Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

andrea2603
11. okt 2010

@matesl Liv večeria len mlieko, ale asi skúsim znovu kašičku, len sa k tomu bojím odhodlať, po tom grcaní 😝., tiež ma napadla intolerancia laktózy 😕 .A ona dosť neskoro máva obed, až okolo 14.00, potom ovocie niekedy až okolo 17.00-18.00.

laxity
11. okt 2010

@andrea2603 aj mne Naty papá večer mlieko, kedže kašu mi vyvracia 😅 , ale zdá sa mi, že má málo bo sa mi začala budiť dva krát 😕

olifcek
11. okt 2010

@matesl mne krv, a mala som zvysene hodnoty, mozno, keby boli vyssie, tak by i stolicu brali...
@svetlankat ja bych ohradku nekupovala a ani nekupim...jednak uz nieje moc miesta na nu a necham Oliv, nech si beha po byte...jasne, budem s nou..ale som za to, aby sa rozhliadala a mala volnost...ked budem potrebovat byt v kuchyni, posadim ju do stolicky a dam jej piskotku 😉
@blumka jeeeej, mala sikulkaaaaaaaaaaaaa...

my uz tiez pomalicky zaciname stvornozkovat x;o)
@jaja32 ja vigantol davam. lekarka vravela, ze ked to nesmrdi, tak je to ok,ale, ze by mesiac nedavania neuskodil, ale takto je to lepsie, lebo uz mame fontanelku len 1x1cm, co je vraj super

laxity
11. okt 2010

@olifcek inak aj mne sa zdá, že má fontanelku už malinkú 😕

zoska
11. okt 2010

ahojte,
vela ste popísli , čítať nestíham, len som došla pozdraviť 😉
malá spinká, ja idem ešte variť a hádam aj vlasy stihnem umyť 😅
akási som unavená z tej mojej duracelky 😔 mm je v Nemecku do stredy, dnes som sama, zajtra hadam dojde mamina...
aspon ze je vonku pekne, inak by som mala asi totalnu depku 😒 ani neviem co sa to so mnou robi...mala je perfektna, ale mna akosi nic nebavi, nejaký slín, alebo co 🙄 😕

pekný dník želám, snád sa mi podari vecer nieco precitať 😉

zucana
11. okt 2010

no tak my mame isto este 4cm....opytam sa na to lekarky.vo stvrtok idem

olifcek
11. okt 2010

@laxity ja som sa opytala, ci to je dobre, ze uz tak malu, tak vraj jasneee, ze super, tak sa tesim a vigantol davam nadalej

inak...zubky nevidim, ale na bradavkach citim take male kusanceky, uz ma bolia bradavky...dole uz asi pojdu von, je to tam take, nie opuchnute, ale akoby zubky pod dasienkom a fajne to uz reze..mykoza to nie je x;)

zoska
11. okt 2010

aha a este som sa uz davnejsie chcela opýtať, či aj vám deticky furt prdkaju 😀
Nelka akosi furt poprdkava, aj v noci, ale proste sa mi to zda vela 😅
inak nema ziadne problemy, kaka pekne, brusko ju nebolieva....

laxity
11. okt 2010

@zoska mne Naty prdká tiež 😀 ale nie často...ale je to milené aspoň sa im uľaví 😉 ...a nedepkuj nemáš dôvod, Nelka je úžasná 🙂 tak nemáš dôvod a mm máš čo chvíľa doma 🙂...mňa to chytá inak v noci, keď som zvyknutá, že krásne spinká a zrazu ma budí a ona potom nechce spať...tak chvíľkami mám také stavy že vrrrrr 😅 😀 😅...ale hneď ráno ako sa na ňu poziem sa to pominie 😉

@olifcek tak potom fajn 🙂, no ja Natálkine krásne cítim 😀

maculik
11. okt 2010

@matesl no ja som az do min.tyzdna, kedy mal 8mes, nedavala doobeda nic, len som kojila. A jogurt mu velmi nechuti, tak dnes som mu ho napr.trosku zmiesala s vyzivou.
Ale keby som mu nieco chcela davat, tak asi by som doobeda davala ovocie a na olovrant to, co mal na obed (pri Adelke som to davala na tu prvu veceru).

olifcek
11. okt 2010

@lolka kkedy zacnes pouzivat zimne ciapocky? teraz i ja Olivke davam taku, aku ma Tvoj anjelik na sebe na fotke....

olifcek
11. okt 2010

@maculik ja som olivke na ranajky dala rohlicek s jofurtikom, samotny jogurt nechce, hehe, ale to len preto, ze mi prihorelo jablcko, xo som jej chystala 😀

maculik
11. okt 2010

@laxity tak aby si si lepsie zvykla na to, ze sa Naty budi, poziciam Ti Petrika, nechces? 😀 Pri nom si zvyknes uuuplne lahucko, kedze sa budi niekedy aj 5-6x za noc 😝 🙂
@zoska ved streda je uz pozajtra 🙂 Chod pekne von, uzi si slniecko a farebne stromy a hned sa ti nalada napravi 🙂

olifcek
11. okt 2010

baby, kedy zacnrte davat zimne capice MALICKYM?

maculik
11. okt 2010

@olifcek no len ked Petrik pecivo moc nechce... Akurat ked sme boli teraz v BA na tych Dnoch zelo v Stupave, tak mu sesternica dala kusok zemle, kedze dala aj jej 10mes Alexkovi, a vtedy ju papal (aj ked vsetko od toho bolo zababrane), ale inak nechce.
Nie som zvyknuta, lebo Adelka nebola dobry jedak, ale jogurty od zaciatku miluje a vlastne min.do 1,5r jedla len biele. Ale tento maly fajnotko si asi povedal, ze dost, ze papa obed a ovocie, tak s jogurtom by mi uz asi spravil tej radosti prilis 😀

a zimne ciapocky ake myslis? Ja mam teraz takuto a zimnu mam len o nieco hrubsiu, tu asi uz az ked bude sychravo a zimsie, predsa len je cez den este slniecko a relativne teplo. A do kocika im tak nefuka.

no, idem nieco porobit a ked sa maly zobudi, tak von, je krasne.

olifcek
11. okt 2010

@blumka OLIVKE STALE DAVAM PAPAT LEN 3X DENNE...RANAJKY, CI DESIATA, obed, vecera...kam dat dalsi chod a aky?

maminnka
11. okt 2010

@laxity aj moja kasu nejako velmi nemusi...

olifcek
11. okt 2010

viete ako olivka rada papa? sadne si oproti mne a cucka 😀 blbe, ze sa chce s bradavkou i hrat a keca si pri tom fajne...hehe a diva sa zhora za tricko 😅

maculik
11. okt 2010

som zabudla foto tej ciapky 😉

inak @rivatha na tejto fotke ma Petik na sebe tie teplaciky, co si raz mi poslala link, uz mame oboje doma, super su 🙂

olifcek
11. okt 2010

@maculik zboznuje chrumky x;D

maminnka
11. okt 2010

@olifcek zimne oblecko: pancuchy, ciapku a bundu, resp. overal zacnem davat, az ked budu teploty pod nulou.

maculik
11. okt 2010

@lolka na tej fotke, to mas nejaku prechodnu fusako-deku?
Ja vobec neviem, ci teraz staci malemu deka, je len na nom, ale asi aj pod neho zacnem jednu davat. Lebo na slnku je sice teplo, ale ked ideme do lesa, tam je zima aj mne, a on ked lezi (resp.sedi, lebo zacal sa tahat do sedu a ani za svet si lahnut 😠 , tak ci mu nie je chladno.

Cim malych prikryvate?

zucana
11. okt 2010

baby ste ma nalakali s tou fontanelkou...ja na nej este sem tam aj vidim ako to tam pulzuje a neviem ako sa to rata ale tak 3cm ma isto....
ako ste na tom ostatne?
a moja vobec nechce chleba.hadze ho na zem ani chytit ho nechce 😒
a ja davam desiatu obed a veceru mam zacat uz dalsi prikrm?

avaka
11. okt 2010

cafte,my sme dnes spali do 7 mej a celkom dobre.. 😎 ,akurat,ze sem tam E zvrieskne,zobudi sa,ja pridem pozre na mna ,zavrie oci a spi dalej...ani necuca... 😕 aj pred chvilou to urobila..asi jej staci ,ze som.. 😅 😀
@zoska,nasa prdi ako kedy,ale niekedy nenormalne,az by som neverila,ze sa to do takeho bruska zmesti.. 😅 ,ale to je dobre,ze prdka.. 😉
@maculik,@maminnka,ja prikrivam malu zatial len dekou,ale pod nou mam tu emitex podlozku,som fakt spokojna ,ze som ju kupila,je super a ma teplucko od spodu,predtym mala len taky sustak studeny,smyklavy.. 😒 a inak ja uz pancusky davam a na to nohavice,ci myslis hrubsie maminnka?
@olifcek,ja ciapku zimnu tiez,az ked bude okolo nuly,ved potom by sme im co dali,ked zacne mrznut?..ale bundicku som dala uz hrubsiu,lebo som mala len taku susutacku a vtej bola normalne studena..

@zucana,@maminnka,no to hrozne zazitky.. 😔 🙄 ,nechcela by som take cosi zazit..a co vravis Zucana o tom fitku,tak kamoska,co bola v Anglicku mala ten isty zazitok..
@blumka,no bude to zabava,ked zacne este aj Juli s Tete strasit.. 😀 ,

avaka
11. okt 2010

@zucana ,nasa ma uz mensiu fontanelku,ale musim skontrolovat,uz som davno nie,ale dr.jej kontroluje na poradni,pohmata...ale nic nevravi...a ja som zabudala vigantol velmi dlho.. 😔 ,tak teraz davam radsej poctivo,ked nesmrdi..

garonka
11. okt 2010

kuk 🙂

jaj bože vas dočítať nemam šancu aspoň som preletela v skratke

@zucana Vikinka ti zachvíľu ujde z domu 😅 pekne robila krôčiky 😵 😵 😵

@lolka mallinka je v bundičke prekrásna a to dievčenske vecičky su oveľa krajšie ako chlapčenske take sladke ružove, fialove 😵

@olifcek my ete nenosíme zimnu čapicu mame len jednu kupenu z h&m modra s bombuľou na hlavičke, zatim dam čiapočku ak je chladnejšie tak aj kapucňu a šup do flisoveho fusačika 😵

ešte neviem či som na niekoho zabudla 😅

olifcek
11. okt 2010

@maculik kraaasny je

garonka
11. okt 2010

aj my mame menšiu fontanelku ideme na poradňu o tyždeň v pondelok tak lekarka sa vyjadri hadam v pohode lebo vigantol neberieme od septembra nedala nam doteraz nič až na poradni mi povie čo a ako

inač pravidelne si cvikneme prsty o šuflík, a dnes sme aj padli na hlavu rev neskutočny no len par sekund a vzapäti smiechot 😀

kaše papame každy deň nestle nechce a hami chutí viac davam menej nie presne podľa navodu tak od oka 😉

olifcek
11. okt 2010

@maminnka dakujem za info 😉
@zucana ze pulzuje, nevadi
@avaka daki

olifcek
11. okt 2010

@garonka 😉

garonka
11. okt 2010

rano sme spraskali biely jogurt na počudovanie čisty bez ovocia, som žasla ale pytal viac 😅

no ideme papať tak zakuknem k vam ešte 🙂

avaka
11. okt 2010

baby,ja davam desiata-ovocie (jogur som len 3x a zatial nedavam tada),obed -zelenina+maso (teda mlieko),olovrant -ovocie ,ked ukoncime mesiac,mozem dat asi na ranajky chlieb? teda s cim? a posunut desiatu,ked ju davam skoro?alebo skusit kasu?.A nie su tie kase sladke? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre