Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
14. dec 2010

@laxity My mame aj kiddy a je super
to' co "zavadzia" je pultik a viki sa moc Paci
jedina nevyhoda ze ked ju chces dat na lezato musim uvolnit aj pasyvlebo tam je taha vec na polohovanie pod sedackou ale spytaj sa v obchode na to' a daj mi pls vediet
a je uzasna na zapinanie a prehadzovanie z auta do auta

maculik
14. dec 2010

ahojte 🙂
tak ja som vcera po dlllhom case bola vecer vonku, isli sme s kamaratkou dolu do mesta na varene vinko, ked Petrik zaspal, skocili sme na bus a ostali 2h, super bolo, nasmiali sme sa, po hodke zacalo snezit a dopadlo to tak, ze bus nas po 1.zastavke vylozil a celu cestu sme museli ist pesi, co je asi 15min rychlym krokom, celu cestu do kopca. Takze aj prechadzku sme mali 🙂 Dosla som a P.bol akurat hore, tak si cucol, zaspal a my sme s mm este kecali do polnoci.

teraz uz buva, ja som sa napapala, rano sme boli v skolke na rozhovor s ucitelkou, ktory robia asi 2x za rok. Tak Adelka ze super, nemaju s nou problem, len ze prechadza obdobim vzdoru a u nej ze je to riadne, ze je to mala tvrdohlava certica 😀 , co je ale dobre, lebo vie, co chce. Pekne zapadla do kolektivu, ucitelkam rozumie, ked jej nieco hovoria, aj odpoveda kratke slovka po nemecky. Akurat ze nechce teraz velmi papat, ma len svoje oblubene jedla a to, co nepozna alebo nechce, tak ani za svet nezje, ani vyskusat, tak sme sa bavili, ako to riesia oni a ako my doma.
Spokojna som, venovala sa nam ucitelka skoro hodku (mm sa zase rozkecal 😀

@garonka @zoska aj my mame tie tabletky na zuby, tu su ale trosku ine, obsahuju aj vit.D a je to aj na zuby, aj na prevenciu krivice. Nemyslim si, ze by to bolo nieco skodlive.

blumka
14. dec 2010

@laxity ja mam jednu sedacku britax a druhu babypoint, britax je fajn, zda sa mi taka pohodlnejsia aj lepsie akoby sa uchyti ale co mi na nej vadi ze sa neda polohovat pocas jazdy. babypoint sa da, takze ked juli zaspi supnem ju do "lahu" ked sa zobudi zas do sedu a nemusim pri tom cachrovat ako pri britaxe. Ten mame pre terezku ona uz aj tak v aute nespi tak mi to az tak nevadi. ale keby som teraz mala kupovat tak asi kupim maxi cosi bo su na nu len dobre ohlasy 😉
@maculik parada, ze to adelka tak super zvlada...a to je dobre ze je trosku tvrdohlava, aspon sa nemusi bat ze sklopi usi pri kazdom kto jej bude nieco hovorit...ja ked sa terezky pytam ze ci vystrajala a ked sa prizna tak jej poviem ze trosku obcas moze 😀 ja som rada ked deti maju svoj nazor a ked sa ten nazor pocuva a berie 😉 a teda terezka ho ma niekedy poriadny 😀

lenica81
14. dec 2010

@maculik ze mala certica...

som nasr... nejde nam vytah, a to ze skocim dnes na prechadzku, kedze vcera som mala upratovaci den a este som aj kamosku nalanarila... a prd... 😠 😔 tak mozem zehlit... 😖

garonka
14. dec 2010

@maculik nam ho dala lekarka prave preto, že tobi na nedostatok vitamínu D a berie ešte aj vigantol 3kv denne 😒 ale hadam nam pomôže no

garonka
14. dec 2010

@lenica81 nam nešiel výťah dva tyždne ale šťastie byvame na prvom a dnes nejde tepla voda a na zachode zima ako vonku 😀

lenica81
14. dec 2010

@garonka brr... ale nas vytah je novy, zas ho niekto zasekol, treba byt na nho citlivy... tie elektronicke systemy su niekedy na figu... 😔

garonka
14. dec 2010

@lenica81 nam ešte len od noveho roka vymenia vyťah som zvedava lebo ja sa zveziem len na prve 😅 a to mate aky? taky čo sam dvere zatvara?

lenica81
14. dec 2010

@garonka hej taky... ale len na nejaku fotobunku... vraj existuje aj nejaka fotolista... ale to hold nemame... a ked viaceri vchadzaju, tak to obcas-casto niekoho privrie... 😅 tak ako dnes sa zasekava, ked niekto stahuje, alebo dlho drzi otvorene dvere a proste vytah zhaluzi, tak to hadam opravia...
tak je vonku krasne... ale uz idem zehlit... 🙄 🤐

maculik
14. dec 2010

@blumka ved presne aj toto nam hovorila ta ucitelka, ze je dobre, ze si vie povedat svoje, pokial nebije deti (a doma Petrika) a pod, tak treba, aby si tymto obdobim vzdoru a NIE a JA presla, lebo ze deti, ktore ho maju len take mierne alebo ziadne, tak potom mozu vybuchnut v puberte (ako priklad pouzila svoju dceru, ktora ako takyto drobec bola taka utiahnuta, poslusna, a v 14.r zrazu explodovala a vsetko, co Kerstin (ucitelka) povie, tak jej dcera neguje.

Adelka je tam jedna z najmladsich, deti ju maju radi a tie starsie dievcata by ju chceli tak mamickovat, obskakovat, obsluhovat, ale ju to obtazuje, tak vzdy ich odstrci, aj ucitelka im vzdy hovori, nech ju nechaju, ze ona potrebuje svoj priestor 🙂

@lenica81 noo, a niekedy ju vola aj ze du kleine Hexe (ty mala bosorka 😅 😀

nooo, parada, a maly je hore, taky bol unaveny, buntosil od 6, ze som myslela, ze pospi aspon 2h, a on nedal ani hodinu 😠

zucana
14. dec 2010

baby vika mi uz druhy den vstava o 10 ..... vcera som musela dat normalne obed a zasapla o 13.30 myslite ze je to ok?potom uz nespala a isla spat az o 21.30....to takto bude zaspavat?
dnes sme same...mm siel na sluzobku na juh do zajtra...keby som to vedela mohli sme byt uz v blave 🙄

olifcek
14. dec 2010

@zucana jasne, je to ok ;o) podla mna si len zvyka na jeden denny spanok x;o)

lenica81
14. dec 2010

@zucana kazde dieta ma iny rezim, takze co je normalne... @olifcek Oli chodi spat po polnoci... je to normalne... 😀 😕 😅

zucana
14. dec 2010

Ved to' 😀

olifcek
14. dec 2010

@lenica81 veru x;o))

o chvilku ideme do optimyyyy kuk moje kolegyneeeee, kalendar mi stale nedosiel, pride az zajtra, takze ten im zanesiem paq vo stvrtok asi x;O)

olifcek
14. dec 2010

nie o polnoci ale o jednej 😀

avaka
14. dec 2010

cafte 😎
@olifcek ,aj ne uz maju prist kalendare 🙂

@zucana ,asi je to normalne,v tomto obdobi sa im to menii,ja tiez neviem co a zatial spi mala aj poobede,ale neskoro a chodi aj neskor spat,tak myslim,ze ked bude spat 1x,bude uz lepsie,aj vecer skor zaspi,no ale tiez sa asi musi preorientovat 😉
dnes som ju uspavala o 10:30,uz skoro spala,zrazu sadne potlaci...no baby,tak sa pres...la 🙄 ,ja len kukam,aky flak na pancuchach 😕 musela som ju vo vanicke vyzliekat 😅 ,ale Vam poviem,riadne som sa vylakala,kedze v poslednej dobe mava skor tuhsie kako,hne som si spomenula na @zoska a Nelku 😔 nakoniec zaspala o 12-tej

dnes som volala novej pediatricke,tak ze mozeme prist pre potvrdenie a potom pre kartu,neviem,co nasej dr.poviem 😅 ,asi to ukoncim od noveho roku,ale myslim,ze s novou budeme spokojni,robila 13 rokov v nemocke a sestricka na detskej JIS 🙂 ,aj z tej pohotovosti som mala dobry pocit.ked tam bola

@maculik ,tak aj Ty si si vcera vyrazila?No ale to bola riadna akcia 🙂 a Adelka zlata,to uz tu tusim veru niekto spominal s tou pubertou,tak nech sa vysanti teraz 😉

varim malej telacie,som zvedava co da... 😒 a pride ju kuk babka s krstnou mamou,tak sa trosku zabavi 🙂

zucana
14. dec 2010

nastastie zaspinkala....lebo ideme potom s kamoskou ukazat jej dom....svieti tu pekne slniecko a je 5 stupnov tak si to este uzijeme lebo od piatku tvrda zima v blave 😀

zucana
14. dec 2010

@avaka my nastastie kakame na etapy ale zato musim prebalovat vela krat a miniem vela plienok...ale ten smrad mam viac krat za den 😀
a super dr ze si zmenila....podla mna aj @zoska by mala 😕 sorry zosi to len moj postreh

zucana
14. dec 2010

@avaka my nastastie kakame na etapy ale zato musim prebalovat vela krat a miniem vela plienok...ale ten smrad mam viac krat za den 😀
a super dr ze si zmenila....podla mna aj @zoska by mala 😕 sorry zosi to len moj postreh

olifcek
14. dec 2010

my kakame asi len 2x denne.. 😉

uz sa ale lucim, ideme sa obliect a hajde voooooon x;o)

avaka
14. dec 2010

@zucana ,este to nie je hotovo s dr.,ale pracujem na tom 😉
neboj,nepomrznete tu,ale sa tesis,ze? 😉
@olifcek ,my sme vzdy krasne 2x,potom len 1x a tvrde a dnes takto 😅
idem aj ja dorobit a pockat navstevu,pekny dnik 🙂

svetlankat
14. dec 2010

My kakame dva tri krat, vacsinou po spanku a dari sa mi to odchytit do nocnicka.

laxity
14. dec 2010

@olifcek že o jednej preboha 😀 moja Naty už 5 hodín spánku za sebou 😀

ale zato dnes vstala o 6.30 a zaspala prvý krát až o 13.40 😅 😅 😅

my kakáme viac menej iba raz vždy ráno 😕

dorotka2
14. dec 2010

Ahojte babule, tak sa opat po nejakej odmlke ozyvam. Mame problem, Vika pribrala za dva mesiace len 30 gramov, aj ked to nechapem, ved ona papa pekne aj prikrm, aj mm, papa kazde dve hodky. Ale doc povedala, ze to moze byt ok, aj ked je to malo, a ze Viki je strasne sikovna, uz chce len chodit, ked jej podam ruku, hned ju chyti, otoci sa a uz ide,svagrina jej ukazala minuly tyzden, ze sa da chodit a uz nic nechce. No pre istotu mame doniest dve skumavky mocu, ze niekedy neprospievanie babatiek sposobuju problemy s mocovymmechurom, a kedze nam sli zubky,aj sme grckali, aj sme soplili, tak ja naozaj neviem,no trochu sa bojim. Ona ma teraz 8130g. A uz mame 4 zubky, ten posledny sa nam akurat prerezal.

laxity
14. dec 2010

@dorotka2 😔 dúfam, že to bude tá šikovnosť a pohyblivosť a nie problémy...každopádne daj vedieť a držte sa a držím palce nech výsledky dopadnú dobre 🙂

tie naše baby sú tuším rovnaké...bude to asi tým, že si vegetili spolu tie prvé dni v pôrodnici 😀

dorotka2
14. dec 2010

Ja viem, ze sa to tu uz niekolkokrat posielalo,nomozetemi este raz poslat tu tabulku vaha a vyska dietata, co je na mamaaja, nejak to neviem najst, a kedze mam preinstalovany komp, tak to nemam uz ani v oblubenych. Dakujem

dorotka2
14. dec 2010

@laxity no, len keby mne Viki stale tak krasne spinkala ako tvoja Naty. 🙂

laxity
14. dec 2010

@dorotka2 vidíš čo som písala vyššie, že kedy má dnes prvý spánok 😀 , tak až taká sláva to nie je niekedy...aj keď samozrejme som vďačná, že v noci mi pekne spí 🙂

dorotka2
14. dec 2010

@laxity No neviem co je dnes za den, Viki je od osmej hore a o desiatej chodievala spinkat,no dnes ani za svet,plackala a potom mi zaspala na vela, ze 10 minut, ani osprchovat som sa nestihla. No teraz uz umrela od unavy, tak dnes bude asi len jeden spanok. No dnes bola konecne dobra noc,cuc len o piatej a potom o osmej stavaniel, takze super,lebo odkedy nam idu zuby je to des.

dorotka2
14. dec 2010

@svetlankat dakujeeeeeeeem sveti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre