Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lenica81
18. jan 2011

caute baby... tak u nas noci su same prebudenia, ale mozno by spal lepsie, keby sa vedel sam ukludnit a ulozit... 😔 @blumka ty mas Juli v postielke a tak ju nechas sa tam vyblaznit az zaspi... 😕 lebo mne sa tam postavi a zacne rumazgat... 🙄 uz som uplne vysilena... 😖 na rukach do 5 min spi, alebo na prse... ☹

@blumka tak to je supis, ze sa to blizi do finale... ked niekedy zavitam domov na dlhsie, tak by som dosla kuk, teda ked sa mozem navtierkovat... 😀 😕 😨

@maculik aj my malo solime, jedine ze sa nesustredim a sa mi usype... 😅 takze s mojimi jedlami nebude problem, ale napr. nasi varia strasne slano a mastne... 😖

@zucana aj mne osobne velmi pomaha, ked som nachcipana ist von, tak detom to tiez musi... 😉

dnes je tu tak hmlisto a vlhko... Vilko mi zaspal v aute, sme boli v jednom inter. obchode - teda ich sklade po sedacku a clemmy kocky... trikrat som sa musela otacat, kym som parkla, lebo tam bolo plno... 😠 skoda, ze nemaju nejaky dvor, ale z hlavnej cesty parking... 🙄 a k tomu som este musela preparkovat, lebo som sa bala na tom 1. mieste, ze mi niekto zadok zoberie... 😅 tak som nechala Vilka v predajni... samo s dozorom velmi milej panej... 😵 aj mi pomohla s ulozenim veci do auta, esteze sa aj v sucasnej dobe najdu dobri ludia... 😔

lienka2
18. jan 2011

@lenica81 to iste robi aj Luky v postielke, sa postavi a krici.. na rukach spi hned.. sa na seba niekedy hnevam ze som ho neucila tam spat ked sa este nevedel postavit, ale vtedy mi to nepripadalo dolezite 😅

@blumka, @maculik, urcite bielu nechcem.. praveze hnedu lebo mame taku obyvku do hneda, nasa gaucovka ma uz 6 rokov a teda miestami sa potah uz aj trha.. preto rozmyslam nad vymenou, ked pozeram na modrej streche albumy tak maju baby male deti a normalne obyvky, z tej nasej je teraz detske ihrisko 😅

lenica81
18. jan 2011

@lienka2 urcite sedacku neries... v mojej byvalej robote som mala kolegynku, ktora mala starsiu sedacku hnedu, a ze ked sa narodi dieta, tak vymenia, potom sa narodilo aj druhe a povedala, ze kym nebudu mat min. 6 rokov, novu nekupuje... lebo furt jej to oliali, ocapali a pod ako @maculik pisala... my mame taku tmavu bordo, ale dobra povrchova uprava... sice by ju trebalo vytepovat, len kedy by sa vysusila... 😅 kedze je v permanentnom uzivatni... 😀

lenica81
18. jan 2011

@blumka uz mozno ani nevies, co v tom kontajneri mas... 😉

lenica81
18. jan 2011

@lienka2 aj my mame ihrisko... uz len kobercek s cestickami a domami chyba... 😀

lienka2
18. jan 2011

@lenica81 😀 ale ten bude az v detskej izbe 🙂

ozaj kedy planujete davat deticky do detskej izby? resp. tie co uz jedno mate, kedy ste ich davali do ich izby?

zucana
18. jan 2011

dik baby za promptne odpovede pojdem lebo sa citi ok a treba nam ist von....a inak k tomu mliecku a chudnutiu neviete poradit'
a ozik keby som chcela otehotniet musim prestat kojit?

lenica81
18. jan 2011

@zucana nemusis, ale treba davat pozor, annag o tom ma nieco aj na stranke, popr. ju kontaktuj a ona ti da vediet... ale ked mas problemy so stitkou, tak neviem, ci je to dobry napad dalej dojcit... ja planujem prestat, ak k tomu dojde... lebo mi aj zuby vypadaju... 😅

maculik
18. jan 2011

joooj, aj ja chcem ist von, len este stale ma 38-38,5, tak to nepojdem. Ale budem musiet ist aspon pre malu do skolky, no to je 3min tam a 3 naspat, tak hadam to mu neuskodi.

@zucana nemusis prestat, mozes kojit dovtedy, kym sa budes na to citit. Dokonca su maminy, ktore potom koja tandemovov -teda aj to starsie stale koja a zaroven uz aj to novonarodene. Ja som kojila do 3mes tehu, lenze vobec som nepriberala a bola som chudokrvna a Adelka aj tak uz papala len vecer a rano, aj to len trosku, tak som ju zo dna na den odstavila.

a s tym mlieckom netusim 😨

blumka
18. jan 2011

@lenica81..ano, ked sa v noci zobudi tak ju neberiem...dnes napr...zobudila sa, postavila a kukala..a ja nic..tak zacala mrnkat..tak som ju polozila nech lezi a hladkala po chrbatiku...potom som prestala a akoze spim..chvilu si tam lezala, prevalovala sa a potom sa znova postavila a pozerala na mna...
kym je ticho, tak ju necham nech si robi co chce..alebo teda kym sa blazni..ked mi zacala plakat tak som ju tisila..ale na ruky ju neberiem, ale ona sa da utisit ked lezi a spievam jej.. ked sme boli na orave tak sa niecoho zlakla a plakala velmi silno, vzala som ju na ruky, ukludnila sa trosku a ked prestala plakat znova som ju dala do postielky...potom uz neplakala ale znova sa zacala blaznit tak som si ju nevsimala..akoze spim a raz zaspi aj ona...

@lenica81, ved som aj mm vravela ze sa tesim ked budeme odtial veci vyberat asi takym stylom "jeeeej, aj toto mame" 😀 😀

a ja som uz tiez dala juli polievku kuraciu s rezancami solenu..ale u nas sa skor nesoli ako soli, takze to bolo malinko...a jasne ze chutilo 😀

maminnka
18. jan 2011

@lienka2 syna sme dali do jeho izbicky, ked mal 1,5 roka. Bez problemov, hned tam spinkal, velmi sa mu pacilo, ze postel zmontoval aj on, spolu s dedkom 🙂

maculik
18. jan 2011

@lienka2 my sme Adelku dali az teraz v lete, lebo dovtedy sme boli len v 2i, sice mm mi vtedy kedysi slubil, ze kym sa maly narodi, tak sa prestahujeme a Adelka pojde do svojej izbicky, ale ja mienim a mm meni 😝 😀 Takze keby bolo na mne, dam ju do vlastnej izbicky okolo 1,5r, nakoniec isla v 2, nastastie uplne bez problemov 🙂 Dovtedy spavala s mm v spalni a ja s P.v obyvke.

lenica81
18. jan 2011

@blumka len to je to, ze mi ho cca okolo 9tej uspavame, a ked by som mala tak, ze ho iba hladim, tak mi zaspi mozno o 10tej... 😨 tak, ale sa musime rozhodnut, ci sa nauci sam zaspat, alebo nie... ked tak nam odpadne hned, lenze ked sa zobudi, tak nezaspi... hold... tisic a jedna noc mi ujde... 😀 dnes mm nie je vecer doma, tak skusim pri Vilkovi lezat, a som zvedava, kedy zalomi... 😅

lenica81
18. jan 2011

@lienka2 my detsku nemame... 😒 😀

avaka
18. jan 2011

caute kocky 🙂
ja som sa tiez vcera tesila,ked mala na obed vstala o 13:20,ze zaspi o 19-tej.. 😅 naivka 🙄 zaspala 20:15 a dnes vstala o 7 mej.@lenica81,@lienka2,mne nezaspi do 5 minut,ani na rukach,ani na prse,to musi byt extra unavena,ako teraz naobed....no ale aj tak som rada,ze ju na rukach nemusim uz uspavat...
@blumka,no uz som bola zvedava,kde sa zasivas...a Ty balis 🙂 tak si to teda uzivaj,ked to bude posledny krat 😉
@lienka2,my mame sice bielu sedacku,kupili sme ju tesne pred porodom,lebo sme prerabali a stara sa nehodila a nezmestila asi o 2cm (ja som bola rada 😅 ),ale nie je to latka,to si neviem predstavit ani bez deti...je to umela koza,nebola draha nastastie,ale tiez uz je tam kusok perom popisane a,mala,ked nieco je ,hned sa tam chyta a to este neje cokoladky... 😅 ....tiez sme skoro stale tam ,ja sa desim aj o tapety,uz teraz ich hladka,ale radsej ju neupozornujem na to...
@zucana,@maculik Ti dobre radi,uz to nie je tak ako kedysi,ze sa hned odstavilo,ked zena otehu,aj v annag teme,prsky aj strapco su obidve tehu a koja starsie deti 🙂 ,kedysi sa vravelo,ze to sposobuje kontrakcie,ale pokial nema zeny preblemy,tak v poho,hlavne by mala mat asi pestru stravu 🙂 a Ty uz mas MS?ak by si chcela otehu pri kojeni,tak neviem s tvojou stitkov,nerozumiem tomu,ale normalne napr,prolaktin nema byt vysoky,aby bola ovulka..

lenica81
18. jan 2011

@avaka ja som mala pestru stravu a aj umele vitaminy som jedla a furt som bola nachcipana a ja som chudla... sice Vilko v brusku rastol ako mal, ale ja som v 5. mesiaci vyzerala, ze ani tehotna nie som... 😅 dufam, ze to bude tak aj pri druhom.... 😀

blumka
18. jan 2011

@lenica81 no preto my mame dvd prehravac s hardiskom, a dame si o osmej pauzu a film si dopozerame ked vyjdeme obaja od deti a dalsie pozitivum ze vsetky reklamy si popretacame 😀
vies, mozno staci vydrzat...teraz vilko chodi spavat o deviatej, ale mozno ked si teraz zvykne ze zaspava sam, hoc aj o tej desiatej, tak neskor ked sa mu zaspavanie posunie na osmu, tak zaspi sam do polhodky a ty budes mat veget...mozno teraz to od teba ziada tu obetu ze si nekuknes film, ale potom to bude lahsie..
..

blumka
18. jan 2011

@lienka2 my sme dali terezku do detskej ked mala viac ako 2 roky...vtedy ked sama chcela..par mesiacov sme spali vsetci 4 spolu a potom si sama povedala ze chce ist tam..
juli skusim dat skor...tajne dufam, ze ked tam budu dve tak sa mm bude moct konecne prestahovat ku mne do spalne 😀

lenica81
18. jan 2011

@blumka asi sa teda obetujem... pre buduce vlastne blaho... 😔 😀

lenica81
18. jan 2011

@blumka dufaj... 😉

blumka
18. jan 2011

@lenica81 😉

avaka
18. jan 2011

@lenica81 ,ktovie od coho ti zalezi... 😨 ,ja som v tehu normal priberala,aj vitaminy jedla....teraz chudnem,sice neberiem ani vityminy,ale chora nebyvam(klop klop..asi zalezi na imunite,alebo aj neskor sa to moze odzrkadlit... 😕

zoska
18. jan 2011

caute,
@zucana hodim do tajnej nejake linky, co sme s muzom vybrali zatial, coby sa nam pacilo, postupne budeme selekttovat podla nasich predstav... a on chcel jednogaraz napriklad, tak som mu povedala ze v zime nech si teda ale on vonku parkuje a rano oskrabava a ometa auto, tak bude dvojgaraz 😀
no a k mliecku...neviem, aj Neli sa odtrhala a odtlacala ma ked som mala malinko, ale napriklad som odstriekavala este 2tyzdne po odstaveni, ale len malo ho uz bolo a Nelka nechcela...
moze to byt ze Viki sa odstavuje, aleo ma nadchu tak je taka umrnkana...hocico, ale mliecko urcite mas, a kojit mozes aj ked si tehotna 🙂

@lienka2 no my mame zelenu sedacku, zatial vyzera v pohode- latka na nej sa vola teflon a je pratelna aj v pracke, akurat my nenane stahovacie navleky ako moji rodicia- oni maju na zipst potahy a mama vyzlecie a hodi do pracky, ale nasu davame tepovat raz do roka, odkedy mame Nelku asi budeme davat 2krat, ale aj ked ju ogrckala alebo obliala, tak som kefkou a vodou vycistila, ja si nemozem stazovat...
do noveveho pojdeme s tymto nabytkom ale po case by som velmi chcela fialkovo-sivu obyvacku a sivu sedacku, no uvidime ci sa mi to o par rokov bude este pacit 😅

avaka
18. jan 2011

@zoska ,ved to,ja som tiez mala ine predstavy a kym sme zacali prerabat,sa mi to pomenilo 🙂
@zucana,tiez ma este napadlo,neviem,ci aj take vacsie deticky,ale ked je menej mlieka,alebo slabsi tok,tak sa odtahuju a ,pustaju a natahuju bradavku tusim... a aj ja som myslela,ci sa mi mala neodstavuje,lebo cez den vobec nechce ,ani rano,ked je uplne zobudena uz,ale potom dalsi den zase viac si da... 😕

zucana
18. jan 2011

@avaka moc ti nerozumiem o tej stitke co pises 😅 akoze nemozem otehotniet?

avaka
18. jan 2011

@zucana ,nie nie.som tym chcela povedat,ze stitke nebudem pisat,lebo tomu vobec nerozumiem,len o prolaktine som napisala,lebo ja som mala vysoky,vtedy byva problem 😉
my uz sme hore,idem pa 🙂

lienka2
18. jan 2011

baby poradte mi, maly je unaveny ale ani za nic nechce spat.. co s nim mam stale chodit von aby spal? 😔 nervozny, urevany.. doma nezaspi, vonku v momente.. teraz sme bojovali dost dlho a stale nespi.. tak sa asi idem obliect 😔

lenica81
18. jan 2011

@lienka2 mne vonku tiez lahsie zaspi a spi sa mu lepsie ako v posteli... 😅

lenica81
18. jan 2011

@zoska 😵 inak tie saty, co si si vybrala, su krasne... inak, ako to objednavas... sa mi tam jedny fakt zapacili... 😕 😅

lienka2
18. jan 2011

@lenica81 ale ved nie vzdy sa da vonku chodit dve hodiny 😖

laxity
18. jan 2011

@lenica81 ktoré? ja už to tiež sledujem, bo v auguste ideme na svadbu, tak asi kúpim 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre