Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
prsky
24. jún 2010

@jaja32 sorry, ze vam sem vbehnem, ale tu je dobra stranka ohladom zdravia deti 😉 http://www.choredieta.sk/index.php/caste-proble...

olifcek
24. jún 2010

@jaja32 teplotku v zadocku

@prsky 😵

lenica81
24. jún 2010

@rivatha samomluva... 😀

no my sme uz aj skor kupavali... ale dnes to vyzera, ze este len budeme, lebo o 6tej mi zaspal a teraz isto do takej 9tej potiahne... ale nevieme, ci u nas nejdu zuby, kopceky su, uz sa to trochu zmenilo odkedy to sledujeme... a nenormalne revy dava z nicoho nic... a dali sme dologel na zubky a trochu stichol... tak uvidime... 😖 ked to budu zuby, tak uz sa tesim na tie dalsie... 😔

blumka
24. jún 2010

@dorotka2 vitaj

@jaja32 v zadocku al v usku

lenica81
24. jún 2010

dorotka a odkial si presne... 😉 inak vitaj... tu sme radi novym prirastkom... 🙂

jaja32
24. jún 2010

@rivatha @prsky @olifcek ďakujem, tak potom máme reakciu.... alebo žeby zúbky? hmmm malá púšťa sliny už najmenej 1,5 mesiaca, ruka v puse a všetko dookola tiež. Podbradníky nestačím meniť, najhoršie na tom je, že keď ju nechám chvíľu samú...tak aj podbradník má v puse. Trošku sa bojím, aby v noci teplota nevystúpila ☹

@rivatha nám sa nejako osvedčilo kupkanie o 18. hod,., potom papká a o tej 19. hod. ju uložím do postieľky, chvíľu počkám pokiaľ sama zaspinká. Ráno v poslednej dobe stáva medzi 7. - 8 hod.

blumka
24. jún 2010

my kupeme podla toho kedy ma juli posledny spanok, teda kedy vstala, tak po 2ch hodinach kupeme....vacsinou spi do piatej ale uz sa stalo ze aj do siestej 😉

@rivatha to spanie vidim na terezke, ked skor ide spi niekedy aj dlhsie rano a ked nie dlhsie tak rovnako dlho ako ked ide spat neskor...este nikdy sa nezobudila skor len preto ze sla skor spat 😉

blumka
24. jún 2010

@jaja32 do 38 nic nedavaj, ked pojdes spat jej zmeraj teplotu a uvidis

jaja32
24. jún 2010

@blumka hmm, to by som ju musela rozbaliť a určite by sa zobudila. Mám ešte jeden digitálny teplomer na čelo, skúsim s tým.... každý teplomer inak ukazuje a všetky mám digitálne. jujjj

blumka
24. jún 2010

aha, no skus tym na celo...jamam teplomer do ucha a ked nim meriam deti to nebudi

jaja32
24. jún 2010

... tak ja radšej idem k malej a vy tu pekne písmenkujte 🙂 ale nie veľa, aby som zajtra stíhala čítať 😒 Tak dobrú

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
24. jún 2010

@rivatha ja som kupila tu na bazare za nejakych 20 eciek...podla mna najlepsi je do ucha 😉
gel na zuby je bez predpisu a su rozne, od vymyslu sveta takze aj problem vybrat 😉
a ja by som neriesila ze ti zaspava pri pape..co by som ja za to dala keby som mohla kojit a juli by si zaspinkala pri jedeni..on sa to oduci ked pride jeho cas. Na vsetko raz deti dozreju, do 15. nebude zaspavat pri tvojom prsniku 😉

lenica81
24. jún 2010

@rivatha bez predpisu... su viacere, mm toto odporucali... ale v nej. casopise som videla ze calgel... alebo tak... asi zavisi od zlozenia... ten dologel je prirodny - harmancek, valeriana a propolis... uvidime, ako zaberie... 😅

jaja, aj ja zavidim, ze mala ti zaspinka len tak... ja som dnes skusala vilka nechat lezat, ked uz bol unaveny, krutil sa az skoncil napriec postielky... kebyze nemame hniezdo, tak ma nohy medzi prieckami tiez... 😀 ale nepomohlo, zacal rumazgat... ja ho vacsinou na rukach uspim... ma taky raplik, akoby sa stazoval, ze nevie zaspat, chvilu skackam a sss a potom mi odkvacne na pleci... 😔

blumka
24. jún 2010

och juli sa tam hmyri ako ryba na suchu asi za nou pobezim zasa... 😒

selyma
24. jún 2010

Ahojte babky, tak som necitala vsetko len som preletela stranky, ci nejake foto a kuk zubky sa na mna vycerili.

zoska
24. jún 2010

@dorotka2 vitaj medzi nami 😉 naša Nelka je o den starsia 😉

no baby nasa uz spi, vyzera to tak, ze asi nebudem musiet douspavat 🙂 snad to nezakriknem... zaspala samozrejme pri pape 😅
idem cosi prichystat do tasky, nech nemam zajtra vela balenie 😖 neznasam balenie ale vybalovanie je este horsie, takze v nedelu sa mam na co tesit 😒

zoska
24. jún 2010

@selyma ty si pisal o tom nocniku rano, ze? preco chces davat malu na nocník uz?

laxity
24. jún 2010

@zoska napadobne sme natom 😉 , ja som už zbalená a tiež nedeľné vybalovanie ma nebaví 😠

Natálka už začala spinkávať okolo 20.30-21.00 trošku si to posunula, ale nevadí....zajtra idem behať po doktoroch ešte ohľadne predoperačného a potom cesta na chalupu....sa tešííííím 🙂

@dorotka2 ty si sem nakúkla a viac nič? 😀

Nabonzujem....@dorotka2 bola moja spolubývajúca v pôrodnici 🙂 a fajne sme sa mali aj Vikinka bola úžasná a stále je taká úžasná a má krásne modré očká 🙂

blumka
24. jún 2010

@dorotka2, no kde si sa stratila? 😉
ja neznasam balenie a vybalovanie este viac... 😝 ja idem zajtra konecne na alergo..si predstavte ze som obvolala vsetkych alergologov na ktorych som mala kontakt a teda bolo ich dost a najblizsi termin mi dali na 22.7 ale smola to budem u nasich...az nakoniec mm vycapil na facebook prosbu ze ci niekto nepozna alergologa, tak sme zistili ze nasa kamaratka ma znamu alergologicku tak mi vybavila na zajtra 😅 nemohli sme skor pouzit fb? 😅

laxity
24. jún 2010

@blumka ešte že je ten FB 😀

blumka
24. jún 2010

@laxity ja som zan vdacna...aj dnes sa mi ozvala spoluziacka zo zakladky ktoru som nevidela straaaaaaaaaaaaaasne dlho a na zakladke sme boli dobra partia. Vdaka FB prebehla nasa stretavka po 10 rokoch z gympla minuly okober a teraz pred dvoma tyzdnami stretavka z vysky po 6 rokoch 😉 a o tom ze sa nam tam ozvala rodina mm z Argentiny a nadviazali kontakt a uz tu aj boli na navsteve ani nehovorim..super vec 😉

laxity
24. jún 2010

@blumka ja som tiež za FB, my sme mali vďaka nemu stretávku zo strednej po 10-tich rokoch 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
24. jún 2010

@rivatha juli som kojila len chvilu ani vlastne neviem ako dlho..kvoli mojim zdravotnym problemom..mala som ich uz pri terezke, ktoru som kojila 3 mesiace 😉
Mne sa pri vychove Terezky vyplatilo take veci ako spanie a krmenie, nechat na nu. Ako si to ona zelala tak bolo, len raz som ju nutila, chcela som ju naucit aby sama zaspavala a to sa mi chudinka pogrcala od placu. Potom som si uvedomila ze naco to vlastne robim..aby som si mohla vecer sadnut pred telku a pol hodiny skor 😖 tak som sa na to vykaslala a uspavali sme sa dalej na rukach. Boli dni ked mi to liezlo na nervy ze nevie sama zaspat, tiez by som si rada oddychla a kukla nejaky film ale az teraz si uvedomujem ako ten cas rychlo bezi a ze deti nam rastu pred ocami a menia sa zo dna na den. Terezka mi zaspavala na rukach do roka, to som si hovorila ze snad do 18.bude na rukach, potom z nicoho nic, zo dna na den ju stacilo polozit do postielky, lahnut si ku nej a ona zaspala tak. Ked som bola v nemocnici mm ju naucil zaspavat samu...asi pochopila ze mamka nie je doma a ocko nemoze musi este nieco robit, tak jej stacilo zasvietene svetlo na chodbbe...no ale ako sa narodila Julinka zacala si vyzadvoat mm pri zaspavanim..nam sa to zdalo nefer voci nej, nechat ju samu a s Julinkou by sme boli dvaja, takze sme sa rozdelili. ja uspavam malu, mm velku...
Donedavna som si myslela ze budeme donekonecna spat vsetci styria v jednej izbe a asi pred tyzdnom sa terezka sama rozhodla ze ide spat do svojej izbicky....celu noc tam je sama, nad ranom obcas na nas zavola ale su aj noci ked sa krasne rano zobudi a docupita ku nam...

Vsetko som to nechala na nu a ona sa mi odplaca tym ze je taka pokojna a nema stresy z toho ze ked zaspi odidem z izby a idem si po svojom, neboji sa cudzich ludi, je velmi spolocenska a mozno aj preto lebo som jej proste neodmietala moju pozornost ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre