Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lucia411
28. apr 2010

ahooj laxity, ja mam tu istu otazku...mala spi 7-8 hodin a ja sa uz budim ze ma prsia ako betony 😉 ci je to ok alebo treba odsavat???

lucia411
28. apr 2010

olif netreba ze???ved mliecko by uz malo byt ako tak upravene ze???

laxity
28. apr 2010

luci...no lebo ja mám pocit, že cez deň ho mám zase nejak málo, keď malá pýta každé 2-2,5h 😕

a ty cez deň ako často kojíš?

blumka
28. apr 2010

macu, ja by som to brala, ved to nekupujete na dozivotie..kebyze chcem byt taky v ktorom uz chcem byt nastalo tak vtedy by mi to okolie vadilo ale takto ked to ma byt docasne tak je dolezitejsie ze je to velky byt a za dobru cenu 😉

lolka
28. apr 2010

ahoj 😉
olif, zuci, krasne slecny mate 🙂 a Olivka ake ma kukadla uzasne so sibalskymi iskrickami. olif, myslim, ze ked Olivka podrastie budete mat s muzikom co robit aby ste ju ustrazili 😵

lucia, tiez mam v noci prsia naliate a tvrde ako kamen, ked mala viac pospinka. niekedy sa zobudim a kukam na hodiny, ze kedy zacne mala mrnkat, aby sa uz napapala a mne sa ulavilo. Odsavat nechcem, je to robota a cez den mam mliecka tak akurat. Ked sme vonku tak papame aj po 3-4 hodinach,a le ked sme doma, tak pyta aj kazdu hodinu 😅

lolka
28. apr 2010

a k tomu stretku....my budeme akurat v tom Rime 😅 zuci, ty prides z IT a ja tam idem 😀 vraciame sa 18.5

zucana
28. apr 2010

Loli ja kvoli macul my. Mozme aj ked sa vratis som nna sk do 30teho

maminnka
28. apr 2010

Macu, dakujem, si mila, ze na nas myslis... je to narocne hlavne cez den, ked sa maly nudi... blahozelam k novemu bytiku, tiez si myslim, ze horsie prostredie sa da vydrzat, ak je z neho kam ujst. Ved tam neostavate natrvalo. Navyse, velky byt je vyznamny pocit volnosti...

lucia411
28. apr 2010

laixity, nasa si cez den pyta tiez kazde 2-3 hodiny, ale mliecka nemozeme mat malo, ved myslim, ze uz kojim pomaly 2,5 mesiaca takze mliecko by uz malo byt upravene a ma aj stacit detickam......a odsavat sa mi tiez nechce..radsej si pockam na malu ked vstane....a cim viac clovek odsava tym viac sa tvori mliecko.. 🙂

zucana
28. apr 2010

Mami ajja na vas myslim...

maculik
28. apr 2010

kocky, diky, ved aj my si hovorime, ze to nebude navzdy, a ved dnu si to zutulnime a budeme sa tam citit dobre 🙂
uz sa tesim, ako budem Adelke zariadovat izbicku, dnes som na nete hladala nejake detske zaclony a koberec a pobobne. Vladka porazi, ked zisti, co vsetko tam planujem a ze aj na steny budeme krtka alebo ine obrazky malovat 😀

no nic, idem buvat, musime o pol6 odist na letisko, tzn.ze budem vstavat o pol5... Tak dobru noc a zajtra alebo v piatok sa ozvem. Papa 🙂

ewelyne
28. apr 2010

ahojte,
🙂
mate sa?
ako je uz vonku teplo a krasne, dufam, ze si uzivate pohodu s drobcekmi.

tak my definitivne od soboty budeme v novom a bez netu...

drzte sa.

Maminka, blumka, odporucam-
Dr. Martin Hirte: "Očkování - pro a proti"
Táto kniha je novým českým prekladom aktualizovaného vydania knihy "Impfen - Pro & Contra" nemeckého lekára Dr. Martina Hirteho.
Knihu vydalo počiatkom tohto roku (2010) nakladateľstvo Outdooring.cz, Brno. Je brožovaná. Má 405 strán formátu A5.
Staršie (dnes už neaktuálne) vydanie z roku 2003 (Fontána, Olomouc) trpí okrem neaktuálnosti (medzičasom boli zavedené nové vakcíny) aj početnými chybami v preklade, takže

MUDr. Lukáš Dostal (v Česku mediálne známy aktivista za slobodnú voľbu v otázke očkovania) staré vydanie práve kvôli významným chybám v preklade nikomu neodporúča. Naopak - odporúča nové vydanie, sťaby najobsiahlejšiu, nejvyváženejšiu a najaktuálnejšiu knihu o očkovaní, ktorá je momentálne na knižnom trhu k dispozícii v českom jazyku.
Anotácia vydavateľa:
Nová kniha z našeho nakladatelství - příručka pro všechny rodiče, kteří chtějí být objektivně informovaní nejenom o pozitivech očkování, ale také o jeho nežádoucích účincích. Obsáhlé až vyčerpávající údaje, které známý německý lékař Martin Hirte během své dlouholeté praxe získal a dokládá je nezvratnými čísly lékařských výzkumů, se nedozvíte z reklam farmaceutických firem a patrně ani v ordinaci průměrného lékaře.

Najdete zde rozebraná pozitiva i rizika všech vakcín, které jsou v ČR pro děti povinné. Aktualizované vydání obsahuje nově také informace o očkování proti pneumokokům, klíšťové encefalitidě, chřipce, rakovině děložního čípku, meningokokům a planým neštovicím. Kromě převážně dětských nemocí jsou zde popsána i očkování před cestou do exotických zemí. Autor nečiní rozhodnutí za rodiče. Tím, že jim předkládá všechna dostupná pro a proti, je nutí přemýšlet nad samotnou podstatou očkování. Kniha navíc obsahuje rozbor právní situace očkování v ČR, která svou direktivností bere rodičům právo na spolurozhodování o zdraví svých dětí a množstvím povinných vakcín vybočuje z normální evropské praxe. Doplňková kapitola je věnovaná očkování proti TBC, které se ve většině rozvinutých zemí provádí kvůli jeho rizikům pouze výběrově.

ewelyne
28. apr 2010

este vam hodim spamo konferencii

„Pevné objatie už pred narodením“

konferencia s medzinárodnou účasťou

9.-10. júna 2010 v Bratislave

...alebo ako pocity a myšlienky matky

počas 9 mesiacov tehotenstva a pôrodu

ovplyvňujú celý ďalší život dieťaťa...

Tehotenstvo nie je len iný stav tela ale aj duše. Ak sa vedome a láskyplne pracuje s psychikou tehotnej ženy a rodičky, má to pozitívny vplyv na primárne zdravie matky a dieťaťa. Na konferencii „Pevné objatie už pred narodením“ prinesieme nielen nové pochopenie starých problémov, ale aj poukážeme na to, ako málo niekedy treba na ich vyriešenie.
Prednášať budú títo a ďalší medzinárodne uznávaní odborníci:

PhDr. Jiřina Prekopová - detská psychologička, zakladateľka Terapie pevným objatím (TPO), prezidentka medzinárodnej spoločnosti pre TPO a autorka mnohých kníh (Malý tyran, Neklidné dítě, Terapie pevným objetím, Nese mňe řeka lásky a i.)

prof. MUDr.PhDr. P. F. Freybergh, DrSc. Dr.h.c.mult. - gynekológ, pôrodník, detský psychiater,psychoneuroendokrinológ a riaditeľ Ústavu prenatálnej a perinatálnej medicíny,psychológie a sociálnych vied

Na konferencii sa budeme venovať témam:

Upracme si v rodinnom systéme
Čo znamená pevné objatie ako základ životného štýlu?
Bezpečný ale zároveň jemný prístup k tehotnej a rodiacej žene
Ako pomôcť tzv. „problémovým deťom“ – problémy a východiská
Rehabilitácia pôrodných zážitkov na novú korigujúcu skúsenosť
Ako môže tehotná žena získať a udržať si psychické zdravie?
Vplyv prežívania ženy počas tehotenstva a pôrodu na primárne zdravie novorodenca

Miesto a čas konania konferencie:

9.6. 2010 streda od 9.00 – 17.30 hod.

10.6. 2010 štvrtok od 9.00 – 17.00 hod.

Konferencia sa koná v Bratislave – mestská časť Záhorská Bystrica,

veľká sála Spoločenského domu, Námestie Rodiny 1

(doprava autobusom č.37,zástavka MiÚ, na požiadanie Vám mailom pošleme mapku)

Účastnícky poplatok:

40 € na oba dni spolu • 25 € jeden ľubovoľný deň •

15 € zľava na oba dni pre matky na MD, študentov
Prihláška na konferenciu:

Ak sa chcete prihlásiť, kontaktujte nás buď mailom na pevne.objatie@gmail.com, telefonicky na čísle 0944 518 480 alebo na www.duly.sk.

Prijmite pozvanie a využite jedinečnú príležitosť osobne sa

porozprávať s prednášajúcimi - výnimočnými osobnosťami, ktorí

venovali svoj život skúmaniu duševného vývoja dieťaťa.






Usporiadateľ:

OZ Slovenské duly
Odborní partneri:

Slovenská spoločnosť prenatálnej a perinatálnej medicíny, psychológie a sociálnych vied

Ústav prenatálnej a perinatálnej medicíny,psychológie a sociálnych vied

Katedra liečebnej pedagogiky UK Bratislava

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Mediálni partneri:

• rodinka.sk • nasarodina.sk • a-centrum.sk • Únia materských centier •

• Mama a ja • Metropola • Vitalita
Pod záštitou starostu bratislavskej mestskej časti Záhorská Bystrica, Mgr. Vladimíra Kuboviča.

ewelyne
28. apr 2010

a este spam jeden 😅
na knihu.

http://alternativa.atlasobchod.cz/atlasobchod/a...[id-831]-zdravi-pro-zenu-a-dite-prirodnimi-prostredky-mudr-judita-hofha.html

zoska
29. apr 2010

caute,
jaj ako vam zavidim to stretko ☹ ... blavacky aj kosicanky...nas co sme odtrhnute je tu pomenej 😒
nuz co nic s tym nenarobim...snad sa mi niekedy podari stretnut sa s niektorou 😉

nasa herecka rano nespava...napapa sa okolo 1-2hej a potom okolo 4-5tej po tom druhom krmeni pospi len hodinku a uz je hore, vyrehlena...dnes sme hore od 5.3O 🙄 ale vstavala s placom...a pred polhodinou od unavy zaspala a ja tu spim po sediacky....

na to odgrgavanie ste mi nikto neodpisali..baby ktore viete ako to je pls pisnite...dokedy sa dava babo odgrgavat na plece?

laxity
29. apr 2010

ahojte

zosi...asi pokiaľ neodgrgne, ale bábo odgrgne aj 2-3 krát.

Moja sa pekne o 7.20 napapala, odgrgla a dala som ju na našu posteľ a takú šabľu zase hodila, že dovi...takže prezliekam posteľné prádlo. Ale sa mi to nepáči, bo aj v pondelok a aj teraz, ale to až takým silným prúdom ide ☹

Čo to môže byť?

suzik77
29. apr 2010

ahojte, tu som este asi ani nepisala. Chcem sa len opytat, ci nemate podobnu skusenost ako ja alebo ci nepoznate niekoho, kto by mal taku skusenost.
Mala sa mi narodila tiez vo februari 2010. "Vdaka" refluxu vsak v sucasnosti vazi len cca 4500g a meria asi 59-60 cm.
Porodne rozmery boli 3420g a 50 cm. Teda rastie, len velmi velmi slabucko pribera. Pritom nie je vychudnuta, ma chutnu tvar aj brusko (vid foto), ale aj tak ma to trapi. Je tu nejaka mamicka s podobnym problemom?

maminnka
29. apr 2010

ZUci, velmi pekne dakujem 🙂

Zoska,
trapas, ja som si myslela, ze si z BA 🤐 A k tomu odgrgnutiu.. ja si neviem spomenut, kedy som to so synom prestala robit... na vela veci si vobec neviem spomenut... Ale ked mal pol roka, uz som ho urcite nedavala... po prikrmoch sa to urcie nerobi.

blumka
29. apr 2010

sewaaaaaaaaaas...po vcerajsej otrasnej noci bola jedna super noc...poznate tu pesnicku, co sa tam spieva ze I got a feeling, that tonight's gonna be a good night? vcera vecer mi zacala chodit po rozume a manzel sa zo mna smial, ze aka aktualna pesnicka, ze ak zasa budeme vstavat o 4:30 tak ze fatk super...ale dnes sme vstali o pol siedmej, paraaaaaaaada...a papali sme o jednej a o stvrtej 😉 takze tu pesnicku si budem spievat aj dnes vecer 😀

zosi, s tym odgrgnutim si uz ani ja nepamatam, ale to asi zistis sama, ked proste uz Neli nebude treba, a ako mami pise v polroku uz na 100% nie, ale asi aj skor som prestala davaat...ja si napr. pamatam, ze som Terezke v noci len flasu strcila do ust ani som ju nevyberala z postielky a velakrat sa stalo ze som zaspala s rukou hore co som jej flasu drzala a zobudila som sa o hodinu na to ako mi strpla ruka, mala uz mala flasu vypitu a spala dalej...a to bolo este pred polrokom, ale ci v 4. ci v 5. mesiaci, netusim...

matesl
29. apr 2010

ahojte

zosi pisala som, ze uz ked babo sedi netreba dviht na grganie a aj jak maminka pise ked budu prikrmy...to budes krmit v polosede a to ten vzduch pojde uz hore sam myslim

a my sme hore tiez od 5.30 a krmenie o pol 1, o pol 3 a pol 5 😅

katina2209
29. apr 2010

ahojte tak my sme hore od siedmej maly papal o 20,30 potom o 2,00 a 5,30 teraz mi na chvilku zaspinkal ale za chvilku sa zobudi,lebo bude pytat papat...
zosi ked bude sediet odgrgne aj samo babo...

blumka
29. apr 2010

nase dnesne rano 😵

blumka
29. apr 2010

maculik, ti zavidim zariadovanie 😉 nas to caka v zime alebo na jar, este uvidime ako sa poponahlame...ja uz teraz spekulujem aku spravim terezke izbicku, chcela by som nieco take aby na stenach mala nakreslene kvietky, vcielky, lienky, stromy, proste aby jej izba vyzerala ako luka a postel jej manzel chce spravit ako taky domcek, nieco na tento styl

olifcek
29. apr 2010

lolka dakujem krasne x;o)))

zoska no my sme uz planpovali par stretavok a nevyslo, takze som na tom ako Ty 😉

zosi myslim, ze matesl pisal ana odgrgavanie...ze ked uz babo samo sedi, tusim, ze uz netreba, ze si same odgrgne, ze to len teraz, kym lezia tie nase poklady

laxi reflux? x;o(

suzik a co na to lekarka? malicka moze tyzdenne pribrat len 120g, co sa mi zda, ze splnate, hm? x;o))

lolka
29. apr 2010

dobre ranko 😉
my sme mali super noc, mala zaspala o 21.00, na papanie sa zobudila o 4.15, o 5.00 znova zaspala a potom sa zobudila o 7.00. 😵 kym som sa umyla, obliekla a urobila ranajky, lezala v nasej posteli a okukovala izbu 😀 no a teraz si dala dalsie papu, zaspala na rukach a po prelozeni na sedacku spi dalej ...wow 😀 aspon sa mozem najest....

suzik, podla mna mate miery aj vahu uplne v pohode. my sme pred 2 tyzdnami a 3 dnami mali 58 cm a 4560, cize asi tak ako vy a nemame reflux. trapite sa sice s refluxom, ale pekne ti rastie. nasa porodna vaha bola 3070 gr. my priberame cca 210 gr.za tyzden 😵

blumka, aka pohoda hned po ranu 😉

olifcek
29. apr 2010

blumi nadherne, ked totak mm urobi, wow x;)))

malicka sa mi tuto noc nejak prehadzovala, a rano ani neviem, od ktorej uz nespinka...viem len, ze som sa zobudila na to, ze ju idem prebalit, okolo 5.30...prekakala sa za chrbatik, hehehe...takze prezliekacka...vravim jej, a nieze budes splackat, aby sme tatka nezobudili...nema rada obliekanie, ze jo? no tak sa rehunala, ze tatka zobudila smiechom, hehe...ale tatko ju pohladil a spinkal dalej...potom sme sa napojili na seba, ja som zaspala...zobudim sa o hodku, mala pricucnuta, oci dokoran a cumakuje...opat som zaspala...okolo osmej pozeram, malicka lezi na chrbatiku, kuka okolo, rehot, pokec s lustrom...tatko vstal, pokecali, ja som sa neozyvala, tak malicka bola spokojna, no ked som vstala, uz pusu ako kaprik a pytala papat, hehe...tak sme sa kusok porehnili, podebatili, posteklili, a prisli sem papat x;) a tak o hodku ideme von x;o)

olifcek
29. apr 2010

veru blumik obe deticky vysmiate 😉

blumka
29. apr 2010

bola super noc, tak sme vysmiati vsetci 😀 😀
olif, spravi, mozno nie presne tak isto ale urcite to bude krasne..svagor spravil svojim trom princeznam poschodovu postel ako hrad, kym oni boli s mamkou na prazdninach u babky, tak im prichystal taketo prekvapenie 😉 a moj mm je este sikovnejsi ako jeho brat 😀 😀

katina2209
29. apr 2010

blumi tvoj manzel je super muz aj ako ti pomaha s detmi este je aj sikovny velky obdiv od nas 🙂
krasnu postielku si vybrala dufam,ze das foto ked to budete mat hotove tu izbicku 🙂

katina2209
29. apr 2010

ja sa chystam upratovat a zehlit hrozne sa mi nechce tak by som spala 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre