Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

laxity
31. mar 2010

oli...ty kúpeš doobeda? 😕

mám stále v prsníku pri bradavke takú hrčku tvrdú, už som skúšala aj masírovať, aj odsávať, aj malú som si prisala /bolo to jak sviňa/, aj krémom, aj teplú vodu...už neviem čo mám s tým robiť...poradte baby skúsené 🙂

dnes je fakt otrasne a ja idem na 12-tu k doktorke na náušničky 🙂

olifcek
31. mar 2010

laxity neee, poobede, alebo vecer, dnes by som skusila doobeda...ale neviem...x;o)

laxity asi upchaty mliekovod, hm? nevidis hoc len malinkatu bielu bodku na bradavke? na mieste, odkial tesie mliecko?

laxity
31. mar 2010

olif...na Veľkú noc som nikdy nebola doma 😀 ...vždy som sa tomu vyhýbala, ale teraz ma to neminie a kedže mám dievčatko, tak už ma to asi vôbec neminie 😀 ...ale asi budem robiť šalát a misu 🙂

matesl
31. mar 2010

ahojte babulky,

tak sme doma z poradne...vazime 4950 g 😅 a ze co ma krize bolia ked ho kupem 😨
tak zda sa ze polovicna davka nutritonu je tak akurat, aj mi v noci kakal 2x 😅 aj sme sa vyspali, papali sme o 19:30, 00:00, 3:30 aaaaaa 8:00 uplne ze parada som vyspata do ruzova 😎 bez mrnkania a tazkeho zaspavania, asi mu je uz lepsie na brusinko...aj teraz vam pisem 2 rukami, spi vedla na kojeneckom vankusi 😵 😵 😵

zajtra este budu vysledky krvy, brali mu bilirubin, stale sme zlty...a este kvoli tomu ze nemame kompatibilny Rh faktor, ja som 0neg. maly 0pozit. tak som zvedava...ani neviem co by mohol mat za problem z toho

laxity
31. mar 2010

olif...nemám bielu bodku, ale mám chrastu hnedú 😕

matesl...no super správičku 🙂 pekne váži 🙂

martulanr
31. mar 2010

laxity nechaj malu nech odsaje co najviac mliecka z toho aby sa ti to nezapálilo ja som to mala pri prvom malom potom som musela ist gyn.. dal mi tablety ale skoro som prisla o mlieko zapálil sa mi potom cely prsník tak vínové obklady a biolampou svietila ☹

olifcek
31. mar 2010

matesl paradicka...vsetci ste uz tak velikiii...

laxity...hm...chrasta je z coho?

martulanr
31. mar 2010

matesl krasna váha 🙂

laxity
31. mar 2010

martulanr...no hej len to brutálne bolí, ja až plačem 😢 😢 😢 musím to asi vydržať...

olif...a viem ja 😀 , raz som si tam vŕtala ihlou, bo som tam mala tú bielu bodku, možno z toho 😕

maminnka
31. mar 2010

olif, vsetci nie 🙂 nase dve princezne su musie vahy 🙂

katina2209
31. mar 2010

laxity skus kapustove listy na prsnik to vytahuje zapal....
matesl super aky ste krasne velky a kolko mate cm? a ako krasne ste spali aj ja chcem aspon keby 5 hodin potiahol 🙂

olifcek
31. mar 2010

laxity hmm....ked si tam mala tu bodku, riadne si si to poodsavala? alebomalicka?

i ja som to riesila nedavno...tiez som si kusok ublizila, ale hned som to dala pod studenu vodu...aby krv netiekla...ale dve hodky som sa trapila v horucej vode, masirovani, Oliv nechcela moc tahat, bezradne naznacovla plac..ale po tych dvoch hodkach som vzala ihlu, no ja som nemala co prpeichnut, trebalo to vytiahnut...ani odsavackou to neslo....dala som si opat olivku, a tak fajne tahala, ze som vedela, ked to potiahla, hned to prestalo pichat a Oliv az zabehlo, hech...ked sa napapala, este sme s mm odsavali s odsavackou, velmi vela husteho mi este slo z toho prsnika, asi cele tie hrudky, co sa narobili...

katina2209
31. mar 2010

maminka a ty nemozes kojit ked odstavas mala sa nevie chytit?

olifcek
31. mar 2010

maminka no jo, ale kym vy budete mat 3 mesiace, uz tiez macko budete x;o)

laxity
31. mar 2010

oli...no pekne, tak len vydržať a byť asi trpezliví...mne tiež veľmi nejde odsávačkou...budem si musieť teda malú priložiť a trpieť, len nech to už prejde

katina...kapusta je poznačená 😀

ďakujem baby 😉

martulanr
31. mar 2010

laxi vyskusaj aj tie listy kapustove 😉

martulanr
31. mar 2010

davajte si pozor na tie zatvrdnutia niekedy to dr riešia chirurgicky a to uz sranda nieje takze nechajte drobátka pricucnuteee 😀

matesl
31. mar 2010

zosi,
a keby si skusila odsat a dat do mliecka ten nutriton na zaciatku, nech si zvykne na tu chut? mne to maly na zaciatku tiez moc nechcel, ale teraz uz vytiahne aj s tym,,,zvykol si

mami,
to fakt este krvacas??? ja len ten 1,5t a teraz obcas trosku vytoku, ale ked nemam intimku, nic sa nedeje, nie je to vela

laxi,
a kedy ides k dr po 6-to nedeli, nech ti to kukne ked to mas od toho psa zranene...radsej by som sla

inak aj mne zasd ide tazko odsat z laveho prsa aj pobolieva ale snad sa mi ten zapal nevrati...cervene to zatial nemam, ked odsavam aj to tlacim nech to vyjde...ale zas to nechem tlakom drazdit aby nebolelo...este mam v chladnicke oxitocin co mi dal dr ze kvapnut do nosa aby sa uvolnilo mlieko...asi skusim ...

matesl
31. mar 2010

...a nemerali nas ☹ ja ho nejak pred kupanim zmeram 😅

cherryblossomgirl
31. mar 2010

Ahojte, dovolila som si nakuknut sem k vam z marcoviek - len som sa vas chcela spytat, ci nahodou neviete, kde sa da zohnat antirefluxna podlozka do postielky - nasa mala vzdy vsetko vygrcka, ked lezi 😒 dakujem za pomoc 🙂

maminnka
31. mar 2010

matesl,
veru este stale :(
inak, aj mne nejde z jedneho prsnika dobre odsat uz par dni... a tu zdureninu v nom mam uz hadam aj 2 tyzdne a neviem to dostat von NIJAKO

Kati,
nevie sa prisat, ale stale prikladame, hadam sa casom chyti... aj jej starsi brat sa zacal kojit az ako 2 mesacny.

matesl
31. mar 2010

maminka...aj tebe drobec vypije menej s nutritonom? ako keby ho to skor zasytilo sa mi zda, vypije mi menej, niekedy len 70ml... 😖

matesl
31. mar 2010

mami, presne taku zdureninu tam mam, a uz jak ju stale tlacim, tak ma to boli jak udrete... 😢

a ked sa ti chyti budes uz len kojit? a nutriton ako kasicku supnes?
a mas male bradavky? ci len je lenivucka mala?

maculik
31. mar 2010

tak, Adelka uz buva, z polievky zjedla asi 5lyz.a natiahlo ju a vyvracala to. Tak som jej dala piskoty, ale zjedla len 2, hadam sa napapa, ked sa zobudi. Petko lezi v postielke, uvidime, ci zaspi. Ja idem konecne spapat polievku a uvarit nieco k tomu masu.
Vonku je slniecko, ale hrozne fuka, no von by som aj isla, ale radsej nebudem riskovat, ked ma Adelka zvysenu teplotu. Mozno dam aspon Petka na balkon, aj ked on v stojacom kociku nezaspi
😒

cherry, myslis taky ten vyvyseny vankusik? my sme si tu par kociek objednali takyto
http://www.e-mama.sk/index.php?id=vyhladavanie&...

matesl
31. mar 2010

cherryblossomgirl

tu je link

http://www.e-mama.sk/index.php?id=detail&kat=na...

ale z vlastnej skusenosti len to nepomoze, musis skusit bud nutriton alebo gastrotuss..nie je dobre ked ti babo stale grcka

janielah
31. mar 2010

ahojte babky 🙂

tak ja uz mam dnes za sebou tu kontrolnu prehliadku u gynekologa, tak povedal, ze vsetko je ok - tak parada.

Malinka mi spinka na balkone, lebo ved je hnusne pocasie, ale za chvilku ju uz cakam na papanie 🙂

Oli ozaj, stale na to myslim a chcem sa spytat, ako si vravela,, ze sa malej vcucava ta fontanela na hlave pri placi - doktorovi si to hovorila? Lebo to by sa podla mna nemalo robit detom, tak sa bojim, ci je to ok u vas...mojej sa tam nic take nedeje ani ked straaaaaaaaaaaaaaaaaasne krici.... tak neviem 😔

Mami a vies preco asi ty este krvacas? Moze byt aj preto, lebo nekojis, nam v nemocnici vraveli, ze ked zeny nekoja, tak sa ovela pomalsie zavinuje maternica - cize sa pomalsie cisti a vychadza dlhsie krv a tie ocistky....a ze ani odsavacka nieje stimul, ze tu musi byt na tej bradavke dieta prisate, ze to je stimlulacia pre zavinovanie...tak mozno preto...

matesl
31. mar 2010

macu...chuda mala...aj je nervozna z toho?

olifcek
31. mar 2010

janka si zlatucka..ano, vravela. vraj je to uplne v poriadku x;o)

cherryblossomgirl
31. mar 2010

Matesl, ano, presne to 🙂 dakujem pekne.. zajtra k nam pride lekarka, tak sa s nou poradim, aj o tych liekoch. Dakujem este raz!

matesl
31. mar 2010

Jani,

ani ja nekojim...a nekrvacam uz daavno 😉 odsavam, len obcas kojim a ani vtedy zo mn anic nejde...asi je to individualne, ale vloziek ma nakupenych 😅

maly mi strasne chrci, ako by mal mliecko s hlienom v nosohltane, a nevie to dostat ani von ani prehltnut, nostek ma inak cisty...tak zle dycha chuda, ale spinka..tak asi je v pohode

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre