Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
1. júl 2010

@jja aha, no to hej...ja obliekam juli do auta minimalne a zapinam aj klimu

jja
1. júl 2010

my sme vcerajsi den stravili takto...a dnes bude takisto, len ja musim balit lebo sa chystame na vikend na vychod k nasim. dufam ze ta, nebude tak teplo akó u nas 😉

blumka
1. júl 2010

@jja ake leharo 😉
ja nemozem tak s detmi ist von, robia okolo domu a je tam dost prasno 😒 ale o rok na svojom si to vynahradim

matka331
1. júl 2010

ahojte..potrebujem poradit .....baborka mi uz od pondelka teplotuje boli sme aj u lekara ale ten ju vysetril povedal ze dychaa cisto ani hrdielko nema cervene ,nekasle aj krv bola v poriadku .... povedal ze to su zubky ......bojim saci nahodou neteplotuje z niecoho ineho lebo stale ma teplotu cely den aa aj v noci neviete mi poradit?

dorotka2
1. júl 2010

@jja zaaaaavidiiiiim, my sme mali ist dnes ku kamoske k bazenu, len nemame afto, tak sa nemame ako dostat, nastastie uz od zajtra budeme slobodne a pojazdne. 🙂

blumka
1. júl 2010

@matka331 hmmm...mozu to fakt byt zubky..aku vysoku ma teplotu? co ja viem, ale ked lekar nezistil ziadny zapal tak sa netrap...
moze to este byt 6. choroba..to maju deticky 3-4 dni teploty, potom teploty klesnu a babo sa vysype drobnou vyrazkou po celom telicku, po 3-4 dnoch vyrazka ustupi a koniec choroby..nic netreba na to ziadne lieky, len niekedy davaju na vyrazku lekari fenistyl aby to nesvrbelo...tak sleduj, ak sa nieco take bude diat budes vediet...ale ak nie, tak asi naozaj zubky..
hlavne malu neobliekaj vela, ked ma teplotu a este aj vonku je teplo...uplne na lahko nech je 😉

olifcek
1. júl 2010

ahojte, prepacte, ze som s aneozyvala....sl ami hlava prasknut...dem docitat a napisem...

teraz sme prisli dom a hned som sla sem....

blumka
1. júl 2010

@olifcek nedocitavaj...pis ako sa ma malicka

lenica81
1. júl 2010

ranko... teda skoro obed, dievcata... tolko toho napisete...

garon, muz ze jaky svedomity a snazivy... 😉 laxi, a ty co a kde chces schudnut, to nechapem... 😅

zosi, ze aka pohoda...

jja, na vychode tiez vypek, co viem...

inak, blumi, je v poho zapnuta klima v aute 😕 my tiez zapiname, hadam maly neprechladne alebo nieco... 😔

lenica81
1. júl 2010

olif, tak ako...

lenica81
1. júl 2010

my sme boli uz vonku v manduci, len kratke body, ciapocka a ponozky a krem s UV... a aj tak sme dosli mokri ako mysi... 😀 a po cca hodinke mi zaspal a este teraz spinka v postielke... som musela skocit na postu a handrkovat sa s kociarom je dost problem, ak ti nema kto otvorit dvere... 😔 ale vybavene, nakupene... mnam jahodky...

inak sa strasne potim, furt sa musim oplachovat a davat deo... 😔 co by som dala za ochranu hormonov v tehotenstve... krasna plet, vlasy a tak... 😀

lenica81
1. júl 2010

joj, a este som chcela... ako dlho byvate s malymi vecer vonku... do ktorej a ako to znasaju... 😕

blumka
1. júl 2010

@lenica81 no ja neviem, ludia sa stazuju na klimu ze byvaju chori ale asi to aj treba vediet nastavit...my sme v usa ficali na klime aj v dome, inak by sme nezili..aj do noveho domu davam klimu...v aute bez nej ani nejdem..a este som z nej neochorela ani ja ani deti ani mm...jasne ze to nefuka ako prievan ale proste chladi vzduch...a nie velmi len aby nebol velky hic, lebo zas tie prechody su nejhorsie vonku teplo, vnutri zima..to je ako stvorene na chorobu

blumka
1. júl 2010

@lenica81 ja robim tak, ze necham juli max. dve a pol hodiny hore od posledneho spania a potom uz musi ist spat znova lebo uz zaspava na rukach...a casovo to vychadza na siedmu, pol osmu

lenica81
1. júl 2010

@blumka moj uz aj tri hodky znesie byt hore, som na to prisla v poslednych dnoch... mali by sme ist dnes pozriet svagra s frajerkou, budu tu pri petrzalskom mori - drazdiaku... 😀 😀 😀 ale dojdu az okolo 6tej... tak si to musim nejako naplanovat, aby Vilko nenervacil... 😅 😕 😔
a ked je hore, tak aj kazdu hodku papame... asi je chudacik smadny... 😒

jja
1. júl 2010

@lenica81 viem ze je aj tam vypek ale myslela som vnutri v dome...tam maju chladok, my mame teraz 29 stupnov...

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
1. júl 2010

@rivatha na doma jasne...to ide o bezpecnost pri jazde autom 😉

matka331
1. júl 2010

zacalo to teplotou 39.9 tosme jeej dali zabali nurofen aj cipok a az tak jej klesla no a teraz ma teploty okolo 39......a take drobne vyrazky ma pri pisulke ale nikde inde no neviembojim sa lebo je velmi zla a stale unavena je z tej teplotky

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienka2
1. júl 2010

ahojte, tiez mam otazku.. maly papal naposledy rano, teraz som mu dala flasu a vypil ani nie polovicu.. ze by nebol hladny to pochopim, ani ja nemam v tej horucave chut jest, ale ani smadny? flasu zobral, troska potahal a potom vytlacal cumlik vonku, alebo sa s nim len hral.. vyskusala som aj ten carovny hrncek, to dopadlo takisto.. stale si hovorim, ze keby bol hladny tak si opyta.. len ine dni o takom case uz mal za sebou dve jedenia, a teraz jedno.. z toho druheho len trocha.. 😖

kika58
1. júl 2010

ahojte kocenky, som sa tu davo neozvala ale citam pravidelne takze viem vsetko 😀 😀 😀
vsetky deturence su krasnucke a sikovne, olivke drzim palceky a verim ze to bude vsetko ok, je to silna bojovnicka 😵
moja Ivanka rano vstava o 9:30 a a do hodinky spinka este raz ale to uz len taku pol hodku, potom cely den si dava len take 20 mnutovky a vecer zaspava az okolo 22, robim vsetkjo preto aby sa to posunulo ale jednoducho to nejde 😅 ked uz aj zaspinka o 20 tak o pol hodku je hore 😕 a zahaja tak nadlhsie az okolo tej 22 hej
no my mame v dome teplotu 24 C sa to da v celku zvladnut ale von chodime s malou az podvecer alebo som v chladku pri dome pod vinicom tam sa da dychat 😅
no ja som tiez rozmyslala co robit aby Ivi nebola cela mokra v tom vajicku, tiez som vybralu tu podlozku a davam jej plienocku pod chrbatik ale aj tak je mokra, je to blby material co nic nesaje 😠 tak obmedzujeme cestovanie a ked sa musi tak ma kopec oblecenia a stale prezliekam
a ozaj Ivka uz neche lezat chce byt na rukach a divat sa okolo seba, strasne je na vsetko zvedava,ale prevalovat na bok tak to sa jej nechce veru ona by hned chodit chcela 😀 a sediet viem ze to este nemoze ale ona place ked ju polozim na chrbatik, stoji to vela namahy ju niecim uputat

andrea2603
1. júl 2010

@matka331 to určite nie sú zuby, také vysoké teploty je buď nejaký vírus, ktorý za 2-3 dni prejde, ak si s ním organizmus poradí alebo sa v horšom prípade pridá kašel, sopel. A môže to byť aj tá šiesta choroba, ale s tým nemám skúsenosti, moje deti zatiaľ nemali.

andrea2603
1. júl 2010

ahoj @kika58 , fakt si tu dávno nebola, nedáš jedno foto, aby sme Ivanku videli ako narástla 😵 ?

blumka
1. júl 2010

@matka331 ja zasa neporadim so zubami, terezka nikdy nemala teploty ale naozaj pri 6. chorobe su take vysoke teploty ako ma Barborka...vyhadzat by sa mala po brusku a chrbatiku ak je to ta 6 . choroba...
bral vam lekar krv na CRP?

kika58
1. júl 2010

matka ja tiez neporadim, my sme nemali ani tu 6 chorobu a zubky mame este v nedohladne 😅
ale dr by mal vediet poradit najlepsie, kamoska mi spominala, ze pri tej 6. chorobe to mava taky priebeh ako kocky opisuju

jaja32
1. júl 2010

ahojte ...tak hlásim príchod 🙂 prádlo vyvešané a dukátové buchtičky čakajú 🙂
@blumka ...dobre vedieť, že v aute by nemala malej vadiť klíma... zajtra cestujeme a to v najhoršom čase cca o 14.h, tak skúsime trošku schladiť auto klímou. Spomínali ste tu autosedačku - vajíčko ...no Natálke už trošku trčia nožičky... trošku, snáď to zajtra ešte zvládneme. Máme doma aj druhé vajíčko, ale je to už po dvoch deťoch a predsa pásy už nie sú ako nové 😒

kika58
1. júl 2010

@andrea2603 dam fotecky len mala je strasne ziva, stale ju musim mat pri sebe a snou mi to nejde aj teraz ma bacha po rukach co by aj ona chcela vam nieco napisat 😀 😀 😀 ale urcite sem nieco prihodim hned ak oto bude mozne 😅 😅 😅

kika58
1. júl 2010

a kocky ste strasne zlate ze ste na mna nezabudli aj ked sem moc neprispievam, diky 😅

zoska
1. júl 2010

@kika58 jeeej ahoj kika 🙂 a kde ti zmizla profilovka? Ivanka bude mat o chvilku 4 mesiačiky,ze? ona je tusim najmladsia 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre