Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
18. máj 2010

jj, my, vsetci 4, co nas mamka ma, se vraj uz od roka len na nocnik chodili a plienky mali len na noc, aj to uz len tri mesiace...vsetci zacali chodit do roka, len ja az v 14 mesiacoch, lebo som bola tucnaaaa moc...ked som mala pol roka zjedla som kilo bananov x;oDDDDD neupchalo ma, ale jedla som, kym bolo...v 8 mesiacoch som zjedla polku kurata a pod x;oDDD

granado
18. máj 2010

ja ti neviem olif dnes mi neako skaču písmenka 😀 😀 😀 😀 😀

olifcek
18. máj 2010

ale my tiez sed netrenujeme...maminka do mna sice huci, ked videla, ze mala i ked je na rukach, tak si sadne, ze nech ju oblozim vankusmi a dam sadnut, ze my sme sedeli uz v 3 mesiacoch...ale tak nerobim to...bojim sa...

blumka
18. máj 2010

olif, kilo bananov? no to si mala stastie ze ta neupchalo 😀 😀 ja som tiez zacala chodit neskoro, lebo som bola tucna a bez plienok som bola tiez okolo roka a pol...TT napr. nebola posadzovana na nocnik vobec a do roka a 10 mesiacov pocas jedneho dna sa oducila od plienok a od vtedy sa v noci pocikala len ked bola chora. uz nema plienky vobec, len ked niekde ideme na dlhsie tak jej dam, lebo sa bojim ze ked si curkne aby v mokrom nebola, ale ona si ani necurkne, drzi az kym ju nedam cikat 😅

granado
18. máj 2010

olif ďakuj svojmu metabolizmu že nemaš 100kg po tom čo si pojedla ako 8 mesačna 😀 😀 😀 😀 😉

olifcek
18. máj 2010

blumi jo, hehe...babka vraj kricala na mamku, co robi, ze ma upcha...a mamka, ze, neupcha, a ze ked chcem, ze mi da x;oD

jo a ja som sediet vedela, len chodit nie...hehe

no ja sama neviem, kedy oliv na nocnik budem ucit..ale mm je v tomto perfektny, on to iste urobi tak, aby oliv sama chcela, aby chcela dokazat, ze i ona take vie...x;o))

olifcek
18. máj 2010

granado jo, ale ako jedina mam sklony pribrat ak nesportujem, surodenci mozu jest a jest a jest a nic... 😅

olifcek
18. máj 2010

mamina ked sma somnou na kuriatko a pod, tak mi brala porciu ako sebe, hehe

katina2209
18. máj 2010

No ja som bola velka sikovnica ja som sa od 9 mesiacov pytala hovorila som haba,haba a Marko je asi po mne tiez skoro zacal rozpravat ked malsedem- osem mesiacov vedel uz mama, tata , baba a bez plienok bol od roka a pol 🙂

olifcek
18. máj 2010

ved som pisala, ze ako 3 mesacna som papala strapacky s kapustou, lebo mamina zabudla na mliecko x;oD teda, neplanovala byt tak dlho somnou prec x;oD

som sa dozvedela, ze ma kojila asi len 3 tyzdne x;o((( vraj mala malo mliecka...mozno preto mi sunar chuti 😀 😀 viem ho jest len tak, lyzickou

olifcek
18. máj 2010

no na rozpravanie sa mamky budem musiet opytat...to co viem viem len preto, ze som mamine vravela, ze olivku budem kojit do jej 7 mesiacov, paq prikrmy, ze oliv zacnem od plienok oducat asi po roku a pol, ak to pojde...o kecani sme sa este nebavili 😅

olifcek
18. máj 2010

kati a to su chlapci vraj lenivejsiii

olifcek
18. máj 2010

mna utesuje to, ze segre sa narodili dvojcata, chlapci o 2 mesiace skor, no chodili este rok nemali, sedeli a lozili tiez skoro...resp ako deticky,ktore to robia skor, skoro hovorili a dokonca, ked mali 5 rokov, vedeli pocitat do 100 a jeden z nich vedel aj citat...nik nechape, odkial sa to naucil...vedel citat, zatial, co jeho o rok starsia sestra este nepoznala vsetky pismenka a uz chodila do skoly 😕

lenica81
18. máj 2010

vidim, ze vselico o sebe viete... musim sa aj ja popytat... 😕 ale ja som bola stredna... vraj som nerozhadzovala jedlo ako starsia... ale velmi viac neviem... ☹ to o mojom muzovi od svokry viem viac... 😵 bonzovala... a maly to ma po nom, ze sa v noci chce hrat... 😀

lenica81
18. máj 2010

blumi, ako s tym znakovanim... si bola na nejakom kurze, alebo staci nejaka publikacia... som si to teraz pozerala na nete...

blumka
18. máj 2010

mne terezka rozprava od 10. mesiacov take ze mama, tata, baba...a vela inych veci, ja to mam aj niekde napisane...ale take plynule rozpravanie jej ratam od roka a pol, no a plus to znakovanie 😉
som zvedava aka bude v tomto JJ, vyzera lenivejsia ako TT ale zas mozno starsia sestra bude pre nu hnaci motor a motivacia

olifcek
18. máj 2010

inak, oliv uz asi dva tyzdne pri kupkani krasne kopa nozickami, papa si jazyk, je uuuplne uvolnenaaa...a ked si ju otocim na brusko, tak mi chce odplavat x;oD

garonka
18. máj 2010

no ja už tu drahoušek napapany, zas si číta ale s revom 😝

blumi no veru že vyšetrovacia metoda len ja mam taku smolu na tích doktorov jeden mi povie, nech ho občas ťaham za ručky a dam do sedu a druhy nech davam na bruško aj stokrat denne a tretí mi povie naj nerobím nič ale rovno za fyzioterapeutom nas pošle ah jaj ale fakt komu veriť
ja to nechavam tak, hračky chytame, hlavičku nedržíme, nepretačame sa a už som sa zmierila i s tym že mam nadrozmerne dieťa podľa lekarov, ale my ho ľubime i tak
a najlepšie bola svokra ta furt bere maleho na ruky tak že ho dava sedieť až kym som na ňu nenakričala že sedieť nesmie ved mame len 3mm 😕
ale fakt detičky su indi vindi, ja som bola do 6mm v perinke, synovec ako 9mm staval sa pomaly na nožky,

oliv i ja zbožňujem sunaaaaaaaaaar 😀

blumka
18. máj 2010

leni, nebola som na kurze, ale kupila som si taku sadu kde boli 4 male knizocky a dve DVD jedno ako slovnik a druhe pre deticky moje prve znaky..je tam 6 znakov a ukazuju ich taky Batolaci, take mile postavicky...terezke sa to velmi pacilo..ale bolo to dost drahe a vyuzila som vlastne len to jedno DVD..a potom vela z netu napr. www.mybabycantalk.com tam je slovnik, ak vies po anglicky. alebo sme znaky vymyslali aj za pochodu alebo si Tt vymyslela sama 😀

olifcek
18. máj 2010

gari moj bracho mal tiez nadrozmerne babo, ryyychlo rastla...tiez ich posielali cvicit, chodili ku dr adamovej, az jej jedneho dna povedal, ze ich mala je zdrava, ze jej nic nie je, len je leniva a tazka a odisiel..podpisal este papiere a siel...a je fakt zdravaaaaa

granado
18. máj 2010

garonka a ty maš sunar?

granado
18. máj 2010

baby moje dieťa prišlo na to že vie vydávať zvuky a teraz tu šteká hav hav hav, no úžastná je 😀 😀 😀 😀

blumka
18. máj 2010

granado, pockaj ked zacne pistat ako mys 😀 🤐 😅

olifcek
18. máj 2010

granado i garonkym spieva auuuuuuuuuuuuu auuuuuuuuuuuuu....mozno j to hauuu hauuuuuuuu

my tiez nemame sunar, ale segra mala, ked davala malej a ja som si normalne musela kupit, ked som ochutnala a chutil ako kedysi x;o)

ja som mala 6, ked sa najmladsi narodil, takze som sem tam pila sunarik, mamka mi urobila, mnam ;o)

olifcek
18. máj 2010

blumi toto som citala v januarovkach, ze pistia deticky....moja zatial akoby s mimozemstanmi komunikovala, hehe, je to rozkosne...rob take hlasite grrrrrr....x;oD

granado
18. máj 2010

no a ešte krákame ako vrana a teraz zasa ziape ako malá hysterka 😠

olifcek
18. máj 2010

granado a ako susedka s dvojkami ? x;o)

zucana
18. máj 2010

bre ranko 🙂
my sme mali klasicku noc...od 23.00 do 3.30 potom do 6.30 a do 10.00 🙂
teraz sa rozpravame s babinou a rehlime 😀
blumi ja s tebou suhlasim tiez...malu tak predsa nedavam na hodinu ... to len ked cvicime s ruckami a kvoli foto 😉 a myslim ze tie 3 minuty za den neuskodia 😎 a blumi nikoho nenahnevas ved nie sme v januari 😀 😝
ja som za kazdu radu vdacna a tiez si poviem co myslim 😅
inak mala sa mi sem tam v noci precika teda ja ju prebalim pred spanim o 22.30 a potom prebalujem az o tej 6.00 no a jej sa ta plienka sem tam tak zosuchuje lebo ju prevalujem na bok....stava sa to aj vam?

olifcek
18. máj 2010

zuci my tiez tak nejak prebalujeme, niekedy aj po 10 hodinach, ale este sa neprecikala...ale uz s a stalo, ze hoviiinko az na chrbte bolo x;o)

blumka
18. máj 2010

zuci, ze nie sme v januari 😀 😀 😀 to ma pobavilo..fakt sa tam tak hadaju?
ja juli prebalim pred spanim o siedmej a potom az rano o siestej-siedmej ked vstane...niekedy este okolo tretej, ale to uz dlho nebolo..rano je plienka tazka ze az ale drzi...na noc ja davam ale Juli o cislo vacsiu plienku ako cez den 😉 a poriadne ju zapnem..niekedy tie lepky co su na brusku ma tak ze jednu na druhej aby mala pevne tu pleinku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre