Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

garonka
3. máj 2010

olif ak zajtra nebude pršať hlasim stretko na KVP a aj stretko s blumi 😵
my hajame v posteli v kočíku na balkone len 45 min sme vydržali lebo balkonove dvere piskaju 😠 😠 😠 už chcem noveeeee

aj my ideme toho 19teho na včeličku a Olivka ma vtedy 5 mesiačikov 😉

blumka
3. máj 2010

a my sme uz asi dospali nase tradicne 3 hodinovky cez obed v kociari..doteraz spavala v takom overaliku co jej zatazil ruky takze sa s nimi nemohla budit, lenze uz je teplo a nemozem ju v nom dat vonku, a ked lezi len tak, tak pospi 45 minut a uz sibrinkuje rukami a budi sa...tak super...v noci nespi, cez den nespi, do toho terezka...tesim sa na nadchadzajuce dni 😒

katina2209
3. máj 2010

Jani no ako ti je dobre a kto sa ti staral o krpku? Aj si si nieco nakupila?

katina2209
3. máj 2010

Blumka hadam sa to polepsi tie noci a dni este ze mas takeho dobreho manzelika co ti pomaha

katina2209
3. máj 2010

Ahoj Garonka ako sa mate? Posluchate?

blumka
3. máj 2010

kati, keby nie on tak uz kolabujem davno 😒

lenica81
3. máj 2010

blumi, ja som Vilka dnes v noci musela do zavinovacky zaviazat, bo nechcel spinkat a sibrinkoval...

inak, mne pred tym, ako teraz zaspal, spravil 2 cucfleky na prse... som skusala novu polohu, ze som si lahla na chrbat a on na brusku, kym sme sa ale nastavili, tak uz to bolo... 🙄 😅

jani, to je fakt supis pocit... som taky mala, ked som si odskocila na stretko s kolegynkami... ale hadam to nebude take tragisch...
od septembra sme sa s mm dohodli, ze on bude chodievat na volejbal v pondelok a ja v stredu... waw sa tesim... 😵 to uz bude krpaty vacsi a aj mnamkat uz bude aj nejake prikrmy...

olifcek
3. máj 2010

gari veru, vtedy uz budem moja slecinka 5 mesacna....x;o))) a ja budem drzat palce na ockovani...hlavne po nom, teda...

inak, mne odporucila jedna lekarka kupit octanovu mast, tak kupim este pred ockovanim...

Olivka uz papa, natlacim do nej viac, nech je kludnucka, kusok sa s nou chcem aj prejst a az tak ist k lekarke...musim to stihat tak do 14.30, lebo len do 15tej tam su a ak budeme mat cakat pol hodku, tak nech tam je i lekara, nech ju nezdrzim...

gari, malinka ma na sebe ten zamatovy overalik bez paty, co som od Teba kupila...chcela som, ze pojdeme len v tom, ale to asi kosa, ne? viem, ze je to modre, ale paq by som chcela, aby v tom i doma bola, chrustik malicky, bo inak ju asi budem musiet prezliect este....

olifcek
3. máj 2010

leni ja tak s mm budeme chodit na volejbal...ale pojdeme obaja a striedat sa budeme po setoch...;o))

blumka
3. máj 2010

leni, skusala som aj to, lenze ona mi v tom nechce byt a neviem si predstavit ju v takych horucavach ako boli vcera zaviazat do zavinovacky cez den...ja uz fakt neviem kde ju mam dat spat..v postielke neviem v kociari nevie, skusim autosedacku...mozno tam vydrzi dlhsie...najhorsie je ze na nej vidno ze je unavena a spala by..vecer o siestej uz odkvackava ale uz je taka pretazena ze este horsie zaspava...uz to je treti den takto..cim horsie spi cez den, tym horsie spi v noci, ja som stale na nohach, esteze v noci pomaha muz, ale cez den aj tak som tu sama...
mozno by som ju vedela naucit na postielku, lenze akonahle ju uspavam tu dnu a nie na balkone, ako zakon schvalnosti mi zacne jacat terezka alebo akurat vtedy jej treba na zachod..takze to nehrozi ☹

tatiana1985
3. máj 2010

blumka??? 🙂 pamatas si este na mna? som sa pytala co robit ked mi mala nekakala 4dni 🙂 ...juuj, pozeram ze teraz mas asi rusno doma🙂

lenica81
3. máj 2010

blumi, no s tete je to asi zabavne... ja sa riadim tym, ze ho cca do 2 hodin uspavam od vtedy ako vstal... takze okolo 3tej padim na prechadzku... 😉 my mame vacsinou problem vecer a v noci... ideme papattt...

jja
3. máj 2010

babky pozrite ake mame pekne bodynko 😎 😎

jja
3. máj 2010

foto 🙂

lenica81
3. máj 2010

jja, bozske... 😀

laxity
3. máj 2010

jja...aj ja vravím, že božské 😀

mne kázala doktorka dávať malinkú na bruško, keď má dobrú náladu...a to má každé ráno, tak mi to skúšame vtedy a celkom sa nám darí 🙂 a zo spodu, aby nás videla sa jej máme prihovárať 🙂

my sme boli už aj na prechádzke s mm, na pošte, v kaviarni, na preliezkach...ale piknik sa nekonal ☹

olif...držte sa 😉

matesl
3. máj 2010

babulky a my ideme najblizsie aj na odber krvy aj na ockovanie, ja neviem kto mi ho potom utisi. ten bude chudak dopichany, a to minule pri odbere krvy tak plakal az zbordovel, co mu napichli zilu a cakali sme kym nakvapka dost krvicky, 3 sme ho drzali 😕

laxity
3. máj 2010

matesl...a čo mu brali krv? Mojej ešte nebrali ani neviem akú má krvnú skupinu 😕

lenica81
3. máj 2010

laxi, krvnu skupinu by si mala mat v jeho prepustacej sprave... 😉

nam brali v 1. mesiaci, krvny obraz... a tiez reval neskutocne, chudacik malicky... pichla ho dost brutalne a k tomu mu este stlacala, aby dost bolo... 😢

matesl
3. máj 2010

laxi,

ja som 0 Rh begativ a maly je 0 Rh pozitiv, takze sme nekompatibilny a mojw twlo mohlo vytvarat protilatky a nicit jeho krvinky, takze ho musia castejsie kontrolovat...aj berieme na krvotvorbu lieciky.
proste problem RH negativnej matky...aj v tehu mi museli 3x robit protilatky a po porode pichnut injekciu nech sa mi netvoria

laxity
3. máj 2010

leni...kde sa to asi nachádza na prepúštacej správe...ja to tu nevidím a tie ich názvy 😕

laxity
3. máj 2010

už som to našla...mám tam poznačené...že krvná sk. nevyšetrená

matesl
3. máj 2010

leni

blby pohlad na to bezbranne dieta, ze ☹ a to este ockovanie..no neviem, ako to ja prezijem 😕

matesl
3. máj 2010

laxi ak nehroozi to co u mna asi to nemusia robit, mne malemu museli zistit krvnu skupinu kvoli tomu mojmu Rh-

laxity
3. máj 2010

matesl...nemusia, ja mám pluskovú 🙂

maminnka
3. máj 2010

Kati, malinkeje nie je nic... to som bola kvoli synovi, zlomil si klucnu kost, tak sme boli dat dole obvazy a nasadili mu taku zdravotnu pomocku, je to ovela lepsie, lepsiu to ma zafixovane a nereze ho to ako obvazy.

Olif, uz mate asi po ockovani, verim, ze to Olivka krasne zvladla!

Blumi, aj Natalka spavala v takom spacom vaku, ale uz je jej v tom velmi teplo, neviem, ako a do coho ju na noc zabalit...

Matesl, aj my sme s Natalkou rovnaky priapd ako vy, ale nikto nam nebral krv, ani to doktorka nespominala... aj so synom tak bolo. Tak neviem, dufam, ze volaco nezanedbala...

maminnka
3. máj 2010

Natalke brali v piatok krv na CRP test, ale to len z prsteka a bola v pohode, asi si to ani nevsimla 🙂

maculik
3. máj 2010

ahojte
tak my sme sa vratili prave od dr, klasika - sme na Sk, tak drobci ochoreju. Adelka vcera v noci a vecer dostala horucku, dnes noci tiez, tak sme radsej isli. Aj kasle, ale to je vraj teraz vela toho. Petrik tiez trochu kasle, tak obom dala Fenistil kvapky (Adelke to vraj aj na zubky trosku pomoze), a nejaky rozpustny prasok na rozpustanie hlienov. Tak uvidime, ci to zaberie.
A vo stvrtok ide Petrik na podstrihnutie jazycka, chcem mu to dat spravit teraz, kym je maly.

A tu vsetko v norme? 🙂

Vonku je dnes uprsano, ale nie velmi chladno, tak Petrik spi v sedacke, uvidime ale, ako dlho este vydrzi, lebo som ho odstavila na dvor 🙂

janielah
3. máj 2010

Babyyy, jedna z nas je v telke na jednotkeeeee!!!! V programe "zostane to v rodine" !!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 (tichy bonz 😀 )

maculik
3. máj 2010

janiii, tak bonzni trosku hlasnejsie, nestihla som 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre