Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
19. nov 2009

Dakujem baby, ste zlate, dakujem, ze ste boli somnou. I manzelik je uzasny. A jo, povedali mi 2 sestricky, ze mam velke brucho na tt, ts. Nic s tym neurobim, nakolko je tehu a nie tukove. Bru nocku a zoska, skore uzdravenie, zuci zajtra drzim

hajdylca
19. nov 2009

olifcek neboj sa, sestrickam sa zachvilku zmenia sluzby, a mozno pridu este lepsie ako boli na prijme 🙂

olifcek
19. nov 2009

Hajdy, lepsie uz neexistuju, ale mozno sa aspon priblizia, chi. Lebo tato je tvrda salamistka...

hajdylca
19. nov 2009

olif tak aspon priblizne... alebo lepsie nez tato...

olifcek
20. nov 2009

Bre ranko...tak zmerany tlak, je ukazkovy a uz aj po cievkovani. Ved to vobec nebolelo, wow. Tu baba, co jej to robili to asi predramatizovala x;o) idem este kusok pospinkat...

andrea2603
20. nov 2009

dobré ránko.
olif, ahoj, ty tu ako zavčasu 🙂 . Prečo ťa cievkovali?

andrea2603
20. nov 2009

Dočítala som zameškané,
mia, tak gratulujem k dievčatku a na ten krčok,určite treba dodržiavať ničnerobenie.
Olif, vyzerá to na dobrý nátresk v tej nemocke, že o 15.30 na izbu 😲 .

kakatka1
20. nov 2009

Ahojte! Olif, fuuuu tie nase nemocnice jedna radost 😠 A veru sestricky sa najdu vselijake, viem ze je tazke pracovat s ludmi, ale niektore si asi ozaj zmylili povolanie. Aj mna zaujima preco ta cievkovali?

lenica81
20. nov 2009

ranko... aj ja som dobehla zabehnute...

a dnes som sa odhodlala do prace sama autom... vcera ma totiz vytocili v buse... 😠 ale neva... o tyzden dojde muz a budem sa vozit... 🙂

bola som vcera na predporodnom kurze... celkom zaujimave... vraj sa netreba nicomu branit... teda nemala na mysli nejake agresie... preberali sme prijem na salu a s tym spojene vysetrenia... a co sa moze stat doma, a mohlo by v nas vyvolat potrebu ist do porodnice... musim viac studovat... 😀

lenica81
20. nov 2009

inak, olif nezavidim ti... ja si pamatam, ako som bola na slepaku a nevedeli od cca 16 hodiny predchadzajuceho dna do rana 10 co mi je... a potom mi povedali, ze vlastne tak ci tak nevedia, ale ze ma rozrezu... 🙄 takze sama v cudzom meste...
a sestricky su kapitola sama o sebe... este aj tie u normalnych doktorov sa hraju na dolezite, takze no comment... 😒

zusika
autor
20. nov 2009

ahojte.... dobre ranko!
ako sa mate? co nove?

olifcek
20. nov 2009

Ahojte. Robia mi rozne vysetrenia, aby zistili, co sa mi krcok dalej neskracuje, ci nemakne, a podla toho sa rozhodne, kedy mozem ist dom. No sla by som hned veru...

olifcek
20. nov 2009

Jo, je tu natresk veru. Musia par zien prepustit, lebo dalsie cakaju na prijem...tak snad izbu budu mat volnu skor ako ja vcera...

blumka
20. nov 2009

ahojky
olif, no si si vcera uzila...ale snad ta pustia cim skor a doma uz sa budes setrit 😉 a dufam, teda ze ked pojdem rodit tak tam nebude ziadna blba sestricka, lebo moj manzel je dost ostry na taketo veci, tak aby tam nevznikol konflikt 😀

zusika
autor
20. nov 2009

som vas zbezne pozrela..... olif.... tak ti si takto zmenila prostredie?
Drzim ti palce,nech si rychlo domka!!! 😉

zusika
autor
20. nov 2009

juuuj... hrubka...sorry.... 😨

alex
20. nov 2009

Dobré ránko,
tak ja som to včera v práci zabalila už o tretej. Išli sme s kolegyňou ešte kúpiť vysávač a pak domov.
Juj, jak je dobre, keď šéf nie je v práci. Škoda, že dnes nejde preč 😒

andrea2603
20. nov 2009

blumi 😀
pri Lenke som chcela aby bol manžel pri pôrode, aj som ho na to ukecala, ale keď už prišlo k tomu a zistila som že budem mať pri pôrode sestričku-spolužiačkinu maminu, tak som ho aj zrušila, lebo tiež je dosť ostrý, hlavne nevie pochopiť prečo to tak dlho trvá a bolí a pod. a čo to nevedia urýchliť a on si to s doktorom "vybaví", keď bude vidieť, že nič nerobia so mnou a tak.
Aj teraz mám dilemu, či má ísť k pôrodu alebo nie /a pravdebodobne je to jeho posledná šanca, byť pri pôrode 🙂 /

olifcek
20. nov 2009

Blum na prijme rodiciek je to uzasne, tam budes spokojna

zusika
autor
20. nov 2009

Adi, a spytala si sa manzela co chce on a ako to vnima?

blumka
20. nov 2009

andrejka, moj manzel je praveze trpezlivejsi ako ja, len zasa neznasa lahostajnost...a tu ako pocuvam, sa niektori aj lekari aj sestricky k pacientke chovaju ako keby nebola ani clovek. Ked som rodila v USA, bola plna nemocnica rodiciek, lekari nestihali, moj manzel to na jednej strane chapal, ale na druhej aj vyzadoval pozornost aby sa nam aspon niekto venoval...keby tam on vtedy nebol, tak neviem ako by som dopadla....ked je niekto ku mne drzy, tak ja casto cusim, neviem byt asertivna..ale moj muz ten vie byt aj diplomat aj sa vie spravne nas...at, takze on bude moj hovorca....
Lenze akurat sme hovorlili ze sa nesmie Juli narodit pred 9.2, lebo nam nebude mat kto postrazit Terezku a budem rodit sama...svokra ide o 2 tyzdne do usa a vrati sa az 8.2...tak dufam, ze sa Juli nebude velmi ponahlat 😉

andrea2603
20. nov 2009

zusika, on aj chvíľu áno, veď predsa prichádza na svet jeho dieťa, a potom nie, lebo on nevie,či by to zvládol, že ako "trpím" a na druhej strane jemu nič nie je. Tak čo s ním, taký nerozhodný.

zusika
autor
20. nov 2009

🙂
u nas je to nastastie jasne,lebo drahy sam chce byt pri tom a podporit ma.....Nemam o neho strach, lebo uz zvladol aj horsie situacie (nedavno nasiel mrtveho muza a este sahopokusal aj ozvivovat 😒 ) ... takze porod bude radost....

kocky, v stredu som videla par porodov -hned hovorim,ze to boli pekne- americke porody,ktore u nas nehrozia... ale viem si z toho nieco zobrat aj pre seba.... volali sa ORGAZMICKE porody..... a to co som videla ma taknakoplo obrovskou silou, ze to proste zvladnem aj ja a s radostou.... Chcem sa tak nastavit a tesit sa na to, nie sa bat...
aoartner ti vie byt uzasnou oporou... 😉
skuste si to niekde vygooglit....

a videla som aj klasicky "nas" porod, no nebolo to az take strasne....

alex
20. nov 2009

Môj mužík povedal, že ak ja chcem aby tam bol, tak bude, aj keď radšej by čakal na chodbe. No ja ho tam potrebujem, takže som mu povedala, že chcem aby bol pri pôrode. Ale ak uvidím, že to nezvláda, tak pôjde na chodbu a bude čakať tam.

lenica81
20. nov 2009

alex, moj je na tom podobne... v kazdom pripade ma tesi, ze tak ci tak neuvidi, co sa deje dolu... 😀 z toho by mal asi traumu... a dalsie dieta by nebolo... 😀

ja si porod asi nepozriem, videla som nejaky na pro sieben a ta zenska tam bola na vlastnej izbe v normalnej posteli, a v podstate ju nik do nicoho netlacil... raz povedala, nekricala... ich kann nicht mehr - ze uz nevladze, tak ju povzbudili a vytlacila ho... no... detaily tam neboli... 😉

alex
20. nov 2009

tak, tak, však dole sa pozerať nebude, pre mňa za mňa nech sa aj otočí chrbtom k lekárovi, ale mňa bude pekne držať za ruku. A určite aj tie sestričky sa inak k nám budú chovať, keď tam budeme mať niekoho so sebou.

lolka
20. nov 2009

ahojte 😉
ja chcem mat tiez muzika pri seba, ved to budu hodiny cakania a kontrakcii,tak nech je niekto so mnou, podporuje ma a tiez si myslim, ze sestricky nebudu take "nevrle" 😒 som sama zvedava ako to zvladne, lebo
on sa lekarov boji a odber krvi bol pre neho maximalny vykon a skuska odvahy 😅 snad to s nim nesekne 😀

olifcek
20. nov 2009

Aj moj maznelik tam bude pekne somnou a podporovat ma 😀

zucana
20. nov 2009

cafte baby tak som nieco dospala aj ked stale sa budila...
mala som sen hadajte o com-o porode...olif ja uz asinebuem citat tie prispevky o nemocnici lebo v sne ma nechali skoro vykrvacat...kvoli lahostajnosti....
mojmu muzovi ked som povedala ze chcem aby bol pri porode tak on ze to sa nemoze...asi...a ze nikto nechodi....samoska ze vsetci jeho kamosi boli tak ked sa to dozvedel tak povedal ze oki ved ked to zvladli oni tak aj on 😀 a uz si precital co robit pri improvizovanom domacom porode a potom povedal, ze to by nikdy nezvladol 😀
inak volali mi z BA z toho centra pupocnikovej a asi si to fakt dame uskladnit robia aj transport a vyjde ma to 690 eur plus 150 transport co je oproti 2000 eur uzasna suma....

olifcek
20. nov 2009

Zuci tak, tak, necitaj, nestras sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre