Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

katka888
12. feb 2011

@lalipop
a ty si pocas tehu a kojenia pila vela kravskeho mlieka? ja len ze ci deti uz boli tak z tvojho organizmu akoby smiesne povedane " pripravene "

svetlankat
12. feb 2011

@katka888 Kati tiez si myslim, ze s kravskym este chvilocku pockaj, ved uvidis ako bude Viky reagovat na um.

svetlankat
12. feb 2011

@katka888 ja som pila kravske na litre, niekedy aj dva litre, namiesto vody, aj teraz u nas ide liter denne, ale z toho deturence nie su pripravene

olifcek
12. feb 2011

@katka888 to, ze Ty pijes kravske mlieko, nema vplyv na malicku...

olifcek
12. feb 2011

@svetlankat telepatia

lucia411
12. feb 2011

@lalipop aj ja sa uz chystam zeby celi zacala pit normalne, ale zase chcem ze v tom aptamile je aspon viac vitaminov ako v kravskom tak nech ho este pije, lebo ciste neviem ci bude pit a kazdy vecer a rano jej robit riedky puding alebo kakako tak to nie, zubky bude znicene raz dva...a tu su zubari nenormalne drahy

svetlankat
12. feb 2011

@olifcek ano idem kojit, mala sa zobudila a uz pojdem aj spat, tak dobru noc vsetkym

olifcek
12. feb 2011

@katka888 rob ako myslis... ak ale chces ozaj radu, nase Ti nestacia, chod sem
https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/

olifcek
12. feb 2011

no, mne oliv uz 20minut haja, vystavili sme ju dnes paradne, tak sa presunieme, nech, ked sa prebudi vidi, ze uz sa haja do rana 🙂 tesim, lebo budeme skoro vstaaavat

katka888
12. feb 2011

@svetlankat
no urcite jej nechcem davat teraz pit kravske..... este min pol roka urcite nie...
ja len rozmyslam nad tym, ze sa kade tade vravi, ze co mamka papa pocas tehu alebo kojenia, tak prechadza z istej casti aj k babatku.... myslim si, ze by sa nasiel rozdiel u mamiciek, ktore nepiju kravske vobec a ich detom by sa kravske dalo, a medzi mamickami, ktore su mliecne a ich detom by sa dalo kravske.
napr ja som jedla v tehu vsetko , aj to co sa neodporuca napriklad po porode na zaciatku kojenia, ze moze prejst do mlieka, a nemala som problem jest aj "zakazane" jedla , samozrejme v mensich davkach a striedmejsie a viki nemala problemy s travenim.

ja sa len sama so sebou neviem dohodnut ako dalej, ocividne sa uz z materskeho vela nenapapa a som presvedcena, ze keby som nebola tehu, tak sa dojcime lepsie a dlhsie, urcite to vnima na mliecku, ze sa deju zmeny, no nechcem ju ani naucit na umele, kedze mu nedoverujem.

ale je mi jasne, ze toto si musim vyriesit sama a najprv poriadne v hlave..... teraz je tam misung a po precitani viacerych nazorov a skusenosti s ami to tam hadma pretriedi a matak ako vzdy zrazu osvieti 😀

lalipop
12. feb 2011

@katka888 ja bez mlieka nevydrzim ani den. kazde rano si robim kakao a teraz aj malej davam a vypije 2 dcl ako nic. mnam 🙂 🙂 🙂

avaka
12. feb 2011

Kocky - @blumka, @matesl, @olifcek, @laxity, @zucana a vsetky ostatne - posielam fajny recept pre drobcov, moj miluje fasirky!!!- mlete masko, alebo rybu (ja davam vsetko uz uvarene, opecene) zmiesate s bylinkami(pertzlen, zerucha..), nastruhanou mrkvou, nakrajanym porom, vopred namocenymi vlockami a vytvarujete fasirku. pokvapkajte olejom, podlejte kvapkou vody a dajte piect! Je to super s omackami Spravim vzdy viac a mam aj na dva dni

Alebo kuracia pomazanka: uvarene kuriatko, nastruhany por, bylinky, maslo, pripadne Lucinu vyslahat a dat na chlebik. Tiet sa zalizuje))

1. feb o 12:46 • 1 dieťa • Odpovedz
@svetlankat 🙂

avaka
12. feb 2011

jaj baby,to nic,to len kopirujem pre svetlankat receppt od nonja... 😅 😀

katka888
12. feb 2011

@olifcek
ved to, ze na pitie jej najblizsi pol rok neplanujem davat kravske a ked uz zacneme, tak skusim najst nejake ine riesenie, nie krabicove z obchodu.
ja len pocitujem, ze viki uz nepapa moje mliecko, a z velkej casti to pripisujem tomu, ze som tehu tak sa snazim v hlave vyriesit dilemu, ci doplnat umelym, alebo nie. aj ked jej ho ponuknem, potiahne si par krat, zacne kusat a odide. mozno tak 2-3x do tyzdna sa stane ze popije minutku dve. a to zvacsa len ked je nervna, tak to ma skor na ukludnenie.

avaka
12. feb 2011

@lucia411 ,no vy vymyslate baby vseliake receptiky...musim vyskusat 🙂
potom pridaj fotecky 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
12. feb 2011

@katka888 chod do temy @annag, tam Ti fundovane poradia. Ja uz na mt, vybija sa, uz zas, tak musim pomaly off. Bru nocku mamicky. @avaka 😀

avaka
12. feb 2011

idem aj ja kocky,dobru.. 🙂

avaka
12. feb 2011

@rivatha ano,ano tie to boli,dik 🙂
a kuknem aj tie vase...nasa bude sama chodit tak na jar a to ake mame kupit na von? 😕

katka888
12. feb 2011

@olifcek
uz tam kukam 😉

lalipop
12. feb 2011

my sme mali pri synovi topanocky od richteru a su ako nove, lebo mu rychlo rastla nozicka a malej ich uz tiez davam su 20-tky a ma tam este medzeru, lebo papucku nosi 19-tky. ja som davala detom len kozene topanocky a sandalky. po dome sme nosili papucky od raku.

olifcek
12. feb 2011

@rivatha ja doma nedavam boticky, ak bude v lete chladna podlaha ako i teraz, tak nahradim ponozky sandalockami 🙂 joj, uz aj zapisujem tu znacku, dikes! Len, ci u nas zozeniem, ak by sa mi teda viac ako protetiky pozdavali. Uz ale musim, baterka je na minime, bruu

avaka
12. feb 2011

@rivatha,tie vase vyzeraju super 🙂 ,tie richter nejako nemozem najst...

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucia411
12. feb 2011

@avaka jezisi ja uz som z toho varenia chora normalne...ja neznasam varenie ale pre malu vykuchtim aj nemozne... 😀 minule napr mrkvovu polievku s pomarancom....uzasnaaa...

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
avaka
12. feb 2011

http://www.detskaobuv.sk/capacky/pegres-1090-2
@rivatha ,tieto su aj pisane na prve kroky... 🙂

lalipop
12. feb 2011

@rivatha pozerala som tu stranku a tie ceny tam boli nenormalne. u nas ich kupujem okolo 14 eur vo velkosklade.

avaka
12. feb 2011

to som tam tusim nejaku blbost dala... 😕

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre