Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
28. dec 2010

dik babky, ze ste na mna tak mysleli...aj sa mi v nemocke ckalo
@olifcek tie keksicky davam, ja to volam piskotky 😅
@maculik polievku robim tak ze na kusocky uplne drobnucke nakrajam zeleninku roznu a uvarim v troche vody, tak aby to bolo redsie, ale nie uplne vodove, ked robim z celej zeleniny tak mixnem...
a spanok...dnes sa zobudila tusim 3krat, ale len na to ze jej vypadol cumel, dala som jej ho a spala dalej...takze prerusovany spanok ale inac ok, oproti tomu co bolo 😉
ja dufam ze aj teba bude moct coskoro mm zastupit, drzim paluchy 🙂

no idem sa chystat na tu stretavku, zacina o 6tej 😉

olifcek
28. dec 2010

a kto vie, kedy bude moct mna mm zastupit, chi. Ale i moj cas pride, aj mi luto bude. Ja uz na mt som kukla. Mm siel este na kofolku, tak my sa o dusu hrame, teda, tancujeme, hehe. @svetlankat, @blumka, @lienka2 dakujeme za to cd od fishera

laxity
28. dec 2010

@jaja32 my tiež mixovanú 🙂

laxity
28. dec 2010

@zoska tak sa teším s vami, že ste domena...jasné, že sa ti muselo čkať...veď sme mysleli na teba stále...aj keď sme nepísali vždy 🙂

laxity
28. dec 2010

@olifcek šikovná Oliv 😵

garonka
28. dec 2010

baby, ktore ste robili tu červenu šošovicu alnatura ako ste ju robili? dnes som kupila ale neviem čo s ňou 😅

dajte mi nejake rady pleas ako ju pripraviť 😵 ďakujeeem

svetlankat
28. dec 2010

@garonka ja som ju robila so zemiakom a maskom, len daj pozor ona sa skoro rozvari

svetlankat
28. dec 2010

baby na fb som dala ako nam Miska chodi, uz beha po celom byte, len ja som z toho na prasky, bojim sa o nu na kazdom kroku

avaka
28. dec 2010

mm ide vraj vecer na pivo,tak vravim,dobre,ale ja teraz na kona... 😎 😀
@zoska,tak aspon taketo vianoce ste spravili,tesim sa a uzi si stretavku,aspon konecne trosku zrelaxujes 🙂

@svetlankat .tak to kuknem na FB 🙂
@lienka2
@laxity,
@maculik
ja davam kase preto s ovocim,lebo davam bez cukru a to by mi nezjedla...tak to dam napr.1/2 na 1/2 s bananom..a robim tu viaczrnnu s vodou,ked nechcem davat UM a ja by som neodsala urcite tolko.ale davam ju len posledne tyzdne a nie kazdy den,tak este chuti celkom a pecivo by jedla...jaj,kolko by som davala,ale to sa bojim tolko,tak max.raz denne dam a niekedy ani to nie.
@jaja32,ja tak nedodrziavam tie intervaly,lebo medzi prikrmami pije mlieko,ked chcem aby jedla obed,po spani nedam mlieko...
@maculik,super,ze je lepsie
🙂 ,a ano,2 hodky pred spanim,ja som raz dala vecer malej kusok bananu a ked sa zobudila asi po hodine,tak som ho z nej strasne citila...
@olifcek,super napad robit v tej stave 🙂 ,to ked jej varis ovocie?lebo ja nevarim,ale mozem niekedy a vecer kasu z toho,aj to ochuti...E sama nerobi mysiscku-kasicku,ale po novom znakuje,spinkat,papat a stale nas pusinkuje a skrabka 😀 a je to riadna potvora,aby si si @zucana nemyslela... 😀 ,musim aj take video natocit,lebo to vyyzera,ze sa len usmieva,znakuje...ale by ste kukali...ked zacne nervacit a kricat,a hlasisko teda ma...Olifcek a jja sa mohli presvedcit a to este nevideli celu paradu... 😅 😀 a kazde rano mi naschval hadze mobil za celo postele 😖 akrici bac, a ked ju upozornim,ze niekde nema ist,lebo spadne,tak odtial zhadzuje veci,ci naozaj robia bac..
@jja,budete doma?no mozno by sme sa na chvilku zastavili...alebo vy,ak chcete,aj s Barborkou mozete prist 🙂 ,ved zajtra brnknem a dohodneme 😉 dnes sme boli v juzanke v neposedkovi,prvy krat,ale vela tam toho nieje pre male deticky,ale E sa vyvala v loptickach povozila som ju v auticku a bola stastna... 😀
no ako tak sledujem dlzku prispevku,tak mm moze ist zasluzene na to pivo 😀

jaja32
28. dec 2010

dakujem vam za odpovede, som kludnejsia
@avaka ja by som nedodrziavala intervaly, ale mala mi skor nespapa. Prve mliecko niekedy papame o pol piatej rano a viem, ze potom skor ako 4 hod. jej nemozem dat papat, teda mozem, ale potvora nespapa.

olifcek
28. dec 2010

@avaka jj, uvarim ovocie, vyberiem a v tej stavicke robim kasu... oliv mi tiez schvalne mobil hadze, ale vedla postele... a rici riadne, s nervami, ked je cosi inak ako chce, glg...ked ma cosi v rucke, i rozpucit, ci potrhat to chce....snad ju to prejde... oliv mm nepusinkuje, iba mna, zabku disney a psika z fp 😀 😀

olifcek
28. dec 2010

@avaka veru, i moj mm si malu zafixoval ako kriklunku malu 😅

garonka
28. dec 2010

@svetlankat aj si ju namočila alebo ako? na obale píšu že aj do polievky a pyre je dobra len ja neviem ako ju urobiť 🙂
dnes bola tekvica hokaido a normalne 420g mi zbuchol a malo mu bolo 😕 tak som zvedava na tu šošovicu

olifcek
28. dec 2010

@garonka len bacha, moc vela nedavaj, nech tuckom neostane 😉

garonka
28. dec 2010

@olifcek neostane pohybu ma dosť a lekarka vravela, že je to oki ja som rada že krasne papa, z toho nepriberie 😉

olifcek
28. dec 2010

@garonka 420g ja nezjem... ale oki, nemiesam sa... 😵

garonka
28. dec 2010

@olifcek no keby si odvažila tak zješ 😀 😝 ale nie stale ma taku porciu

olifcek
28. dec 2010

@garonka kolko Tobi vazi, ked tolko papa? my takmer tyzden skoro nic, ale inak 3-4x po 150-200g, a vazime 9550g...

garonka
28. dec 2010

@olifcek 10kg a 10dkg 😅 tekvica mu veľmi veľmi šmakuje 🙂

maculik
28. dec 2010

@garonka fiiiha, to krasne ti papa, my ani 1/3 z toho 😅 a podla mna je to teraz tiez ok, ma vela pohybu a rychlo rastie a ved neje take porcie cely den.
a netreba sosovicu namocit, len ju hod do vody, ona za chvilocku bude uvarena.

Petrik ma teda nakoniec tiez atb ☹ asi ma to, co ja. dufam, ze mu uz zajtra zaberu a konecne sa lepsie vyspi, tato noc asi bude este zase zla, uz teraz sa budi na kasel. cez den spal spolu asi 15min, inokedy spi aj 2x 1,5h.

idem ulozit malu, mm isiel neteri na oslvau menin, ja som radsej nesla, nech neroznasam chorobu. tak budem len citat. dobru noc 🙂

lucia411
28. dec 2010

cafte baby..zoska dakujem a som strasne rada,ze ste uz doma...my uz dnes ovela ovela lepsie, celi vypila kusok z toho hnus mlieka co je proti hnacke, potom chlebik s maslom, aj to malicko, obed cista mrkva, tak si dala 8 lyzic a olovrant mala polku banana a polku jablcka...nezjedla vsetko, terza na vecer kusok hnus mliecka...a nekakala dnes ani raz..uz sa aj usmievala a vravela vavava, mamama, babababa..cely den toto... 😀 tak som happy uz ze mala sa ma uz lepsie, aj ked s tym jedlom to bude trvat par dni kym nieco do nej dostaneme, ale dnes je prezmenu mne blbo, nic nemozem dat so ust cely den, tak mi je tazko, musela som si ist kupit cocacolu 😝 a hlava ma tak boli ze az.....

garonka
28. dec 2010

@maculik ďakujem skusim zajtra snaď ju nerozvarim 😅

olifcek
28. dec 2010

@laxity dakujem

lienka2
28. dec 2010

@maculik, ja tak isto ako krupicu varim aj ryzu a potom ma luky na veceru ryzu v mlieku s ovocim 😀
@jaja32, aj my papame vsetko mixovane, banan puceny, jablko struhane ale obed musi byt mixnuty, aj ked sa snazim nie uplne nahladko.. vsak nebude tak papat navzdy 🙂

ste ma potesili, ze nielen nas tak krici a zlosti sa 🙂 takze asi len vydrzat..

a toto som nasla o salmoneloze, ja presne viem z coho sme ju my vtedy dostali, bolo to na dovolenke este k tomu.. nasa svadobna cesta..
http://www.najmama.sk/clanok/225934/salmoneloza...
takze si velmi davam pozor, ked varim pre maleho kuracie masko ci vajicko..

svetlankat
28. dec 2010

@garonka ja som ju nemocila ale uvarila sa velmi rychlo tak daj pozor, ja tiez Miske davam kolko jej chuti, ked mu chuti nech papa, ved je to male chlapisko 🙂

svetlankat
28. dec 2010

@lienka2 ja som dostala salmonelu z kolaca, ktory som si kupila v novej nemocke v lahodkach. Od vtedy tam na kolace nemozem ani kuknut, ale ja som mala velmi tazky priebeh a prejavil sa do 3 hodin od zjedenia

laxity
28. dec 2010

@garonka len naďalej tak krásne papajte...je to úžasné, že je taký vďačný jedák...čo by som ja za to dala 😀

garonka
28. dec 2010

@svetlankat ďakujem vyskušam a som zvedava či sa mi podari, tak dam pozor nech sa nerozvari 😵

garonka
28. dec 2010

@laxity 😵 😵 😵 😵 šak my papame aj za vás 😀 😀 😀

laxity
28. dec 2010

@garonka niekto musí TA NE 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre