Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
7. jan 2010

ahojte 🙂
kati akurat dnes som si ten cajik kupila- v predajni so sypanymi cajmi- vola sa ostruzina malinova 😉

no a dokupila som nejake veci v lekarni- sudocream, lieh, gazove stvorceky, bepanthen, teplomer, magnezium sumive, odsavacku na vysavac...no a vyse 30 ecok v keli 😒
mam aj tu obyc odsavacku, ale vsetky co s nou maju skusenosti hovoria ze je na prd...

epiduralku som ja zatial rozhodnuta ze chcem, uvidime ci niekto al. nieco zmenimoj nazor...

leni a kolko ta vyjde ten V-max ak sa mozem opytat? j ho mam uz objednany ale od nas nie z HC..

katina2209
7. jan 2010

blumka tak to ti závidím,že máš dobrú lekárku naša práve stále dáva antibiotiká a malý kôli nej prekonal aj zápal plúc chúďa boli sme tam prvý krát keď kašlal povedala,že dýchanie čisté ani ho nikam neposlala na druhý týždeň keď stále kašlal tak zase a potom na tretí týždeň už mal zápal plúc obojstranný a to nás až potom poslala na rantgen dala mu antibiotika malý po nich stále kašlal a už nás na rantgen neposlala ani mu nevzala krv či má zápal ani nič tak som maximálne nespokojná

katina2209
7. jan 2010

zoska a kedy ho začneš piť ten čajík ja som teraz v 34.tak neviem či sa už môže alebo až od 36? Ja mám tiež krčok makky som zvedavá čo mi povie doktor zajtra

blumka
7. jan 2010

no tak kati, to fakt taku lekarku zmen...
Ja som tiez najprv chcela zmenit, lebo tu blizko na sidlisku je jeden super pediater...ale ma vela pacientov, strasne dlho sa u neho caka a to tiez nie je bohvieco, vacsinou tak byva, ze ked je nejaky dobry doktor, ma milion pacientov, potom nema na nic cas, a zacne to aj flakat...taky zlaty stred je najlepsi asi

lenica81
7. jan 2010

zosi, ten v-max mali v akcii 3kombi za 332 eur... sme boli vyhuknuti, lebo v podstate sme ratali min s 350 a viac, co sme pozerali na nete...

co sa tyka vratenia penazi kvoli nepouzitiu epi, tak to neviem, ale pojdem na prednasku bud. tyzden a popytam sa... viem, ze ak ta odrodi iny ako zamluvneny doktor, tak peniaze vracaju, takze by to bolo logicke... 😕

ja sa zajtra chystam do zdravotnickych potrieb... tak hadam zozeniem vsetko co treba... 😔

katina2209
7. jan 2010

ja som bola na prednáške v ružinove a tam hovorili,že pokiaľ z nejakého dôvodu nepichnú epi
tak peniaze vrátia...

katina2209
7. jan 2010

no vidíš zoska na tie štvorčeky som zabudla tie nemám a kúpila som aj masť na riťku od babylove kamoška mi ju vychválila, že je super tak som zvedavá či aj nám bude vyhovovať ak nebude tak asi kúpim tú rybaciu ale tá smrdí

selyma
7. jan 2010

Ahojte babky. Tak ste tu. JA mam posledne dva dni nejaku depku. Nechce sa mi nic, myslim len na to, ci bude vsetko v poriadku. Nejako som upadla.
Ale pozeram, ze vy tu riesite nakupy z lekarne, ja si to necham az ked dostanem zoznam, co treba do nemocky. K dr. idem v pondelok, to uz asi bude posledna poradna u nej.
zatial som to chcela.

zoska
7. jan 2010

niekde sa pise ze sa moze pit od 34 tt a niekto hovori ze od 36tt... tento tyzden ho este nezacnem, ale potom asi postupne od buduceho tyzdna...
najprv sa ma pit 1 salka denne a ku koncu 2 salky
je tu aj diskusia na temu malinikovy caj, tam si to tam kuknem 😉

leni tak my budeme mat za 350eur tiez 3kombinaciu, tak potom o.k. to uz nieje az taky hrozny rozdiel 🙂

a este som sa chcela opytata maminiek ze ci pouzivali pri umyvani novorodeniatok nejake mydielko alebo len cistu vodu?
svagrina pouzivala trosku mydla Bupi- detskeho do tej vody s ktorou umyvala malu... a viem ze sa nemusi kazdy den kupkat, ze staci omyvat, ale vraj hlavicku kazdy den treba umyt, vycesat a naolejcekovat...
tak ake mate vy ostatne skusenosti s tymto?

selyma
7. jan 2010

A to sme mali ist dnes do Tatier na vyletik, ale pokatilo sa nam auticko, tak len doma. FUuuu. Strasne

raa2
7. jan 2010

lenica81, mne doktor na epiduralku povedal ze treba to povedat na zaciatku, tak neviem a platit sa tu neplati za nu..takze neviem, ale kamoske dali nejake oblbovaky ze sa skor citila ako nafetovana, a ze tiez bolest necitila, rodila ona ale strasne dlho :( ja budem pediatricku riesit v hainburgu, lebo slovenske zdravotne poistovne maju problem s poistenim babatka pokial im neprinesiem rodny list dietata v slovenskom jazyku,a ten budem mat takd o 3 mesiacov od narodenia babatka.

zoska
7. jan 2010

blumi podl mna ked si zaplatis za epi a nestihnu ti ju pichnut tak ti musia vratit peniaze... nad tym som ani nerozmyslala, ze by nevratili 😕

raa2
7. jan 2010

zosi mne v lekarni doporucili taky sprchovy gelik a olejcek na natieranie z Biodermy, vraj je to velmi dobre, ze ona to pouzivala, taka mlada lekarnicka to bola, ale mam kupene aj mydielka na umyvanie johnson and johnson take bez vone, som to v lekarni kupovala, bolo napisane ze pre babatka...a chcela som kupit olivovy olej pre babatka, ale doporucila mi tento balicek z tej biodermy...

maminnka
7. jan 2010

silta, raa: ja sa tiez chystam rodit na Antolskej 🙂

maculik
7. jan 2010

zoska, ja som umyvala velmi dlho len cistou vodou. A vlasky som olejcekovala a vycesavala, ale nie kazdy den. Vacsinou som to natrela tak 3-4h pred kupkanim, dala ciapocku a potom som to krasne vycesala 🙂

maminnka
7. jan 2010

teda malo tam byt lenica a silta 🙂 raa pise o Hainburgu 🙂

zoska
7. jan 2010

dakujem raa 😉 takze bioderma...hmm no uvidime, a cena? nieze ma porazi v lekarni 😀

maculik ty si aky olejcek pouzivala?

blumka
7. jan 2010

ja tak ako macu...len cista voda az neskor sme pridali aj mydielko, momentalne si vo vani krochni vo vani s penou do kupela 😀 a ja som ani neolejcekovala vlasky, lebo som mala taky speci sampon proti tym supinkam, ze stacilo raz za cas umyt tym hlavku a oni zmlizli
a baby, nekupujte velke balenia tych kremov alebo telovych mliecok..nemusia babatku sadnut...a este jeden postreh...ja som sa napr. nemohla po porode ani umyvat parfumovanymi mydlami a sprchacmi ani vonavku na seba...terezke to vadilo pri kojeni...asi chcela citit len maminku 😀 😀
zosi, ja sa na epi pytam len tak zo zvedavosti...mna sa netyka 😉

zoska
7. jan 2010

a este ma napadlo... my mame medzi vecami do porodnice pre babo napisane ze modra indulona...neviete preco? a naco je dobra modra indulona?

maminnka
7. jan 2010

ja osm pouzivala obycajny olivovy olejcek...

maculik
7. jan 2010

blumka, aj ja som mala taky spec.sampon, len nam to nezaberalo, mala tych mastnych supieniek strasne vela.
Zoska, obycajny olivovy olejcek z lekarne.

blumka
7. jan 2010

zosi, tusim ju svagrina pouzivala namiesto telovych mliecok...a hlavne ked mala jej malicka rozne vyrazticky...
a inak sa nezlaknite ked sa po par dnoch po narodeni babo vyhadze hlavne na tvaricke...to sa len cisti...ono to prejde.. 😉
ale som mudra, co? 😀 😀 😀

zoska
7. jan 2010

blumi
ja som dnes brala zo vsetkeho male balenia...lekarnicka ma len na daco prehovorila ze je to vyhodnejsie, ale tiez si hovorim, ze co stym ak to nebude dobre...

a ty si teda rozhodnuta ze nechces epi, ci uz mas indikovany CR? akosi stracam prehlad 😀 😅

lenica81
7. jan 2010

idem si schrupnut a potom na zdravotnu prechadzku... 😀 potom vas este checknem... tak hadam vela nepremeskam... 😉

viem, ze tu biodermu celkom chvalia... ale aj z dmky radu babylove aj bubchen... takze asi zalezi na pokozke babatka... bioderma mala teraz nejaku akciu - vacsie balenia alebo tak...

raa2
7. jan 2010

zosi mali to v akci, 15,30 to stalo, ale ze jej to skoro rok vydrzalo, taky set to bol. Ale myslim si ze aj tie mydla johnson and johnson a olivovy olej je tiez dobry..

a za epiduralku musia vratit peniaze ked ti ju nedaju..ved inak ako chori su v tych slovenskych nemocniciach, sa ti boja dat epiduralku bez toho aby to mal clovek zaplatene, co si myslia ze ked baba porodi tak im z tej nemocnice zuteka a nezaplati? ved vrchol aj to ze ked je otec pri porode, tak aj za to chcu peniaze..

zoska
7. jan 2010

dakujem baby 😉
tohto sa ja dost bojim ze cim umyvat acim natierat preto sa vypytujem...niekedy je menej viac a vy mi to potvrdzujete 🙂

blumi to je dobre ze si taka múdra...juuj coby som si j bez konika počala 😀 😀

lenica81
7. jan 2010

co sa tyka j&j, tak vsetci aj na predporodnom kurze od toho odhovoraju... v nemocke to pouzivaju, lebo to maju sponzorsky, ale inak je vraj ta kozmetika dost agresivna... takze neviem... niekomu ale moze vyhovovat, to netvrdim... idem ja, lebo uz na oci nevidim... 😅

blumka
7. jan 2010

zosi, no hrozi mi este stale cisarsky...ale aj keby som sla prirodzene tak po prvom cisaraku vraj nemozem mat epi, aby som citila pripadnu bolest v jazve, lebo mi moze hrozit ruptura maternice

raa, ani mne sa to nepaci..za vsetko beru peniaze a pritom napr. otec pri porode uz by mal byt standard a nie nieco extra za co sa priplaca...
v usa bolo vsetko samozrejmost..no ale vsetko je o peniazoch

blumka
7. jan 2010

leni, tiez som to o j&j pocula...my sme dostali z manzelovej roboty obrovsky darcekovy kos s vyrobkami j&j, tak som nekupovala ine..a chvalabohu Terezka nie je citlivka, jej nevadilo nic z toho...
ale napr. svagrininej j&j vadili

maminnka
7. jan 2010

mne tiez uz viac ludi hovorilo a tiez aj v porodnici sestricky, ze kozmetika Johnsons je casto silna na tie detiy, ze na to zle reaguju...

a vlasky som ani ja neolejovala, nebolo ake 🙂 maly sa narodil holohlavy a vlasy mu zacali rast az ked mal takmer rok 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre