Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

garonka
27. máj 2010

@blumka ja sa teším hlavne na Terezkine hlašky 😀 😀 😀 😀 fakt je podarena no len aby neokopovala v zahrade 😀

katina2209
27. máj 2010

A my sme von nestihli a vonku prsi a je hnusne ☹

blumka
27. máj 2010

@garonka budem ju prehovarat nech ide...svokra chce ist zajtra aj tak do kavecian na bobovu drahu a tam terezku nepustim, tak nech ma nieco ine miesto toho 😉

olifcek
27. máj 2010

baby, ked budeme v kociari, neva, ked nebude deka ani plienka, nic? ked dam lienku, tak mi to pokrci pod seba, leb iste bude chvilu bojovat

blumka
27. máj 2010

@katina2209 aj tu je otrasna burka...chcem dat juli spat ale nemoze ist na balkon, tak nefiem co idem robit 😅

olifcek
27. máj 2010

@blumka svokra tam bude normalne bobovat??? 😕

blumka
27. máj 2010

@olifcek ona ne, ale deti 😉 14, 9 a 4 rocne baby...moja tete je este malicka, bala by sa

blumka
27. máj 2010

@olifcek ale ona je toho schopna, kebyze ju dakto velmi prehovaral, neda sa zahanbit 😀

katina2209
27. máj 2010

@blumka A na balkon nemozeme dat, lebo mm zapratal musi ho cez vikend upratat 🙂

olifcek
27. máj 2010

@blumka 😀

olifcek
27. máj 2010

@garonka dokedy ste same doma?co deti a hracky? pacili sa?

lenica81
27. máj 2010

@blumka ja by som sa bala aj o seba... ja velmi adrenalin nemusim, to mi staci, ked soferujem... a ked mi maly vzadu rumazga, to je uz nieco... 😀

lenica81
27. máj 2010

@katina2209 hadam nemas doma nejakeho zberatela... 😅

maminnka
27. máj 2010

sme spat z ockovania... takze podla dohody, dostali sme iba hexa vakcinu. Druhe ockovanie o 2 tyzdne. Som rada, ze mi Dr. vysla v ustrety a suhlasila s rozdelenim 🙂

Natlka troska poplackala a potom zaspinkala ako skoro vsetky vase deticky 🙂

Ale malo sme pribrali. Meria 63 cm a vazi iba 5,6 kg. O 2 tyzdne ideme na prevazenie. Inak vsetko OK, Natali predviedla aj dvihanie hlavicky, ak som si vydychla 🙂

katina2209
27. máj 2010

ale nie, len doniesol nejake veci z chalupy a mame na balkone tuju co mal zobrat na chalupu a nezmestila sa nam do auta takze tuja na balkone vo velkom kvetinaci 😖 a musi ju dat jeho mame no ona sa nema kedy cas zastavit 😒

katina2209
27. máj 2010

Mami to bude asi tym,ze tolko spite moj maly papa kazde 3 hodky tak som zvedava, ked ho odvazime 4 mesacneho kolko ma 🙂 lebo na poradnu mame ist az 13.8. 6 mesacny.
Ale neboj Natalka to dobehne... a super ze ste dobre zvladli ockovanie..

maminnka
27. máj 2010

Macu, bola som v Nexte v Auparku, ale ani o tom necyruju. V Eurovea skusim este, ale az buduci tyzden sa tam dostanem 😒

blumka
27. máj 2010

@lenica81 moja svokra je velmi odvazna, uz len to ze sa niekde odvazi ist s tromi a dokonca aj so styrmi detmi tak klobuk dolu..ja mam problem s tymi mojimi dvoma a ona vsetky vnucky nasackuje do auta a cau...
ale na boby by som nesla..ja sa bojim aj kolotocov, resp. je mi z nich zle...

maculik
27. máj 2010

Tak my sme boli 1,5h vonku, Adelka sa hrabala v hline, kamienkoch a pod, Petik striedavo bol hore a spal a este spi v sedacke, bude papat, ked sa zobudi.

mami, neva, dakujem aj tak 🙂 V Eurovea to vraj maju, laxi pisala, ze vcera to videla, tak hadam to vydrzi az do bud.tyzdna 🙂
A ked nie, nic sa nedeje, uz som objednala pre istotu toto
http://www.next.co.uk/shopping/girls/youngergir...

lenica81
27. máj 2010

@maminnka co znamena, ze malo pribrala... my mame iba 60,5 a 5530, teda min. tyzden... 😉

selyma
27. máj 2010

Klaudika ma po tom ockovani horucku 38,3 uz po odratani 0,5. tera som jej dala capik. Ale mam o nu strach. Chce len spat, hore vydrzi byt tak tristvrte hodky najviac. Co mam robit, keby jej teplota v noci stupla?

lenica81
27. máj 2010

@blumka a uz si videla, co za novy kolotoc maju vo viedni... retazovka v brutal vyske... 😨 jak som to videla, ze 😖 🤐

lenica81
27. máj 2010

@maminnka a fajn, ze doc takto suhlasila... ja som sa ani nepytala... tak som mala sok z toho placu, co maly dal... 😢

blumka
27. máj 2010

sely, aky capik? viburcol? nemusi zabrat...
mas doma nurofen alebo panadol? treba zrazat teplotu..ak neklesne daj sirup, jeden z tych dvoch...mala by klesnut, druhu davku mozes az po 6 hodinach, ak by teplota neklesala tak mozes dat aj po troch hodinach ale nie ten isty ale ten druhy...
ak nebude klesat ani tak a bola by teplota dost vysoka, napr. 39 a viac, daj studene zabaly..je to drastike ale musis teplotu zrazat...

ale neboj, podla mna teplota po prvom podani nejakeho lieku klesne 😉

leni, nevidela som, a ani ho neukazem mojmu muzovi, on je saleny do takych veci...
boli sme vo vegas a tam ake boli atrakcie, mne bolo zle len na pohlad a on na to vsetko by siel..

lenica81
27. máj 2010

sely, ja mam napisane / od doc / ze dieta zobliect, nechat ponozky, doplnit tekutiny, podat polku paralen. cipku kazdych 6 hodin a tiez zabaly, ked nepomaha a to plienka vlazna mokra na hrudnik a na to sucha, viacraz opakovat, lahko prikryt a nechat spinkat, kontrolovat... 😉
ale mame tu aj maminy so skusenostami...

lenica81
27. máj 2010

@blumka to u nas ja pojdem skor, ale ziadny brutal... 😔 este tak s detmi na nejake labute... 😀

blumka
27. máj 2010

@lenica81 ano, pri teplote nech veeeela piju...dat ked babo pyta, nech je aj cely den na prsniku 😉
u nas cipky nemozme davat, lebo Juli ich hned vykaka 😀
a hlavne ako si aj napisala, nech sa babo neprehrieva, u malych deti neplati to co u nas ze sa mozme vypotit..oni nie

selyma
27. máj 2010

no dala som nurofen dufam ze zaberie. Ale v papieroch sa pise, ze sa moze po 6 hodinach.Uvidim. A zabali pri teplote 39 uz s odratanymi 0,5 stupna cize pri 39,5?

selyma
27. máj 2010

lenica a to ju mam uz teraz zobliect? ci az pri zabaloch

lenica81
27. máj 2010

@selyma skus ju najprv vyzliect a lahko prikryt, ci pomoze... 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre