Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matka331
8. apr 2010

olif dakujem,,,,,,zuci tak dufam ze aj moja sa bude smejkat ked ju budu ockovat 🙂

zoska
8. apr 2010

ahojte
katina uprimnu sustrast, vela sil celej rodine prajem...hdam myslienka toho, ze svokor sa uz netrapiv bolestiach na svete vam pomoze lepsie prekonat smutok. Drzte sa!

matka ja mam tiez vysledok z klbov IIa, vraj je to u deti do 3 mesiacov v norme, ale kazali mi balit do ortoped. nohviciek s 2 plienkami...balim teda, ale len s 1 plienkou, malej to nastastie vobec nevadi...do 6tich tyzdnov som nebalila, ale teraz pre klud duse balim a uvidim na kontrole v 3mesiacoch ci sa to zlepsilo...sestricka krava ma nastrasila, ze nech poctivo balim, aby nemusela nelka nosit remence 😠

a inak otrasna noc...mala bola od 3-6hore...o 5tej ma vystriedal manzel...a potom spala od 7do 11tej na mne 😅
mam z toho seknuty krk a boli ma hlava...rano plakala a vdychla nutriton, tak sa mi snim dusila a grga stale j 2 hodiny po jedle ☹

dnes mi ma volat ta znama z nemocky, ze co vybavila...ma mi posunut sono na skorsi termin a popytat sa na dalsie mozne vysetrenia....

maci posli muffinky aj k nam 😉 mnam

zuci, mala bude krááásna

zucana
8. apr 2010

zoska moja spala tiez na mne lebo podla mna mala kyselinu ale uz uspesne na mne iba zaspime a pak ideme do postielky....
neboj to sa zlepsi kazdym dnom bude lepsie a lepsie 😉

zoska
8. apr 2010

zuci moja na mne nechcela vobec spavat, to len teraz posledne dni...
a ked na mne zaspi a dam ju trebars az po hodine do postielky tak grcne a place...takze som to vzdala a nechavam ju na mne....

no a teraz tu reve jak tur, ale nechce ani jest, ani hojdat, ani nosit, ani na brusku ani v postielke, ani v lehatku.... ☹
verim, ze bude lepsie, ale v takychto situaciach na to zabudam...

maculik
8. apr 2010

Ahojte,
kati, uprimnu sustrast ☹ Ale svokrovi sa tymto ulavilo, ako si pisala, urcite citil, ze sa blizi koniec a je pekne od Tvojho manzela, ze s nim ostal, aby vtedy nebol sam..

rano som bola s Petkom u dr, lebo uz 3t bez zlepsenia kasle, pozerala ho sice pred 2t dr, mal vsetko ciste, ale nedalo mi to, a nakoniec mame na 7dni atb ☹ Vraj je to mierna bronchytida, nic vazne, preto len 7dni tie atb, ale treba ich brat, kedze ten kasel uz tak dlho trva. Ona mi k tomu povedala nieco viac, ale som jej vsetko nerozumela, kedze dnes tam bola len ta dr, co nehovori po anglicky (a moja nemcina je zatial biedna, len este nemozem chodit na kurz, kedze Petko tak casto papa).
A v utorok ideme na kontrolu, ci sa zlepsilo, a zajtra s Adelkou, lebo aj ona uz dlho kasle, tak ci to nema to iste.

mne teraz obaja naraz spia (aaa nie, Petrik je hore 😒

zucana
8. apr 2010

verim ti zosi...moja grckavala omnoho menej a bola som z toho na nervy a drzala ju stale ked sa mrvila aby negrcla a teraz je uz dobre ...chce to cas a trpezlivost a poviem ti ze si velm istatocna a aj dole klobuk pre muzikom
pozdravuj ho 😉

maculik
8. apr 2010

zoska, kludne, len uz ostali len 3 😀 (4 manzel vzal do roboty na ochutnanie, som zvedava, co povedia). Robila som tieto
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=22819&use...

a Adelka mala rano nehodu, obuvlaa som jej papuce a ked som si ju isla davat dolu z kolien, tak tresla pusou na dlazdice, no rev a plno krvi vsade, mne skoro srdce prestalo bit, tak manzel doletel, ze co sa stalo, ja som sa zlakla, ze si zuby vybila, no ked jej to umyl, tak sme zistili, ze si "len" rozrazila zubami na 2 miestach dolnu peru a z toho to krvaca (jednu ranku ma dost hlboku). No ked som dosla od dr, uz bola v pohode, ale ma to riadne napuchnute 😒

maculik
8. apr 2010

a toto su moje muffiny

olifcek
8. apr 2010

macu uff, riadna nehoda veru...

kraaasne vyzeraju tie muffiny, mlask

blumka
8. apr 2010

maculik, atb pomozu 😉 mne tiez jeden lekar povedal ze to je ok, a este stastie ze som sla s juli na poradnu, lebo inak by mozno kaslala este teraz...
juj, chudatko adelka ☹ mne minuly rok spadol z dresu nozik a zapichol sa rovno terezke do palca na nohe...som myslela ze odpadnem a tak som si nadavala...mala tam taku malu ranku ale krvi bolo vsade vela..
hmm..mafinky vyzeraju fajn...aj ja si prosim :D

inak macu, som sa ta uz davnejsie chcela opytat ze ako rozprava adelka? po slovensky aj po nemecky ci ako?

maculik
8. apr 2010

blumi, Adelka zatial skor nerozprava, ako rozprava. Ona zo vsetkeho hovori len prvu slabiku, len par slov hovori cele. Tak dufam, ze to casom prejde a zacne rozpravat normalne, aby jej aj niekto iny rozumel, nez my 😅
ale chyta nejake angl.vyrazy, ked chce ist na ruky, tak hovori high, pod! hovori tiez po anlicky, no a ludi zdravi aj ahoj, aj hallo, aj tschus aj hello 😀

blumka
8. apr 2010

maculik, budete mat veselo ked zacne rozpravat 😀

sorry za blbu otazku, ale tie mafiny sa pecu v specialnych kosickoch a potom sa daju do papierovych, ci v com to pecies?

blumka
8. apr 2010

preco tu nik nie je ked som tu ja? 😀
Terezka spi, Juli sa hojda a ja sa tvarim ze nevidim ze sa uz zobudila 😀 😀 dnes dava polhodinovky, dufam, ze aspon v noci bude dobre spat

zucana
8. apr 2010

🙂 ja som ale idem prec 😉
je tu 20 stupnov 🙂

maculik
8. apr 2010

blumi, ja som si kupila silik.formivky, tam vraj netre´ba tie papirove kosicky uz, ale ja som dala, nech potom nie su take od cesta.

no mne sa obaja uz zobudili a Adelka akasi upistana, ňpetko ten zase papa, len ma stve, ze si nevytiahne viac 😒

maculik
8. apr 2010

a ani Petulo dnes nespi dlhsie ako 45min..

zuci, neprovokuj 😀 my mame asi 14 a vietor a zatiahnute.

maculik
8. apr 2010

papierove, nie papirove - pisem 1 rukou 😉

blumka
8. apr 2010

macu, aj ja pisem jednou 😀 😀
v ke je 18 stupnov 😝 trosku fuka ale je to teplejsi vietor ako vcera, pojdeme si poskakat na trampolinu 😀

zucana
8. apr 2010

vyprevadila som svokru von s malou a idem pre motylikov na krstiny a kupit este biele body s kratkym rukavom lebo ma vsetky farebne a to jedno je jej uz male 😉
prvykrat v bunde 😉

laxity
8. apr 2010

ahojte

zuci...ty si si vymazala album? 😕

muffiny mňam to by som si fakt dala 🙂

my sme nakoniec boli u doktorky, malá celú noc mala zlý spánok...tak jej dala Nasivin a sirup...tak dúfam, že bude lepšie. Teraz pekne spinká s tatinkom a mamina môže íssť upratovať, robiť chlebíky lebo dnes príde návšteva 🙂

blumka
8. apr 2010

zuci, krasna je 😉
ja by som tiez brala keby mi svokra vzala Juli, ale ona len Terezku brava...akoze aj za to som rada ale s Terezkou je menej roboty ako s Juli, tak by som aspon chvilu veget mala 😀

laxity
8. apr 2010

zuci...je to krásavica a jak si dudluje 😀

blumka
8. apr 2010

kto ma z hracej deky vacsiu radost? 😀 😀

olifcek
8. apr 2010

ake mischelinove babatka mate, hmmmm....len my sme modelkou? a este maminka x;O)

zuci, mala paradnica x;o)

blumi hmmm....rozkosne deturence veru...x;o)

to co za hic je vonku??? overal som nadobro odlozila a zvazujem i nad fusakom...ale ten este asi chvilku necham a malicku budem fakt lahko obliekat, nech sa mi neroztopiii....inak, fixujete babatkam nejak hlavku v kociariku? ked je fusak, tak to robi on, ale ked je deka? 😕

maculik
8. apr 2010

kocky, ja vam to teplo zavidim, tu bolo vcera super a dnes je chladno, vonku zacalo tak fukat, ze ani nejdem s drobcami von. zajtra ma byt vraj zase teplejsie, tak som zvedava.
A zajtra alebo v sobotu sa idem dat podstrihnut, juj, konecne, lebo uz mam na hlave metlu 😝 Farbu si dam uz az doma u svojej kadernicky.
A zajtra ma manzel volno, tesim sa 🙂

zuci, Viki aka spokojnucka paradnica 😵

blumi, Terezka sa skoro na kazdej fotke tak skeri, ona je taky smejo, ze? Zlatunke su 😵

olif, ved vy mate krasnu vahu, len ste dlhsi, z Oliv bude fakt asi modelka 🙂 🙂

lolka
8. apr 2010

pekne foto 😉

olif, ani ja nemam michelinovske babo 🙂 my mame len buclate licka 😉
ja som fusak uz odlozila a malu mam v overale a zakrytu dekou. niekedy neviem ako ju obliect, ale spotena nebyva, tak jej to asi vyhovuje. hlavicku nefixujem, casto sa mrvi, tak si aj sama strieda strany alebo ju ma rovno. a chces fixovat hlavku ? je to treba ? 😕

lolka
8. apr 2010

nasa Viki ma dnes presne 2 mesiace 🙂 ako rychlo to leti.....uz sa na mna krasne skeri a smejka 😉

maculik
8. apr 2010

lolka, tak gratulujem k vymesaciu 🙂 🙂

lolka
8. apr 2010

macu, dik 😉

lenica81
8. apr 2010

ahojte kocky...

katina... cela rodinka sa drzte... 😔

mna stve, ze uz od nedele mame pokazeny vytah a tak tu strasim... a pritom je vonku krasne... 😠

dnes idem pozriet kolegynky... mm sa ponukol, ze sa o malinkeho postara a da mu z mrazakovych zasob... 😅 tak hadam maly nebude velmi vystrajat... 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre