Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

svetlankat
9. jún 2011

@katka888 a preco zakazat? mala uz nejaku reakciu? Miska papa jahody dost casto

katka888
9. jún 2011

@svetlankat
praveze nemala ziadnu reakciu, ale ked zo vsadial ze jahody silny alergen tak ja ti viem co to znamena.... ked to tak omielaju.... ale asi fakt ak nemala za ten predlzeny vikend po tom mnozstve c urcite spapala ziadnu reakciu, tak asi uz moze papat...

inac tak rozmyslam, ci tie silne reakcie sa neobjavovali ludom po kupovanych jahodach, nasa ma BIO domace 😀

svetlankat
9. jún 2011

@katka888 Misa papa kupovane, kedze domace nemame, domacich by som sa vobec nebala a ked nemala reakciu tak sa nemas coho bat, v nasich mudrych tabulkach 😉 sa jahody mozu od roka, ale treba ajprv vyskusat ci nebude reakcia, no a kedze nebola, tak Viky nie je alergicka, u nas su jahody momentalne jedine ovocie ktore Miska chce papat

katka888
9. jún 2011

@svetlankat
tak diky, si ma ukludnila 🙂

kika58
9. jún 2011

@katka888 @svetlankat tak baby zrovna ste vyriesili moju dilemu ci mozem dat malej jahody alebo nie, ale len domace .. ozaj a davate detickam aj kakaove dezerty alebo keksiky a take??? viem ze aj kakao je alergen som este nedavala

lenica81
9. jún 2011

@katka888 moja segra napr. je alergicka na prve domace jahody... 😉 kupovane moze cely rok... ale akonahle nasi donesu zo zahradky prvu varku, moze si dithiaden nasadit... 😅 takze asi zalezi od organizmu, nasmu Vilkovi tiez nic nebolo... kupovane slovenske mal...
@kika58 my sme boli min. tyzden na MDD vo firme a nechala som maleho jednej kolegyni, bo som si musela nieco vybavit a vratim sa a dali mu kakaovo-orieskovu susienku... no co ti poviem, som sa bala hlavne tych orieskov, ale neviem, ci ma nejaku reakciu, lebo ma dost potniciek, aj ked holakuje v tych horucavach a okolo pusy ma bodky tiez, kedze si spinave ruky vonku do pusy strka... 😅 hadam si aspon imunitu vybuduje... tie oriesky budem musiet otestovat, ked bude cisty... 😎 nech viem na com som, lebo ked som dojcila, robilo mu to problemy... a co sa tyka kakaa, mali sme cokojogurt, a to je v poho...

kika58
9. jún 2011

@lenica81 no ja sa snazim nedavat zatial ale urcite trosinku kakaa uz mala, oriesky asi ani nie, ja jej ani keksiky nedavam a ani nechutia, teda nepyta, len burizony lubime a tie kukuricne sulce a jogurty ma najradsej zvolenske biele smotanove ked jej dam nejaku prichut tak nechce velmi.... ale treba asi skusat uz vselico aby nebola potom prilis vyberava 😅 😅 😅

lenica81
9. jún 2011

@kika58 moj praveze biely jogurt nezje, zatial bojkotuje vsetko kysle... 😅 ja davam tiez iba chrumky a obyc piskoty...

kika58
9. jún 2011

@lenica81 kazde babo je ine 😅 😅 😅 my zase nemame radi obycajne maslo, zje len banovecku natierku aj ked viem ze prave to maslo je pre nu najlepsie tak to vypluva 😅 , ozaj a ma strasne rada Cottage syr ten zje na posedenie najlepsie bez chleba 😅
u nas prave zacalo riadne prsat uz mi tu Ivka vyzivuju ona je poriadny senzibil na pocasie 😅 dam ju buvat o chvilku....

lenica81
9. jún 2011

@kika58 vidis, cottage musim skusit, ale aj ten je kysly, tak vela sanci mu nedavam...
tu leje, ale fakt ze leje od 4tej rano... 🙄 prislo obdobie dazdov... 😀

kika58
9. jún 2011

@lenica81 tu zrana neprsalo to teraz zacalo ale riadny zlejvak
inak ja ked som bola tehu som cottage jedla asi kazdy den, a aj tie biele jogurty tak to asi Ivka pozna odtial 😀 😀 😀 ozaj a ty sa ako citis? Uz coskoro budes mat polovicu tehu za sebou, prezivas aj toto tak ako to prve?

lenica81
9. jún 2011

@kika58 ani zdaleka to nie je take iste... 😀 ale zatial sa to da... s malym cez obed vacsinou spim, takze si odpociniem, len niekedy je to dost narocne, hlavne vonku, ked beha hore dole a musim ho premiestnovat na rukach, aby siel, kam mam v plane... 😉

kika58
9. jún 2011

@lenica81 tak mi uz spinkame, dufam, ze da 3 hodinky lebo potom pojdeme na nakup tak nech vladze nakladat do kosika 😀 😀 😀
tak ked sa ti aspon trosku da pospat s malym je dobre a s tym rastucim bruskom to bude asi narocnejsie ale zase ved to nebude trvat vecnost november tu je cubi dup

katka888
9. jún 2011

@kika58
no nasi svokrovci na vike uz davno vyskusali cokoladu a kolace, ved "len kusok" a ze jej "nedoprajem" .... takze my to uz mame s cokoladou za sebou....
ja jej davam vanilkove termixy a pod, u svokrovcov jej kupuju cokoladov eveci ako pribinacik a pod....

svetlankat
9. jún 2011

@kika58 podla novych vyskumov o vyzive sa doporucuje zavadzat alergen cim skor popri kojeni, to je tohtorocna novinka. Ja osobne si myslim, ze detom treba pomaly zavadzat ale v rozumnom mnozstve a raz za cas. Organizmus si musi zvyknut a vytvorit protilatky.

kika58
9. jún 2011

@svetlankat mas pravdu, viem ze sa to vsetko neustale meni, vedci stale pridu na nieco nove, a to je zrovna to najlepsie 😅

lenica81
9. jún 2011

@katka888 a ty sa ako citis... uz to moze byt kazdym dnom... 😕

mimisash
9. jún 2011

cafte baby,
tak jahody sme este neskusali...tiez som podlahla tak trochu jahodovej panike...ale vyskusame. u nas ficia velmi cucoriedky to sa ide zadrhnut..akuratna velkost pre male ustocka 🙂
no a k tym stravovacim prehreskom, boli sme na navsteve a zrazu sup a maly mal v ustach kinder cokoladku...kusok zjedol a druhy kus sam vyplul...nic sa mu nestalo ale na to ma este cas.
teraz pekne spinka dufam ze aspon 2 hodky potiahne. pocasie hruza ale pojdeme sa trochu prejst len by uz prsat nemuselo. tu v BA potopa snad nehrozi ale chudaci ti co ich zatopilo ☹ mame rodinu v modre tak ti prisli nastastie len o urodu v zahrade. 😝 .dom zostal v suchu.

svetlankat
9. jún 2011

@mimisash ja som myslela na @laxity ona je myslimz Modry, verim, ze su ok

katka888
9. jún 2011

@lenica81
celkom sa mame fajn, dakujem za opytanie, uz len cakame kedy to pride 😀

katka888
9. jún 2011

@svetlankat
aj ja mam taky pocit, moj laicky pocit, ze aky moze byt rozdiel v zavedeni napr jahod v roku a stvrt, ked dieta defakto uz ma plnohodnotnu stravu ako dospelak / nemylsim teraz smazene, korenie a podobne somariny co by nemali ani dospeli / a aky je rozdiel v 2 rokoch..... ako ine je davat pol rocnemu dietatu kura, to hej, ale ked uz papa dieta skoro vsetko, tak by sa malo pomaly ucit aj na tie alergeny, ved ak ma mat alergiu tak ju bude mat v roku, alebo v dvoch, alebo v troch...ale ja som laik, prd sa vyznam

teuska
9. jún 2011

caute babenky 😀 som rada, ze ste opat aj v tejto teme
som objavila horne stolicky, ze su vonku a odvtedy Petko dobre spava v noci 🙂Horsie je to so mou, lebo som naucena vstavat kazduchvilu a tak sa teraz budim a svietim a kontrolujem malyho ako blba 😠

@katka888 aj my bezne denne jedavame jahody, maly si ide dokonca sam odtrhnut da zahrady a nie vzdy stihnem umyt 😀 Drzim palceky, pozeram, ze uz coskoro budete 4

teuska
9. jún 2011

@mimisash a preco este nemoze cokoladu? koli alergenu? alebo, ze je to sladkost? My uz obcas spapame 😕

mimisash
9. jún 2011

@teuska
ajoj alergia na coko neni, a ani v rodine a veru ani nikoho nepoznam co by mal na coko alergiu, jedine vycitky po spraskani celej tabulky 😀 😀 😀 .este by som ho v tom mlsani nepodporovala ak sem tam nieco spapka nic sa nestane ale nechcem mu ukazovat tieto lakadla. 😉

andrea2603
9. jún 2011

ahojte 🙂
Aj Liv už mala jahody, ale nechutia jej, ale za to kinder čokoláda to áno, normálne vie, že kde si to Lenka a Branko schovávajú, aby to nemala ona na očiach, lebo ešte jej veľmi také nechcem dávať, síce jej čokoláda nerobí problém, ale tak ešte sa jej dosť naje vo svojom živote 😉
@katka888 za chvíľu ste 4 😵 , nech všetko dopadne na 1*** 🙂

laxity
9. jún 2011

@svetlankat ahoj ďakujem, sme v poriadku 😉

teuska
9. jún 2011

@mimisash alergia na coko moze byt, ja ho teda nenapchavam, ale ked vidi Liviku alebo aj mna, tak mu vzdy kusok dam. Snazime sa nejest pred nim, ale nie vzdy sa podari. A vycitky nemam, lebo u nas by som sa musela jedine schovat, aby som mohla spraskat celu tabulku 😀

teuska
9. jún 2011

@laxity to je fajn, ze ste o.k., lebo co ukazuju v tych spravach je strasne, dho som ta tu nevidela, ako sa mate?

mimisash
9. jún 2011

@teuska ja som myslela ze u maleho alergia neni ale tak ako pises viem ze existuje. A presne aj ja pred nim radsej nejem taketo maskrtky ale zato tato mu dal liznut z nutely. .🙂

teuska
9. jún 2011

😀 uz som pochopila 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre