Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lalipop
18. mar 2011

dievcata dnes som malej triedila vecicky. take babatkovske som uz odlozila a vytiahla som jarne supravy a bundicky. nastastie nemusim nic kupovat, lebo mam odlozene po starsich a dostali sme krasne vecicky od sesternice. tak len nech je uz pekne a pojdeme to vyvetrat 😉 dnes som si zaplietla priberany vrkoc- to je u mna pokrok, lebo doteraz som len kratke vlasy mala a neviem ci to vydrzim s takymito, ale mm mi povedal, ze on ma chce len s dlhymi vlasmi 😀

maculik
18. mar 2011

@matesl ja som vcera videla tu v KIK a v C&A a za dobre ceny, maju bundicku aj nohavice, kazde sa da kupit zvlast. V KIK mali tie bundicky aj vyteplene zvnutra flisom, ale bohuzial na Petrika uz nemali, tak rozmyslam, ze aspon do zasoby 92 pojdem kupit, ved to sa vzdy zide. Pozri aj u vas, mozno to tiez maju, teraz je na to obdobie.
ja teraz Petrikovi zhanam jarno-jesennu bundu, ale maju len take tenke vetrovky, ja by som potrebovala nieco teplejsie alebo tie 2v1, ze ta podsivka sa da odzipsovat. Ale vobec to tu teraz nie je, neviem, ci je este skoro alebo co...

@loginka mama dojde 30., takze si este pockame, idem teraz asi zavolat mm, nech dojde a ja predsa len zajdem k dr /teda ak este ordinuje, lebo neviem, ci v piatky byva aj poobede/.
som si trosku pospala, ale zase som sa zobudila na zimnicu, mam teplotu, paralen mi uz nezabral. A asi ma z neho boli brucho, lebo neviem, z coho ineho by ma bolelo.

loginka
18. mar 2011

@maculik no neviem ci z paralenu, nemoze to byt nejaka crevna viroza? joj moja , veru nech mm prifrci, drzim palce aby si dr vybavila
deti mi teraz znova cez den dobre spia, v tom dazdi, v garazi, sa im dobre spinka

avaka
18. mar 2011

caute 🙂 ,tu nejake ticho....a tu je otras pocasie... 🙄 ,neviem,co poobede budeme,ale aj nakup by sme mali ist...

@maculik 😔 ,to asi nejaku virozu mate,ked to mate obaja...len chod aj ty veru k dr.,ved to nie je len tak,ked si aj odpadla a sama s detmi...
a veru aj ja pojdem kuk take supravy nepremokave,lebo my chodievame von aj ked je horsie pocasie,tak sa zide urcite...

@andrea2603 mne mala tiez tak teraz spava,ale vecer ju davam uz o 19-tej,ale vcera zaspala az o 20-tej

baby nasej malej sa zase nechce chodit,sem tam pokraca,ale malo,strasne je opatrna a furt pisti,ja ju stale nosim...len na ruky chce...
a dnes sa mi dari,uz som rozbila pohar na pera,potom tanier a este som s nim aj odbila kus linky 😠
este som sa chcela spytat,uz zopar krat,co ste sa minule bavili o redukcii,od kedy sa asi moze skusat tak na wc ko?mne mala ukaze,ze nejde na nocnik a hotovo 😕

avaka
18. mar 2011

@loginka ,ze v garazi 😀 ,mne mala nastastie spava doma,lebo inak by som musela pochodovat po vonku a uz som sa teda napochodovala dost
@zoska,este ma napadlo,ako Ti Nelka doma pomaha... 😀 ja som tiez minule hladala topanky malej a po neviem akej dobe som jednu nasla v ssufliku v linke

zucana
18. mar 2011

@loginka vid sukromnu temu....
@avaka tu je 19 stupnov a pekne a ja v robote....

loginka
18. mar 2011

kuknem zuzi, dam do galerie nasu aktual fotku

maculik
18. mar 2011

@avaka @loginka tak dr bol dnes len do jednej... Mm slubil, ze dojde co najskor, teraz idem pre Adelku, je piatok, nech tam nie je dlho. A ked mm dojde, bude do vecera s detmi, ja budem lezat, uz mi volal, ze kupil pomarance a ovocie a spravi mi vitaminovy kokteil, tak sa tesim...
@avaka veru, to oblecko sa oplati, ja ho pri Adelke velmi vyuzivam, ked sme u nasich na dedine, tak ona kludne sedi vo velkej kaluzi a nic jej nepremokne, ma tie gate zasunute v gumakoch a clapka sa 🙂 A tiez teraz po lese ked budeme chodievat, casto bude mokro, hocikedy spadne, nemusim hned utekat domov, ze by bola mokra.
Petrik to mal uz v piesku a tiez prakticke 🙂 Ta bunda podtym nie je k tomu, to je len vetrovka.

@zucana 19st?! parada, to uz tam mate naozajstnu jar, a ved ide vikend, tak si to aj ty uzijes 🙂

laxity
18. mar 2011

@loginka majú veľa na výber, len teda neviem či budú mať aj veľkosti všetky 🙂 http://www.zzz.sk/?profil=4165

maminnka
18. mar 2011

@alex dnes sme vas videli v Auparku 🙂

maminnka
18. mar 2011

@maculik aj ja som take to pogumovane oblecko casto vyuzivala... Petik sa rad brodil v kaluziach, tak v tom kludne mohol... raz sme sa boli prechadzat aj v dazdi, bol to prenho uzasny zazitok!

katina2209
18. mar 2011

Ahojte dievcata tak sme boli u lekarky dobre,ze sme isli Matko mi za dva mesiace pribral 100 gramov takze ho objedna na odbery, este ideme k usnemu,lebo sa skrabka v usku tak nech mu to pozrie a budeme musiet ist aj s pipikom na chirurgiu,lebo sa mu pod predkozkou usadzuje to mazivo a robia sa mu tam take dve hrcky...takze mame toho dost a este nam povedala,aby sme kupili sirup pikovit a davali 3 krat denne... vazime 9550 gramov.

@maculik boze co vas to chytilo aj teba aj Petika nech vas uz len choroby obchadzaju rychlo sa vyliecte
@loginka lekarka to nechcela pripisovat zubom, vraj treba vsetko vysetrit,ze pri zuboch by nemalo byt az take nechutenstvo a 3 lyzicky jedla nestacia z kazdeho to je malo....ja len dufam,ze sa to polepsi a tebe Laurinka uz pekne papa
A zohnala som kocik chicco simplicity europe 2010 taky som chcela po jednom dietati,len si musim pre neho skocit do samorina,ale asi mi ho byvaly kolega donesie pretoze on tam byva...
Nas Matko sa uz pusta sam po obyvacke prejde aj 10 krokov a potom sup na zadok a zubkov mame vykuknutych 6 ks
Ja musim Matkovi kupit taku prechodnu bundu tiez najradsej s mikinou odopinatelnou nemate nejaky typ nie velmi drahu

katina2209
18. mar 2011

@laxity ja by som tiez rada na stretko ak by bolo v avione tam by sme mohli busom 🙂

alex
18. mar 2011

@maminnka a čo si po mne niečo nehodila, by sme sa zastavili na slovíčko 🙂

andrea2603
18. mar 2011

@katina2209 Maťko nemá až takú zlú váhu /Liv má cca.9500/ a už teraz ani nebudú veľa priberať ako to bolo do 1 roka, ale určite treba vyšetriť krv, lebo už ti dlho takto málo papá. Ten pikovit, to som už počula, že sa dáva, ak nechutí jesť a ešte že vraj zaberá http://www.docsimon.sk/tovar/nestle-junior-drin..., to som sa dozvedela u nás v lekárni 😉 a je aj vanilkový 🙂

svetlankat
18. mar 2011

@katina2209 ale ved mate prekrasnu vahu, my mame 8,5 kg.

laxity
18. mar 2011

@katina2209 ja si tiež myslím, že Naty málo pribrala možno nejakých 200g, ale tak neriešim uvidím čo povie doktorka 😕

a držte sa, nech všetko dobre dopadne...

lalipop
18. mar 2011

@katina2209 my mame opacny problem. nasa je jak macko 🙂 zachvilu ju nebudem vladat nosit, ma 11 kg. ja som s papanim nemala problemy ani pri jednom - aj tanier vylizu 😉

lolka
18. mar 2011

cafte, dnes bol teda hnusny cas......boli sme s kamoskou v Cubicone, pekne detske ihrisko, len skor pre deti od 2r. Potom som bola pozriet dalsiu kamosku v porodnici na Kramaroch.....jej maly bola taky malinky, ze sa mi to ani nechce verit, ze aj Viki bola taka resp. este o 1kilo mensia, jej syn mal skoro 4 kg 😅
Viki bola uplne super a to dnes spala len hodinu, od 10.00 do 11.00, aj som ju o 15.30 chcela uspat, ale ona neee, tak sme potiahli az do 19.00. Dosiel moj tato, tak sa s nou jasil, zalomila asi za 10 min 😉

Myslim, ze @matesl spominala popruhy...my ich mame, dnes som ich dala Viki 1x a su super, lebo uz len chodit chce a takto ked by padala, tak ju vlastne istim a nemusim byt zohnuta pri nej 🙂
@katina2209 Matko ma myslim peknu vahu na to ze nepapa, ale dobre ze ste sli k doki. snad sa rozpapa a odbery dopadnu dobre 😉
@lalipop aj Viki je macko a uz ma podla mna viac ak o11 kg.....aspon ze uz chodi sama 😀

lalipop
18. mar 2011

@lolka aj nasa beha sama, ale akosi je teraz nespokojna, asi nam idu stolicky, lebo sa furt po mne liepa. ona je spokojna len v kociku-aj to ked spi 😀 ked ma nevidi tak sa pekne hra so surodencami aj s tatinkom, ale inak je to najspokojnesie dieta z mojich troch 🙂

zucana
18. mar 2011

@maculik prisli cokiny juuuj dakujem jedna je uz vcudu 😀
bru babky

laxity
19. mar 2011

ahojte

@lolka môžeš poslať link tých popruhov? 🙂

maculik
19. mar 2011

Dobre ranko,
tak my noc lepsia, isiel spat s teplotou, dali sme sirup, v noci uz teplotu nemal, ale casto papal. Teraz teplotu ma, ale asi ho vezmem na chvilu von, dr povedala, ze pokial nema nad 38 a ma dobru naladu, tak na chvilu mozeme ist, jasne, ze len v kociku, aby sa nejasil.
ja teplotu uz nemam, ale bolia ma klby ci svaly ci co to je, v noci som sa 2x tak spotila, ze som sa musela prezliekat, aj periny idem teraz, lebo boli uplne mokre.
mm isiel s Adel do prace nieco si vziat, co zabudol a potom na nakup, takze sme na chvilu sami. Navarene mam od vcera, len polievku dam potom, ked dojdu (lebo nemam maso na vyvar) a bude aj na zajtra.

@zucana jej, tak som rada, ze ti "padnu na uzitok" 😵

zucana
19. mar 2011

@maculik juuj dufam,ze uz coskoro budete oki
inak mna napadlo ci nemoze prekonavat petrik nejaky virus ako toxoplazmoza alebo cytomegalovirus co sprevadzaju teploty aj soplik ale nic ine a ani nevies kedy to prekonas....prave ako male dieta ked davas do ust vsetko najma hlinu alebo piesok alebo pod.tak dufam,ze to coskoro prejde 😉

lenica81
19. mar 2011

ahojte baby... tu sa vikenduje... 😕

my sme mali dnes navstevu, prisla moja kamoska z vysky s mm, joj, ale keby nas napadlo sa opytat, ci nezostanu do zajtra... sme taki tupci... 🙄 no, ale zlati su... tak hadam aj oni sa coskoro rozsiria o cloviecika... 😎

@zucana jednej mojej znamej dosli na to, ze ma nieco ako toxoplazmoza, ale co sa cez psa prenasa... ma to na ociach, ma ich take krvave z casu na cas... teda casto, ale nie vzdy... tak uz je dost z toho na nervy, lebo ze brutal lieky su na to, a moze to viest az k oslepnutiu... no vyber si... 😔 a ma doma maleho syna...

maculik
19. mar 2011

ahojte 🙂

@zucana joj, nestras, dufam, ze nie... mal dnes zase cely den zvys.tepl., ale boli sme aj vonku, dr povedala, ze na chvilu mozeme. Inak som cez obed umyla to velikanske obyvkove okno a balk.dvere, takze uz len kuchyna mi ostava. A bola som si konecne kupit kvietky, tak zajtra budem aranzovat na balkon, kupila som zatial len take dovnutra balkona, tie zavesne kvetinace spravime az s letnymi kvietkami.

Teraz A.pozera Krtka a ja idem maleho chystat na spanie, uz je unaveny. Mm mi robi cajik 🙂

lenica81
19. mar 2011

@maculik a od rana sa ti uz polepsilo...

inak, u Vilka nervozita a plne plienky, tak zuby sa opat hlasia... esteze tu navstevu prezil v pohode a rozdaval usmevy... 😅

zoska
19. mar 2011

@maculik tak to je fajn, ze mm sa stara aj vcera ze nakupil ovocie na kokteil, zlaty 😉
to co popisujes mi pripada ako chripka- teploty, slabost, bolest svalov, klbov...hadam ten virus rychlo odide...

my sme boli dnes pozriet kacky, Neli ich chcela chytat, vobec sa nebala, len kacky boli vystrasene a zabudli sme chlebik, tak sme nemali cim krmit
a taka bola unavena ze zaspala o 18.30, dufam, ze nebude buntosit

inak som kupila nedavno to spievankovo, tak zo zaciatku ju to nejak nebavilo ale teraz sa vytesuje uz ked mi vidi ovladac od DVD v ruke 😀 kuka, tesi sa, dnes sedela na gauci ako priklincovana a kukala a ja som vesala pradlo, upratovala a ona nemala potrebu za mnou chodit...celkom mi to dobre padne na tych par minut 🙂

zucana
19. mar 2011

@maculik to som nechcela nastrasit ved ten virus je neskodny to praveze je dobre ze by mal za sebou...teda pre zeny je to dobre...lebo pocas tehu si nemusia davat pozor na veci 😉 je skodlivy len pre tehu zeny na ich plod 😉

loginka
19. mar 2011

@zoska mne teraz spievankovo zachranuje zivot 😉 ked uz neviem co snimi, co je dost casto, ked sa zacnu na mna obidvaja lepit a vrestat, tak sup LA-LA to volame, maly "JA-JA" 🙂

ja som kupila take pogumovane vetrovky v hypernove, sice velkost 98, tak ponosime asi az na rok, mensie uz nemali

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre