Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

granado
18. máj 2010

od 7.00 spime napapané v detskej postielke, okolo pol noci sa budime na papu a potom do rána spíme spolu, lebo mamička je lemra a nechce sa jej prekladať pokladik. no a potom do rána mi to pripadá že s akrmime stale 😒 . Jasnačka že kojime, kym budem mocť neprestanem 🙂

garonka
18. máj 2010

my taku zimu mame v byte a nezakuria nam ani za svet 😠 😠 😠

katina2209
18. máj 2010

garonka 😀 😀 😀 no to by som uz asi nerozchodila 😀 😀 😀

blumka
18. máj 2010

ahojte..hlasim sa k nevyspatej noci..des hroza dnes..juli bola od deviatej do polnoci hore kazdu hodinu, potom o tretej a o siestej uz rano. mm spal vedla v izbe lebo je chory, Terezka sa ku mne do postele vtrepala o tretej, tak som bola oblozena detmi

a rypnem do vas trosku, ale neberte to v zlom...to ako vase deticky sedia, nie je pokrok, skor im to moze uskodit...deti su na sedenie pripravene , ked si same sadnu z polohy sikmeho sedu, zo styroch (okolo siedmych a viac mesiacov, niekedy az okolo roka). To ze sa tahaju do sedu ked lezia, je prirodzena vec lebo su zvedave a chcu vidiet, ale tak by to malo ostat, pri chceni..ked ich podlozite vankusmi a kadecim inym, oni budu sedeit, budu sa smiat, lebo sak vidia, ale ich svaly a ich chrbtica hovori nieco ine. Pomer hlavicky k ostatnemu telu je velky..teda hlavicka je velmi tazka aby ju tak vedeli same udrzat v sede, tlaci na chrbticu, svaly nie su dostatocne silne, tak sa to moze v neskorsom veku prejavit ako rozne skoliozy a neviem co este...Nakuknite do temy Kedy zacalo sedkat..tam deti zacinaju sediet v 7.8.9. mesiaci a je to ok, a pre niektore aj dost skoro, pretoze vela deti si same sadne az ked zacnu chodit ;).....tak pozor aby ste drobcekom viac neublizili ako pomohli

dufam, ze sa nikto neurazi, ja len ze ak to nahodou este niekto nevie, pri Terezke som tiez nevedela, tak som bola rada ked ma niekto upozornil, ze to moze skodit ;)

granado
18. máj 2010

garonka tak mu povedz že teraz nech si ho on vynosí 😠 .keby mal s nim byť celý deň tak by druhé odložil asi na vždy, ha ha ha chlapi zasr.... 😀

katina2209
18. máj 2010

granado tak to mas pekne ze ti uz o 19 spinka nam Matko zaspava tak okolo 21 a potom je o polnoci hore a ja ho tiez necham u nas v posteli mne sa tiez nechce vstavat, stale ho prekladat a potom ked je pri mne by chcel stale cuckat 🙂

granado
18. máj 2010

ná šak nech si pocuckajú. len keby mi pri tom ruky netrnuli ako jej miesto robím.taký malý človek a tolko miesta potrebuje 🙂

garonka
18. máj 2010

blumi ja si z toho nerobím nič že naš Tobi dava hlavku dozadu vravím je to indi vindi ale ma štvu fakt tabuľkoví lekári, a tie reflexy čo s babätkami lekari vystrajaju ma dojímaju viac, hlavne to ak ťahaju za ručky aby babo sedelo a u nas je to presne tak že hlavka pada dozadu tak hneď nas doktor posiela kade tade od šavla do pavla

granado
18. máj 2010

pomoc plačeme a nechce sa nám prestať

olifcek
18. máj 2010

blumi no ale co robit? mne sa oliv sama posadi...ona bola o mna opreta takmer v polohe lezmo...

ale oki, obmedziiiim jej to...ale i na klinovom ked je, podlozi sa laktami a uz takmer sedi...x;o)

blumka
18. máj 2010

gari, to ze lekari tahaju do sedu za rucky, je vysetrovacia metoda 😉 tym lekari prave zistuju ake ma dietatko svaly vyvinute a podobne veci, aj tie reflexy, no nejak to musia zistit..ale to neznamena ze ked to robia oni v ordinacii, ze to mame robit aj my doma 😉
a ja tiez nie som tabulkova, preto ma netrapi ze JJ sa este nepretaca, ze este nechyta hracku ani ma to trapit nebude, lebo ja viem ze ona je zdrava, ze vsetko je ok a proste na vsetko ma svoj cas...

ked zacne sediet v roku, nech sa paci...ked bude mat 20rokov nik sa jej nebude pytat kolko mala ked sedela alebo kedy zacala dvihat hlavu alebo kedy zacala chodit..ale ked bude mat v dospelosti skoliozu chrbtice alebo nieco ine, budem hned premyslat, ci som to nemohla zapricinit aj ja nespravnou manipulaciou v detstve 😉

laxity
18. máj 2010

svetlanka...no každopádne ste krásne a šikovné 🙂

blumka
18. máj 2010

olif ale to je ine...ved aj v lehatku aj v autosedacke je poloha polo lezmo -sedmo a ked sa snazi sadnut z klinoveho nech sa snazi, ty len nic nerob...vsimni si ako sedia ked su podlozene vankusmi a ked sedia v lehatku...hlavicka je tazka, pada dolu, svaly ju neudrzia, tlaci na chrbat...ale ked to robi babo same tak asi sa same odvazilo asi uz vladze...len nepomahat..nechaj tak...deti vedia najlepsie co uz zvladnu a co nie...
a s tym sedenim je este jedna vec..ked uz raz babo zisti ze sa na svet da pozerat z polohy sediacej, nebude chciet lezat...napr. v kociari..potom sa mamicky stazuju ze im nechce lezat, tak ich musia davat sedeit...ale ze to zacalo vlastne opacne, ze najprv ich davali sediet, ukazali im svet z inej perspektivy a potom sa vlastne na to stazuju, na to zabudli 😉

granado
18. máj 2010

asi máme prdy nemožem ju upokojiť, zatial sa odpájam a prajem vám pokojnejší deň ako u nás

olifcek
18. máj 2010

blumi vidis? a ja som sedela uz cvelmi skoro, pomocou vankusov, i skoro som papala ine nez mliecko, uz v troch mesiacoch...

vsetko bolo ok, a chrbticu som si dochramala sportom x;o(((( hrala som profi hadzanu 9 rokov, z toho, dvojfazove treningy, neskor este volejbal...a bolo...v 16 obstreky do kolien, kvoli vela treningom na betone a pod. ... a i ploche nohy 1. stupna mam asi dva roky, tiez sport...chjo...

ale mas recht, neodpustila by som si, kebyze Olivke uskodim x;o))) ja sa nikam neponahlam...x;o) mame cas...a itak odratavam a na to je fakt veeeeelice sikovnuckaaaa

katina2209
18. máj 2010

a nas Matko uz place no pospal asi hodinku 🙂

maminnka
18. máj 2010

Blumi, ja s Tebou suhlasim. Tiez nedavam sediet, Petik si sadol prvykrat uz v 7 mesiacoch, ale uplne sam, ani sme ho nikdy nepodkladali vankusmi, ani za ruky sme ho nevodili nikdy. Chodit zacal v 10 mesiacoch, tiez uplne sam, zdalo sami to skoro, ale nebolo tomu mozne zabranit. Proste siel svojou cestou. Aj Natalku necham ist svojou cestou. Ked chce vidiet svet, trosku jej naklonim lehatko, tot vsjo.
Ked to deti robia same, je to OK, podla mna, ale tlacit ich do niecoho, to nie. Niektori ludia davaju deti "sediet" na nocnik od pol roka... no naco?

blumka
18. máj 2010

olif, ved ja nevravim ze zakonite vsetky deti ktore uz v 3 mesiacoch sedia oblozene vankusmi budu mat problem s chrbticou, jasne ze nie kazde..ale ak problem bude, tak co potom? radsej kaslat na sedenie, nie?

olifcek
18. máj 2010

blumi, no, oliv, ked ide do sedu, hlavku predkloniiii, asi si nou pomaaaha...a veru, ja ju nepodkladam vakusikmi...a ked ju mam opretu o brucho, vzdy sa mm opytam, ci dostatocne lezi, vieme, ze nie je dobre davat babo sadat, ked este samo nevie...

oliv zboznuje nosit sa ako lietadielko x;o)) resp na macicku, ci tigra...diva sa dole a pusta slinky x;oDDD

olifcek
18. máj 2010

blumi veru, veru, suhlasim x;o)

olifcek
18. máj 2010

ja sa neskutocne bavim na tom, ako si oliv pomaha laktami a hlavkou do sedu, ked je v lehatku, ci na klinovom x;oDDD

a vcera som ju len chytila za rucky, nepomahala som jej do sedu, ona sama to vyuzila do sedu x;oD

maminka sikovny chlapcek 😵 😵

blumka
18. máj 2010

mami..SUUUUHLAAAAS 😉 terezka nebola ani v choditku, ani za ruky som s nou nechodila, ani som ju neposadzovala. Sediet zacala tiez nejak okolo 7-8. mesiaca, chodit s pomocou takej obrovskej kocky, ktoru si pred sebou posuvala zacala v 9. mesiaci, potom zacala chodit po styroch a bez opory zacala chodit ked mala rok a dva tyzdne.. vsetko som nechala na nu 😉

blumka
18. máj 2010

olif, ja ked len podam rucky JJ ze napr. chcem robit tapi-tapi, tak ona sa zapre a uz by sedela...oni su zvedavce ale nech sa potrapia a nech si sadnu same 😉
inak, zacala som znakovat uz s JJ..ukazujem jej znak pre mlieko vzdy ked ideme papat, tak som zvedava kedy sa chyti..ale pocitam tak okolo 10. mesiaca 😀 no sibe mi, no 😀 😀

granado
18. máj 2010

baby ta moja bosorka sa chce nosiť, vredy nereve no kto ju toto naučil 😒 😠

katina2209
18. máj 2010

Aj ja suhlasim s Blumi a Mami, ja mam Matka iba v lehatku,ale sedavat ho nedavame a na nocnik som davala Marka az po 8 mesiaci,ked vedel sam sediet chodit zacal sam ked mal 14 mesiacov bal sa sam pustit a od 11 mesiacov chodil tak okolo stolika,ale pustit sa sam bal 🙂

olifcek
18. máj 2010

blumi ja ked s oliv idem robit tapi tapi, nezapiera sa mi...oliv ked lezi na rovnom, tak len keca...ale ked je na klinovom, ide do sedu...len neviem, ci ju nechat, bojim sa, ze pruh potlaci viac... 😕

znakova rec? x;o) som niekde citala, ze je to bre...

olifcek
18. máj 2010

gari, co Ty mas s tymi vredmi 😀 😀 😀

olifcek
18. máj 2010

teda granado, nie gari

lenica81
18. máj 2010

my netrenujeme na sed ani zdaleka, ved k pretoceniu este nejaky ten cas treba a potom lozeniu...
granado, moj vyrevoval, tak som ho supla do manduce a pobehovala po byte a teraz zachrnel... spinka... 😎

blumka
18. máj 2010

olif, s TT som znakovala od 10.mesiaca a so znakmi sme komunikovali kym nezacaka rozpravat..je to super, lebo ti uz male babo povie co chce aj ked nevie rozpravat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre