Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
8. jan 2011

ahojte
@laxity annag ti isto poradi, je skvela 🙂 a skus aj tie homeo ricinus comunis 5CH mne zabrali do 12hodin 😉
neboj, ono je to len stres, choroba a vsetko dokopy, ja ked som nemohla kojit tak sa mi mlieko tvorilo este 2 tyzdne...a to som len odstriekavala, potom sme skoncili zase v nemocke a uz bola mliecka malinko, tak som aj zacala odsavat a ked som Nelke po vyse 3 tyzdnoch dala prsnik tak jej netieklo tak ako by si ona zelala tak sa v podstate odstavila, este som jej skusala ponukat prso, ale uz ma odtlacala a otacala hlavu a flasu so sunarom vzala hned, lebo jej pekne tieklo, lenze po 2 tyzdnoch sunar odmietla, tak sme na jogurtoch, acidku a mliecnej kasi.....takze ja som si z toho vzala len to pozitivne ze Nelka si odstavenim presla bez placu....

a mam aj ja otazku na teba @laxity a @blumka - Nelka je zachrchlana , preslo jej to z nosa na hrdlo a kasle tak ze pocujem zeby mala vykaslat ale samozrejme to prehlta, vy ste mali podobny problem nedavno...vykasliavali vam deti? alebo ako to docielit aby to islo aj von?
Boze baby mna uz porazi, kedy to skonci, furt sa nieco vyskytne ked myslim ze uz by mohlo byt ok. V pondelok ideme na kontrolny odber krvi po salmonele takze k dr. pojdem tak ci tak. Zatial je mala bez teploty a spokojna, ale ked zakasle tak ma az trhne.
dala som olejovy obklad a do zvlcovaca eukalypt. aromu, davam hedelix, ale potrebujem dostat z nej tie hlieny von....

laxity
8. jan 2011

@zoska ďakujem veľmi pekne, tak ak to má byť odstavenie, tak dúfam, že aj v našom prípade to bude bez plaču...ale teraz som ju bola uložiť a cuckala, len dlho trvá kým sa to rozbehne, takže je mliečka asi menej...budem múdrejšia poobede, keď budem mať váhu...ona sa ti určite rozpije a asi aj čajíčkuje však? nejaké tekutiny určite 😕 ...ja skúšam dávať čajík, kúpila som jej tri druhy, tak zatiaľ jahôdkový vyhráva 🙂

mne kašle tak akoby vykašliavala, ale prehltne to...moja tak isto vykašliava od nemocnice čiže od utorka, myslím, že to je už dobré my máme probiotiká do hrdla BIOGaia

určite bude dobre Peti, musíme to vydržať...ani sa nenazdáme a bude nám opäť robiť velikú radosť 😉 , koľko vám ukazuje zvlhčovač?

v utorok a aj včera tu boli svokrovci a už aj svokor vracia a hnačkuje :(...fuj riadny vírus

svetlankat
8. jan 2011

@laxity ono to moze byt fakt z choriby, ked sa ti polepsi, zacnes poriadnejsie papat a ono sa to mliecko upravi uvidis,len klud a pohoda aj ked je to velmi tazke. Mne sa tiez mliecko spusta velmi pomaly, uz asi mesiac, ale Misa si zvykla a zatial neprotestuje. Tak drzim palce nech je to vsetko podla tvojich predstav

@blumka inas Misa ked nieco vie, tak pred cudzimi nikdy neukaze, mozu sa aj na hlavu postavit

laxity
8. jan 2011

@svetlankat ďakujem 🙂

zoska
8. jan 2011

@laxity jasne vydrzat, ved nic ine neostava
vy si teda riadne uzijete cela rodina, prajem skore uzdravenie

Biogiu doma mam, musi ju uzivat uz od zaciatku decembra, ale posl. dni som ju vynechala lebo brala kvapky na salmonelu , tak aby to nebolo prekombinovane, ale zase ich nasadim

a Nela pije asi 4-5 dcl caju a 2,5 dcl acidka (momentalne su to jej ranajky) a vecer este 1,5dcl mliecnej redsej kase, takze konecne prijima dostatok tekutin
trvalo to cca 3tyzdne kym zacala pit taketo mnozstva, ale kojene deti su take, ze im to dlhsie trva kym sa rozpiju, zacinali sme riedenymi ovocnymi stavami a piskotami namocenymi v caji, aby som do nej nieco dostala, teraz uz pije cajik, ale tie sladke granulovane, obycajne caje a vodu vypluva...takze zatial pijelen granulovane, to jej velmi chuti...mame bylinkovy, medovkovo-jablkovy a broskynovy, vsetrky chutia....ten bylinkovy je bez cukru , ale s s glukozou, cize tiez sladky...co uz aj tak som stastna ze zacala pit.... a to je aj odpoved pre @jaja32 ktora sa ma nedavno pýtala co mi pije mala

laxity
8. jan 2011

@svetlankat a tak to bude aj keď budú väčšie 😀 , môj švagor keď bol malý bol nadpriemerne inteligentný a keď bola u nich návšteva a mal sa ukázať, tak že robil zo seba šaša a nikdy nič nechcel ukázať...a ako trojročný sa ešte pokakal ale už vedel počítať 😀

laxity
8. jan 2011

@zoska inak aj Naty toho beriem dosť až sa bojím 😕 , ale zase nie sú to atb tak by to nemal byť problém 😕

tak pekne sa ti rozpapkala aj krásne tekutín má dosť...musím aj ja poskúšať tieto nápoje aj @garonka mi poradila tak skúsim nech má dosť tekutín 🙂

svetlankat
8. jan 2011

@laxity 😀

zoska
8. jan 2011

@laxity a k tomu zvlhčovaču 😀 nam neukazuje nič, lebo ja volam zvlcovac taku tu porcelanovu hlupost na radiator, co sa do nej dava voda, aby sa odparovala 😀
a ty si tusim spominala ze mate robota na vysavanie.... to sa ta uz dlho chcem opytat 😅 myslela si taku tu okruhlu vec co sa samodobíja a beha po byte? ak hej tak prosim ta ako to vysava? poberie to vsetky spinky? ma to dobry vykon&, uvazujeme nad tym s mm len nevieme ci sa oplati, ci to nieje len take slabucke

laxity
8. jan 2011

@zoska 😀

hej máme robota...je to super vec, teda my si to veľmi vychvaľujeme...stane sa, že sa nájde špinka, ale tak niečo treba nechať aj pre Naty 😀 ...ale keď sa povysáva, tak to vyzerá ako aj umyté a tento máme http://www.irobot.sk/roomba-581/

zoska
8. jan 2011

@laxity dik za info 😉 presne nad tym, co si dala link rozmyslame

svetlankat
8. jan 2011

@zoska @laxity a ta virtualna stena je porebna, lebo pozeram cenove rozdiely presne kvoly tej stene

zoska
8. jan 2011

@svetlankat na toto ti ja neviem odpovedat

baby neviete ako mam dat malej homeogene 9- je to na bolest hrdla, chrapot...ale su to homeo v tabletkovej forme....rozpustit vo vode a striekackou? tusim @njonja to davala malemu...porad pls 😉

laxity
8. jan 2011

@svetlankat ta virtualna stena alebo lepsie povedane majak sluzi na to aby ohranicila miestnosti. V baleni 581 su tri kusy. Mame to pri zarubniach pri kazdych dverach. Najprv povysava jednu miestnost a potom vysavac ta virtualna stena pusti do dalsej a takto povysava cely byt. Na to je ten majak. Potom sa to da prepnut na virtualnu stenu, to znamena, ze vysavac nepusti vysavat do tej miestnosti kde je to zapnute. (manzel)

blumka
8. jan 2011

@zoska juli berie stoptusin ten je na vykasliavanie

maculik
8. jan 2011

AHojte kocky,
tu je dnes kraaasny slnecny den, o 9 uz bolo 9st, takze cez den asi bude este teplejsie. Mm som vyhnala s Adelkou do lesa, Petrik buva a ja varim. Potom zase ja pojdem s nim von, ked A.bude spat a mm tu nieco robit.

Tak zatial pekny dnik a chorym skore uzdravenie, Petrika to tiez stale drzi, vcera okrem zachrchlania, ktore ma uz dlho, sa pridali aj riadne sopliky, a to mame ist v pond.prvykrat na detske cvicenie, tak dufam, ze budeme moct ist.

zucana
8. jan 2011

juuuj baby skoro sa uzdravte.... 😒
ja mam tiez este sople ale tak co uz...to len sem tam ...je to otrava ked je cloveku zle takze baby drzte sa ☹

zoska
8. jan 2011

@blumka ja uz nejdem kombinovat zacala som hedelixom ale v lekarni poradili radsej mucosolvan, tak tretie uz nejdem davat
a Juli ti to vykasle von?lebo na Neli vydim ze zachrchle, a potom sup a prehlta ☹

zoska
8. jan 2011

@laxity dakujeme manzelovi 😉 vie dobre vysvetlovat, ked to budem mojmu reprodukovat tak sa budem tvarit velmi dolezito ako sa vyznam 😀

blumka
8. jan 2011

@zoska jasne, ked mas lieky tak nekombinuj...mne stoptusin predpisala lekarka,
Juli vykasle...ale nie na jedenkrat..nevie si tak poriadne, ale na viackrat hej, vadi jej to..ale sem tam tiez prehltne
ale to nevadi ked prehltne, ci? ved to ide do zaludka a potom von..ci blbost vravim?

laxity
8. jan 2011

@zoska 😀

laxity
8. jan 2011

@blumka ja som si myslela, že keď to naspäť prehltne, tak sa potom toho asi nezbaví...sa jej to bude vraciať či? mne to nechce vypluť 😅

blumka
8. jan 2011

@laxity no ja neviem, ale tak ja si myslim ze ked to prehltne uplne tak to akoby zje a potom to vykaka. juli bola chora ako 5 tyzdnova mala vtedy aj atb a nevedela si odkaslat tak kakala take hlieny tak mi lekar povedal ze to preto ze ich nevie vykaslat...aj sople tak....
tak ja len teraz tak uvazujem...no ale fakt neviem 😅

zoska
8. jan 2011

@blumka hej do zaludka, sme sa o tom s mm bavili ze ked bude pekne papat a pit tak to vykaka...len ak toho bude vela, tak zaludok to neznesie a vygrcne to, to sa uz predvcerom stalo 🙄
tiez sa mi zda ze je to ten princip ze z dych. ciest to tymto stylom ide do zaludka

olifcek
8. jan 2011

@laxity urcite mm mas... ja casto jem len ranajky, kedze sa zabudnem a mm je... niesme podvyzivene, a niesme o hlade tyzdne, ze by sme mali prist o mm... len pocas menstruacie stresu sa mm spusta tazsie... nebooooj, ak kojit chces, budes, super, ze si pisala annag, to s aporiesi. len neponukaj flasu, z tej to ide lepsie ako z prsnika, nech je cumel aky chce... a nevaz ju pred a po! to Ti isto i annag napise... hlavne vela piiiiiii, moc Ti drzim paste, hlavne sa uz viac nestresuj....

@blumka sup sup k lekarovi

laxity
8. jan 2011

@blumka no inak je to pravda, bo Naty ma hlienovitú stolicu

laxity
8. jan 2011

@olifcek ďakujem 😉 chcem si ju odvážiť i tak koľko mi schudla

zoska
8. jan 2011

@olifcek suhlasim s tym co si napisala, okrem ak kojit chces- budes...ja som chcela ale nelka mi prsnik odmietala- odtlcala ma a otacala hlavu prec- podla mna klasicky pripad odstavenia zo str. dietata...no mozmo sa mylim, ale robila to cely den, mohla som ponukat kolko som chcela, pritom viem ze bola hladna lebo na vecere ked dostala flasu tak vypila a bolo jej malo...

ja viem ze najskor som si povedala ze skoncim, ale potom ked sa nezotavovala, tak som zmenila nazor a kojit som fakt chcela a toto bol vysledok...

olifcek
8. jan 2011

@laxity ale nesud podla toho, ci mas mm... to by bola chyba... ked ju ides vazit, ci neschudla, skus aj vysku zmerat, ci sa nevytiahla 😵 😵 😵

zoska
8. jan 2011

ozaj baby k tej výšške , Nelka ma 81cm 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre