Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

laxity
14. apr 2010

kat...musíme počkať kým budú 🙂 , ale problém nebude 😉

oli...to by som asi ja neskúšala

laxity
14. apr 2010

malá mi už druhý krát dnes pri kojení po chviľke vypľúva jeden prsník...ale vyzerá, že by papala, len sa znovu prisaje a vypľuje 😕 😕 😕 čo to?

lenica81
14. apr 2010

fuha... toto ja skusat nebudem... laxi, to robi obcas aj mne... ked mu tecie vela, alebo ked ho puci a papa...

maminnka
14. apr 2010

Matesl,
ako mliecko dnes? Uz sa rozbehlo?

stamion
14. apr 2010

Garonka tak ako dopadla tvoja prehliadka u gynekológa? Ja som bola tak ma pozrel zo spodu že maternica je voľná,rez mám krásny zahojený,ale behať mi zakázal ☹ že teraz mám peknú figúru,žiadne chudnutie a to mám 6 kíl naviac 😒 Aj ultrazvuk mi robil že všetko je v poriadku 😵 A malý má tiež vyrážky okolo pusy,tak ho utieram repíkom a potom modrou indulonou,a pekne sa mu to hojí 🙂

zucana
14. apr 2010

bry vecer...tak ja som si pozrela spravy, dala svieckovu a zajedla to trochou jesenky a milou 😎
len mamina zajtra rano odchadza...
a moja mala potvorka zacala nejak viac papat (nie castejsie ale viac) a aj viac spinkat cez den...tak uvidim aka bude noc...ale aj vcera a spinkala aj v noci...
zajtra mame po 2,5mesiacoch poradnu rano tak som zvedava....
laxi preco by sa malo jedenie medu prejavit neskor?ved iba ked sa vyhadze nie?
ja som med este nie...ale aj rajciny aj ine veci aj kapusty trochu (dokonca vino tam bolo) a vraj po 3 mesiacoch sa uz nemusi tak davat pozor...tak neviem.... 😉

olifcek
14. apr 2010

VERU, JA TO TIEZ NEBUDEM, ALE BLAZNIVE SA NASLI,KATASTROFA

laxi mozno silny tok mliecka

zoska
14. apr 2010

juj baby mala dnes vela place, spala len dve hodky na balkone...o siestej som si uz vlasy trhala, prisla mamina a ta ju teraz pestuje, ale tiez sa jej nezda mala...dufam, ze nebude chora ☹

teuska- velmi ma mrzi, ze musite ist este raz na ten preplach ocka...mamina bola so mnou ked som bola babo a povedala ze nic horsie nezazila...drzim ti palce, vela sil ti prajem...nestresuj sa, mliecko je dolezite...cim skor to pride tym skor budes mat za sebou..nemohol by s tebou ist aj manzel ako podpora...alebo niekto iny, viem si predstavit ake je to hrozne 😒

olif- ozaj ja som predcasniatko 😀 narodena v 7mom mesiaci a aha aka som zdrava 😉 aj som narastla 180cm...tvoja oliv bude tiez taka sikovnica 😀 😀 😉

laxity
14. apr 2010

zuci...nie len med, vôbec si myslím, že sa to môže v budúcnosti prejaviť u dieťaťa alergia neviem...možno sa mýlim, ale myslím, že už raz mi zosi písala, že ak sa to neprejaví teraz, tak sa to neprejaví tuším

olifcek
14. apr 2010

zosi, jo, oliv bude iste frajerkaaa

zucana
14. apr 2010

laxi ja si myslim,ze keby to tak bolo tak to by mali vsetky deti alergie... 😕

zoska
14. apr 2010

neviem ako ste mysleli tie alergie, uz nemam silu citat to (mala place uz 7 hodin vkuse 🙄 , uz aj moja mamka je na nervy...)
len som kdesi citala, ze ak zjeme trebars jahody a dietatko sa z toho vyhadze na druhy den, znamena to ze mu to nerobi dobre, ze jeho system nevie spracovat tie alergenne latky dobre, ale ci to ostane do dospelosti taka reakcia to netusim 😕

stamion
14. apr 2010

teuska a aké ma to očko tvoje bábo?Lebo môj malý má tiež od 3 dňa hnisajúce očko,snažím sa mu stále umývať s repíkom,lebo som mu dávala aj kvapky aj masť ale akosi mu to nepomohlo.Čítala som že keď to neprechádza tak potom oči preplachujú ale to by som veľmi nechcela ☹

garonka
15. apr 2010

bre ranko žienky

tak sa mi uľavilo ako ste ma podporili ja som bola včera fakt na nervy

olif opisala som si čiselko tvojej neurologičky tak cinknem ale som si všímla, že prihoreta sestrička napisala na vymenny lístok meno tej Adamovej a číslo a tej by som nerada volala lebo je vraj slizka
a maly sa včera pekne dvihol ako som ho chytila za ručky a pekne sa posadil a toto doktorka nevedela urobiť že dava hlavičku dozadu tak nas poslala k tej starej babe joj ale som hrešila

stamion no moja prehliadka bola akasi čudesna, cvakla som 5 € prednostne lebo maly bol s ockom a nespal, vzala mi sestrička krv na krvny obraz vysledky viem dnes po jedenastej, tak ma doktorka ktoru volam ježibaba vyšetrila zospodu, že maternica oki, pytala sa či ma bolí pri kojení a aj jazvu kukla, že ju ani nevidieť ale utz nerobila to nechapem prečo
a za potvrdenie ohľadom toho 25 000sk prispevku schmatla 2 € vraj sa za pečiatku platí
baby aj vy ste platili u gynekologa za pečiatku na príspevok?

jja fíííííííííha to vy ste ako žirafky 😀 😀 😀 😀 tak to môj Tobi je oproti vam hrošik 😀

ani ja neznašam tabuľkovych lekarov ale pediatričku som uzemnila, že mam plnotučne mlieko tak bola ticho 🙄

a olif včera som ešte bola v Kiku no to je v Galerke jo? maju super handry, som si kupila teplaky na doma za 3 € a konečne na môj velikansky kufor rifle 20 € a malemu dupky lebo 62 su mu akurat tak 68 už musíme 😕

a ozaj blumka je kde? včera nahodila fotky a ušla no jo len aby konečne slniečko tu vyšlo a nie pršaloooooo

katina2209
15. apr 2010

ahojte babulky aka bola noc? My celkom fajn maly pekne prespal akurat sa budil kazde tri hodinky na kojenie ani negrckal az rano ked som kojila 6,45 si pekne odgrgol a potom vrackal na plienocku...
My ideme dnes o jednej na poradnu tak sa potom ozvem ako sme dopadli...
garon ja som este nebola na prehliadke musim ist asi pojdem na buduci tyzden...
Ja by som si tiez mala nieco kupit na seba uz si ani nepamatam kedy som si nieco kupila v normalnej velkosti naposledy teho oblecko... 🙂
teuska drzim palce s tym ockom my sme na zaciatku natierali framykoinom a septonex kvapky ale este v nemocnici a preslo...
Zoska a ako malej preslo to asi ju bolelo brusko alebo ze by bola chorucka?
Ja som si vcera vecer prvy krat odsala mliecko a dala aj do mraznicky lebo ma bolel uz prsnik co mali 4 hodinky nepapal a odsala som z toho jedneho 140 ml skoro som odpadla to je celkom dost nie?

katina2209
15. apr 2010

maculik dnes ma moj maly tie licka uplne draplave ja neviem od coho to zalezi niekedy to na viac inokedy menej...

andrea2603
15. apr 2010

ahojte.
zoska, ty bombarduj lekárku, nech maličkú poriadne vyšetrí, mne je strašne ľúto, že sa ti takto trápi. Niečo ju musí bolieť, veď bábetko, ktoré nič nebolí, je napapané, čisté, tak mi nemalo toľko plakať. My sme mali taký urevaný 4-6 týždeň. To sme akurát boli na poradni v 4.týžd., tak som jej to hovorila a že troška má tvrdšie bruško, ale že asi preto, lebo nedávno papala, ale dala nám SabSimplex. Ked po týždne nebolo lepšie, tak sme išli znova, nech nás pozrie, tak vtedy nás poslala na to sono pažeráka a dala espumisan a ten asi zabral, lebo na druhý deň bolo viditeľne lepšie a to aj predtým pekne kakala aj prdkala. Samozrejme, že aj moja sa rozplače, hlavne keď je unavená a grgne sa jej a je jej to nepríjemné a vyruší ju to zo zaspávania, ale za 1-2minutky sa utíši a je o.k..

gari, inak ja som bola s Lenkou u neurologičky, keď mala 4 mesiace, lebo keď bola na brušku, tak nechcela mať hlavu hore a neurologička, že čo by už tie detské lekárky hned od bábätka nechceli, veď každé bábo je iné. Ale na druhej strane aspoň vyšetrila a vedeli sme,že Lenka je v poriadku.

olifcek
15. apr 2010

gari nie je dolezite ake meno mas na vymennom listocku i ja tam mam meno a cislo lekarky na srbsku. no ja som sa rozhodala ist inam a tak aj idem, dolezite je, ze vymenny listok mas, nie, ake meno neurologicky na nom je x;o)

gari snad sa tam pocas vikendu dstanem, uz potrebujem i kusok zit...lebo ma asi porazi x;o(

inak, mne gynekolog len cyto robil, akoze fajne...ale nastastie som sama bola u obvodak ana krv a teraz kozna mi brala na pecen, cukor i streptokoka...nastastie som ok, lem este toho koka musim si zavolat o par dni....a paq asi este na alergologiu pojdem, lebo koza stale moc svrbi x;o(

kati Ty ina dojka si, super x;o) rozmyslam, ze i ja vyskusam raz odsat, kolko mliecka mam v jednom x;o)) blum pujcila elektricku odsavku, takze sa mi machruje x;o)))

lenica81
15. apr 2010

ranko... my noc ok... teda relativne... spinkal od 22 do cca 3... potom sme papali, odpojil sa, o chvilku sa zacal klbcit a trochu grckol, tak som ho dvihla... v noci mi to zatial neurobil... 😒 ale potom sme do 15 min zaspali... a spal do cca 6, ked zacal mm zvonit budik... ale opat spime, v kociari na balkone...
vcera, ked sa vyjasnilo, tak som myslela, ze dnes aj von pojdeme, ale zasa prsi... 😠

inak, vcera mm prebaloval a rovno 3 plienky pouzil... maly dal metrovu davku, este stastie, ze prebalujeme cez den v kupelni, lebo by to mal na tricku... som si spomenula na zucanu a jej historky... 😀

zusika
autor
15. apr 2010

Caute kocky,
videla som ze ste si pisali, ze ste este nedostali matersku.... ja mam tiez teraz dostat poslednu za marec a stale nic....mne to chodilo okolo 12-teho...... ale zrejme nie je chyba iba v mojom pripade....ci uz vam dosla??

matka331
15. apr 2010

dobre ranko....je mi velmi luto ako sa tu po niektore trapite ja z detickami ja sa nemozem stazovat na nic lebo u nas je vsetko v poriadku.....klop klop klop 🙂 gari sak to je dobre ze tobi priberaa sak hosie by bolo keby ze nepriberaal...to poniektory lekari su fakt cudnyy.....zosi ako pise andrea chod ku lekarke ked ti tolko place lebo sa trapis ty ale najviac sa trapi nelka....moja malicka ma asi zapalenee ocko od vcera ,rano vstala a mala ho az take zlepene a slzi je tak neviem i mam ist k lekrke alebo o mam robit.... zuci ked uz mas slovenske programi tak si pusti v nedelu particku 😀 😀

olifcek
15. apr 2010

zusi este neprisla veru x;o)

mati zavolaj dr a uvidis x;o)

zoska
15. apr 2010

ahojte babky,
no tak nakoniec mala zaspala o 23.00, noc bol o.k. a rano sa riadne vygrcla...ja som isla na krv a po antikoncepciu, mala spala na mojej mamine a potom zasa plac...nic nepomahala, tak som ju dala na prsnik a tam zaspala a doteraz spala v lehatku, ale uz sa budi a zase s placom...takze idem volat dr.
adka davam espumisan 4ty den ale zatial ziadna zmena ☹
myslim ze ju boli brusko, alebo jej ta kyselina drazdi, no neviem ale od vcera je to des...

inak konecne sa mi ozvali z poistovne dovera- mala je tam prihlsena tak sme dostali balicek- celkom fajn veci su tam 😉

gari ja som za potvrdenie neplatila nic

andrea2603
15. apr 2010

matka skús repíkom umývať, tak že namočíš vatu a pretreš očko, myslím,že z vonkajšej strany smerom k nožteku. Ak by nepomohlo, treba ísť k MUDr. asi dá framykoin.

olifcek
15. apr 2010

gari ja u gynekologa som nepatila u pediatricky jo, 2 eura...x;o)

zosi j sa Ti zide ta antikoncepcia? my sa milujeme asi raz za mesiac x;o(( ux mi harasi x;o((( no ked je Oliv stale na mne nalepena, vecer bezomna spat nebude...chjo x;o(

zosii i ja som chcela doveru, ale, vraj vseobecna je lepsia, tak ju mm prihlasil tam...no ja som v dovere x;o)) ake vecicky tam su? mne bolo povedane, ze sa darceky rychlo minu, ze nemaju pre kazde babo, pche...

olifcek
15. apr 2010

framykoin je na predpis, ze? ked pojdem najblizsie ku pediatricke, necham si predpisat..nech mame pre pripad potreby x;o)) pamatam, ze nam to kazdu bolacku rychlo zahojilo x;o)

andrea2603
15. apr 2010

zoska, ešte ma napadlo, že sestrina malá tokto plakávala a potom jej zistili intoleranciu mlieka a sestra prestala úplne jesť všetko, čo obsahovalo mlieko. Skús na pár dní vysadiť úplne mlieko.

andrea2603
15. apr 2010

ja som neplatila nikde 😵

blumka
15. apr 2010

ahojte...
tak ja som si myslela ze Juli bude ina ako bola Terezka ale ako tak sa zamyslam, nad jej poslednymi dnami, mam doma kopiu starsej dcery..nieze sa na seba podobaju ale tiez prestala cez den spat, jedine miesto kde vydrzi su ruky alebo satka, v noci tiez toho vela nenaspi, vela papa a zacina byt nenormalne vnimava. Presne ako Terezka..ked otvorila svoje okale nic jej neuniklo, vcera Juli na nas tak cumela, ze uz normalne som mala pocit, ze nam ide nieco povedat 😅 taky dospelacky pohlad 😅
vcera vecer dosla kamoska, zajtra pridu dalsi dvaja, zdrzia sa do nedele, tak nebudem sama cele dni...aspon troska zmena pre mna a tu moju debilnu naladu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre