Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
30. sep 2010

@jaja32 Terezka jedla skoro len banany 😅 a vlastne doteraz maloco z ovocia zje ale banan vzdy 😀 hlavna je zeleninka 😉

jaja32
30. sep 2010

@blumka ...ale asi kazdy den jej ich nemusim davat...? No a jogurt neviem ci do nej dostanem..., ale dnes spapala az 5 lyziciek. Smotanovy milacik mozeme? Asi nie...?

blumka
30. sep 2010

@jaja32 smotana a tvaroh az po roku..teda podla tvojho lekara mozte 😅
no co ja viem s tym bananom..ak ti nebude chciet ziadne ovocie len banan tak lepsie banan kazdy den ako nic, mozno ju nebude zapekat..a keby si jej skusila mixnut banan a do toho nieco zakamuflovat? ja som dnes robila juli hrusku s bananom a skoro som jej to zjedla ja 😀 😅

blumka
30. sep 2010

@olifcek super vaha..vy nas fakt idete dohnat 😉 wau... 😨

blumka
30. sep 2010

@olifcek my nemame telku tak mi potom zreferujes ze co bolo na joj 😉

jaja32
30. sep 2010

@blumka neviem co sa jej porobilo, ved uz mi spapala aj 190 g ovocia, ale musela som podusit a mixnut. Zajtra skusim nektarinku a banan. Banan som jej dala aj do jogurtu a musela som si ho sama zjest. Nas lekar sa ma vzdy pyta ci uz rezne papame....nabuduce poviem, ze ano, kazdy den.

jaja32
30. sep 2010

@blumka ved kuk telku na nete

lienka2
30. sep 2010

@blumka ty uz davas tri prikrmy?

blumka
30. sep 2010

@jaja32 ked my tu mame take slaby net, ze ma len rozculuje co to stale seka 😠
@lienka2, v utorok som zacala...davam kvoli tomu mlieku, ze menej pije tak jogurt, ale len kazdy druhy den a ked nie je jogurt tak len trosku ovocia, jednu malu vyzivku 😉

lienka2
30. sep 2010

@blumka a oficialne sa kedy pridava treti prikrm? v 8. mesiaci? my papame rano 240ml mlieka, potom o dve apol hodky ovocie, potom o nejake tri hodky obed a potom uz len 2x mlieko, raz 200 a raz 240ml, to pred spanim..

blumka
30. sep 2010

@lienka2 8.-9. mesiac
baby, kukam na archvi joj a nikde to tam nie je...to bolo v normalnych spravach ci? a ako sa vola prispevok?

olifcek
30. sep 2010

@blumka normal spravy...i vcerajsie kuuuuk

blumka
30. sep 2010

@olifcek kukala som normal a fakt neviem ci som dilino ci co ale ja to tam nevidim 😒 idem este raz

olifcek
30. sep 2010

@blumka to neprehladnes...ja tam niesom ale

olifcek
30. sep 2010

nezabudnite...toto nas caka

1. mail 4.10.2010 premiérke za všetky mamičky - premierka@vlada.gov.sk
2. mail 4.10.2010 ministerstvo práce soc. vecí a rodiny za všetky mamičky - Odbor pre komunikáciu a styk s verejnosťou - okv@employment.gov.sk
3. mail 4.10.2010 ministerstvo financií - tlacove@mfsr.sk
4. mail 4.10.2010 za všetky mamičky - igor.matovic@obycajniludia.sk
5. mail 4.10.2010 za všetky mamičky - tlacove@strana-smer.sk
6. poštou listy mamičiek každá súkromne, poslať doporučene 4.10.2010 /+mailom s foto babatka?/ :

Prof. PhDr. Iveta Radičová, PhD.
Úrad vlády Slovenskej republiky
Námestie slobody 1
813 70 Bratislava

RNDr. Jozef Mihál
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky
Špitálska 4, 6, 8
816 43 Bratislava

7. protest v uliciach - ako zorganizovať protest, povolenie na zhromaždenie ?? kto sa v tom vyzná?
8. mail za všetky mamičky 4.10.2010:
noviny@joj.sk
somreporter@markiza.sk
expres@expres.sk
stranavova@joj.sk
ta3@ta3.com

blumka
30. sep 2010

uz som to videla, mna stale hadzalo na vcerajsie noviny

olifcek
30. sep 2010

@blumka ale i vo vcerajsich bol uzasny prispevok 😀

blumka
30. sep 2010

@olifcek myslis o tych dvojickach a trojickach?

olifcek
30. sep 2010

@blumka to bolo dnes a ta baba tam citala peticiu

www.pieskovisko.sk/strajk

😉

lucia411
30. sep 2010

olifcek ja som to videla v spravach 😉

olifcek
30. sep 2010

ideme uz hajat, Oliv sa zobudila a je zla

baby, premyslite si, ci chceme tie listy posielat doporucene, alebo nie...x;o) aby ic h neodmietli podpisovat x;oDD teda ich prevzatie, hehe ale verim, ze nie no

avaka
30. sep 2010

@suzon78,tak my papame mozno este menej ako vy.. 😕 mliecko papa,ale ked kojim,neviem kolko,aj ovocie da celkom,zatial max.100,vacsinou menej..a obed 20-30 ,ako kedy,tiez ju napne,tak uz nedavam..mame okolo 7 000g,70cm,neboli sme na poradni,ale mala je taky vrtky cervik,ze pochybujem,ze vadi,ze malo papa,ja dufam,ze bude viac...a tiez zo zaciatku mala velke oci,si myslela,ze to ham bude neviem co,ale uz ju ten osial presiel.. 😅
@blumka,@jaja32,aj nam najviac chuti banan,ma asi kazdy den,ale vzdy ho s niecim zmiesam,najviac chuti s hruskou,aj s jogurtom,ze by som ho primiesala aj do zeleniny.. 😅 😀

My sme dnes spali 3x,doobeda 2,5 hodky ,poobede 1/2 hodku ,ale bolo malo hodin,tak sme este spali 1/2 hodku v kociku...a vecer pri uspavani este nemohla zaspat,potom cucala,neslo to,zacala cmulat palec(co nezvykne),az mliaskala,vyplula ho,otocila sa mi chrbtom a zaspala..o chvilocku..,tak som jej len chvilu funela pri uchu,ked ma uz nepotrebuje a isla som do kuchyne.. 😅 a to budenie,minula tyzden,co bolo kazdych 20min,asi bola naozaj separ.uzkost,vtedy som sa nemohla od nej dostat,ani nemohla spat,co otvarala oci,kukala,ci som tam,teraz tak v klude zaspi uz..

avaka
30. sep 2010

@blumka,tak uz Juli vykecava..? aj nasa hovori ba-ba aj pa-pa..a ked to povie pri kyvani,myslis,ze je to nahoda,ci uz cielene?lebo uz viackrat povedala tatovi,ked odchadzal uplne vyrazne paa-pa a ked som dala babo,tak povedala ba
Este som sa chcela spytat,kedy bude babo vediet asi normalne zliezt z postele..hned,ako sa nauci chodit? 😕 ,lebo sa niekedy bojim,ked rano este driemem,ze sa mi sklati z postele,mam tam sice koj,vankus a z druhej strany postielku,ale ona vankus chyti a smari prec...ma taku silu,minule som ju nemohla odlepit od prebalovacej podlozky..

alex
30. sep 2010

@katina2209 aj my sme boli v Novi Vinodolski, koncom júla, začiatkom augusta. 😉

svetlankat
30. sep 2010

caute baby som tu len na skok, spomynal sa tu sedak do vane, ma s nim niektora skusenost ci sa to oplati kupit. mam moznost kupit od ruky tak zvazujem

zucana
30. sep 2010

Cafte ja dnes bola cely den mimo ... A hladame domy...
A mame uz zub ze nam ho vidno 😵
a skore uzdravenie aj sem ma prust kosa Ale este aspon tyzden 20tky stupnw dobru

alex
30. sep 2010

@avaka no my so spánkom nemáme problém, v tomto je malý po mne. Pospať si vieme dlhšie. Po obede spávame ešte 2x. Dnes napr. sme boli na prechádzke, to spal asi hodinku a pol a potom sme spali spolu hodinku a pol podvečer doma. Zobudil sa o pol siedmej a pred deviatou už spal nočný spánok.

@laxity v Rakúsku sme boli len v Hainburgu v Bipe a Kiku pozrieť. V Bipe sme pozreli papanicu, výjde to lacnejšie ako u nás a aj také druhy, čo u nás nie sú. Ale my sme išli náhodou len so švagrinou ako odvoz, takže neplánovane, tak sme ani veľa nekúpili, len tak na odskúšanie.

laxity
1. okt 2010

ránko

@avaka aj moja Naty dáva papá a to vždy ako jej poviem keď niekto odchádza, takže myslím, že už to vnímajú 🙂 . Nevadí, že sa dáva často banán? Nemôže zapekať? Bo mne po ňom Naty tuším nekaká dobre...ale chutí 🙂

@alex som počula, že tie Hipp sú tam podstatne lacnejšie...ale vraj aj musí byť akcia...takže tiež sa s kamoškou chystám, alebo minimálne ona a nakúpi aj pre mňa 🙂

Naty včera zaspala o 16.30, potom sa zobudila o 0.30 a potom o 4.00 a potom už od 7.00 sme hore, takže celkom pohoda...len to skoré zaspávanie mi vadí, ale tak čo s ňou...budem s ňou chodiť v tom čase asi von a vždy keď ju vyberám z kočíka aj tak sa preberie 🙂...ja som to včera zalomila o 20.30 a necítim si kríže hrozne ma bolia 😅 😅 😅

blumka
1. okt 2010

@laxity a preco ti to vadi? co by som ja za to dala...vegeeeeeeeeeeeeeeeeet... 😀
@avaka myslim ze uz to vnimaju 😉 ja si pamatam ze terezka zhruba okolo 9-10 mesiaca vedela ukazat aka velka narastie a vzdy pri tom povedala "taaaaaaaaaaaka" takze kludne moze hovori papa, im sa lahko hovori to co sa opakuje a zacina na pernoperne spoluhlasky (sorry, ucitelka 😀 ) ako baba, mama, papa 😉
@svetlankat my to mame, ale pri terezke sme to nepouzivali, ani neviem preco, proste sme ju okupali a vybrali z vane ale teraz sa na to chystam, juli tam posadim a budu sa kupat s Terezkou, budu mat vacsiu zabavu ked tam budu dve. Tereza sa vo vode zacala hravat az neskro

aha..este zliezanie z postele...zalezi ako ktore deti, terezka sa to naucila pomerne rychlo, v podstate ako zacala chodit, tak sme jej to zacali ukazovat a hned pohcopila co od nej chceme 😉

laxity
1. okt 2010

@blumka no pretože som bola zvyknutá, že keď mi zaspala o 20.00 tak ma zobudila okolo 5.00 a takto mi síce zaspí o 16.30-17.00 ale budíček mám o okolo 1.00, proste vôbec je lepšie keď zaspí až večer, aby vedela, že večer sa ide spať na noc a nie poobede 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre