri tom m -aj ja ked si to poviem,uplne inak sa to povie,sa musi nosom vydychnut,alebo ako by som to povedala... 😅 ved na to pridu casom vsetky 🙂 a ostatnymi problem nema ba ba,brm,pu,daj,ta ta,hu hu,ale m nevie,tak mam smolu,ze som zrovna na M 😅

laxity
1. feb 2011

@avaka 😀

@dorotka2 je mi to tiež jedno, tento štvrtok by som neprišla ako som písala, takže ak bude budúci týždeň nie je problém 🙂

laxity
1. feb 2011

@avaka a sa idem pochváliť, pekne ukazuje rozprávku a aj mlieko 🙂 tak som pridala SPAŤ 😀

jja
1. feb 2011

@avaka dakujem za tip...skusim tam zbehnut pozriet....to je kde? na poschodi? nevidela somto....
ano to dievcatko je ta z FB ☹ spolu sme posobili v subore na gympli,...je mi z nej strasne smutno....len si Kajku cely den mojkam.....
asi mas pravdu, teraz dosla za mnou do pracovne z obyvacky....na kolenach 🙂 sa z nej smejem, ak aje zvedava 🙂

u nas mam pocit ze idu vsetky spoluhlkasky....najnovsie mam pocit ze ch a g a f...taka je smiesna pri tom 🙂

avaka
1. feb 2011

@laxity fakt?super,vidis aka sikulka... 🙂 a ako je rozpravka?
no´my sme uz hore ,tak idem... 🙂

avaka
1. feb 2011

@jja no Tvoja Kajka je riadne ukecana teda,som videla... 😵
je mi to luto... 😔 ja take ani citat nemozem aked to je este niekto blizky... 😔
lindex je na prizemi 😉

avaka
1. feb 2011

@jja a nepridete?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre