Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
12. apr 2010

njonja, ja nekojim preto uz som mala mrchu...a myslim ze baby co koja este nemaju ani jedna

zoska
12. apr 2010

ahojte 🙂
mala spi na balkone, takze docitavama idem sa ucit 😒
zuci- akoze nechapacka, co ma svokra za problem??? spravaj sa k druhym tak ako sa oni spravaju k tebe, tam nic nepokazis a ako sama vidis, niekedy sa neoplati byt prilis milá a dobra... ach jaj
uzi si maminu pekne, nekaz si chvile s nou 😉
Vika sa pekne predviedl na maszi...ukazala vsetko co vie 😀

njonja, jja- tedaaa, máte ridne pokladoky velike 🙂

leni, ozaj uz som vybrala tu novorod. vlozku z vajca a malej je tam urcite lepsie 😉

inak, moja mala vstava okolo 7mej a potom uz nespi, az poobede v kociku 😅 v kociku sa jej dobre spinka, vydrzi aj 4 hodky 😉
no ja tiez kojim, ale kedze mame problem s grckanim tak rozrabam v noci nutriton alebo po krmeni davam sirup na reflux a mam odporucene pri odrgnuti nosit min, 30 minut... takze asi tak...myslela som ze v noci ju nejak osalim, ze ju polozim hned po odgrgnuti, ale sa mi dovracala a slo jej to az nosom + jej vyrazila kyselina... takze z trojhodinoveho intervalu ja spim 1,5 hodiny...v noci som jak mrtvolka ked ju mam nosit ☹

olifcek
12. apr 2010

zuci, tak ako zoska pise, uzivaj si mamku a nenechaj si pokazit naladu...len ostan sama sebou, takto si super x;o)

a jooo, som sa nedovolala pediatricke, tak som jej pisala sms a suhlasila, ze presunieme ockovanie po neurologii, ze sa jej paq mam ozvat, super x;o)

njonja
12. apr 2010

Zosi, to ti nezavidim.-(((

Blumik, ja som sa uz zlakla, ze uz ju tu budem mat znova🙂
Kocky, idem sa trosky povenovat mojmu malemu zazaku - usmieva sa tu na mna zo sedacky, idem s nim trosku pocvicit, nech nam zacne skoro chodit, aby sme ho nemuseli stale nosit na rukach🙂))

hajdylca
12. apr 2010

kocky co ste brali homeo na podporu mliecka nedostali ste nahodou mrchu? ja som si ich vcera nasadila (v sobotu ma chytila nejaka crevna chripka-len som vracala a kakala, teplotu mala, takze som sobotu nedelu skor nejedla ako jedla, prsia som mala uplne pradzne maly sa na cicikoch jedoval) no a dnes mam take ako keby spinenie, myslite, ze to moze byt tymi homeo?? inak kojim stale, dnes dokonca i kazdu hodinu 😕

zucana
12. apr 2010

dik babce...potrebovala som sa vyventilovat a napisat to niekde...lebo mamca vie ze sa nebavime a aj ze sa henti divne divali ale nechcem to s nou riesit chcem aby sme si spolu uzili vikinku a aj seba...
poobede ideme kupit malej bundicku a zajtra ideme ku konzultantke spolu a pak na obed s tou slovenkou...ma narodky a pak poobede do centra lebo mamca mala narodky tak som jej povedala ze si vyberie topanky 🙂
a povedala som si,ze nenecham so sebou zametat a ziadne take ze budem ja ta sprosta dobra a mna niekto bude ohovarat a moju pomoc vyuzivat 😉 a ja blba som este vzdy na svokru myslela,ze vsak chod jej ju ukazat...vypocuj si jej lamentovanie...a tak....
no a poskladala som hojdacku od tety...sama hojda...mm ze to nie je bezpecne....tak snad ano ked je to pre deticky a jedno sa na tom hojdalo do 2 rokov skoro...nie?

zoska
12. apr 2010

hajdy, ja som si ich uz dva razy "naordinovala" ale mrchu som nedostala...pochybujem, ze by to mohlo byt z homeopatik...mozno sa este docistuje maternica...u niekoho cistenie trva aj okolo 8 tyzdnov...

leni- k tomu kojenie vonku- bud plienkou alebo šatkou prekrajem a rozmyslam ze si kupin aspon 2 trika na kojenie, ked pojdeme kdesi mimo domu, aby som aj nieco krajsie mala na sebe a bolo to zaroven ucelne...len su drahe dost ☹
akoze tehotenske oblecenie a podobny sortiment je u nas podla mna velmi nedostatkovy a preto aj drahy jak fras 😠

http://www.premamu.sk/index.php?cPath=22

maculik
12. apr 2010

blumka, si ma nastartovala s tym cvicenim, ja som zacala brusaky a presedy pridam k tomu, lebo bicykel ma nebavi. Vcera som sa bavila s tym kondicnym trenerom slov.futbal.repre a povedal mi, ze aj ked kojim, mozem cvicit, dokonca aj aerobne a bicykel, ale dolezite je, aby mi netvrdli svaly a aby som pri tom vedela v pohode rozpravat. Vtedy sa ta kyselina nevylucuje, takze ani malemu nic nebude vadit. A brusaky a presedy mozem tiez.

Mne dnes maly takmer nespi, akurat rano v aute a cez obed asi 20min, inak je stale hore. Adelka isla spat az pred hodinou, bol s nou Vladko u krcneho, dr ju poslala, kedze ma stale tie sople a kasle. Nastastie je zdrava, vsetko ma v poriadku, aj sono dutin jej robil, akurat je viac zahlienena, ale dostala sirup. Tak sme radi, ze nic vazne.

S Petkom idem zajtra na kontrolu s tymi prieduskami, ci zabrali atb. Zda sa mi, ze uz nekasle, tak asi hej.

Ja na verejnosti kojim normalne, to drahe oblecko sa mi kupovat nechce. Ved Petrik mi prso uplne zakryva a zvysok je zakryty trickom, tak preco nie. Uz sa tesim, ked bude teplo a budem moct aj na prechadzke kojit 🙂

maculik
12. apr 2010

Tu je este foto z min.nedele, ako dopadlo prve Adelkine stretnutie s vodovymi farbami 😀
A Petko s o 6t starsim kamaratom, ale zda sa mi, ze su tak isto velki 🙂

blumka
12. apr 2010

no ja musim dnes moje babule pochvalit..terezka spala 2 hodky cez obed a juli spala doobeda pol hodku, v kociku 2 hodky a cez obed potiahla tiez dve, no a teraz ideme vonku tak si mozno este zdriemne v kociku 😉

maculik, tak som rada ze som ta nainfikovala s tym cvicenim 😉 budeme sa povzbudzovat, lepsie sa mi bude cvicit ked na mna da niekto pozor 😀

zuci my mame podobnu hojdacku doma len tusim je nizsia 😉 Juli v nej rada spinka..pohladam na nu link a hodim sem

maculik
12. apr 2010

blumi, no ja uz sa nemozem na tie moje huspeninove stehna a zadok divat, aj brucho treba trosku zmensit, lebo previsa cez nohavice. A teda komplet satnik sa mi nechce menit, aj ked urcite mi bude nieco male (kedze si chcem udrzat 4kg naviac), ale vacsinu zapnem.
A budem sa aj lepsie citit, chyba mi pohyb, s Petkom sa este neda chodit na dlhe prechadzky, kedze nevydrzi v kociku, to az ked bude teplo a budem ho moct vybrat a trebars nakojit, tak vtedy sa odvazim aj na dlho ist von.

Takze super, ideme sa povzbudzovat 🙂

blumka
12. apr 2010

maculik akoby som ja hovorila.. 😀 ok bezim dieta reve.. 😀

lenica81
12. apr 2010

maly mi zaspal pri kojeni, tak som zvedava, ako dlho mu to vydrzi... zapla som vysielacku a zavrela dvere do spalne... 😀 tak si mozem teraz vegetit, bo cez vikend som poupratovala aj vyprala, tak nemam do coho pichnut... 😎 aspon trochu kludu a relaxu...
tu lialo cely cas, takze prechadzka nehrozi... ale v sobotu doobeda nas taky slejvak na prechadzke chytil, aspon sme otestovali prsiplast na kociar...

zuci, nestoji to za to sa certit, skoda nervov... ja ked tu boli segry, tak som bola rada, ze sa venuju malemu a ja si mozem porobit, alebo som im proste jemne naznacila co a ako... 😉 aj cez vikendy, ked som s mm, tak mu maleho dam a ja relaxujem inou cinnostou ako je starostlivost o maleho... neviem, ci je to divne, ale som taka vyventilovana potom... 😅 😕 cez tyzden si ho uzijem dost... 🙂

ste ma naspikovali tym cvicenim... 😠 dam sa do toho aj ja, zeby...

a k tomu oblecku, fakt nieco normalne, co cloveku sadne, je tehulkovskeho a spol malo... ja som si kupila v podstate len 2 nohavic a kabat... ostatne som svoje vynosila... teraz mam aspon dovod si kupit nove... 😀 😀 😀 som sa chcela este pochvalit, ze som na povodnej vahe... 😎

olifcek
12. apr 2010

prva som porodila, posledna zhodim? no ,,super,,

ale neva, tesim sa s vami, ze sa vam dari x;O)

blumka
12. apr 2010

olif, nebooj, kym ja zhodim tie moje kilecka, tak z teba bude modelka, kojenim idu kila dolu a ked uz oliv vydrzi dlhsie vonku, tak sa budes prechadzat a prechadzat a prechadzat a necudovala by som sa keby ti oliv ako prva z tychto nasich babatiek zacala lozit a chodit..to sa tes, potom nebudes stihat 😉

zucana
12. apr 2010

ja chcem 10 kil dole 😎

lenica81
12. apr 2010

zuci, podobne... lebo po skole a svadbe... 😀 som nabrala dost... ale aspon nech mam menej ako mm... 😅 😕

maminnka
12. apr 2010

hlasim 60 cm a 4,7 kg 🙂
ja som dostala menzes, aj ked kojim a myslim ze nie som jedina, je nas tu viac.

Olif, ja mam stale 4 kg navyse..

co je to dnes za den? moja mala stale spi...

andrea2603
12. apr 2010

a ja mám 5 navyše 😠 , ale cvičiť sa nechystám 😎

olifcek
12. apr 2010

no ja som od porodu pribrala...ale mam o 9kg viac, odkedy som otehotnela, ale zhodit chcem 14kg 😢

jja
12. apr 2010

maminka, aj moja dnes cely den drichme 🙂

olifcek
12. apr 2010

blum, nam doprajes, dakiii 😵

olifcek
12. apr 2010

maminka woow

maminnka
12. apr 2010

no vazne, celu noc spala. 8 hodin, potom sa najedla, spala dalej, zase jedla a zaspala, potom sme sli do poradne, tam sa zobudila, ale v aute zasa zaspala a stale spiii a to sme doma uz skoro 2 hodiny... asi tym pocasim, nie?

maculik
12. apr 2010

maminka, tak toto ja nepoznam, ale aspon jeden den by som to brala 😉 Mne Petulo spal teraz asi 1-1,5h, ale uz je hore, kedze Adelka tu vyspevuje na plne hrdlo 😀

olifcek
12. apr 2010

mne dnes oliv takmer nic nespinkala, glg

laxity
12. apr 2010

olif...ja mám 5 kg navyše a neplánujem to zhodiť najbližšiu dobu 😀 . Teraz nie je dôvod na chudnutie, keď kojím.

njonja...ahoj...práve dnes mi doktor povedal, že ak kojím, aby som sa nespoliehala na to, že nemôžem otehotnieť...môžem 🙂

zuci...presne tak užívaj si chvíle s maminou a nedaj sa nikým vytočiť 😉 😉 😉. K tej masáži 😀, čo ti všetko postvárala malá...ja som si práve dnes všimla leták s masážami bábätiek, tak som si tam volala a nedvíhajú...som zvedavá, šla by som to vyskúšať 🙂

ja som dopadla dobre, výsledky z krvi v poriadku, po pôrode všetko ok..takž môžme ísť s mm na to 😀, len horšie, že u dr ma vyšetrenie trochu bolelo ☹

včera som dostala krásne vecičky pre malú a môj mm to dal prať na 40-tku a potom sušiť a mám ich o dve čísla menšie 😠 a to boli šatičky a legínky...na leto ☹

laxity
12. apr 2010

oli...bude spinkať v noci 🙂 , moja tiež cez deň veľmi nenaspí zato v noci 😀

olifcek
12. apr 2010

njonja veru, kojenie nie je antikoncepcia, tak bacha 🙂

laxi neboli kvalitneeeeee, ked ich 40 znicila, takze nevaaa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre