Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
7. nov 2010

@olifcek Postovne vyjde jak hracka....
@blumka @maculik ake mate kuchynky pre baby?

laxity
8. nov 2010

ahojte

@blumka určite, že máš pravdu je dobré ak bude vedieť viac jazykov...v škôlke je to asi už normálne, že sa detičky učia 🙂

@olifcek šak tvoj som myslela 😀 ...máš ho riadny 😀 aj keby bola plochá nič by sa nestalo...ja som plochá...naozaj plochá a ver tomu, že nič mi nechýba som rovnako šťastná ako tie čo majú 4 😕 😒 😕

olifcek
8. nov 2010

@laxity jaj, tak to zas jasne, ked ho bude mat po tatkovi, co uz, itak bude krasna x;o) nie je to telesna vada, takze v pohode x;o) no jo, ja mam ten hrudnik, ja viem...ale o cosi malicko je mensi za normalnych okolnosti, teda, pred kojeniem, a tehu x;o))

olifcek
8. nov 2010

@laxity mne hro\zi, ze mi ostanu ,,psie usi,, Tebe ee, sa maaaaas 😉 😵 😵

blumka
8. nov 2010

@laxity ale Tete sa v skolke neuci anglicky...ona to chyta zo znakovacich dvd ktore jej pustam od jej roka 😉 este rozpravat nevedela ale uz rozumela, niektorym slovam v anglictine 😉 podla mna cim skor tym lepsie..ved ked si vezmes napr. zuci ich viky ked zacne rozpravat tak bude bez problemov ovladat hned dva jazyky 😉
Terezka napr. ma vela anglickych hovoriacich hraciek a uz vie aj co znamena I love you, vyhlaskuje si meno, lebo jeden pes spieva pesnicku o Terese a hlaskuje, tak aj ona... vie co to znamena "wanna play' a este vela a to len z hraciek 😉
@zucana ja mam z usa http://www.toysrus.com/product/index.jsp?produc... uz som ju videla aj na slovensku len stala raz tolko

olifcek
8. nov 2010

@blumka ja chcem aby mm s oliv anglicky hovoril, snad ho na to uz zlomiiiiim....do skolky ju dame do anglicky hovoriacej 😉 nech nedopadne ako ja 😉

TeTe je sikulka, a uzasne je, ze jej ta anglina pride prirodzena 😵

blumka
8. nov 2010

@olifcek nam to prislo neprirodzene aby s tete hovoril mm po anglicky...a on pritom vie perfis...a nechceli sme ju motat ze preco raz po slovensky a raz po anglicky...ale tie hracky mi prisli taka vhodna alternativa, aj ked z nich sa jasne nenauci rozpravat ale aspon nejake frazy a tak...na vianoce dostane babiku co rozprava a samozrejme po anglicky, pyta si papat a objat, chce spinkat a tak...takze budeme mat kurz anglictiny 😀
a kde je v ke anglicka skolka?

maculik
8. nov 2010

dobre ranko,
my noc uuuplne zla, ale to uz nie je nic nove ☹ Pisala som annag a napisala mi, ze mi neodporuca oducat od nocneho kojenia, lebo nie je zarukou, ze sa maly prestane budit a pridem o moznost upokojit ho kojenim. Tak teraz som na pochybach, vacsinou co poznam, tak to pomohlo, ale co ak zrovna my budeme ten pripad, ze sa ostane budit tolkokrat, kolko teraz? 😒

ideme o chvilu do skolky, len som este pozerala pocasie a hlasia len 6st, no brrr 😖 A to poobede o 5 mame zo skolky zraz a ideme na Martin´s Tag - s lampionmi, co sme pred 3r vyrabali, sa pojdeme prejst. Teraz je take obdobie a kazda stvrt do ma v iny den. Tak som zvedava, ake to bude, dufam, ze nezacne prsat.

Oki, idem pomaly sa aj ja chystat a ozvem sa, ked maly zaspi, hadam aj co-to docitam, lebo zase ste sa cinili 😀

olifcek
8. nov 2010

@blumka moj mm vie tiez anglicky perfis...diplomklu riesil v angline, do USA chodieval, do anglicka, kade tade, v praci vyuziva anglinu denne...ale tiez mi vravi, ze mu pride neprirodzene hovorit s Olivkou anglicky...neviem, ci na KVP nemame cosi podobne...musim pokukat, bo som pocula len o takej skolke... mm vie aj ine jazyky...ani somnou ale nehovori inak ako po slovensky, no niekedyyyyy sa ale stane, ze ho ukecam a skusa to somnou 😉

olifcek
8. nov 2010

@maculik ja som nazoruu ako @annag.... poznam totiz v okoli zeny, ktore opat zacali kojit i v noci, lebo to co si mysleli, ze pomoze, uslo uspechu... moja oliv sa mi budi stale casto....tuto noc napriklad este viac, hodinku vkuse som nespala...a vstavala o siedmej uz... vydrz, zmeni sa to, ved vies, ze ano x;o) proste kasli na upratovanie ale odpocin si s petrikom, pospite si spolu, aspon hodku, to Ti pomoze

aj u nas je len 6 stupnov x;o) a v noci i vec er kropilo, ci mrholilo, ci co, no ved uz ide zimaaaa x;o)

urob fotky s tymi lampionmi, pls, musi to byt uzasne

olifcek
8. nov 2010

@maculik, kupila som si toto x;o) vyzera to super, uvidime ako vo velkej kose x;o) mam bordovu farbu zvonku, zvnutra je ruzova

http://www.mmshop.sk/component/virtuemart/?page...

laxity
8. nov 2010

@olifcek ja som to videla mať jednu maminu a to nemala vo veľkej kose...práveže to bolo tento týždeň keď bolo tak fajne...a v zime čo budeš nosiť? či bude kočík? 😕

olifcek
8. nov 2010

@laxity my sme to este nepouzili...v zime to postaci, ved Oliv bude i oblecena...je to kvalitna deka, vlastne dve kvalitne deky, teple, zosite dokopy x;o)

laxity
8. nov 2010

@olifcek tak asi to nebolo také hrubé ako máš ty...toto bolo asi prechodné...až tak som si ju neprezerala...predsa žena načo? 😀

olifcek
8. nov 2010

@laxity 😀 je o novinka, tak dufam, ze si ine videla 😀 😀 chcela som cosi, co Oliv zahreje chrbatik, lebo zpredu ju hrejem ja . samotnu manducu vietor neprefukne, len ju to schladilo a Oliv mala studenu bundicku, tak toto by malo pomoct..x;o)

blumka
8. nov 2010

@olifcek teraz mi doslo...mm spolocnik je kanadan a ich dcerka rozprava viac po anglicky ako slovensky, chodila do tej skolky ale preradili ju do klasickej, neboli spokojni...uz si nepamatam preco presne ale viem ze slo o ucitelky, ked mi to jej mamina rozpravala tak som len cumela..
no ja si to neviem ani velmi predstavit ze ako sa budete s olivkou rozpravat...ze ci len tak sem tam alebo stale..mozno by sa dalo akoze v ramci nejakych hier, ale to zas niekedy moze mala strajkovat a nemusi sa jej chciet...ked bude vediet ze ocko vie aj po slovensky 😉
ja radsej poslem deti niekedy na par mesiacov do zahranicia a tam sa isto na nich nalepi 😉 😅

blumka
8. nov 2010

@olifcek ty v zime uz manducu nebudes potrebovat 😀 😉

laxity
8. nov 2010

Tak to uz je aky hnus....v piatok v ivanskom rozhlase upozornovali rodicov, aby si poriadne strazili deturence, pretoze sa tu objavuje dodavka s cielom uniest nase ratolesti....a toto pravda je :(((

tak takéto veci sa dejú...a aj u kamošky v Jablonci to hlásili :(((

maculik
8. nov 2010

no, uz sme doma, kosa riadna 🙂
@olifcek jasne, berieme fotak, sama som zvedava, ake to bude. Vraj tuto je to pekne, ale kusok dolu v inej stvrti este krajsie, tam vraj je potom aj cela ulica vyzdobena, tak sa chystam potom aj tam pozriet, len mi musi kamaratka zistit, ktory den to je.

a ja som ten moj kryt na manducu uz pouzila, zda sa to dobre, ale budem to bravat, len ked pojdeme na dlhsie von, napr.v dec., ked budeme na chate v BB, tak tam, ked pojdeme sa s A.sankovat (teda ak bude sneh).

u nas je to s jazykmi tak, ze s A.rozpravame len po slovensky, aj ked obaja vieme anglicky, mm lepsie, to je jasne, no a v skolke sa prirodzene uci nemecky, tiez uz vie asi 10slov, dokonca min.tyzden sa hrala a zrazu pocujem "zibn, at, neun, cen" 🙂 asi tam s nimi nieco pocitaju a toto si zapamatala. Takze momentalne vie po slovensky naratat do 5 a po nemecky od 7 do 10. Este tu 6 musime niekam strcit 😀

maculik
8. nov 2010

inak, tie linky na hracky, co ste sem davali, su super, len mne sa niektore este zdaju pre drobcov narocne, ale tak zase ved sa daju odlozit a dat im ich, ked uz sa s tym budu vediet zahrat 🙂

@blumka tu hovoriacu babiku, co ma Terezka na VIanoce, ste kupili na Sk, ci v USA?

no nic, idem varit, asi len hrstkovu polievku, mama mi doniesla, este som to v zivote nejedla, ale vraj je to dobre. A druhe netusim, maso sme mali teraz vela, tak mozno palacinky zvrtnem.
A musim umyt dlazky, lebo od utorka, ako mama odisla, som len vysavala, neporiadnica som 😅 😝

blumka
8. nov 2010

@maculik kupila som ich z UK cez jednu kocku z mimibazara 😉 pohladam kontakt 😉

jaja32
8. nov 2010

ahojte, noc u nas ako zvycajne do piatej a potom do osmej. Vo stvrtok mame poradnu, som zvedava kolko sme pribrali za 2 mesiace. Nezda sa mi, ze vela ale na rukach citit 🙂 pekny den vsetkym

blumka
8. nov 2010

@jaja32 mne sa tiez nezdalo vela a dnes som sa s nou postavila na vahu a ukazalo ze juli vazi uz 10kg 😕 😅

laxity
8. nov 2010

@jaja32 moja...ja som si myslela, že mi chudne a pribrala za 2 týždne 120g 🙂

olifcek
8. nov 2010

@blumka zacat chcem tak jednoducho...predmety pomenujeme sk i aj a pod. 😉 si perfektna, ja bych Ta objala...dakujem za podporu, hehe....budem tajne verit, ze v zime nam uz manducu nebude treba 😀

@laxity u na skociar nehrozi...este tak nakupny vozik, v nom sa jej luuuuubi 😵 😵
@laxity fiha...snad su policajti v strehu

@maculik 😀 😀

olifcek
8. nov 2010

to, ze olivka pribera, citim veru na rukach i ja...ved za mesiac kilo... 😉

svetlankat
8. nov 2010

@blumka skolka je na KVP a plati sa 400 eur mesiac, vravela to ta pani co chodime k nej plavat, lebo hladala skolku pre malu tak mala zmapovane skolky

laxity
8. nov 2010

@olifcek otras čo sa deje 😔

@svetlankat 400 evri no pekne 😅

lenica81
8. nov 2010

caute... noc otras... 🙄

@laxity aj v blave tolko min das... a k tomu este za stravu... 😨 🙄 😔 teda sukromnu...

olifcek
8. nov 2010

@lenica81 aj tato je bez stravy, predpokladam...hech...a este to zvysia, kedze idu mihal davat 300eur na ksolku///

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre