Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matka331
27. mar 2010

blumi aj ja sa snazim s barborkou o neakyy rezim spinkania ze o osmej ju stale ukladaamm ale ide nam to tazko 🙂 ona si aj tak zaspii kedyy chcee

blumka
27. mar 2010

matka, este su malicke babatka...u Terezky taky trvalejsi rezim nastal az po tretom mesiaci..dovtedy tiez zaspavala kadejako, boli dni ked o osmej a boli ked o desiatej. U nas napr. teraz vela zavisi od toho ci ju vecer boli brusko, alebo pali zaha alebo ako teraz ked je chora, kasle a to ju budi, preto zaspi az ked je total vycerpana, to doslovne odkvacne..ale ked je ok, tak vie zaspat o tej osmej. Ja sa stale po kupani snazim tak, ze uz Juli nerozptylovat, proste sa okupka a idem s nou do izby, tam mam len slabe svetlo a uz papame a hojdame sa, niekedy to trva aj dve hodiny, niekedy hned zaspinka. Proste to budem robit dovtedy kym sa z toho nestane pre nu samozrejmost...a potom uz bude veget..zaspia obe o osmej a ja budem mat aspon chvilu pre seba 😉

matka331
27. mar 2010

ja tiez kazdy den o 20:00 sa snazimju ukladat aby si zvykla my nastastie nemame take problemiz bruskom klpklop 😀

maminnka
27. mar 2010

Laxi,
ano, aj ja pocuvam, ze Natalky su vzdorovite, tvrdohlave, ale tiez cielavedome osoby 🙂 No, uvidime. Nasa ja zatial z toho len velka krikloska, ma take decibely, az zvoni v usiach 🙂

zucana
27. mar 2010

caute babce dik za komenty...
ja hrozna noc...ale nie kvoli malej ale ma strasne bolela hlava z krku ktory mam asi z chrbtice alebo coho zapaleny....dala som si polku paralenu trosku preslo...ale zasa tak mam nejaku homeopaticku mast teraz....no blbe...co ma este caka??
inak krasnu sobotu prajem.my mame slnecnu a ja s boelstami hlavky 😒

laxity
27. mar 2010

mam...aj moja si vie zarevať...aj teraz čo robila-no neskutočné a už je u maminky na brušku a je jej dobre 🙂 . Ja som to už v pôrodnici od sestričiek počúvala 😀

zucana
27. mar 2010

laxi ta hojdacka funguje na malu?

matka331
27. mar 2010

ja mam teraz trosku volna....svokra zobrala malicku prvy krat na prechadzku....ale tak divne sa citim este nebolaa snikim na prechadzke iba somnou 😒

zucana
27. mar 2010

aj moja sla...mna boli ta hlava stale...co nato?

maculik
27. mar 2010

krasnu sobotu prajem, aj ked my ju mame trosku chladnu, ale inak je pekne.
rano sme boli trosku v meste, prvykrat vsetci spolu, sice len 1,5h, ale super mi to padlo. Petrik prespal vo vajicku cely cas, asi je mu tam lepsie, nez v kociku, kedze nelezi na rovnom. Kupila som si bluzku a skoro aj rifle, ale nezapla som ☹ A manzel ma nahovaral na prstienok, po ktorom uz par mesiacov tuzim, ale asi az bud.tyzden si ho kupim, je dost drahy.
Adelka este buva, Petrik je napapany, rozpravali sme sa a usmievali, teraz trosku lezi v postielke. A manzel bicykluje, podvecer zacnem aj ja, ale len tak zlahka najprv, kedze moja kondicka je na nule 😅

blumi, tu stranku poznam, aj som tam asi 2x pisala do Poradne s pediatrom, ale to este ked bola Adelka malinka.

Ja som nejaka unavena, potrebovala by som aspon 4-5h suvisleho spanku, ale neda sa. Tuto noc sa Petko budil velmi casto a nad ranom skoro nespal, co tak kaslal. Dufam, ze mu to prejde coskoro.

laxity
27. mar 2010

zucana...zatiaľ sa jej tam veľmi nepáči...vydrží tam tak max. 3 minúty 😒

blumka
27. mar 2010

aj my mame hojdacku a mala tam velmi nechce byt

a kde ste dnes vsetky? ja mam super volno..manzel sa hra s Terezkou a Juli spi uz asi od jednej, zobudi sa na papanie a zaspi znova. asi ju tie lieky a choroba vycerpavaju, chudatko

garonka
27. mar 2010

ahojte maminky

zdravím vas všetkych už mame po krstinkach, maly mi spinka v kočiariku tak ja že sem prikvitnem a sa vyžalujem lebo vybuchnem

na potvoru sme zabudli foťak nemam ani jednu fotku z krstin ale to neva ale zlosť mam na tu staru akože svokru, neustale jojkala aky je maly krasnučky, zlatučky to nič nebolo počuť len jooooooooooooj 😠 😠 😠 😠 😠 😠
a ako som šla k mojej mame a tej starej strigy tak vravím no ktora babka ho vezme? a ta stara hnusna, že ona lebo moja mamina si ho užila dosť 😠 no chapete to? jej vravím čo trepe za bludy veď mne mamina chodila pomahať a som jej zato veľmi vďačna, krava jedna. A to ani nevravím že nevedela ani maleho vziať na ruky som normalne kukala, či jej ho nechať chuďa moje male

no ja sa musím tu vyburiť lebo mi tak povolili nervy, že normalka penim z nej
cely čas ho držala na rukach, vkuse jojkala a pohar trpezlivosti mi pretiekol, keď Tobiho oblizovala tymi smradľavymi ustami od cigariet, pekne decentne som ju upozornila, že nech ho nebozka toľko to nieje dobre a ani na ručky lebo si ich dava do ust, no ona mi hnusna trepne, že je snim malo tak si ho chce pošuľkať či ako mi to povedala ci bože baby ale ja normalne zurim a začínam byť alergicka nato aby maly bol v jej prítomnosti, to už nem dobre lebo nechcem aby ju ako babku nepoznal ale keď ona je trafena 😠 😠 😠

ale napíšem tu aj niečo pozitívne Tobik dostal od krstnych prekrasnu hraciu deku a od mojej maminy plienkovu kolísku musím ju cvaknuť lebo je nadherna 😵

a v kostolíku neplakal ako mu fararko umyval vlasky len tymi veľkymi kukadlami na mm pozeral a smial sa 🙂

zuci tvoja Viki je ako Michelinka pneumatika 🙂 fajna tlstoška a sledujem i tobiho ten sa tiež začína guľať 🙂 🙂 🙂

olif v pondelok sa zastavííííííííím len mi do IP napíš adresu kde to vlastne sídliš 😀

ale som sa vam tu vyžalovala ale mi je už lepšie 😔

blumka
27. mar 2010

gari, boze..ta tvoja svokra je fakt divna..ved malu ani ja nebozkavam a nie este ked ona fajci 😠
vidis, nasa Juli dostala plienkovu tortu, tiez som ju mohla odfotit..no ale uz je vyuzita, tak uz neodfotim nic 😀

garonka
27. mar 2010

blumi ja som od zlosti až revala ja malemu dam pusinku na vlasky a ta stara si dovolila na lička a ručky a už som sa vyziapala na draheho ak svojej materi nepovie poriadne na rozum tak čau a pa maleho jej do ruk nedam, ja mam i zo seba divny pocit niesom rada ak mi vezme Tobiho na ruky veď ho ani držať nevedela
no tortičku odfotím ale musím do nej naspäť nahadzať veci 😀 😀 😀

blumka
27. mar 2010

gari, ved prave...ja tiez Juli trosku pusinkujem ale len na vrch hlavicky, a obcas na licko, ale keby mi niekto zafajceny bral na ruky dieta a este aj bozkaval tak by som asi reagovala tak ako ty...
a naozaj to musi riesit tvoj manzel, od neho to bude zniet inak ako od teba. Aj keby si bola akakolvek dobra nevesta tak kazda svokra inak berie nieco od svojho syna ako od nevesty..darmo...
chvalabohu moja svokra je v tomto ok..dokonca planujem o dva tyzdne jej nechat Juli na cely den, ideme na svadbu tak ak bude Juli zdrava ostane s nou a Terezka pojde na noc k znamym a ku svojmu frajerovi 😀

garonka
27. mar 2010

blumi no moja svokra je pripečena ja ju normalne už zato neznašam za tu jej drzosť, drahy mi povie, že ju upozornil aby tobiho neslintala ale ona si nedala povedať i tak ho tam bozkavala ako nejaky porcelan, no zurila som ako pes
a to jojkanie? tak si to s ňou drahy zajtra vybaví ručne stručne lebo mamina vravela, že striga tam mala reči ohľadom tobiho červenej šnurky na ručke, že z neho robíme šamana 😠
tak sa jej da zajtra vedieť že to je hlavne kvôli jej hube
a každy na mňa kukal keď som Tobimu utierala ručky utierkou no fakt so zafajčenou hubou da zabrať

no ty maš užasnu svokru ja mam zase užasnu maminu tej by som sa nebala nechať maleho ona je taka zlata a maly ju ma rad vkuse sa smeje, akože rozprava a pri druhej babke? len na ňu kukal 😀 tak jej treba 😀

ešte ste na Orave? i ja by som tam šla je tam krasna príroda 😵

blumka
27. mar 2010

gari, no a co ze utieras ruky malemu, aj ja to robim este aj Terezke..sak take male deti maju slabu imunitu..oni s nimi nebudu ked budu chore, ale ty 😉
no ja mam fakt stastie aj na svokru aj na maminu.. Este sme u nasich, zajtra ideme spat do KE, berem aj maminu, ma dovolenku, takze mi doma pomoze, lebo manzel spravil novy satnik, tak treba trosku upratat a to fakt s Terezkou za zadkom a Juli na rukach neurobim sama...

a malinky ma cervenu stuzku? 😉 ja na take neverim ale asi kebyze mam taku svokru ako ty tak by som malu omotala cervenym papierom 😀

idete uz s olif na prechadzku? ci co sa to tu dohovarate? ked uz bude krajsie pocasie a vyzdravieme tak uz sa vtrem aj ja medzi vas 😉

garonka
27. mar 2010

blumi no ani ja neverím na tie bludy ale to kvôli hentej som dala červenu šnurku na ručku a vidíš omotať červenym papierom by nebolo zle 😀 😀 😀 😀

chceme ísť konečne kočíkovať nie? no predsa ako som pisala švedska trojka? ty, ja a Olif 😀 😀 😀 len nech bude teplejšie a sa dohodneme kam pôjdeme ja sa prispôsobím my sa kočíkujeme radi 😀

blumka
27. mar 2010

gari a ty kde vlastne byvas?
my sme teraz komplet vsetky tri chore, takze musim pockat aspon na teplejsie pocasie aby nas vyhrialo slniecko..
a kde planujete kocikovat? niekde do mesta ciiii?

garonka
27. mar 2010

blumi ja som v centre mesta pri Hlavnej pošte a to byvam v takej štvrti oproti Tip Topu 🙂
no uvidíme čo povie Olif či jej malinka dovoli do mesta alebo alebo niekde prebrazdime nejake miesto kde su normalne chodníky 🙂
ja by s kočíkom aj do lesa šla 😅

garonka
27. mar 2010

a som taka unavena, že som na zachode zaspala a do hajan nemôžem lebo maly za chvíľu je hore od pol 4 spinka 😕

blumka
27. mar 2010

aj nasa princezna dnes cele poobedie spi, ale uz otvorila oci, tak snad vydrzi chvilu hore aby sme mohli urobit hygienu a potom moze spat aj celu noc 😉
gari, tak to mas fajn blizko na hlavnu,ze?
ved uvidime ked nam pocasie dovoli tak sa dohodneme 😉

garonka
27. mar 2010

blumi jaj kupkať sa idete? a Terezka pri kupani Juli asistuje? 😵
no jasne na hlavnej som asi tak za 10min i tam chodím kočíkovať lebo tam je cyklisticky chodník 😀
už by fakt mohlo byť super teplo nie?
sa tak teším na naše kočíkovanie a aj zmrzku si dame huraaaaaa

blumka
27. mar 2010

no kupkat, ne..Juli je chora aj Terezka, takze len take poutieranie, a ritusu umyt...
ved ja sa tiez tesim..vypadnem z krasnej..a na hlavnej je fajne.. 😉

olifcek
27. mar 2010

kukuk...juj,nesmieme pusinkovat babo na licka? upsss...tak uz nebudem...

my sme vyrevaniiii...klasika, kupkali sme sa....kupkanie ok, zabava. dokonca uz ani rucky v past neboli...mm nahrial uterak, vybrala som ju z vanicky, otocil chrbatikom k sebe, mm prehodil osusku, mala neplakala. ja, ze woow, mame vyhrane...kym som ju mala na rukach,bola tisko, dala som ju lahnut a uz zacala, nasla astavit, chjoooo, uz nech je vacsia a kludnejsia, chjo...tak sa jej vypucil pruh....ani som ho spat nedala, zbytocne by to bolo. uz ked bola oblecena, sklidnila sa. boze ale slzy jej tiekli prudom ☹

teraz papa ale nekomunikuje, zeby urazena? 😕

no, ked uz sa bude dat vonku aj kojit, bude to fajn...Oliv je dost nevyspytatelna, niekedy vydrzi hodku, inokedy dve v kociariku...

gari no svokra nic moc...

zuci ako hlavka?este boli? skus studeny obklad na celo, paralen, a pomasirovat spanky, za usami a za krkom...co pera? bol toherpes?

blumi budes mat den pre seba? wow....mja Oliv by sa asi zblaznila den bezomna..nevydrzi kym obed varime, chjo...

olifcek
27. mar 2010

lekarka mi vravela, ze malicku mozem kludne kupat, i ju natierat, ze sa nic nestane s tym po TBC...no stalo..akoby to prasklo, ci co, a ma teraz taku hlbsiu dieru v rucke, ako ked si chrastu odlupnete, neviem, ci mi rozumiete x;o((( som rozmyslala, ci nezapudrovat, ale nechala som to tak...ach jo, snad sa to nezapali...

olifcek
27. mar 2010

a uz je tAM opat chrasticka...ale tentokrat uz nie je pluzgierik x;O)

dat tam mm mliecko?

zoska
27. mar 2010

ahojte
garon...to ma mrzi, ze si si kvoli svokre musela na Tobiho krstinach nervy robit 😠 ☹ komu niet rady tomu niet pomoci... len obmedzit styk... 😉

olif, ono sa to ma zahojit same a vela detickam ostane taka ta jazvicka na pleci...ja taku sice nemam, ale mm aj vela ludi ma take mieto na pleci...vies co myslim?

my mame to miesto uz tyzden take cervensie, taka cervena bodka, ale pluzgierik sa nerobi
inak ma na ho... den
sorry musim sa aj ja vyzalovat...mna sice nik nenastval, ale s malou je dnes nieco zle...od 5tej rano do 2 hej poobede nespala a takmer v kuse plakala (9hodim placu s malymi prestavkami ticha!)
potom spala v kociku 2hodiny, nakrmila som ju, kukala na svet a od pol7 do pol8mej rev...
dnes mam uz hlavu ohucanu akoby som stala pod zvonom
ani cipok nezabral, skor mam pocit ze uskodil 😒
teraz papa a velmi dufam ze bude spinkat aspon 4 hodiny potom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre