Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
27. jan 2010

no, macu, poznam take situacie...ja som uz dopredu upozornila aj manzela, nech upozorni svoju mamu ze ked sa nahodou terezka pocika alebo tak, tak si nezelam slova akoze je skareda a fuj a neviem co....mne sa zda ze ta starsia generacia nema ponatia co je to pozitivna motivacia...
a uz vobec to nie je vhodne hovorit dietatku ze je zle ked nechce jest lebo mu nieco je 😖

matesl
27. jan 2010

jeej marti, a ako si to urobila s tym bruskom, ja som vcera skoro umrela z tej kyseliny...beee, take zle to este asi ani nebolo, a maly je hoooore
no ja som si uz davno obvod nemerala...musim tiez
len ja si uz neviem predstavit ak maly este klesne, ze mne uz praskne mechur, teraz ked kyve hlavickou je to uz neprijemne 😅

martinaj
27. jan 2010

matesl ja chodim aj 3x za hodinu niekedy cikat.... a to naozaj neprehanam....

maminnka
27. jan 2010

vevoncek, ja som citala, ze sa ma zacinat od 36 tt, cakala som dovtedy. No asi to rozbalim uz dnes, hehe...

macu, uff, mas to tazke... ja by osm to nevydrazala nepostazovat sa manzelovi, aj keby to bola jeho mama. On sa vacsinou postavi na moju stranu a od neho to svokra zoberie lepsie ako keby som jej cosi povedala ja. Pisala si, ze mate 2 izbovy byt, no, fakt Ta obdivujem.
A to, ze hovori malej, ze je sakreda a kakana??? To ma akoze dieta motivovat? :( uplne Ti rozumiem, ze ti je z toho nanic.

zoska
27. jan 2010

ahojte,
macu kludne si napiš, ked to potrebujes dostat vonku...mna tiez vcera pochytila mania a pisala som o svokrovi 😉

kamoska prenasala 14dni, kazdy sa jej pytal ze co uz nieje v nemocke, co este nerodi a bla bla...povedala ze uz jej to neskutocne lezie na nervy, ze co s tym ona asi tak narobi...a potom si napisala n FB status, ze ak sa jej este niekto opyta, preco nieje v nemocnici tak mu vrazi 😀 😝 (ale na svokru by som to neskusala 😀 )

som zvedava ako dopadne garonka, ci si ju tam fakt nechaju alebo sem verehlena poobede dokvitne 🙂

jani tak gratulujem ze uz si s diplomkou az tak daleko ze odovzdavas...ja mam termin do konca februara takze sa este flkam trosku...no ale po dnesno odovzdani mozes letiet do porodky, uz ti fakt nic nebrani 😉

blumka
27. jan 2010

viete co mne nenormalne vadi,ze som uz mala chut napisat na FB status? ja pochadzam z oravy a teraz zijem viac ako rok v KE a predtym som zila sice v usa dva roky ale medzi samymi kosicanmi...no tak mna neskonalev vytaca ked mi niekto povie ze jeeej aky ty uz mas vychodniarsky prizvuk....no ked toto pocujem by som vrazdila....
Preboha, sak je to uplne normalne ked niekde zijem ze pochytim tamojsi prizvuk, nie? co sa kazdy cuduje...a starsna zabava je z toho ze ja mam iny prizvuk...Ja tiez nikomu nehovorim, ze jeeeeeeeej, aky ty mas blavacky prizvuk, ked zije v blave alebo jeeeeeeeeeej, ako ty po rusnacky rozpravas ked zijes vo Svidniku napr...

Minule si jedna kamoska pozerala na FB video a niezeby mi napisala ze aka je Terezka fajna alebo tak ale ona rovno, ze jeeeeeej, ale ty uz mas riadny vychodniarsky prizvuk....
som sa tak rozzurila, ze sa az manzel na mne smial...no ale vravim, ze este raz, tak to napisem do FB statusu, ze fakt uz niekomu za to vrazim 😠 😅

zoska
27. jan 2010

blumi 😀
bacha na zvyseny adrenalin

mna sa tiez prizvuky chytaju a dost rychlo... ked som travila minuly rok v BB vela casu kvoli nabitemu rozvrhu tak sa mi manzel smial, ze "spievam"- vraj bystricania spievaju...

maminnka
27. jan 2010

Blumi, to chapem. Ja, ked pridem k rodicom, tak mama a sestra sa zo mna a syna smeju, ze akyyyyy pruzvuk a ake slove... tiez to nemam rada. Pritom ja tu zijem uz 15 rokov a syn sa tu narodil.

martinaj
27. jan 2010

blumka 😀

blumka
27. jan 2010

a najlepsie je ked tu v ke mi kazdy hovori ze ako makko rozpravam a u nas na orave ze ako zatahujem ako vychodniar...no vyber si... 😠

lenica81
27. jan 2010

halloooooooooooo... ja sa pripajam... ale este vas idem docitat pocas ranajok... ale ci to stihnem, bude to trvat, kedze ste sa vecer urvali a vypisovali jedna radost... 😀

takze strana 1000 je tu... kto ide...

dettol straaaaaaaaaaaaaasne smrdi... nekupite ine... lebo ked vam chytia tych malych s tymi rukami, budu iba plakat... fuj, fakt smrad je to... 😎

martinaj
27. jan 2010

my mame teraz otvoreny modry dettol a ten tak strasne nesmrdi, ale neviem aky to je podla nazvu ...

zoska
27. jan 2010

leni fakt? 😒 ja som ten dettol este neocuchavala...no uvidime

inak mne vobec nevadi, ked niekto rozprava sprizvukom..mne sa to tiez obcas podari a je to prirodzene, ale co mi vadi je ked slovak zacne rozpravat po cesky, za to ze tam zije...ked dara a habera na castingoch do superstar sa pozabudli a zacali hovorit slovenskou cestinou tak mi to neskutocne vadilo

blumka
27. jan 2010

zosi, mi hovor...mame zopar znamych co ziju v usa a po slovensky uz zabudli a po anglicky eset nevedia...akoze s americanom nech rozprava po anglicky ale ked ma na FB 100 priatelov a z toho je 99 slovakov tak velmi nerozumiem, preco ma vsetky statusy pisane po anglicky..a eset s chybami...dakujem pekne...
no idem ja daco uvarit..tak zatial papa

zoska
27. jan 2010

ja idem na tu pumpu...budem mysliet pri zapachu benzinu na garonku, ze jej by to vonalo 🙂

vevoncek
27. jan 2010

no už som vás dočítala

ja sa idem pochvíliť konečne sa začínam cítiť lepšie ale včera sa mi vyhodil herpes takže keď sa niečo sere tak sa to sere riadne

maminnka už kľudne môžeš začať cvičit mne sa teraz už tak trochu ťažšie cvičí, lebo sa mi ten balón nedá dať do vnútra úplne tak ako pred tým neviem prečo a už vôbec by som nevydržala aby som ho tam mala 10 minút vnútri ja ho vždy nafúknem ako najviac vydržím plus trochu pridám a iba chvíľu ho tam držím a potom ho vytiahnem

a čo sa týka holenia môj muž by ma rád holil ale nejako som si nevedela nájsť takú poholdnú polohu v ktorej by to robil a všetko ma bolelo a on sa chudák tak snažil ale myslím si že aj keď si nevidím že si to lepšie oholím ako keby mi to holil on ale potom si to nechám skontrolovať pre istotu

vevoncek
27. jan 2010

baby nemali by sme si otvoriť novú tému keď sme už toľko strán popísali?

zoska
27. jan 2010

nie vevon,
zmenili sa pravidla...kedysi to bolo tak ze po 10tis prispevkoch sa muselo otvorit pokracovanie povodnej temy, ale uz sa nemusi 🙂

vevoncek
27. jan 2010

jej tak to je super ja som ani nevedela že zmenili pravidlá

vevoncek
27. jan 2010

vidieť že som tu už dlho nebola

ozaj ja som si včera merala brucho a mala som 96 cm už dlho mám tento rozmer nejako sa mi to nemení malý bude asi fakt malý inak túto noc ma dosť brucho bolelo a som si tak myslela že ak kontrakcie sú 1000x bolestivejšie tak asi tú epidurálku využijem vobec si neviem predstaviť aký je to pocit mať kontrakcie

maminnka
27. jan 2010

Lenica,
ja Dettol pouzivam uz dllho, ale ten moj je uuplne bez vone a zapachu... to mas aky?

lenica81
27. jan 2010

my sme mali vo firme zeleny, ked zacal ten humbuk okolo prasacej chripky... ale do tyzdna ho stiahli, bo to bol smrad... kolegyna jedla rozky a ze preco su take chlorove a to ruky... smrdeli este 2 hodky... sa to nedalo zmyt... ☹

vevon, moje brusko malo min. tyzden 110... tak sa asi zacnem bat... 😀

ewelyne
27. jan 2010

ahojteeeeeeeee 🙂

ako sa mate?

jani, sikulka s diplomovkou, uz mozes ist rodit 😵 😵 😵 ci?

maminka, si pisala, ze odbor kozult. poradenstva ? posli IP ked sa ti bude chciet 😵 😵

blumi, som zvedava, ja mam inak straaaasne skarede jazvy uz len po Laparoskopii co mi robili x-krat... 🙄
asi mam tendenciu, ze sa mi robia jazvy take koloidne, ked nieco... a tazko sa hoja... aj akone co som mala, no strasne sa hoji a vytvorilo mi to rozne vyrastky... 🙄 tak si neviem predstavit ako by som po cisarskom vyzerala....

leni, mi sme mali taky dettol vonavy... alebo neutral? mne to vonalo... su rozne druhy...

inak mne vo strvrtok padlo brucho ale hadam aj o 6 cm...uz si tam nemozem polozit ani tanier ani pohar 😀

macu, no fuuuu... pozitivna motivacia, ja ta obdivujem, ze si to odignorovala... ja by som jej nieco povedala ako sa poznam a manelovi to kludne povedz, ved a co... ja sa tiez postazujem a on mi to vzdy vysvetli a upokoji ma...- ...napr. ze vies, ale ona je stara, a zvyknuta na nieco ine, atd. 😀 no ale aj to mi pomoze... 😀...a pochopi...

matka331
27. jan 2010

ahojteee....my sme kupili v dm antibakterialne tekute mydlo a stalo asi tak podobne ako detol al enviem ako sa volaa a som si aj kupila tu mast na bradavky aj malickej olejckaj sprchac jonsons duufam ze to bude v pohode....a ianc sme kupili vlhcene utierky 4 balenia, 80ks tiez v dm znacky babylove za 5 euur dobra cena??plienky mame pampersky takej bielej farby....

ewelyne
27. jan 2010

vevoncek a to epi-no sa na aky max. priemer dava?ja som o tom len pocula... ale asi to bude fajn, ze?

matka331
27. jan 2010

a inac k tym svkram uz tiez zacinam pocuvat ze ked sa malanarodi tak bude treba robit toto a tamto a neviem co ako ja ju chapem ze ma viac skusenosti ale do vychovy sa mi miesat nebude....vsetko by rozhodovala za man a a to sa mi nepaci ....ale ta musim sa zmierit s tym ze mi ide kupit v nedelu kocik na ukrajinu tak dufam ze vyberie dobre elbo som jeej ukazovalana internete akyyy hcema co vsetko by mal mat a podobne tak povedalaze ok....ale budeme v spojenii budeme si volat a bude mi posielat fotky tak uvidime ako to dopadne ...

ewelyne
27. jan 2010

baby, mozem sa aj ja postazovat kuscok?
🙄
baby, mne vyvolava babka... mamina mama a reve do telefonu... 😔 ze joj, ze ako sa mam, kedy budem rodit, a ako sa ona boji, ze mozem umriet... lebo ze zena ked rodi, je stale jednou nohou v hrobe... a co bude robit manzel sam bezo mna s detmi... a take katastroficke scenare... no chapem, ze sa boji, kokos., ale tak ma strasit... som jej to uz x krat povedala, ze som ok, ze nech ma nestrasi a tak... sa boji, no ze maminu prezila ale doprdele....

a moj bio-foter, co sa s nami hadam 15 rokov nebavi, je zenaty ako sa nasi rozviedli, ma nevlastneho syna...
si vycapil na FCB fotky, kde ja aj maminka moja za mlada... srdce mi puka... idiot, no nech si tam da foto s manzelkou a rodinkou... normalne ma nasr....l
☹ 😖 😢

vevoncek
27. jan 2010

ewelzne epino sa dáva na obvod 31 cm to vzchádza priemer 10 cm taká by mala byť aj hlavička bábätka ale niekedy býva aj väčšia ale predsa po nástrihu sa tá koža lepšie hojí keď je pružna a niekedy ju netreba ani nastrihovať

ozaj chcela som vám napísať keď som chodila na predpôrodnú prípravu tak nám hovorili že tie mastičky na bradavky (dostali sme aj vzorku) že sa majú natierať už pred pôrodom tak ja si to už dávam na bradavky pre istotu inak tá vzorka že ten krém je dosť drahý ja som s kúpila v DM čo je dmková značka a tá že je veľmi dobrá že kvalitou sa vyrovná tej drahej a netreba ju zmývať pred kojením

lenica81
27. jan 2010

vcera zoska spominala naplaste multi mom na bradavky, tie su vraj fakt dobre, ak ich mate vyzuzlane... ale ja som ich minule nezohnala v lekarni, mali len nejaky gel na umyvanie... 😖

ewelyne
27. jan 2010

jooooj baby, dnes zasa, ze ona ma taky zly pocit, ze mne sa ide nieco stat...
no asi tak akurat z nej zinfarktujem....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre