Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

laxity
19. júl 2010

@blumka oki dík....musím sa pomaly pripravovať...aj mňa už čaká čo chvíľa 😀

andrea2603
19. júl 2010

🙂 ahojte 🙂

laxity
19. júl 2010

@andrea2603 vitaj 😉

zucana
19. júl 2010

nazdis andy
@blumi ved tak to chcem...my sme zacali 9.7. a ona este bud.tyzden prejde na dalsie 3 druhy zeleniny a pak pridam masko a pak chcem tie ovocne aj....aby som stihla potom ten lepok..... 😉

zucana
19. júl 2010

uz spime
@rivath @blum tie linky kniziek prosim 😵

blumka
19. júl 2010

@zucana zuci, jj mozno bu som najskor ten lepok do zeleninkovej polievocky napr, cestovinu svihnut, a to ovocie az neskor...

blumka
19. júl 2010

@zucana ja som kupila Nejstastnejsi miminko v okoli, Nejstastnejsi batole v okoli, idem si kupit Bystre dieta a to su tri tusim batole, kojenec a predskolak, dalej Respektovat a byt respektovan..mam doma aj Koncept kontinua ale akosi sa neviem k nemu dostat, zle sa mi to citalo, tak ma to odradilo...a @maminnka nam este nieco odpurci...jo a este Maly tyran od Prekopovej je vraj ok..poznate niekto?

zucana
19. júl 2010

@blumka len ja vidim ze ona uz chce aj poobede take jedlo ze nechce mlieko 😕 tak preto....

zucana
19. júl 2010

@blumka a kupujes online?

laxity
19. júl 2010

@blumka odporúčaš tie knižky? Najšťastnejší miminko, batole a Bystré dieťa?

blumka
19. júl 2010

@zucana aha...a to ako vies? odmieta ti mliecko? ked s tym nema problem tak ok...ja len ze to moze byt pre niektore deticky prilis velka zmena taka tuha strava tak radsej pomalicky ako rychlo...
ja len online...v knihkupectve som nebola nepamatam kedy, neviem si to predstavit s dvoma detmi a teda ked uz idem rada sa hrabem medzi knihami a to teda nie je mozne... 😅

zucana
19. júl 2010

@blumka lebo odmieta mliecko....
a daj link kde objednavas pls 😉

blumka
19. júl 2010

@laxity odporucam zatial len nejstastnejsi miminko...aj ked to vyuzijete asi az pri druhom babatku, lebo to je o detickach od 0 do 4 mesiacov...teda o tom ze im chyba 4 trimester v brusku, ze vlastne kolika nie je to co sa o nej hovori, co im pomoze pri utisovani plakania, atd 😉
zacala som citat to nejsatsnejsi batole..@maminnka citala asi vsetky

zucana
19. júl 2010

darcek k 6.mesiacom od maminky 😵

blumka
19. júl 2010

@zucana co maju tak v martinus.sk a co nie tak na www.nejlevnejsi-nakup.cz posielaju na SK za slovenske postovne a maju viac ako v nasich knihkupectvach lebo vacsina tych knih su ceske 😉

zucana
19. júl 2010
blumka
19. júl 2010

@zucana @maminnka odporucala ze ano

laxity
19. júl 2010

@zucana ja si ju tiež kúpim 🙂

maminnka
19. júl 2010

@zusika velmi sa tesim!!! Drzim palceky 🙂 verim, ze ta cakaju uz iba krasne dni 🙂

lenica81
19. júl 2010

@zusika 😵 zacala som mm do telefonu ujukat, ked som si to precitala... nechapal... neva, ale ja sa tak tesim s tebou... drz sa a hlavne nech sa to male drzi jak kliest a ste zdravucki... tak mozno teda dalsie februarcatko... 😵

maminnka
19. júl 2010

som tu 🙂
prebehla som svoje knihy a odporucam toto:
1. najviac zo vsetkeho mi pomohla kniha "Nejšťastnější miminko v okolí" a "Nejšťastnější batole v okolí".
2. Rovnako mam velmi rada "Bystré dieťa", má tri diely: Batoľa, Dojča, Predškolák. Toto ozaj veľmi odporúčam, stale z toho čerám, je to kniha o tom, čo by dieťa v tom-ktorom období priemerne malo zvladnut, je to rozdelene do kapitol Pohyb, Jemná motorika, Rec, Učenie, Sociálny a emocionalny vyvoj. Vzdy podla veku, su tam vhodne hracky pre dane obdobie, ako a co s detmi cvicit...
3. V obodi vzdoru mi pomohli knihy "Výchova dětí: 100+1 rada pro každou situaci", "Jak společně s dětmi zvládat výchovné krize" a "Prvních 6 let ve vývoji a výchově dítěte".
4. Na hranie je fajn toto "Hra ve vývoji dětí v prvním roce života".

mam toho este ovela viac, ale ostatne su uz iba take kecy. Ked chcete to najlepsie na zaciatok, tak hlavne tie knihy na prvych dvoch miestach. Na hranie mam potom aj ine, ale to uz je tak pre deti od 3 rokov vyssie. Pouzivam ako inspiraciu, ked uz doma nevieme, ako by sme sa hrali 🙂

zucana
19. júl 2010

@maminnka dik moc moc 😉

maminnka
19. júl 2010

@zucana este ma napadlo, ze Dojca je do 18 mesiacov a Batola od 18 -36 mesiacov.

andrea2603
19. júl 2010

no tak druhý pokus /lebo Livka mi nedovolila ani vás poriadne pozdraviť/:
ahojte 🙂
tak ja som už doma, boli sme 4 dni u svokry, ale žiadny oddych, Liv nechce byť na rukách u nikoho, len u mňa 😠 a to som sa vytešovala, že pobeháme tam rodinu, druhí ju budú pestovať a ja aspoň trošku povegetím ...
Asi dočítať vás nestihnem, dúfam,že ste všetky zdravučké aj s detičkami 🙂

garonka
19. júl 2010

kuk kuk

sme doma aj po poradni a očkovaní, važime rovnych 8kg a meriame 70,5 cm na prečkovani ani Tobi neplakal, zlatušik môj

papať príkrmy začneme až od ukončeneho 6m, a každy večer už mame davať trocha kašičky vyraba to nestle su od ukončeneho 4m sa teším

tak papať budeme v septembri alebo skôr, žiadne vyživky, ovocie ale začať mame mrkvou, tak zemiačikom i kalerabom a čo ma dojalo, 5x do tyždňa hovädzie mäso, že ta kravina je zdravšia ako kuracina, no vam poviem ohrňala som nosom šak ja hovädzinu nenavidím fuj

a ešte, že 2x do tyždňa potom mame uvariť vajíčko na tvrdo a trocha žltka pridať do mäska, zas som ohrňala nosom vajce na tvrdo neznašam takisto fuj 😅

aaaaaale až ako ukončíme 6 mesiačik 🙂

blumka
19. júl 2010

@garonka neohrnaj nosom, hej? bo budes mat priebercive decko 😀
to jaka je nasa Juli ked ma 74 cm 😕 ty vole..nejaka obryna, ne?

olifcek
19. júl 2010

@garonka V HOVEDZINE je viac zeleza ako v kuracinke, ale netrap sa tym, das to, co i Tebe chuti x;o) ja som kupila s mm v DM vo flaske hovedzinku, ale to len preto, ze ak by som nestihla urobit kuracinku, tak aby dostala toto, nechceme vynechat ani den v postupnosti, Oliv si uz krasne zvykla, ze papa na obed, niekedy i na olovrant popyta, tak jej dame kusok este...

dnes zjedla 100g mrkvicky, chi, super x;o) uz sa netvarila ako vcera a ani ju uz nestriaslo, chi 😀 😀 pomohlo, ze uz tu chut poznala od vcera, ze som sa tvarila, ze aka mnamka, ale neklamala som, chuti mi to x;o) no a ked som nastriekala i mm, tak uz to slo jedna radost xc;o)) moja mala jedacka...

boli sme s mm i olivkou v manduce vonku, v meste, na nakupy, super bolo x;o) boli sme prec asi 4 hodky, parada...oliv bola zlata, najprv sa divala, potom zaspinkala, ked sa prebudila vzala som si ju na ruky, potom dostala v manduce papat, zaspala s prsom, vytiahla som jej ho a hajala az kym sme dom neprisli x;O) nespinkala mozno hodku ;)

@maculik ,mne oliv haja na prse...ja jej dam mrkvicku, ked si uz neprosi, nedavam, potom si vypyta mm, dam ju na prso, potaha, ked chce haji, haja, ked nie, a uz nie je smadna ani hadna a chce sa hrat, hrame sa x;o)

@garonka no ako Ti je???

olifcek
19. júl 2010

@blumka m je taka dlha, haaaaaa? 😀 😝 😀

olifcek
19. júl 2010

@blumka po kom ,,,,,,,bol zaciatok vety

garonka
19. júl 2010

@blumka dluha veru jeeeeeeeeee 😀

neviem či ho dobre premerala lebo nožky skrčil 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre