Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

njonja
5. feb 2011

@blumka uz o tri tyzdne??? Supeeeer! tesim sa s vami, ale nezavidim ti🙂 budes ukonovana a zmorena☹

njonja
5. feb 2011

Pozeram, ze ste riesili zaspavanie.... mna dako neotravuje, ze ho uspavam ja a nie on sam. Vacsinou to netrva dlhsie ako 15 min a je tuhy. A ked nie je na prse (ked sa mu nepodari zaspat, kym sa napije), tak ho odpojim, putuje po mne po posteli a zaspi. Potom ho len prelozim a je. Na obed je uz tak zvyknuty, ze sa len spolu schulime do klbka a hned je tvrdy. prelozim do postielky a spi🙂 Ja si to uzivam, ked mozem byt pri nom, ked zaspava, je to take krasne🙂 Neviem zatial, co budem robit s dvoma detmi, kedze mm nie je cez tyzden tu, ale to budem riesit neskor, ked na to prijde cas..

jaja32
5. feb 2011

@maminnka @blumka @rivatha jaj, pekne ste to napisali a vystihli 🙂 🙂
Ja som si vcera povedala, ze dost uspavania na rukach a na fit lopte. Uz aj pre malu to musi byt nepohodlne... je pravda, ze som mala skor pokoj, zaspinkala tak do 10 min. Tak som si pekne ku nej lahla (mm sa pridal) a trvalo nam 50 min. pokym zaspala. Veru nakoniec aj trosku pustila plac a odrazu ticho a spala 🙂 . Boli sme stale s nou a dnes pokracujeme. 🙂 Cez den zatial skacem aby zaspala....to budeme skusat neskor uspavat len tak na posteli 🙂 Spinka len 1x, tak to este vydrzim.

jaja32
5. feb 2011

@njonja super, ze staci sa schulit do klbka.....mne sa to cez den nedari, ale verim, ze aj to bude....casom

njonja
5. feb 2011

@jaja32 no spociatku mu to trvalo dlhsie🙂 po case si ale zvykol, dnes uz ked si lihame, je uz napoli prec🙂

njonja
5. feb 2011

@jaja32 si neviem predstavit, ze by som s tym moji obrikom mala skakat na fitlopte🙂 Mas ale dobry fitness🙂, ked uz nic ine...-)

maculik
5. feb 2011

Peknu sobotu prajem 🙂
My sme dosli s P.akurat z vonku, je teplo (asi 10st), len hrozne fuka, ale boli sme aspon hodku. Adelik buva a mm bicykluje, poobede planujem ist s A.kupit jej papucky do skolky, chlapi budu doma.

@maminnka 100% suhlas, presne takto to je aj u nas, raz musi pockat Adelka, raz Petulik, obaja su este mali na to, aby museli cakat, ked naozaj treba napr.ritku utriet alebo pomoct s papanim a pod.
A tiez to mame tak, ze Adelka uz krasne sa vie pohrat s Petrikom, zabavit ho, uz aj utisit, ked place, lebo napodobnuje ma, co robim, ked place, tak to robi aj ona. Je to super, aj dnes doobeda, ked mm dosiel s A.z vonku a P.uz bol hore, lebo spal len 45min a obaja sme nieco robili, tak oni sa asi 20min krasne hrali v izbe, to som nepoznala pri Adelke, tej sa bolo treba stale venovat a tiez som vsetko robila, ked zaspala.

@njonja skus to veru kupit, je to dobre, nam to fakt doteraz vzdy pomohlo.

maculik
5. feb 2011

a davam tip na obed pre drobcov - ja som dnes malym uvarila vajcovku a Petrik sa isiel zadrhnut, tak jedol, sice som ho musela potom celeho prezliect a umyt v umyvadle, lebo mal polievku a vajicko este aj na bruchu, co mu pretieklo po brade, ale mal zabavu. On sa "krmil" rukami, macal si ich tam a daval do pusy, olizoval, ja som mu davala lyzickou. Len nabuduce musim urobit hustejsiu, aspon z 2 vajec, teraz som mala uz posledne jedno a robila som pre oboch, tak bola fakt dost riedka.

A druhe som robila plnene samp. (plnka z toho, co bolo doma - mlada cibulka, zlta paprika, hyd.sunka, vydlabane vnutro a nozicky zo samp., smotanovy syr) a vyyyborne, len sa zaprasilo po nich, aj malemu som dala skusit (len tu plnku, nie hribik) a usta otvaral ako vtacatko, to sa uz dlho nestalo :D Lebo to som ani nesolila, len trochu mletej papriky, tie suroviny v tom boli chutovo dost vyrazne samo o sebe.

andrea2603
5. feb 2011

kočky, tak u nás reve Liv každý deň, nejako to už neriešim. Ona by bola jednoducho zavesená na mne 24 hodín a keďže aj Lenka sa občas chce so mnou hrať alebo ju treba okúpať, jesť a pod. a mm pracuje na smeny, tak herečke nič iné neostáva, len revať, no snáď z krásy jej neubudne 😅 😉 . Tak ako @maminnka píše, nemôžme tomu staršiemu vždy hovoriť, že nech ono počká a pod., ja už nie raz som od Lenky počula: "Ja viem, že ty Livku ľúbiš najviac" ☹ , veľmi ťažko sa jej vysvetľuje, že to tak nie je. Ešteže Branko má už 12 rokov 😵 .

@njonja skoré uzdravenie a nech vás tie choroby z ďaleka obchádzajú

lalipop
5. feb 2011

@matesl ja som chodila s veronikou na vs a parkrat som bola aj u vas doma, ale teba som nemala moznost poznat. tak som rada, ze sme si tu mozeme takto pisat.
@olifcek
@blumka
@avaka
@laxity moja mala sa naucila spat sama bez problemov , mozno aj preto, ze som ju prestala kojit. takze ak kojite tak to mate o nieco tahsie a sama som si to vyskusala pri druhom synovi, lebo sme sa kojili 1.5 roka a tiez bol na mne stale prisaty a nechcel byt pri nikom ani s mm. a po precitani clanku v jednom mamickovskom casopise som sa rozhodla, ze ho naucim zaspavat sameho. nechcem tu nikoho presviedcat, ze to mate skusat aj vy. no ja mam teraz zlate dieta, co sa tyka zaspavania cez obed ju dam do kocika a za dve minuty spi odstavena na balkone a vecer zavriem dvere na izbe a ona ticho zaspi. no ale zase som si to zasluzila po tom co si uzila so starsim synom. tak prajem vam vsetkym vela radosti so svojich detureniec .

elleniak
5. feb 2011

@lalipop tak prosim Ta napis mi ako si ju naucila spavat? lebo ja som niekedy rano tak nevyspata,že už fakt nevladzem, Inak aj ja kojim a chcem stym prestat ale neviem ako? lebo v noci maly bez prsnika nevie zaspat.

laxity
5. feb 2011

@lalipop mne chvalabohu večerné kojenie a zároveň zaspávanie vôbec nevadí, aj cez deň s tým nemám problém, keď viem, že si žúli očká, je unavená, tak ju vezmen do spálne a uspím ju na prsníku a tak je to každý deň...aj večer, každý večer zaspí na prsníku-aj teraz už krásne spinká, len v noci to chcem už vyriešiť inak...ale je to vec každej matky, niekomu nevadí, keď dieťa reve, niekomu nevadí dávať prso každú hodinu...je to individuálne 🙂

@maminnka dúfam, že budem tak dobrá mamina ako si ty...si skvelá 🙂 🙂 🙂

raa2
5. feb 2011

@lenica81 mam BIPA kartu, da sa vybavit ked tam prides a hned ju mozes pouzit 🙂

blumka
5. feb 2011

@njonja uz som..ukonana a zmorena 😀 pri zivote ma drzi len magicky datum 28.2 😅 Mm vidim coraz menej, deti tiez, ale uz len 3 tyzdne a konecne sa to skonci...to stahovanie na jednej strane sa toho desim ale na druhej viem, ze uz je to poslednykrat a konecne do svojho, viem ze budem este dlho triedit veci a este dlho potrva kym sa poriadne zabyvame ale uz budeme vo svojom...

@jaja32 drzim palce nech sa vam taketo uspavanie dari...mne tak juli zaspava..ale ved vies..dnes si spievala bolabolabola z Bambulky asi 30 minut, potom cosi vykrikovala a nakoniec odkvacla 😀 kazdy den som tam hodinu 😅
@lalipop ja som skusila naucit samu spavat svoju starsiu dceru ale zial na nu to neplatilo, ale ten obraz co ona vtedy robila mam stale pred sebou..jednoducho tato metoda nie je pre vsetky deti a ani pre vsetky mamy. zial ja nekojim, takze nedokazem uspat svoje dieta ani na prsniku, ani vyrevat ju nemienim nechat, takze jedine co mi ostava je cakat a verit, ze raz sa to nauci aj bez mojho pricinenia..co bude urcite, len to nebude v roku ale neskor...

@maculik aj Terezka sa tak hrava s Juli,velakrat si ani nevsimnu ze som mimo nich a bavia sa...teraz najnovsie ma terezka akesu budovatelke obdobie..fici u nas lego a puzzle, tak ked nieco sklada tak da puzzle julinke a ona jej ich pekne po jednom podava..jasne ze potom jej to chce aj burat ale terezka uz vie kde to ma odlozit aby juli nedociahla...tiez som to nepoznala ked bola Terezka sama...

@andrea2603 to by zabolelo aj mna keby mi tak terezka povedala ze juli lubim viac...asi to je tym vekovym rozdielom..teda podla mna...cim mensi rozdiel, tym deti menej vnimaju ze sa musia o lasku rodicov s niekym delit...a potom znova ked uz je zas ten rozdiel vacsi ako napr. u branka a livky tak uz to branko chape...dufam, ze si ma pochopila co pisem..bo pisem ako tatar..

a sorry za dlzku 😀

zoska
5. feb 2011

cafte 🙂
tak par stran pozadu precitanych opat...
no celkom som rada ze my uz spime celkom dobre, aj zaspavanie je fajn, a zvlada to aj mm, sice cena za to bola privysoka, ale uz to tak beriem ze vsetko zle je na nieco dobre 😉
@maculik projekty uz nevyberame, davli sme si nejake ocenit, ci na to budeme mat penaze, ale nemohla som byt na nete lebo nemam nabijacku na notebook, tak som tu len sporadicky, ale bud. tyzden uz snad budem online 😉

segra ma dnes narodky a mamina mala meniny, tak sme boli na oslave a mala sa salela a nejak sa jej dala nakrivo plienka tak bolo vsetko ocikane, nastastie sme mali oblecko nahradne, tak sme ju u nasich aj okupkali, napapala sa a v aute zaspala, len sme ju vyzliekli a dali do postielky a drichme 🙂

dnes ma oslavu aj @zucana teda Viki 🙂

matesl
5. feb 2011

ahojte babulky,

dnes sme boli na nakup, maly pospal len 1,5 hodky v kociku...a poobede ze spat...xiixii ni, neuspesny pokus bol, tak ked do 17 nezaspal, tak uz ho nedavam a on fungoval v plnej sile az do 19 do kupania...uplne sam sa pekne tu pri nas hrajkal, rozpraval si, skriekal, trhal puzzle 😅 a po kupani zaspal na flaske (chcem hoi zas na to naucit, aby som si mohla ist zas zacvicit obcas). to ze zaspal na flasi sa stalo naposledy ked mal 5 mesiacov 😀

inak neviem preco, dala som mu rezanceky uvarene vecer a napinalo ho to, zmolil rohlik, skoro sa zadusil tak som ho musela schmatnut do predklonu a pobuchat po nom, cely bol cerveny chudak...ja neviem co jemu robi to jedlo taky problem. HIPP ked dam, davam od 12 mesiaca a to pekne spapa...nechapem ☹

a ked ho vecer este dokojim a zaspi na prse tak to mam vlastne jedno, naco by som ho nechavala vyplakat, ked aj tak pri kojeni som pri nom. pravda je ze ked sa prehadzuje a zisti, ze tam nie som, posadi sa na postel a mrnka az kym nedojdem, polozim ho a uz otvara zovacik aby si podudla prso. takze ja ho neprenasam, do pol noci by som ho cca 5x musela vyberat a vkladat do postielky, a to je teda uz dost tazky na to...

matesl
5. feb 2011

@jaja32 a cez den by ti v kociku nezaspala?

@njonja no takymto detom sa alergia zistuje len z krvy...im sa este nerobia tie testy na predlakti.. 17 mame poradnu, tam sa ame s dr dohodnut, mal by byt tazden bez fenistilu...takale teraz mu nedavam, nekycha teraz po nadche, nechcem ho cpat zvytocne, dost mal ked bol chory, necudujem sa ze nepotreboval jest, stale mal nieco naordinovane 😅

a to kolko krat takto maleho prekladas? nezobudi sa ti? ja od maleho musim opatrne odist inak je hned hore..prenasanie nehrozi 😅

matesl
5. feb 2011

@lalipop jaky je svet maly 😀 a ty byvas na sipku?

laxity
5. feb 2011

@zoska som zvedavá, aký domček nakoniec vyberiete 🙂 potom daj final 🙂

@matesl a teraz môže spať do 9.00 do rána 🙂

njonja
5. feb 2011

@matesl no mne vravela doki, ze normalne to robia na predlaktie aj u nich☹ Som z toho debil, ale v podstate je to jedno, hlavne, ze to urobia. A ty ides na imunologiu, ci na alergologiu?
Prekladam ho zakazdym, ked ide spat, lebo v postielke nezaspi, zaspi len pri mne na posteli. Potom ho prelozim a spi dalej. Aj ked sa nahodou prebudi, tak sa len pomrvi, kukne na mna a spi dalej. To mam stastie🙂 inac neviem, co by som robila...

zoska
5. feb 2011

@laxity jasne, potom urcite dam to co budeme stavat 😉

inak mne mala od 9tich mesiacov spava len raz ra den a vzdy max. hodinu a pol, takyto rezim mame stale, uz som na to zvyknuta, aj ked by mi vyhovovalo keby pospala dlhsie, nechapem ale kde berie energy 😅

matesl
5. feb 2011

@blumka no za chvilklu vam bude hej 😵 😵 😵 😵
a ty teraz Juli ako uspavas? lezkas pri nej a ona zaspinka? a to si fakt toto vyspevuje?

@zoska a vy teraz tiez uz v postielke spite? a sama zaspinka aj cez den?
vy ste vymenili kocik, ze? co si mala problem s tym starym? co mate teraz?

laxity
5. feb 2011

@matesl ja nemám problém preložiť malú...keď zaspí totálne natvrdo, tak vtedy v pohode 🙂 ani nemukne 😀

@zoska duracelka 🙂 my máme dva stále 🙂

matesl
5. feb 2011

@njonja a prekladas ho v polohe lezmo, ci si ho prelozis na pleco? u nas nic nefunguje taketo, oci dokoran a plac...spime spolu...romantikus
to fakt? no chcem vidiet ako ho 15 min udrzia s ruckami vytocenymi aby stihla prebehnut reakcia...
a u nas to je zvacsa spolu alergologicko-imunologicke ambulancie 😉
ale neviem ako to vyriesi, dam ti vediet 17 budem uz vediet co a ako.
aj mne je jedno ako, chcem vediet comu sa vyvarovat, aby sa mu to kychanie nevracalo svrbenie nosteka
a ked ho prelozis, nebudi sa ti uz? dobre spava?

matesl
5. feb 2011

@laxity ale nebudi sa ti 5x do pol noci? to by som nerobila kazdych 45 min len ho navlacala hore dole...kaslem na to 😀

njonja
5. feb 2011

@njonja ah, no a prekladama vykladam ho aj v noci, ked sa zobudi, takze je to minimalne 7-8 krat za 24 hod..., podla toho, ako v noci spi...

matesl
5. feb 2011

@zoska @laxity my spavame ako kedy, niekedy 2x ak sme doma, ak ideme niekam, nie a nie zaspat tak jak dnes tak si posunul spanie a uz potom vydrzal...
a tiez neviem kde berie energiu, ja som uz vecer tu len lezala a kukala na neho, aby si neublizil 😅

matesl
5. feb 2011

@njonja pises sama sebe 😀 😀 😀 😀 samomluva????
uz ti dosla odpoved? 😉

blumka
5. feb 2011

@matesl..asi od 10. mesiaca ju dam do postielky a ja si lahned do postele vedla a tvarim sa ze spim...kym sa nevedela postavit tak som mala postielku pri posteli bez bocnice, no uz musi byt bocnica zdvihnuta uplne hore lebo uz vylieza, chodi cumiet do okna na svetla atd.
vypije si mliecko, dam jej cummlik, poviem jej juli hajat a pohladkam ju, otocim sa na druhy bok akoze spim a vtedy to zacne, najprv kuka cez bocnicu, natahuje ruku a chyta ma za vlasy ak dociahne, ked nereagujem tak sa postavi vykrikuje po mne, ked nereagujem tak si robi svoje...beha po postielke, skace, postavi sa a hopka, daco si keca, rehoce sa..vcera napr. po 30 minutah neidentifikovatelnych zvukov jej prisla na um jej babika ktora ked jej stlacis brucho chrci akoze spi, tak juli zcala vykrikovat "baba, baba, chr chr chr"..
no a dnes si spievala tu zvucku..ona to spieva tak boaboaboa ale my vieme ze to je z bambulky lebo jej sa to strasne paci, ona ked pocuje tu zvucku tak sa vrti a vzdy si to spieva..
no a zhruba po 50 minutach nastane ticho, tak uz viem ze sa ulozila a zaspava...

njonja
5. feb 2011

@matesl moja, no, jemu je jedno, ako ho prelozim🙂 Vacsinou tak ako mi zaspi na prse, ho len vezmem do narucia, alebo ked zaspi na mne na bruchu, tak ho pretocim a vezmem do narucia..na pleco vacsinou nedavam...
Aha, to som nevedela, ze tie ambulancie su spolu, tu mu to urobi jeho lekarka, ma na to specializaciu..tu je vsetko take pre mna popletene...
Spava uz oooooovela lepsie, odkedy nekojim v noci. Budi sa tak okolo 3 a potom o 5. ALe to len na par sekund a spi dalej... vstava okolo 6.30, ale este ho pripucim v posteli a lezi, kym mama konecne o 9 nevstane🙂 Je zlaty🙂

Tak ty mas inu romantiku s malym v posteli🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre