Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
22. apr 2010

oliiiif..som myslela na teba cely den vcera..tak super vysledky na neurologii 😉 aj na klbikoch..parada 😉
a co sa tyka mm, moja, zosi to presne vystihla, neboj, medzi vami je teraz obrovska zmena, musite sa s tym zzit a uz to bude ok...a co sa tyka druheho babatka..moja kamoska muzovi, ked chcel po roku dieta povedala ze druhe bude vtedy, ked sa ona na to bude citit a ked si bude znova mysliet, ze sa dokaze o babo postarat uplne sama..jej muz totiz s dietatkom nepomaha ani teraz a to uz ma 5 rokov 😉 takze nikdy nehovori nikdy

zuci, podla mna ak je viki dobre babo, tak je idealny rozdiel 2 roky medzi detmi. Ked sa narodila Terezka tak som hovorila ze to u nas 2 roky isto nebudu, lenze ona sa po roku uplne otocila, tak sme si povedali ze ideme do toho. Teraz to je tazke obcas, ale su uz aj dni ked je pohoda, Terezka sa uz vie sama zahrat, uz aj vie nieco pomoct, donesie, odnesie plienky alebo kremik, viac je motivovana sa naucit napr. sama sa obliect, alebo najest, ked vidi ze nestiham aj ju aj Juli a chce ist rychlo von. No a o rok, rok a pol uz bude uplna pohoda, lebo ich obe vyzeniem na zahradu budu sa spolu hrat a ja budem sunky valat 😀
moja svagrina ma 3 deti, starsia bude mat v lete 4 roky a dvojicky 2..prvy rok to bol pre nu horor, ale akonahle zacali male chodit, tak uz si pochvaluje..a teraz ked s nimi volame, tak deti sa spolu hraju a ona ma veget.. 😉
My chceme napr. aj tretie a uz som aj muzovi hovorila,z e co by sa stalo kebyze teraz otehotniem 😅 akoze nechystam sa ale stat sa moze vsetko...bolo by to sakra tazke, ale ta pohoda po roku...a v podstate ma clovek odrodene, vsetko male deti, kde je predpoklad ze si budu spolu rozumiet aj ked budu starsie...
ale ak sa teda nic neocakavane nestane, tak my tretie az o tri roky, neskor nie, lebo u mna je tam riziko, ze cim viac to budem pretahovat, tak sa k tretiemu nedopraceme lebo sa mne nebude chciet 😅

blumka
22. apr 2010

a nasa dnesna noc...taka akasi divna, ani neviem ci dobra ci zla...juli zaspala o pol deviatej, spala do pol dvanastej, potom sa napapala, vykakala, pogrcala, takze bola hned hore....ale podarilo sa mi ju uspat na fitlopte, ale uz som ju potom nedavala do postielky, nechala som si ju pri sebe v posteli, o tretej sa zacala mrvit, tak som jej strcila cumel do ust a ona ho normalne vzala a dudlala a spala este do stvrtej, potom som jej dala papat a spali sme do pol siestej, o pol siestej klasika, zacala sa pucit a prdiet, tak som jej pomohla a spala este do pol siedmej...spali sme s mm na manzelskej, oni dvaja po krajoch a ja v strede, stale mi niekto funel do ucha ale spala som 😀

andrea2603
22. apr 2010

dobré ránko.
K tomu vekovému rozdielu, menší vekový rozdiel je pre súrodencov lepší, lebo skôr sa spoločne zahrajú a veľký vekový rozdiel je výhra pre rodičov - majú väčší kľud. My sme mali Lenku až po 7 rokoch po Brankovi, takže s ním už starosti som nemala, to skôr, že mi už v niečom aj pomohol a nevadil ten vekový rozdiel, ale teraz už to vidieť, že on je už skoro ako "dospelák" a ona dieťa. Na druhej strane viem, že sa to v dospelosti stratí, lebo aj ja mám o 2 roky a o 8 rokov mladšie sestry a ten vekový rozdiel už nevnímame.

olifcek
22. apr 2010

dobre ranko x;o)

vsimla som si ze Oliv, ked s anapapa, otoci sa odomna na chrbatik, lebo paq jej zavadzia bradavka, hehe..ale niekedy ak ostane, ja si posledne pamatam, ze uz som bola volna, no lenova som napravit sa a ked precitnem, ze idem zmenit polohu, uz sa neda, lebo malinka prisavka je opat pricucnuta, hehe, uzasne to je x;o)

katina2209
22. apr 2010

Dobré ránko, my sme dnes boli tiez okolo pol štvrtej hore z velkym placom maly bol nejaky umrncany sa mi zdalo,ze ma sopliky tak som skusala s odsavackou ale nic som nevytiahla potom som dala prsko predtym som kojila o druhej a pil ako o dusu potom zaspal, ale nechala som ho spinkat na mojom vankusiku..
Ja som tiez spokojna s vacsim vekovym rozdielom chceli sme mat sice po 5 rokoch,ale nedarilo sa tak sa nam zadarilo po 7. Marko mi pomaha ked sa mu chce, uz mi chodi sam zo skoly no musim skoro kazdy den varit,aby mal navarene ked pride zo skoly...
Olivcek to sa tesim,ze mate super vysledky no vidis a ani si nebalila nasiroko vsak v inych krajinach sa ani nebali...
Andy mala nadherna na krstinkach ja stale neviem co malemu obleciem na nedelu...
Pre chlapcov som nikde nevidela take nieco slavnostne...
Blumka a Maculik obdivujem vas za taky maly vekovy rozdiel a ako to zvladate...
Dnes ma Marko 8 zajtra mu robime detsku oslavu a este idem aj na kontrolu gynek. lebo to krvacanie co som spomenula tak raz za tyzdem spinim jeden den a to sa mi nezda normalne...
V nedelu tie krstinky bude u nas 20 ludi este neviem ako sa pomestia,ale hadam ano dobrych ludi sa vsade vela zmesti.
Baby a kde ste boli kocikovat dnes nejdete? ak by som stihla tak by som sa ku vam pripojila...

lenica81
22. apr 2010

ranko kocky... u nas zasa zabavna noc... o 9tej zaspal a o 3tej bol hore... papali sme a on sa prebral... tak po 15 min som ho supla do manduce a po pol hodke na postel... spal do 5:10, tak papal opat... a uz zas sa mu nechcelo spat... 😔 mm si robi srandu, ze ked mu zostane aj nadalej tento rytmus, tak sa nevyspime do puberty, lebo vraj vtedy sa menia spankove navyky...
inak, trapi nas vecerna kolika, zda sa... ☹ skusim dnes kupit nejake lieky... ktore pouzivate a ste spokojne... mam odporucanie od doc na sab simplex, ale vy ste tu tusim spominali espumisan... tak neviem... a ako sa to uziva... tak sa trapi chudacik...
teraz zasa manducujeme... a po papani vyrazime von... inak, zuci, macu, kati, ako stihate varit... mne treba prat... zajtra ma mm volno, lebo nieco treba povybavovat, tak aspon 3 davky musim dat... 😅 uz sa o to potkyname v kupelni... 😀 odkedy chodievam s malym na prechadzky, tak nic nestiham...

lenica81
22. apr 2010

adi, mala je krasna, taka bucloska...
olif, to prejde, ved sa mate s mm radi... 😉 a mala jaka sikovnica... vidis, ta pozornost, ktoru do nej vkladas, sa vyplaca...
my s mm si furt robime srandu, ze ten nas syn stale vytusi, ak sa mu nechceme venovat a prekazi akekolvek plany... takze plany na 2. dieta su zatial veeeeeeeeeeeeeelmi daleko... 😀
vcera nas boli pozriet 2 kamosky, maju sekac a dovliekli mi ako darcek plnu tasku detskych saticiek, takze teraz uz fakt nemusim nic kupovat... a velkosti tiez od vymyslu sveta... 🙂

maculik
22. apr 2010

Dobre ranko 🙂
Tak tie obliecky som sa rozhodla pre tie zlte, lebo cervene uz mame a oranzove ked som mala otvorene, tak manzel zahlasil, ze hadam nechcem objednat tieto...

Vcera som uz nestihala citat, docitam dnes, len idem trochu porobit s pradlom, kym maly buva. Rano som bola zaviest malu do jasli, Vladko bol zatial s malym, a o pol9 uz isiel na letisko, ide do Chorv.ohladom tej dovolenky. Takze do soboty vecera hospodarime sami 😅

A musim vam napisat, aky mal Petik vcera spaci den - normalne som bola vecer z toho hotova:
doobeda spal 2,5h, potom bol hore nieco cez hodku, 12,40 sme isli do obchodu, dala som ho do kocika, tak som cakala, ze ako vzdy tam bude spat max.30min. No a on spal 1h40min! Ja som tak vymrzla, lebo som si dala len tricko a bundu a vonku bolo 8st, ze uz som potom s nim stala, tak sa zobudil, lebo on by asi spal aj dlhsie, keby sa stale prechadzam 🙂)

Takze doma sa napapal, prebalil a okolo 3 mi zase zaspal na rukach, spal asi do 4, to akurat Vladko doviezol malu, potom bol hore a nieco po 6 zaspal, dala som ho ale do Adelkinej postielky v spalni (lebo ona je vecer dost hlucna a predvcerom sa kvoli nej po 5min zobudil), no a spal do pol9! Hlavne, ze som mu este o 4 natrela hlavu olejom, ze ho okolo pol8 okupem a vycesem tie lupinky, a on takto. Uz sme rozmyslali, ze ho ideme zobudit, lebo ved Adelka uz okupana, mliecko vypite, tak sa zobudil, napapal a zase mi zaspal na prse, ale to som ho o 9 zobudila, lebo strasne smrdel (pokakany aj pocikany), tak sme sa prebalili a zase na mne driemal, dala som ho teda do postielky a po 20min prehadzovania hlavy z 1 strany na druhu nieco pred 22h SAM zaspal!
Takze hlavu ma stale mastnu, dnes ho musim okupat 🙂
Ale takyto rezim by som kludne brala 🙂))

maculik
22. apr 2010

ups, sorry za rozpisanie sa 😀

janielah
22. apr 2010

ahojte, dobre ranko. Tak my mame za sebou rannu hygienu 😀 a uz je Krpka aj v jej novom paradnom kociku na balkoniku a hajka ako anjelik 🙂

Kocky, mate niektora vytok? Ja teda ano a neviem, ci je to este normalne... 😒 je to do zlta a kazdy den, v podstate mi to ostalo odvtedy, co som dokrvacala a zacali uz len take hlieny ci co vychadzat....na prehliadke som uz bola, povedal, ze vsetko ok...tak neviem..je to normiš ???

A Alex, budem tesit, ked sa podari poslat, dakujeeeeeeeeeeem 🙂

A kde je Katkaaaa ? Haaaa? Ona mi presne vzdy povie, ako sme stari 😀

katina2209
22. apr 2010

Ahoj Maculik ked mal petko soplik tak si aj odsavala? Lebo ja pocujem ze mat tak chrapka,ale odsavackou mi nejde nic odsat.
Leni vsak niekedy neviem kde mi hlava stoji doobedu davam vacsinou Matka na balkon ale tam sa mi stale budi tak odbehujem od sporaku na balkon 😒 tak nejak to musim stihnut a zase kym sa s Markom naobedujeme su skoro tri hodiny,lebo on je taky slaby jedak,ze papava aj hodinu niekedy aj hodinu a pol...
A ked chcem ist von tak uz su aj styri... takze vacsinou chodim s malym sama...

maculik
22. apr 2010

tak mi to nedalo a docitavam uz teraz (pradlo pocka 😀

olif, super, ze na neurologii a vlastne vsade to dopadlo dobre 😵 Vidis, ze Olivka je sikulka, ty sa jej velmi venujes a toto je vysledok 🙂
a to nedorozumenie s manzelom - ako pisala zoska, bolo to asi len z nervozity. Vy mate krasny vztah, ja som len pozerala, ked si pisala, ako sa o vas stara, aj v nemocke, aj doma, proste z teba bola uplne laska k nemu citit a jeho k tebe. Ale jednoducho niekedy pride aj taketo nieco, je to take vyventilovanie sa a asi to vtedy nevedel inak, uz mal toho tiez asi dost (jasne, ze ty mas toho viac, kedze ty si ta, kto je snou cely den, len to oni tak nechapu), mozno ho to potom aj mrzelo, len uz nechcel akoze ustupit a len tak z nicoho nic sa zacat s tebou bavit. Ale urcite ho to mrzi tak, ako aj teba...

adka, Livka je krasna a na tej prvej fotke vyzera uz taka velkaaa 🙂

a ozaj, my dnes mame s manzelom 4.vyrocie svadby 😵

katina2209
22. apr 2010

Ahoj Jani ja chcem aby mi tak maly spinkaval ako tvoja krpka my mame cez den take pol hodinove intervaly. idem ho dat za chvilku na balkonik ked ho nakojim,,,, a dnes mame dva mesiace aj 12 dni 😉
Jani aku ste mali naposledy vahu v poradni? Uz vas mozno dohaname 🙂

katina2209
22. apr 2010

Maculik gratulujeme k vyrociu my budeme mat s muzom v septembri 10.vyrocie ale spolu sme uz 17 rokov 😀 to je uz ina doba my sme ako z rozpravky prvy chalan, prve dievca som zvedava dokedy nam to vydrzi 🙂

maculik
22. apr 2010

jani, ja mam vytok, dr povedala, ze to je v norme, tak zatial neriesim.

kati, neodsavala som, len solny roztok do nosteka viackrat denne a ked bol zapchaty, tak kvapky. A pomohlo 🙂

katina2209
22. apr 2010

Maculik tak musim skusit ja mam doma ten libenar tak som mu to dala raz pred kojenim a krical ako pavian moje zlatko ja som taka nestastna ked tak place az slzicky mu idu ☹

janielah
22. apr 2010

Dievky, mojej malej idu slzicky VZDY pri kazdom placi...fakt 😒

Kati 🙂 dakujem 🙂 ty mas o tych nasich detoch taky prehlad 😀 naposledy sme vazili 5.970 ale to bolo pred vyse dvomi tyzdnami 😀 maly Petrik je taky valibucik ako my, Maci ?

Tak vyckam s tym vytokom, ale dokedy by to malo vymiznut uplne, nevieme?

maculik
22. apr 2010

leni, ja varim bud vecer, ked je manzel doma (alebo vari on), alebo s malym v manduci alebo je striedavo na mne a v postielke alebo spi. A varim min.na 2dni.

katina2209
22. apr 2010

Jani Matko mal 2 mesacny 5865 gramov a 58 cm a to sme mali porodnu vahu 3420 gramov 🙂 a 50 cm
Jani ja mam tiez problem ja spinim ale normalne tak krvavo jeden den v tyzdni tak idem v piatok na kontrolu som zvedava co mi povie...

lenica81
22. apr 2010

dakujem za tipy... inak, nikto nema koliku... teda mali... citam si tu forum na mk, ale je toho tolko... boze, asi vysadim mlieko a pod... to potom nic s mliekom nemam jest... ani palacinky a tak... ale ako to vydrzim... a s cim mam potom jest musli... 😖 treba mi vlakninu, aby som sa mohla vy... 😅

my mame dnes 2 mesiace, sice az poobede, ale to uz bude aj mm doma, tak si dame nieco fajnove... 😎 bez bubliniek...

lenica81
22. apr 2010

este som si spomenula, ze ste tu daaaaaaaaaavno pisali o nejakych homeo na ukludnenie... to tiez pomaha.. 😕

katina2209
22. apr 2010

pridala som nove fotky ak chcete tak kuknite aky sme uz velky 🙂 leni a ako dlho vam trvaju tie vecerne place vacsinou pisu ze tak do troch mesiacov je ta kolika a potom to prejde...

lenica81
22. apr 2010

kati, zacalo to asi pred tyzdnom... myslim... skusim espumisan a kupim aj probiotika... popytam sa v lekarni... a manducu... 😅

alex
22. apr 2010

ahojky,
tak malý bol hore o pol druhej, potom o pol šiestej a potom o štvrť na deväť, teraz mi zahajal v lehátku.
Ja sa chystám upratovať trošku.

olifcek
22. apr 2010

leni, papaj Ty probio, ja papam biopron, malicka sice nema ziadne problemiky, len pravidelne rano o 6.27 sa kusok pucila, ao chvilku kakala, teraz poprdka, riadne nahlas a hned aj kaka x;o)

baby, dakujem...mm sa ku mne rano pritulil, juj, ci to bolo skvele rano x;) velmi ho lubim a boli, ked vznikne nejake blbe nedorozumenie, najma, ked je to kvoli mne...co je vzdy, vlastne x;o) nastastie nie casto, len som teraz trosku precitlivela, takze...

inak...pruh x;o( mame ho...len to neopucha, fnuk. uz vcera vecer som nahmatala taku gulku, ktora sa hybe pod rukami, uteka, no a dnes rano som skusila poslat to do podbruska a nejde x;o( fnuk...este skusim, ked ju okupkam v teplej vodicke, snad to pojde dat hore...

veru, nebalila som nasiroko, lebo ved mala dobre vysledky uz predtym 😵

zuci pekne oblecko, fakt x;o)

inak, ja som za posl. 2 tyzdne tolkoooo Olivke nakupila, ze az...chi...

olifcek
22. apr 2010

preco i Oliv nevie takto priberat? ved uz by mohla...

lenica81
22. apr 2010

alex, tak ty mas akeho spaca...

olif, tak to dobre dopadlo... 😉

lenica81
22. apr 2010

moj spi v manduce uz pomaly 2 hodky...

katina2209
22. apr 2010

Matko je hore tak skusim balkon co to spravi....
Olivcek super to dopadlo vidis ako ta miluje... 🙂
Alex ty mas super spachtosa a jani asi najvacsiu spachtosku 🙂

olifcek
22. apr 2010

vase deticky spinkaju i za nas? ale nie, oliv haja, len ma musi mat pri sebe, nastastie ale haja i v kociariku....najnovsie sice vykecava este s hrackou, ale paq haja, no ked stojim, skoro sa zobudi 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre