Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
23. feb 2011

@alex 😎

lalipop
23. feb 2011

@matesl tak lauriku budeme strihat asi tak za rok. zatial tam ma len take pierka na hlavicke a ja by som jej aspon sponku rada dala. no to si este pockam 😉

matesl
23. feb 2011

@lalipop vidis a ja uz som raz Riskovi musela ofinu ostrihat, uz ho to pichalo do ociek

matesl
23. feb 2011

papa baby idem si lahnut, ta minula noc bola zabijak, kto vie co bude teraz 😒

alex
23. feb 2011

@matesl u nás s vláskami podobné, však vieš, tak som zvedavá, aký bude Kubík s takýmto zostrihom, ako ma Riško.
Dobrú nocku, hádam bude lepšia ako minulá.
Idem ja k telke. pa

laxity
24. feb 2011

ahojte

@alex Jakubkovi prajem všetko najlepšie 🙂

lolka
24. feb 2011

@alex vseeeeetko najlepsie Jakubkovi k 1.rociku ! 😉 nech Vam robi len radost, tak ako doteraz ! 😵

matesl
24. feb 2011

@alex Kobkovi krasne narodky 🙂

matesl
24. feb 2011

baby noc otras, ako minula iba ze az tak nereval ale aj tak som do 2 nespala, prsia ma uz boleli co na nich od 23 bol, tak som povedala dost, zazla lampicku, prebalila ho, lebo uz mal kilovu plienku. vzal ho mm na ruky, ale nezaspal, zarobila som 90 mlieka a dala mu, to stiahol dodudlal kusok prso a konecne zaspal, potom sa este raz prebral, dala som caj. 2x potiahol a otocil sa ze co to...a spal dalej a vstal az kusok po 7...aspon ze tak.
uz ma skoro vystrelo, naco ja vobec chodim spat ????

blumka
24. feb 2011

@alex vsetko najlepsie jakubkovi 😉

alex
24. feb 2011

@laxity @lolka @matesl Ďakujeme kočky. Pred rokom som už ležala na sále a mala v sebe prvú dávku epidurálu 😀

alex
24. feb 2011

@blumka Ďakujeme! 🙂

lenica81
24. feb 2011

@alex aj ja sa pripajam, malemu sidielku vela zdravia hlavne, a nech vam robi radost... 😉

dorotka2
24. feb 2011

@alex vsetko len to naj Jakubkovi, nech je len zdravucky a ziari stale stastim tak ako doteraz. A maminke samozrejme prajeme aj druhy porod taky dobry ako ten prvy. 😉

lenica81
24. feb 2011

@matesl dobry uces... 🙂

dorotka2
24. feb 2011

@matesl Moja, tak to ma strasne mrzi, ze sa takto trapite. Ja odkedy sme na UM mam noci uzasne, neviem si vynachvalit, vcera viki zaspala pred osmou, o piatej si dala trosicku cajiku a spinkala do stvrt na osem. No v noci, ked sme sli s mm spat,Viki si nas pekne skontrolovala,som sa rehotala s mm, normalne sla na styri, kukla, ste tu,ok, pomrvila sa riadne, ulozila a zaspinkala, zlaticko. No niekolkokrat plackala zo spanku, teda tak mrnkala,trapia nas zubky.☹ No ale nechapem, co to bolo v tom rakusku, mozno zmena ovzdusia,lebo taka ako bola tam, asi tak ako tvoj risulko, tak to ma skoro slahlo, takze viem, ako sa asi citis a vobec ti to nezavidim.

alex
24. feb 2011

@lenica81 @dorotka2 Ďakujeme! 🙂

dorotka2
24. feb 2011

@matesl a jasne, dik lenka, risko je krasny s novym zostrihom, ja som viki opat ofinku ostrihala, no vlasy jj asi necham. 🙂

maculik
24. feb 2011

dobre ranko,
@alex Jakubkovi vsetko naj k 1.rociku, nech je zdravucky a stastny 😵

@matesl my noc podobne 🙄 Isla som spat o pol11, ze sa vyspim, no figu, uz o 10 bo hore, ale mm ho nejako uspal, no o 11 sa zobudil, prdkal (myslite, ze sunar moze sposobovat bolenie bruska a prdiky? ) a preglgal, napil sa vodicky, ale spat ani za svet, pistal, reval, prevaloval sa, no koniec, prso som nedala, kedze to ma efekt tak na hodku, tak som pred pol1 mu dala sunar z 210ml, zmastil na sup, este popistal a zaspal, ale pred pol4 uz zase pytal, ja som myslela, ze aspon do 5 potiahne, no nie... On proste viac ako 3h nevydrzi spat. Tak zase vypil asi 160ml a rano som mu este o 6 dala pocucat a zaspal do 8.
No neviem, je to lepsie, nez ked sa budil kazdu 1-2h, ale budi sa stale, reve, a zase nechcem mu ani sunar tak casto davat, max.2x.
Tak dufam, ze ked dojde mama, nejako to napravime.

a s tou krupicou do sunaru neviete poradit, co som sa pytala?

blumka
24. feb 2011

@matesl risko je velky fesak a sibal, ze? taky kukuc krasny ma na tej foto, ze co idem dnes vyparatit 😀
baby vy tu strihate vlasy a ja sa vytesujem ze juli ma vzadu trosku dlhsie, Terezka mala do roka a pol len take ciro na strede hlavy, okrem ofiny este nebola strihana a teraz ma tak po lopatky vlasky ale ma ich riedke, skoda ze nezdedila po mne...mozno Juli 😉

maculik
24. feb 2011

@mykky my mame dva dole a 4 hore a nic viac a napriek tomu mu uz ide min.jedna stolicka, ak nie aj dve. Takze kludne to moze ist.

blumka
24. feb 2011

@maculik a petik ti sunar vypije tolko kolko mu das do flase alebo aj necha daco? lebo mne sa zdaju tie davky na noc dost velke...a este UM, podla mna mozu byt prdiky zo sunaru, Petko bol zvyknuty na MM to je lahsie stravitelne ako UM...ale to je len moja logika, to nemam podlozene...ale tie davky sa mi zdaju velke..Ja si nemyslim ze rocne dieta je v noci hladne, skor smadna...mozno keby si skusila na noc pred spanim dat hoc aj tu krupicu, alebo lyzicu kase do mlieka ale v noci uz len slabsie mlieko...ze nedas taky pocet odmeriek mlieka ako ma byt ale o jednu dve menej...
ja tak davam juli vodu na 120ml ale mlieka len polovicu a budi sa rovnako ako ked jej dam normalne riedenie, ale aspon jej nezatazujem brucho a viem ze to nie je o hlade...

maculik
24. feb 2011

@blumka praveze pred spanim vypije vsetko (vcera z tych 210ml) a aj prvykrat v noci vsetko. Potom druhykrat vypil uz nie vsetko, ale stale asi 150ml. On si to postupne zvysuje, ja som mu robila tolko, kolko vypil, no uz mu to nestaci.

A takze v noci mozem spravit napr. z 210ml vody a dat nie 7, ale 4 odmerky sunaru? Lebo tam je napisane na tej krabici, ze dodrzovat presny pocet, lebo ze vacsi alebo mensi pocet odmeriek moze uskodit. ALe to je zase asi len market.tah, co?
A s tou kasou alebo krupicou vecer - mam nahradit jednu davku sunaru alebo mam dat normalne kolko ma byt PLUS este lyzicku krupice?

mas pravdu, asi mu to zatazuje, lebo to sledujem, prestala som mu aj naduvacie potraviny davat a aj tak vzdy prdka velmi.

@blumka a ty kolkokrat v noci davas mliecko? Sorry, ze sa vypytujem, ale napr.u Adel som taky problem nemala, ta krasne presla v 13.mes na sunar (ja som uz bola tehu) a v noci pila len raz, tak som to neriesila. Ale Petik je iny a nechc0em mu u,skodi,t.

blumka
24. feb 2011

@maculik ano pred spanim aj juli vypije viac a to hodinu pred sapnim papa normalne veceru...ale v noci jej robim mensie riedenie..keby bolo UM jediny zdroj vyzivy tak by som nerobila take riednie, tam by naozaj som mohla uskodit, zeby nedostala juli vsetky ziviny ale teraz uz je mliecko ako doplnok, tak sa nebojim...robila som to aj pri terezke a tak sa mi oducila od nocneho pitia, riredila som postupne vzdy menej mlieka a viac vody az raz sa nezobudila...
tak kludne daj napr. tych 210 ml vody a tie 4 odmerky vody a uvidis co to spravi..
a ta kasa navecer..asi by som nahradila jednu davku sunaru aby to zas nebolo velmi tazke aj sunar aj kasa...
tusim @jaja32 tak robila mozno poradi lepsie 😉

blumka
24. feb 2011

@maculik v noci max. 2x a ked mam smolu ze sa zobudi viac ako 2x tak ju tisim inak....nechcem ju prepchavat...teraz posledne 2 tyzdne som kazdu jednu noc mala pohotovost bud na rukach alebo stacilo hladkat a zaspala...ty to mas tazsie lebo z teba petko citi mliecko, tak asi len hladkanie nepomoze...ja verim ze ked pride tvoja mama ze pomoze 😉

maculik
24. feb 2011

@blumka no ved prave, u nas hladkanie ani nosenie nepomaha, ved aj vcera od tej 11 do pol1 som ho hladkala a pod, ale nezaspal. Je mi to luto odstavovat, ale uz nevladzem sa tolko budit a mliecka uz mam malo. Ved mazname sa aj pri flasi, ja si vzdy k nemu lahnem, hladkam ho a on sa mi hra s vlasmi (vie si drzat flasu, ale takto nam je to pohodlnejsie obom :D

Ideme my von, je sice sychravo, rano snezilo, ale treba ist na vzduch.

A dakujem 🙂

matesl
24. feb 2011

@maculik zlatko, no ja neviem dohodli sa na nas nasi chlapi.
moze sunar zapekat alebop prehanat, ja uz neviem, my mame milupu a aj to je take... ale vecer som mu nedala mlieko, ze skusim len nakojit, ci to nie je problem...a asi nie...

a tou krupicou, oni nam to davali do prevareneho kravskeho mlieka, ale ja tiez neviem ako do takejto formuly, ale to mas len o tom ze zahustis aby nebol hladny, to ti posluzi aj normalna detska kasa...to u nas fungovalo ked bol maliky, potom jak my to kazdy den v posteli vysablil som mu ju ani nedala...mozno skusim, mam este jednu doma, inak vsetky isli babkinym sliepkam 😅 uz neviem co vymysliet.
daj kasu miesto vecerneho mlieka a uvidis...ak nepomoze ani krupica nepomoze

matesl
24. feb 2011

@blumka no neposedi on ani chvilu, stale stoji alebo straduje po izbe, lozi kade tade, najvacsia mania je teraz moj vystrih, uz mu stale vravim ze neni, a on kruti hlavou ze nieni a trha mi tricko, no tam som to nechcela dopracovat zrovna 😅
a to uz bol po kupani, ze ide spat, ale jeho v klude obliect nehrozi, celu tasticku s kremami si vyramuje, kuse do vsetkeho...kedy to uz vsetko prestane davat do pusy ☹

no ja tiez si myslim ze nech dievcatkam tak rastu vlasy, naco chlapcom. ale necham mu dlhsie, ale tak musim to to raz poriadne upravit...mne sa pacil s tykam harom, mm sa paci teraz, bude boj 😀

jaja32
24. feb 2011

@maculik ja som malej robila vecerne mliecko 180 ml, kde ma ist 6 odmeriek mliecka no ja som davala 5 mliecka a 1 odmerku kase. Mam doma kasu na dobru noc.... Lepsie zacala spinkavat, tak sme opat na normalnej vecernej davke bez kase. Potom uz papka len rano.

jaja32
24. feb 2011

@alex vsetko najlepsie k 1. rociku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre