Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
24. sep 2010

no, tak sme nakoniec aj vonku boli 45min, prestalo prsat, tak som ich obliekla a isli sme. Adelka si poskakala po kaluziach, trosku sa vyblaznila.
Inak, ked v takomto chladnejsom pocasi a ked je naprsane, je tolko prace z obliekanim a vyzliekanim malych, tak to sa potom tesim na zimu 😝 😅

@lenica81 no my sme pouzivali, ked Adelka zacala sediet, ale este sme sa ju bali nechat sediet samu vo velkej vani, toto sedadlo, takze caka aj na Petrika. ale tu pozeram, ze je nejaka vysoka cena, mm ho kupil tuto v jednom detskom obchode za asi 10€.

http://www.babymania.sk/index.php?lang=&l=s&p=_...

lenica81
24. sep 2010

@maculik s tym obliekanim uz teraz je lopota... Vilko sa mi kruti a obracia na brusko... 😎 tak ho navliect do overalu, to bude uff...
to sedadlo som uz niekde videla... 😕

laxity
24. sep 2010

ahojte prosím vás koľko sa dunstuje slivková výživa 😕 ďakujééém

svetlankat
24. sep 2010

@maculik tak som rada, my ho mame a ja som velmi spokojna,

nam dnes dosiel ten nocnik

svetlankat
24. sep 2010

baby aj ja som sa chcela opytat ohladom vyziv, my by sme chceli zavarit jablcka a hrusky ale bez cukru, poradte prosim ako to mame urobit aby nam ta vyziva aj vydrzala.

jaja32
24. sep 2010

@svetlankat Zhruba 1,5 až 2 kg jabĺk ošúpeme, rozkrojíme na štvrtinky a zbavíme jadierok. Nepoužívame nahnité ovocie – varíme predsa pre svoje deti. Pripravené jablká vložíme do hrnca a podlejeme vodou. Nepridávame cukor! Keď nebudú deťom chutiť, vždy ich ešte môžeme pred podávaním prisladiť. Do jabĺk potom pridáme druhé ovocie, ale vždy iba jeden druh. Spolu s jablkami zmes ešte trochu podusíme a rozmixujeme (alebo prepasírujeme cez sitko). Plníme do pohárov, ktoré ihneď zatvoríme a sterilizujeme asi 10 minút pri 100°C. Jahody a maliny majú výraznú chuť, takže stačí do výživy pridať len pol kilogramu z jedného druhu ovocia. Pri príprave banánovej výživy do jabĺk pridáme dva až tri banány. Pridáme viac vody, pretože zmes pri chladnutí veľmi zhustne. Keď robíme marhuľovú výživu, do jabĺk môžeme pridať jeden marhuľový kompót aj s nálevom. Marhuľová a broskyňová výživa sú dosť riedke, preto po rozmixovaní zmes možno zahustiť pridaním malého množstva kukuričného či zemiakového škrobu. V tomto prípade potom zmes sterilizujeme trochu dlhšie.

svetlankat
24. sep 2010

@jaja32 veľmi pekne ďakujeme, už si to aj tlačíme.

ešte otázočka, ako dlho ich treba variť?

jaja32
24. sep 2010

@blumka jeej, ty si nezabudla na overal 🙂 sa tesim, ale asi budes mat pravdu ze 80 uz nem dobre ☹ mohli sme urobit kseft

svetlankat
24. sep 2010

@jaja32 ako dlho to mam varit ked mame jablka a hrusky?

jaja32
24. sep 2010

@svetlankat ja robim Natalke kazdy den cerstvu vyzviku, pretoze nejako mi odmietla cerstve ovocie a odkedy vrackala zacala som radsej dusit a opat postupne zacnem cerstve. Ja dusim podla potreby do makka. Neda sa povedat kolko, pretoze kazde ovocie je ine. Musis odskusat ci je dostatocne makke, aby sa dalo mixnut. Na dlzku nie je recept. Dnes som jej urobila jablcko, broskynu a ku koncu som dala banan. Vyzivka bola ako z obchodu...teda lepsia. No ja uz nesterilizujem, pretoze to varim na 2 dni a ked budem robit vyzivku, tak podla toho co som poslala. Len pozor na to, aby tam bolo dostatok vody....moze sa pripalit.

svetlankat
24. sep 2010

@jaja32 dakujem zajtra ideme robit, len som sa bala, ze ked tam nebude cukor, ci to nesplesneje?

jaja32
24. sep 2010

@svetlankat tak ako som napisala, musis ochutnat, ked bude makke odstav a mixni. Ja by som asi zvlast uvarila jablka a zvlast hrusky, zalezi ake su, ale v podstate jablko a hruska bude velmi rychlo, tak skus naraz.

jaja32
24. sep 2010

@svetlankat nam nikdy nesplesnivela. Pohare musia byt ciste a suche, poriadne zatvorene a dolezita je sterilizovanie. Ale niekedy aj ked vsetko urobis tak ako treba, pokazi sa.

svetlankat
24. sep 2010

@jaja32 jsne dakujem ti velmi pekne

jaja32
24. sep 2010

@svetlankat 🙂 🙂 a uz spinkate? My uz od 19.h. Dnes som sama, tak ma Natalka ustvala ze az...asi budem len kukat TV, len nic tam

svetlankat
24. sep 2010

@jaja32 my este nie prave sa kupkame. My davame Misku spinkat o osmej. Miska bola dnes trosku mrzuta, tlaci sa nam siesty zubok, uz tam ma taky velky kopcek a nie a nie sa prerezat.

svetlankat
24. sep 2010

@jaja32 a kde mm?

laxity
24. sep 2010

a slivková neviete koľko sa sterilizuje? či to je asi jedno?

laxity
24. sep 2010

ja som robila broskyňovú a aj hruškovú samostatné a sú super...tiež som len chvíľku povarila, zatvorila a sterilizovala 🙂 bez cukru

jaja32
24. sep 2010

@svetlankat mm je este v praci a pride az po 22 h.. Mne Natalka dlho nevydrzi, tak pekne o pol siedmej okupem a dam papkat, niekedy zaspinka s flaskou v puse a niekedy ju uspim. Tak o tej siedmej si mozem nohy vylozit, alebo kuk mk 🙂 V poslednej dobe cez den spinka o 10h a o 14h...skor nechce a neskôr tiez. Urcila si rezim a mne to vyhovuje 🙂

jaja32
24. sep 2010

@laxity sterilizuju sa bez rozdielu rovnako 🙂

laxity
24. sep 2010

@jaja32 myslela som si...ale ja veľmi málo zaváram tak radšej 😉

ďakujem 🙂

a do jablkovej je vždy dobré dať aj druhé ovocie? bo chystám sa aj na jablkovú 😕

svetlankat
24. sep 2010

@jaja32 to hej, kazde babo si urobi svoj rezim. Mne Miska spava cez den ako jej pride, niekedy viac a niekedy velmi malo. mame zhruba hodinky kedy ale nikdy neviem ako dlho, niekedy pospi pol hodku a niekedy aj dve. Takze ja sa este neviem zariadit co sa dna tyka. Ale vecer je stale rovnaky o osmej

jaja32
24. sep 2010

@svetlankat Natalka si to trosku pomenila, mavala jeden kratsi spanok zhruba hodku a jeden dlhsi 2 hod., teraz spinka 2x po hodinke a mozno prave preto je uz navecer unavena a rychlo zaspinka, ale musi byt v pohode. V podstate si viem uz aj ja zariadit denny program.... zatial.

jaja32
24. sep 2010

@laxity zalezi od toho ci Natálke 🙂 chuti aj ina kombinacia. Ja budem urcite varit jablko + hruska, jablko + broskyna (aj ked uz nie je sezona, ale par ich kupim) a urobim aj s bananom, ale tej nie vela...bananu moc neverim, ze vydrzi. Alebo jej do hotovej len pred papou ten banan mixnem, nech ma zmenu. To asi skor.

svetlankat
24. sep 2010

@jaja32
@laxity no tak baby drzte palce, ideme robit teraz. Miska je uz napapana v postielke. Tak varit radsej osobitne? ci spolu? Osobitne myslite, ze urobit zvlast hruskovu a zvlast jablkovu vyzivu?

svetlankat
24. sep 2010

@jaja32 to mas celkom dobre ze si vies aspon zhruba zariadit den. u nas to este nehrozi. Ale neva. zato vecer sa nemozem stazovat, to je ako hodinky.

laxity
24. sep 2010

@svetlankat tak Natálka papá druhý deň ovocie...čiže už môžem kľudne miešať...lebo ja som dala zatiaľ len broskyňovú výživu a dnes dusené jablko 😕

jaja32
24. sep 2010

@svetlankat jablka a hrusky maju podobnu dlzku dusenia...uvar naraz, ak mas obavu tak zvlast a potom si nechaj jablkovu, hruskovu a cast si mozes mixnut spolu a budes mat 3 druhy 🙂 drzim palce, potom referuj

svetlankat
24. sep 2010

@laxity jasne, ale ja som myslela na uskladnenie? ze co je lepsie? ale to je asi jedno.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre