Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
5. nov 2009

no len keby nasi chodili castejsie..oni pridu tak raz za 3-4 mesiace...ale zasa nemozem na toho mojho nic zle povedat, ved maka od rana do vecera na nasom palaci...a to sa mi rata viac ako teraz nedorobena diera v satniku 😉

hajdylca
5. nov 2009

nie nie ona antibiotika az na posledy, ak nezaberie vsetko mozne ostatne... a vraj na tu prvu navstevu- co sa chodi novoredencov pozerat, ze chodi aj domov- aj ak su mimo Ba... tak vazne nad nou vaham... no myslim, ze ich je viac a ten moj ony bolo dokonca dvaja- bratia kazdy mal svoju autoskolu a ten jeden mal este instruktora- byvaly vojak a toho som mala ja, to bol ale horor, vrieskal na mna a pod, a okrem ineho robil aj zivotne poistenia, no to bola kombinacia... blum, olif prajem aby ste cim skor mali poriesene a doriesene byvanie.. ja hned ako najdem nejakeho sponzora tiez by som stahovala do nejakeho miniaturneho palaciku 🙂

hajdylca
5. nov 2009

kakatka neviem, ci ma ten "pristroj" kazda lekarka, lebo ta nasa tusim spominala, ze bol dost drahy ten pristroj a za kazde to vysetrenie sa platilo 150 SK.

olifcek
5. nov 2009

ewe ja mam info len o d segry a mamky, nehovorila som so sesterkou, ale asi jej zavolam. teraz je v nemocnici...zistili jej aj cosi s krvou, ci co...x;o(

adi uff...ale dobre to dopadlo

blum juj, zavidim...moj drahy tym sam nepohne a kym mi napadol vhodny pocnik, uz je to passe, lebo ide drahy na tu sluzobku do svajciarska...

olifcek
5. nov 2009

hajdy dakujem x;o)

katina2209
5. nov 2009

krásny dník babenky, ja som dnes v noci zase nespala budem už musieť niečo povedať dokymu kôli tým kostiam..
lenica ja som rodila u divekyho super fakt a mám aj fotku maličkého čo som u neho bola v gynaexe pozri ak chceš mám ho v albumíku celkom pekne odfotil...
ja som tiež zvedavá na tie prietoky a nevieš ako robí? Lebo chcela by som ísť ku nemu ešte raz na utz,lebo bola som v 19.týždni a teraz už bude predsa vačší...

katina2209
5. nov 2009

olifcek my ešte stále nemáme dorobenú tú kuchyňu a tí majstri ani neprišli...
andrejka ďakujem ten bion 3 si určite kúpim...

ewelyne
5. nov 2009

katka, ako pise hajdylca, ten pristroj nema v ordinacii kazda lekarka a aj ked ho ma, zalezi aj od tvojej poistovne ako casto ho moze pouzit... 😖

alex
5. nov 2009

Dobré ránko maminky,
inak s tým šoférovaním mám aj ja problémy. Ja mám strach pred rozbehmi do kopca a tak radšej nejazdím. Baví ma ale šoférovať večer, keď nie sú autá 🙂

lenica81
5. nov 2009

olif, to s tou sesterkou je teda pech... ten doktor asi nepouziva oci ci co... ☹

no... ja k divekymu chodim do sukromnej ambulancie... treba tam zavolat a objednat sa... ale viem, ze ma aj ordinaciu v ruzinove... ale k tomu nic blizsie neviem... co sa tyka tych prietokov a morfa, to robi docent drobny (ten tam byva vo stvrtky od 15tej) alebo janek - ten robi 3D a je tam vo stvrtky doobeda, mi hovorila sestricka... ale drobny je tiez rovnaky funny man... 😀

este stale vaham, ci mam rodit v ruzinove alebo v petrzke... fuha... dokedy sa treba rozhodnut baby... 😕

andrea2603
5. nov 2009

olif, dopadlo to super. Vlastne išlo o to, že tak každé 2 hod. mi dali sestričky na brucho to-neviem už ako sa to volá a hovorili ako mám ležať, aby bolo bábätku dobre. Potom prišiel primar a dal mi na výber, že keď budem súhlasiť tak pôrod vyvolajú alebo by ma takto monitorovali ešte do termínu.

katina2209
5. nov 2009

no ja som rodila v ružinove u divekyho a bola som veľmi spokojná a chcem tam chodiť aj na tú predpôrodnú prípravu

lenica81
5. nov 2009

alex, ja ked jazdim v tme, tak som ako muska... ma to laka furt pozerat do svetla... 😀 tak si moj muz zo mna robi srandu... a pohynanie do kopca je i moja slaba stranka... a co sa tyka cuvania... 😅

hajdylca
5. nov 2009

alex no ja mam problem celkovo s rozbiehanim..mam proste respekt pred tym autom 😲 leni mne sa zda, ze min. mesiac pred porodom- ked tam treba chodit na tie kontroly.. ozik neviete ci je v ruzinove to cvicenie? a kedy tam byva tak poobede?

katina2209
5. nov 2009

ja som už hajdylca posielala v minulosti o ružinove aj telefonne čísla sú tam aj cvičenia aj predpôrodné sedenia

loginka
5. nov 2009

caf
ja som bola u Drobneho na morfo a bol strasne zlaty
som sa musela zasmiat, lebo ja som mala tiez riadneho deba v autoskole v petrzke, kolkokrat vystupil z auta, tresol od nervov a vyhuloval, ale skusku som robila doma V Rv, u totalneho pohodaka, samozrejme par krizovatiek, ziadne auta, no ulahcila som si to 🙂
teraz uz nejazdim, uz sa necham vyvazat, drahy ma uz nepusti
no olif, blumka, ewe nezavidim tie peripetie s bytom, este to mam v cerstvej pamati, lezie to na nervy

ewelyne
5. nov 2009

baby, mavate niekto taky husty sklovity hlien? napr. pri utierani? lebo ja som zvykla mat sem tam, ale dnes strasne vela...

logi, to mne normalne, zastavil, vyhodil ma a poslal v polke jazdy prec, ani neviem kde som bola, proste niekde v prdeli v petrzalke, kde som to nepoznala, na nejakej akoby dilanici...- to bolo ked ma zacal po nohach pocas jazdy obchytkavat... a ja som skoro sundala znacku a namiesto brzdy dala plyn z toho soku 😀 tak ma nasral....

zusika
autor
5. nov 2009

ahojte!!
Tak ja som dnes absolvovala cukrove testy... blleeeeee...skoro som sa doblvala z tej vody.....oootrasneeee....
ale teraz sa bojim nejako viac najest lebo ten prazdny zaludok..... takze pomalicky....
ale navarila som si makove slize...nie ze by so, nemala dost sladkeho, ale vcera som sa dozvedela, aky je mak prenas dolezity.... obsahuje vela vapnika -teda pre mimi je to super....
🙂
ano, vcera som mala prvy krat v TT to "sedenie" / tehotensku predpripravu.... bolo to uvolnujuci pokec so strasne zlatou tetulou Jankou, ktora je porodna asistentka a bolo tam asi 12 tehuliek v roznom stadiu....
Bolo fajn vediet pohlad aj z druhej strany -teda z toho medicinskeho hladiska....ma uplne super nazory na veci, ktore aj ja povazujem zbytocne.... trvalo to skoro 2 hodiny a padlo mi to velmi vhod... ked sa doma takto s nikym porozpravat neviem.... jasne, ze s vami ano....ale toto je este z oci do oci a ona nam vie zodpovedat na vsetky nase - aj blbe otatzky...
napr. velmi odporuca Roibos (?) caj- neviem akoto pisat... to je vlastne ten malinikovy co sme sa tu o nom bavili....
a na druhej strane - baby pozor na skoricu a klinceky v akejkolvek forme - caj, esencie, kupele, aromy.... a pod.... teda nie zozrat na vianoce 100 medovnikov....lebo skorica otvara porobne cesty!!!

dobre rady, vzdy sa s vami o ne rada podelim.... 🙂

ewelyne
5. nov 2009

zusi, mnam makove slize.
tie sedenia su super no a ta skorica to ano, ta je nebezpecna, ale zasa dobra asi ked zacnes rodit 😀
dat si v den terminu skoricovy den 😀

Roiboos je ale cerveny caj-krik . to nie je ostruzina malinova...
a ten je taky, ze ak si date vela, nepospite si - je velmi povzbudzujuci .

ewelyne
5. nov 2009

a tiez sa neodporuca pit vo velkom mnozstve a uz vobec nie niekolko tyzdnov vkuse... 😉

ewelyne
5. nov 2009

kuk roiboos caj- to nie je maliníkový.

http://www.inzine.sk/article.asp?art=2123

katina2209
5. nov 2009

ewe a od kedy sa môže piť ten malinikový čaj?

ewelyne
5. nov 2009

Je dobry pre toto v tehu 😉
Čaj rooibos obsahuje železo, draslík a meď – veľmi dôležité prvky pre látkovú výmenu. Behom tehotenstva a v čase pôrodu, šestonedelia a počas kojenia strácajú matky väčšie množstvo železa. V rooibose je veľmi málo tanínu a preto nebráni vstupu železa do tela, tak ako je to v rade iných nápojov.
* Čaj rooibos dokáže naplniť dennú spotrebu vápnika, mangánu a obzvlášť fluóru, významného v prevencii zubného kazu
* Čaj rooibos obsahuje zinok, dôležitý pre zdravý rast, rovnako pre nervový systém ,nepostrádatelné magnézium.

zusika
autor
5. nov 2009

hmmmm...tak som to mozno zle pochopila, ale teda odporucala ho....zrejme v tom zmysle ze miesto kavy ci cierneho caju

janielah
5. nov 2009

eva, vsak ty toho vies viac ako porodna asistentka.. 😀

zuziiik, kde si dnes? hadam nespinkas 😀

ewelyne
5. nov 2009

katina, od toho 34 mozno aj skor, aby postupne pripravil porodne cesty... postupne od jednej salky denne az po viac. v teme malinikovy caj je viac 🙂 aj ine odporucania, ale est som ju celu necitala.

zusi, ano, ako povzbudzujuci a aj kvoli obsahu zeleza, draslika, medi,zinku a magnezia... co v tehu je casty problem... 🙂

zoska
5. nov 2009

ahojte,
ja som doma z poradne, dr.ma poslala k mojej obvodacke, lebo je raj v platnosti nejaky zaver pandemickej komisie, ze tehule musia oznamit svojmu vseob. lekarovi, ze su tehu 😕
tak som tam nabehla, prazdna cakaren, sestricka zapisala a bolo to 🙂
neviem naco im to je...

na glukozu idem v 28tt, uz ju mam doma...vraj si ju mam rano rozrobit, vypit a do hodiny sa dostavit na krv...a zaplatila som si za nu 67centov 😀

tak ako citam, ze mak je uzitocny, tak asi urobim strudlu...mnam, ja mak milujem 😉

a k tomu holeniu...ja som sa akurat vcera a no problem..aspon na nieco je dobre to moje mini brucho 😝

zusika
autor
5. nov 2009

ahoj Jani, som doma, ale pracujem... ak to bola otazka na mna....
resp. som orave dokoncila...uz len o 12.30 musim vypocut jednu relaciu a mam OFF...o 14. mam nechty a zajtra zase kozmetiku....
a taaak strasne sa mi chce spat, vstavala som skor kvoli tomu pichu do prsta a zajtra si idem rano po vysledky...
ale poobede si veru pospim....uz ani neviem ako slnko vyzera...stale je tu sero... akurat na spanie 🙂
ale poviem vam ze mi vobec nevadi robit z domu a relaxovat..... uplne cista hlava... aj ked mam kolegyni pravidelne na linke, ale to je vuzdy lepsie ako to cele riesit tam....

ewelyne
5. nov 2009

zusi, no tebe je fajne, kozmetika, nechty 🙂 ty budes kraaaasna prekrasna 🙂
inak aj ja by som len spaĺa...

inak baby to s tym vytokom? nikto nic? neviem, mam volat lekarke?

janielah
5. nov 2009

jezis, zosi, vy mate pandemicku komisiu???? ja sa bojim....
zusika, hladala som zuzku z talianska, ale tesim sa, ze sa mi aj ty hlasis a informujes o cinnostiach 😀 ides na nechty??? ja uz mam v moje v zaniku a veru nepojdem na doplnku, bo sa bojim, ze by som baby poskriabala..ty to ako budes riesit?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre