Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

laxity
20. júl 2010

takto to je lepšie....tam naľavo kuk 🙂

laxity
20. júl 2010

@alex kľudne sa treba pridať....je to súkromná téma vo Februárovkách 2010 Nervy moje tá svokra 😀 myslím...

laxity
20. júl 2010

ozaj a to sa tam ozaj nikto iný nedostane? iba my baby čo si tu píšeme? 😕

olifcek
20. júl 2010

@laxity jake mini...ze si si to vsimla....musim lepsie kuk u oliv, mozno tiez take cosi objavim x;o)

olifcek
20. júl 2010

@laxity veru, len my, aj to len tie, ktore tam blumka prida

laxity
20. júl 2010

@olifcek ja som si umyla ruku a tak som to skúsila a cítila som 🙂 ...nie je ešte úplne celý prerezaný 😕

laxity
20. júl 2010

@olifcek ahaaaaaa no okey 🙂

alex
20. júl 2010

@blumka blumi pridaj ma do tej témy o svokrách 🙂 Ja budem určite častý prispievateľ 🙂

lenica81
20. júl 2010

@alex cauko, aj ja by som sa niekedy pridala, ak sa bude dat... 😉

laxity
20. júl 2010

@alex 😀

lenica81
20. júl 2010

joj, ja na svokru ani nadavat nemozem, bo je dobra... klop, klop, okrem toho, ze je riaditelka/ucitelka v materskej skolke, takze ja sa na jej vychovne metody a taktiky nechytam...

blumi, ja som este stihla jednu z tych knih na martinus.sk... tak este 1 tam bude... 😀

olifcek
20. júl 2010

@alex napis jej do IP x;o)

alex
20. júl 2010

@lenica81 Určite sa nabudúce ozvem, toto bolo také neplánované 😉
@olifcek Ok, napíšem jej.

laxity
20. júl 2010

@lenica81 mám podobnú svokru, tiež robila dlhé roky učiteľku a 5 rokov dozadu vyštudovala vysokú 😕

olifcek
20. júl 2010

moja svokra je tiez ucitelka, ale uci v materskej skolke, a svokor je ucitel, uci telesnu a nejake odborne predmety, ci co, na strednej x;o) aaaaaa svagrinka studuje ucitelstvo, ci co...x;o)

laxity
20. júl 2010
garonka
20. júl 2010

dobre ranko želam som total unavena vyzeram takto 🙄 ale to preto, lebo som spala 8 hod vkuse to aby ste si nemysleli, že jej parada, šak mne uplne stačí 5hod spanok a teraz toto? 8h

tie kašičky nedam malemu načo, doktorka že ak mi v noci nebude spať ale som jej stokrat prizvukovala, že spinka celu noc papa len rano neverila mi, no nech ide dokelu, a zabudla som napisať, že mame slabšiu pravu ručku, lebo dala ho na bruško a on si hračku bral ľavou tak jaska takoj pisala na papier na neurologiu nech sa na to doktorka kukne, zurila som vlk 😠
samozrejme, že naš Tobi používa obe ruky nechapem
a ešte s tym prikrmovaním ma dojala, po 3tt papania nech mu uvarím vajíčko na tvrdo a žltok mu pridala do mäska to ste o tom počuli?

zubky nemame ale zato ďasienka su citlive ale že môžu zubaky vykuknuť aj v 8m

garonka
20. júl 2010

rychlo dam variť polievočku pak zbaliť nejake veci od štvrtku doma nebudemee ☹ vo štvrtok ku strige a v piatok k maminke ideme

maculik
20. júl 2010

dobre ranko
pridavam sa k OTRASNEJ noci, som uplne nevyspana, skoda reci 😔 Najprv sme s mm do cca 23,30 kecali a ked som konecne isla spat, tak maly sa zacal budit, do druhej sme takmer v kuse boli hore a potom kazdu chvilu. A tak divne, s placom, co on doteraz ani jednu noc sa tak nebudil, on zvykne zacat si tak fucat ako jezko, to ho vezmem a nakrmim a spime dalej. Ale to, co sa dnes dialo, no otras, dufam, ze sa to nebude opakovat 😖

Uz mame za sebou hodinovu prechadzku, spal klasickych 35min, teraz sa hra na posteli, ja idem spravit zemiaky k obedu.

@blumka veru ani neviem, mm tiez pribral 3kg a ja asi som mala viac pohybu, nez doma, tiez nechapem... Ale ved teraz idem na Sk, tak to zase priberiem 😅 😝

@rivatha no mna to bavi, pozeram to ked Petik spi, zvycajne vecer, ked nahodou mm je dlhsie v praci alebo ked bicykluje alebo robi na PC. a @blumka mi slubila napalit 2 serie a ked dostane na Jeziska, tak aj dalsie, tak sa tesim, mam co pozerat cely rok 😀 My totiz nemame zapojenu telku, len dvd a video pozeravame.

no nic, musim ist, maly protestuje, ze je sam 😉

olifcek
20. júl 2010

@garonka viem, ze masko maju papat 5-6 dni v tyzdni, a 1-2 dni zltko, co je logicke, bielkoviny, mineraly 😵

garonka
20. júl 2010

@olifcek no ved to a keď mi zazvonila, že variť hovädzie striaslo ma 😅

a z toho som hotentot, mame papať od ukončeneho 6m to akože to je vtedy ak začne ten 7m? mne sa to zda neskoro
len mamina že nech mu skusim dať skôr 🙄

zucana
20. júl 2010

@olifcek dik tak nebude teplo az tak keddojdeteme ....
blavacky tak kedy dame stretko????
a ttakto my teraz relaxujeme....
inak potrebujem apostile na taliansky vikin rodny list tak volam sem na konzulat slovensky lebo mama ze tam mam to vybavit a 3krat sa uz dohadujeme na stretnuti a dnes mi zahlasi ta baba ze akoze to ona nevybavuje ale ze to vybavuje taliansky urad....tak akoze sila uz som to mohla mat..... 😠
@macu ja veru pribrala na dovci ☹
@garon zltok je ok ako olif pise ale az od 8meho mesiaca nie?

olifcek
20. júl 2010

@garonka ked bude mat Tobi pol rocik, tak zacnes x;o) a kludne kuracinkou x;o)

@zucana ja viem, ze zltok hned ako i masko....bielok od roka, no najskor 9 mesiac...ciii? 😕

blumka
20. júl 2010

@garonka, ukonceny 6. mesiac je den ked bude mat tobi pol roka, vtedy sa zacina...a dobre ti povedala lekarka..ked das masko do zeleninky, mozes ho jeden den prip. dva nahradit zltkom...ale len zltkom, bielko az od roka je to alergen...
a kludne davaj kuracinku, morcacinu, kralika ak mas moznost...v hovadzom je sice najviac zeleza ale ked vam nesmakuje nerob si nasilie...ja osobne mam velmi rada hovadzinu ale mam ju aj s tete raz za pol rok 😕

a kym ti tobi nepyta, pekne ti v noci spinka, je spokojny, znamena ze mu nic nechyba, kase mozu zatazit zaludok, zbytocne ich netreba davat...ja som pri Terezke skusila ze ci ju nezasytia na noc aby lepsie spala ale prd...ale ked ti tobi dobre spi, ani mu ich nedavaj..nutricne mu nedaju nic

olifcek
20. júl 2010

@blumka to masko pre oliv na kocky a vo vod, jo? paq nakuskovat na mini kusocky....mozem i na panvici wok s tym, ze dam vodu len?

zucana
20. júl 2010

@olifcek jj aj ked nie som blumka 😀

blumka
20. júl 2010

@zucana 😀
ideme na prechadzku.tu je prijemne, ziadny hic...
juli zjedla, teda lepsie by sa dalo povedat ze zozrala 120g mrkvy, bez mlieka...ked som jej po polovici chcela vziat misku s lyzickou, zacala revat 😅 tak teda to dojedla a este sa kukala ze by si daco dala..tak som jej spravila mliecko..ale som dala o 60ml menej ako zvycajne...

njonja
20. júl 2010

@zucana ten Apostile - my sme to potrebovali pre maleho tiez - vydava ho taliansky urad, ten, ktory je s´hierarchicky nadradeny uradu, ktory ten RL vydal. U nas to bol urad miestnej vlady, lebo RL vydal urad mesta.

zucana
20. júl 2010

@blumka 😀 zracka jedna ja teraz varim dynu plny hrniec aj zemak a dam jej aj do mrazaka
@ njonja uz viem...prefetura....akoze ale sranda....ze idem i aj ja dat zmenit meno na SK lebo uz mam na matrike zaregistrovane takze obcanak a vodicak a pas a potom nech mi tu zmenia meno a ze oni to neradi robia...ze su s tym problemy ked uz si raz zaregistrovana pod inym menom no tak nech ma neseru.....im dam ze sa im nechce....
a pocuj .... obcanak na SK ti tam daju trvaly pobyt ked mam trvaly aj tu???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre