Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

laxity
17. mar 2011

@lenica81 šak toto ja som tiež písala Blaváčky 😕

maminnka
17. mar 2011

@lenica81 no, ja uz nestiham citat vsetko, zial... inak by som si to vsimla, moja chyba...

laxity
17. mar 2011

@maminnka presne tak ono je to tým, že človek si nečíta všetko...to by sme sa zbláznili 😅

andrea2603
17. mar 2011

idem sa aj ja trochu posťažovať 😝 . Liv posledné 3 dni spí aj 2-3krát za deň, tak 45min. maximálne a to už tak pekne spávala raz denne cca.2hodiny. Ale asi ju zuby trápia, od novembra, vtedy jej vyšiel 6., tak doteraz nič, no dávajú si dobrú dlhú pauzu, niežeby vyliezli hneď doradu, nech máme pokoj. Našťastie v noci celkom o.k., teda ak sa porovnám s @maculik alebo @matesl, tak som do ružova vyspatá 🙂

maculik
17. mar 2011

@andrea2603 tak to fakt asi budu zubky, ked uz mala taky pekny rezim. Asi ju to zobudi a kedze je este unavena, pokracuje v spanku inokedy. My tiez uz tak dlho, ako vy, mame len 6zubkov a teraz sa idu uz-uz prerezat dolne dvojky, dufam, ze to bude rychlo.

inak, aj teraz pred spanim mal 38,7, o 6 som mu dala cipok a o 7 mal stale 38,6. Takze rano ficime k dr, ma aj trosku redsie kakanie, nie uplne hnacku, ale ani nie normalne. Kasle chrchlavo, hlienovito, ma sopliky, tak dufam, ze to nebude na atb 😒

@zoska jeeej, to by bolo super, keby si mi nieco zohnala! Sice este uplne neviem, ci sa mozem prihlasit (mam cas do konca aprila, takze blizsie studovat podmienky budem, ked dokoncim Blavu), ale co som to zbezne preletala, tak nevidela som vyslovene podmienku, ze sa mozu hlasit len ti, co tam dostudovali Bc. Tak dam potom vediet, jo? 😉

katina2209
17. mar 2011

@laxity aj na mna pytala som sa este vtedy vecer kedy sa to kona a nikto neodpisal,ze kde a kedy? Ja som nebola na maily pred tym tyzden sme prerabali 😉 no neva vsak nabuduce 😉
idem uspat Matka potom sa este ozvem zatial pa

andrea2603
17. mar 2011

@maculik u Liv to vyzerá, že hore očné by mohli vykuknúť, ale kedy? 😕 Petríkovi asi soplíky stekajú, ale určite je dobre, keď MUDr. popočúva 😉

maculik
17. mar 2011

@andrea2603 asi hej, a urcite radsej pred vikendom nech ho pozrie, nech nezanedbame. Lebo ani ta 3dnova teplota uz nie je normalna...

no nic, idem ja, mm ide robit nieco do roboty, tak si idem dat varit zemiaky na zajtra (idem robit francuzske) a nieco spapat a asi citat knihu od @zucana 🙂 Ozaj, zuzi, daj potom vediet, ked dojde balik, mm ho poslal v pond.rano (v piatok zabudol 😅

zoska
17. mar 2011

@maculik oki keby cosi tak daj vediet, je to dobra kamoska, moja spoluziacka z vysky...asi jej nestaci jedna VS...ona je taka akcna a bc. si robila dialkovo na UK a zvysok ide do bb lebo je to lacnejsie o dost

no my dnes sme mali rusny den, Nela bola ako z divych vajec...vsetko prevlakala z jednej izby do druhej, nic nebolo na svojom mieste, pol toaletaku skoncilo v zachode, potom si tam aj ruky stcila, tabletky do umyvacky zbieram po celom byte, kos na pradlo rozhadzany, kos na zehlenie rozhadzany, hracky- vsade, topanky vo vani...ja neviem co jej dnes bolo, vyzeralo to tu akoby tu vybuchla bomba
moj oco ju vzal vonku a ja som upratovala o dusu a ked som si sadla tak mi zvoni ze mu spadla do mlaky a uz sa pyta na ruky...som ako zbity pes , mm by mal pristavat vo Viedni akurat, takze konecne nebudem sama

ale hlavne ze sme zdravi 😀

zucana
17. mar 2011

@zoska 😀
@maculik jezIs vdaka strasne dakujem a damvediet

maculik
17. mar 2011

@zucana nie je zac, ved ty si nam dala ten zvlhcovac (ktory, mimochodom, pouzivame, mne to sice najprv vadilo, ze to trosku vrci, ale uz som si zvykla, isto lepsie, ako ked mm chrape 😀 A striedame to u nas v spalni a u Adelky v izbe, vacsinou je to teda tam.

@zoska tak potom to fakt ide, ked aj ona studovala Bc inde, ze? No tak ak bude vediet nejake blizsie info a materialy, tak by mi to pomohlo.

mm isiel nakoniec spat, ze je unaveny a radsej vstane zavcasu rano, aj ja pomaly pojdem, len este cakam na tatove vyjadrenie, ci teda chce dojst s mamou alebo nie, aby som mohla rano kupit letenku.

a hrozne ma boli prave prso, Petik teraz castejsie papal, vcera aj cez den a tuto noc tiez casto cucal, tak sa mi zacali viac nalievat a veeeelmi to boli :-/

loginka
17. mar 2011

@laxity a kde si kupila tie protetiky? na doma mas ake?

tak verim, ze dalsie stretko vyjde aj nam, ked sa nezabudne 😉 len si musim pozidit nejaky lahsi kocik, lebo s tymto nie som velmi schopna manipulovat - nakladat a vykladat do auta, uz nech aj moji zacnu chodit, to potom aj lahsie prejdeme niekde do herne a tak pod.

baby vy sa nehadate s mm?, u nas to nie je ruzove, ale nechce sa mi to rozoberat... 😔

loginka
17. mar 2011

veru dobry napad s tym zoznam- blavacky 😉 nie sme tu kazdy den, citat vsetko sa neda a potom to prehliadneme

@maculik no citam, ze sa trapite, tak drzim palce, nech mu to rychlo prejde, s tymi chorobami je to hrozne, u nas boli noci tiez katastrofa, teraz troska lepsie, ale aj tak sa budime, kojime menej, ale niekedy sa treba aj nosit, co predtym nebolo
a co citas?

ja sa musim pochvalit , nasi spali dnes jeden spanok od 11 do 14.30 som nechapala, zase spime pekne vonku v kociku, tam mi aspon pospia

lalipop
17. mar 2011

@avaka ano priamo v partizanskom je vyrob, ale oni su sikovni a davaju to sit aj inde a tu potom predavaju to co im vratia ako pecka, ale to su minimalne chybicky

katina2209
17. mar 2011

Dievcata dobru noc ja som dnes uplne vyriadena Matko je ako z divych vajec hrozne mrzuty nic nechce papkat cele doobedie nic nepapal na obed par lyziciek na olovrant nic a na veceru asi 10 lyziciek kase tak sa idem poradit ci su to naozaj zuby,lebo to uz trva od januara odvtedy co ho ockovali, samozrejme to nepripisujem tomu no uz som z toho znicena keby aspon jedol malo, ale pravidelne myslite,ze mam ist k tej lekarke?
@maculik tebe sa nalievaju prsia? ja aj ked castejsie kojim tak nic mam ich prazdne sa mi zda,ze len tak na prazdno cucka a ine mliecko nechce ach jaj mam nejaku depku ☹

lalipop
17. mar 2011

@loginka nic si s toho nerob aj my sme mali take obdobia, ze sme sa uz nemohli s mm ani zniest. ked sa nam narodila laurika tak nemame tolko casu na hadanie a manzel aj starsia dcera mi vela pomahaju 🙂 ale moj mm sa nevie dlho hnevat, takze to vzdy rychlo vyriesime

lalipop
17. mar 2011

@loginka ved aj moja najlepsie spi vonku v kociku. davam ju na balkon a tiez si potihla od 10.30 do 13.30 😉

lalipop
17. mar 2011

@loginka ved aj moja najlepsie spi vonku v kociku. davam ju na balkon a tiez si potiahla od 10.30 do 13.30 😉

lenica81
17. mar 2011

@katina2209 podla mna chod, ked mas dobru lekarku, tak ti pomoze... napr. sesterka mojho mm tak malo jedla, sice bola vacsia, ale ze keby s nou nesla, tak by sa zasekla a mala by problem s vyvinom... nechcem ta strasit, ale radsej by som to riesila, ako ked bude neskoro... 😉

katina2209
17. mar 2011

@lenica81 urcite pojdem, a s tym spankom baby co pisete my spime max hodinu cez den

maculik
17. mar 2011

@loginka citam Slzy puste, o takej Africanke zo Sudanu. Dobre to je, len teraz som citala, ako jej robili obriezku, tak ten popis toho som musela preskocit, lebo ma az striasalo 😖
a my sa teraz akosi nehadame, mali sme veeeelmi zle obdobie, krizu pred par tyzdnami, ved som to asi aj do tajnej pisala, ale sme dali dlhy rozhovor a zatial to klape.
@katina2209 velmi sa mi teraz posledne 2dni nalievaju, dovtedy som ich mala take vyzmykane, ze pri prvom nocnom papani este papal, ale potom uz len cucal takmer naprazdno, teraz sa to akosi rozbehlo, no nie je to prijemne, hadam sa to vrati do normalu.

idem kocky, tato sa rozhodol, ze pride aj on, tak idem kupit letenku a hned spat, lebo ak bude noc ako ta minula, tak nic moc.
Dobru noc 🙂

zucana
17. mar 2011

@katina2209 ja bych sla k lekarovi moja

laxity
17. mar 2011

@katina2209 človek nemôže mať všetko v pamäti 😉 , keď tak tak radšej nabudúce napísať IP, bo ja po pravde tiež nie vždy čítam všetko 😉

@loginka ja som kúpila v Pezinku, bo keď som bola s babami v Poliklinike na Šustekovej, tak nič čo by sa mi páčilo nemali...a na doma má buď tenisky Puma alebo také topánky značka neviem 😕 neznáma

lolka
17. mar 2011

cafte,dosla som na skok a uz idem aj spat...
baby, s tym stretkom....no, je fakt, ze je nas viac a citat sa vsetko neda, tak sa aj na niekoho pozabudne (nechtiac) 😅 asi by bol najlepsi zoznam blavaciek a ten sa vzdy hodi do fora a kto bude moct ten prijde.
ved buduci tyzden to mozme zopakovat 😉
@katina2209 urcite skoc k doktorke, budes kludnejsia a mozno za tym aj nieco je preco nepapa. drzim palce, aby bol Matko len "zly papkac" a nic vaznejsie.
@maculik fuuu, zla noc ☹

idem k mojim, uz spia - obaja 😵

laxity
18. mar 2011

Ahojte

@lolka ja som za, kľudne aj budúci týždeň tak skúsim napísať všetky Blaváčky 🙂 , ak by niekto chýbal ozvite sa a ospravedlňujem sa vopred 🙂

@lolka @lenica81 @alex @maminnka @dorotka2 @loginka @katina2209 @elleniak @matesl @martinaj

lenica81
18. mar 2011

ranko baby... u nas noc super, len to vstavanie o 6tej... 😒

@maculik fuha, ze naliate prsia... to si ani ja uz nepamatam... 😅

@laxity ja som pozerala na nete, sa mi pacia topanocky zo slovobuvi... skocim na tie kramare, co @maminnka dala tip, tam by ich mali mat... uvidim, ako Vilkovi sadnu...

zucana
18. mar 2011

ranko .ja uz v praci od 8mej tak aspon vas uz budem skor zdravit 😉

maculik
18. mar 2011

Ahojte,
my sme mali katastroficku noc.. Ako som si o pol11 lahla, tak ma chytila brutalna zimnica, nevedela som zaspat, teplota 37,7. Pritom som pocula Petrika, ako hrozne rychlo a plytko dycha, tak som si povedala, ze isto ma teplotu. Zobudil sa 23,15 a uplne horel! tak som zobudila mm, nakojila som ho, pritom sme mu zmerali v usku teplotu - 39,9, mm rovno zmeral aj mne, tak za pol hodku mi stupla na 38,6. Uplne mnou triaslo, Petrik bol chudacik cely horuci, apaticky, tak ze ideme davat zabaly. Ani velmi neplakal, vzdy len par sekund a potom uz bol tisko. Ale tiez nim triaslo. Ja som medzitym odpadla, teda trochu som vnimala, ale nevidela som ani nepocula, ked mi mm nieco hovoril, az o chvilu sa mi "odtmelo" spred oci a z dialky som ho zacala pocut. Nechapem.
Dali sme mu aj sirup Nurofen, lebo cipok paracet.mu o 6 vobec nezabral. Potom ho mm dal do postielky, len v kratkom body, stale velmi horuceho, tie zabaly bohvieako nezabrali, este mi robil caj, dala som si Paralen 500 (neviem, ci mozem, ale uz mi to bolo jedno) a lahla som si, Petrik len tak lezkal asi 3/4h bez pohnutia v postielke, ako zabka, s ritkou hore, ocka otvorene a krutil si vlasky, potom sa postupne zacal mrvit a asi pred pol2 zaspal, teplotu uz mal nizsiu. O 4 som ho zase kojila a dala mu aj pyzamko, teplotu uz nemal.
Teraz nema, rano super naladicka, ale uz zacina byt umrncany. Ideme 10,15 k dr, ja sa asi tiez objednam.

laxity
18. mar 2011

@lenica81 tú značku majú aj u nás 🙂 celkom dobrý výber 🙂

lenica81
18. mar 2011

@maculik bozinku... tak hadam to nebude nic vazne a doc pomoze... a aj tebe nech to co najskor prejde... 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre