Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
27. okt 2009

no neviem ci sa ti podari ale skus 🙂 este ma napadlo, ze sa asi stahuju...vies, uz maju omalovane a upratane tak asi ma vela roboty, mozno v novom bate nema este net a cez mobil nema cas....

ved hadam sa jej nic nestalo..aj ked mala vtedy zle vysledky tak sa hned ozvala, aby sa vyrozpravala..takze si myslim ze tearz v tom chaose pri stahovani len nestiha 😉

lolka
27. okt 2009

maculik, ale ano, niekedy si dam pivko - to mi zacalo chutit az co som tehu, tak mam doma zasobu nealkoholickeho 😀 a ked bola nejaka oslava alebo sme mali navstevu, tak som si deci dala. ale vtedy som dostala chut na vino v Tescu....to by som ako vyzerala keby som si priamo tam flasu otvorila 😀 😀

zusika
autor
27. okt 2009

zoska - takze strucne...
1) epi je teraz pre mna zahadou... pocuvam skor nazory proti ako za...aj ked ja sa stasne bojim bolesti... len jedna dula mojej mame povedala, ze pri epi sa vsetok moj adrenalid dostava do babatka a preto trpi ovela viac ako ja...takze teraz je to 60 - 40 pre NON-epi... ale este to musim nastudovat

2) malinikovy caj - to nie je preklep...ze malinovy?? asi nie... :D .. a naco je to dobre??

3) masaz hradze olejom? citala som o tom....ale ... neviem ake su vase nazory.... ale - narovinu.... nebolo by to cudne?? 🤐

maculik
27. okt 2009

lolka, no to asi by si fakt divne vyzerala, keby si si tam s tym bruskom "uhla" priamo z flase 😀 😀

katina2209
27. okt 2009

lolka ja som mávala mikozy tak 2 krát do roka len vraj tehotné mávajú oslabenú imunitu tak preto som sa celkom bála gynekolog mi neodporúča bazeny vraj nielen mikozy ale aj streptokoky sa môžu chytiť,ale čo si človek vyberie keď chce aby sa lepšie cítil? Ja idem na cukrovú vodu vo štvrtok ale stále mám chuť na sladké hlavne poobede ráno si to neviem dosť dobre predstaviť 🙂

matka331
27. okt 2009

jani je mi to luto ze manzel prisiel o pracu ale nezufajte v bratislaev e viac pracovnych ponuk ako tu na vychode urcite si neico najde..budem drzat prsteky

zusika
autor
27. okt 2009

kocky, je nejaky termin dokedy treba ten glukozovy test absolvovat?? ja som vyse 25tt a stale nikto nic neriesi... spytam sa v piatok, ale nemozem nieco premeskat... :(

katina2209
27. okt 2009

24-28 týždeň zusika

zoska
27. okt 2009

zusi stihas neboj, mna budu riesit az okolo 27tt

malinikovy caj- caj z ostruziny malinovej- ma sa pit cca od 35TT- pripravuje porodne cesty na lahsi porod, mensie nstrihnutie

a epi-no je taky balonik co s vklada do posvy a nafukuje...niekolko tyzdnov pred porodom, az na velkost hlavicky, aby sa nastrihovat nemuselo vobec.... vcera sme to tu rozoberali...niekde je aj link na to, ale ak chces tak si vygooglis
epiduralku ako taku sme este nerozoberali hlbsie 😉

zucana
27. okt 2009

zusika ja som kupila v H&M presne take iste tie paskovane body 😀

zoska
27. okt 2009

masaz hradze mi popri tom epi-no pride menej cudna 😀

zusika
autor
27. okt 2009

🙂 ...

martinaj
27. okt 2009

no ja si epi urcite vybavim, viem ake je to rodit bez nej a teda nikdy viac 😅
a masaz hradze? no masirovala som si ju olejom z weledy a ci to bolo k niecomu dobre, tak to neviem..... asi ani nie...

zusika
autor
27. okt 2009

🙂 zuci, tak budeme mat rovnake babatka 🙂 tesim sa na foto, ked uz budu vyobliekane tie nase deturence

maculik
27. okt 2009

no ja som epiduralku mala a praveze teraz chcem skusit bez, ak vydrzim. Chcem skusit vo vode, len sa este musim na to informovat priamo v tej nemocke 🙂
masaz som si nerobila, stale som sa chystala, no vzdy som bola prilis leniva, az som to premeskala. Akurat caj som pila a ani neviem, ci mi to pomohlo alebo nie, no mala som len jeden stich.

Kocky, som sa prave dozvedela, ako rodila vcera v noci ta kamoska, tak to je hrozne... Ze mala dlho bolesti, asi 10hodin, ale voda jej stale neodtekala a lekar stale cakal (neviem na co), nakoniec ze sa sestricka nastvala a sama jej ju prepichla a voda uz vytiekla zakalena stolicou maleho, takze problem, no a maly sa narodil priduseny, modrofialovy, ani neplakal, a ze dost dlho trvalo, kym zacal, a Danke nikto nic nepovedal, len si tam nieco suskali, ze lekar asi nepozeral ani vysetrenia, ani ozvy ci nieco take....
Tak teraz je maly napojeny na infuzkach, idu z neho hadicky a vysetruju, co vlastne mu je ☹ ☹

Ale si zoberte, ze oni ani nevedeli, kedy ma Danka termin, lebo mala velmi nepravid.menzes a v 12tt jej to asi nezmerali, takze mala termin od 30.9.-31.10. (mesiac!!), no a v tomto pripade predsa logicky by mal dr co najrychlejsie rodit, ked zacnu bolesti, prave kvoli tej moznosti infik.vody, ak nahodou mala termin uz skor a tym padom rodila uz prenasajuca. A oni to nechali tak!

porazi ma, to je uz druhy pripad v PB, co citam v kratkom case, ze sa tam nieco stalo. Ach jo, dufam, ze budu v poriadku ☹ ☹

zoska
27. okt 2009

maculik ☹ to je hrozne...totoje moja nocna mora...ze cele tehu v pohode a pri porode to niekto pokasle 😒
dufam, ze ten malicky sa z toho dostane, drzim palce

zucana
27. okt 2009

juj maci ja taketo ani citat nemozem tak ten tredny odstavec som preskocila....
tak zmenime temu hm?
co varite?
ja robim cinu-resp.kuracie rezance s porom, kukurickami a kari s ryzou a kuraciu polievku s malymi kelmi.... 😝

maculik
27. okt 2009

zuci, jasne 😉

ja idem teraz na obed, ale vecer budem varit zeleninkovu polievku a asi len spagety s pestom a mozarellou, nic zlozite, ale chutne 🙂

tak dobru chut aj vam.

zucana
27. okt 2009

dobru chut
inak vieteco tu chodi na reality tv? taka americka reality ze Nevedela som ze som tehotna....a porodila (to mozu len americania lebo zena normalnej velkosti by ze je tehu musela vediet...) sila
samoska ze to nepozeram ale tie uputavky na to no hroza...

zoska
27. okt 2009

ja som vcera vecer robila rezne a zemiakovu kasu, takze dnes nevarim...ostalo vela 😎
len nejaky salatik k tomu dorobim 😉

idem vyniest smeti, potrebujem sa trochu prejst 😀 a vcera sa nedalo parkovat pri nasom panelaku, tak zaroven si preparkujem...ak nam tu nedorobia parkovacie miesta, tak asi budem mudiet parkovat o blok dalej, ked pridem neskoro 😠

katina2209
27. okt 2009

no maculík to je hrozné normálne horory 🙂

alex
27. okt 2009

ja som práve prišla z obedíku. Dala som si špenátovú polievku a ryžový nákyp.

lolka
27. okt 2009

macu, joooj, takyto pristup k rodicke, no hroza 😖

my sme uz tiez po obede, dala som si kuraci rezen s ryzou, celkom sa dalo. tak a uz len pockat do 16.30 😅

katina2209
27. okt 2009

no ja som si dala strapačky a boli také kyslé,že som si musela dať devu nejako mi hrozne to sladké chýba a na to čo si písala maculík som dala blbého smailíka 😖

lenica81
27. okt 2009

boze, taky neludsky pristup... a co my rodicky zmozeme, ked ani nevieme ze co a ako... ☹ ja dufam, ze moj porod prebehne ok... mam dost siroke boky a skusim aj tu masaz aj caj... uvidime, ci pomoze... kamoskin manzel sa ohladom tej masaze vyjadril, ze bol za uchylaka, ale vraj to pomohlo... 😀

katina2209
27. okt 2009

maculík a kde to rodila tá tvoja kamoška?

zoska
27. okt 2009

baby tak som nasr...
minule som sa na poste stazovala, ze nam postarka nezvoni s doporucenymi zasielkami...tak si poznacili moje meno a adresu, a ze mi bude volat veduci posty....nikto nevolal

terz idem vyniest smeti, otvorim dvere a dovnutra mi vletel dorucenkovy listok...asi ho tam dala ked som sa sprchovala, lebo inak som stale doma, asi iba vtedy tu bola, inak by som ju pocula, ak zvonila.... a pani postarka si asi mysli, ze ked mi ho necha vo dverach, tak asi vyhrala, tym ze mi ukaze ze tu bola....a keby ho niekto zobral, alebo roztrhal??? oni ich musia hodit do schranky tak aby nevytrcali a ona ho drzo necha vo dverach...no krava

je to listok pre manzela, tk nech si tam poriadky teraz robi on...ja som tam bola pred dvoma tyzdnami

katina2209
27. okt 2009

no ja si neviem predstaviť,že by ma manžel tam na predpôrodnom masíroval 😒

lolka
27. okt 2009

ten malinikovy caj si chcem aj ja potom kupit a masaz hradze.....no, muzik to asi odmietne a ja ? asi vyskusam a uvidim 😕

katina2209
27. okt 2009

no inak u nás sa poštárka ani neunúva ísť hore hodí lístok rovno do schránky párkrát som bola doma a ani nezazvonila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre