Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lenica81
9. jan 2010

garon... bohovske sny... 😀

maculik
9. jan 2010

garonka neboj, urcite nezanikne. Mozno na zaciatku trosku bude utlm, ale postupne, ako si spravime rezim, tak si najdeme cas aj na nasu skupinku 🙂 Pamatam si, aky som mala abstak, ked som po porode prisla domov a nemali sme este zavedeny net, akonahle nam ho zaviedli, tak vzdy som si nasla chvilku, aby som nakukla a poradila som sa. Velmi mi to pomahalo, hlavne rady od uz skusenych mamiciek 🙂

garonka
9. jan 2010

leni a to som sa tak spotila akoby som hektolitre vody pila no tie sny su katastrofa 😀 a drahy že čo som v noci robila veď neustale so mnou na posteli trepalo 😀 to som sa asi so sestričkou hadala 😀 😀

garonka
9. jan 2010

macu ja si to neviem predstaviť aby ta tema zanikla normalne som si na toho koníka zvykla, síce ako vravíš zo začiatku tu bude mrtvo ale potom sa rozbehneme 😵
a ty s blumkou, Adkou a ešte ostatne mamičky ktore maju už svoje poklady ste skusenejšie tak je mi lepšie tu sa poradiť 😉

lenica81
9. jan 2010

tak ja dufam, ze nezanikne... lebo uz aj moja mama, co mi ma prist na zaciatok trosku vypomoct sa vyjadrila, ze teraz je to ine... nech sa pytam v porodnici a tak... 😅 tak hadam aspon s varenim pomoze, ale ked si predstavim, ako ona mastne vari, tak uvidime... musim jej pripravit siahodlhy zoznam, co nemozem a odlozit olej a sol... 😀

inak, ja som na MD este len v podstate 3 den, a mam abstak od ludi... normalne, som rada, ze vas mam a popr. ze obcas niekto zavola... uz som sa dohodla s jednou kamoskou na zajtra do kina... tak hadam to obsedim... a dame aj kavu... bezkofeinovu pre mna... 🙄

lenica81
9. jan 2010

idem ja nieco porobit... mam este aj zoznam, aby som sa neflakala... lebo cas sa krati...
ubija ma to pocasie... je tu taka tma, ze hroza... ☹

blumka
9. jan 2010

nebojte baby, nezanikne...nebude to tu sice take plne ako po niektore dni, ale bude... 😉 to je hlavne...a hlavne ze tu na MK je vela roznych tem, ze ked sa daco nezda, staci kliknut a citat 😉

maculik
9. jan 2010

aj ja idem prebalit malu a nieco spapat a pomaly aj obedovat, poobede nakuknem. papa
ktovie, ako zuci.

garonka
9. jan 2010

my chceme sneh, my chceme sneh 😀 a nie tmu a dažď ah jaj zuzulik nejak nam pošli ten sneh, veď ja čítam správy a v ČR ma napadať až cm snehu 😕

matesl
9. jan 2010

lenica, aj ja som dnes nejaka vyhasnuta...asi fakt pocasie...nic sa mi nechce a nebavi ma nic 😖

blumka
9. jan 2010

no baby, kde ste dnes vsetky?

lenica81
9. jan 2010

upratujeme... 😉 teda ja urcite... preorganizuvavam nejake policky a sufliky, aby som mala viac miesta...
inak clovek toho nahrabe, ked len uklada a uklada formou "to sa este zide"... takze vyrobila som uz za peknu tasku bordelu... 😅

blumka
9. jan 2010

leni, vidis, dobry napad..aj mne treba reorganizovat jednu skrinku 😉 ale mne sa nechceeeeeeeeeeee 😀

janielah
9. jan 2010

Ahojte babky, uz je to na spadutie u viacerych teda...

Hajdy je bohhovska, ze ona este nechce rodit,lebo ma este dve skusky...ja tak isto 😀
jeden termin som si musela vybavit skor, le´bo by so´m ho zrejme nestihla...a profesor - ze myslel som si... hh

Zosi, to mi je luto, co sa vam stalo...velmi. Nam sa taketo pravidelne stavalo...bud nam auto roztrieskali, alebo tiez nam ukradli hocico...Ja si vsak hovorrim, ze to len kvoli tomu, ze bol ten nestastny rok, ze v tomto sa uz take veci nebudu diat..
Nebud na manzela zla, í ked to mrzi, ´viem, ale aj jemu je to luto a vy predsa musite drzat spolu, dobre?
Ked chces lyze, ja ti zatial pozicam 😉

Zuci a ty sa nam ohlas, ze co a ako..co nevies, ze my dve sme narovnako? To aby som sa ozaj zbalila aj ja potom ... 😖 bojim...

lenica81
9. jan 2010

ako keby sa mi velmi chcelo... ale treba to spravit... takze sa do toho nutim tak trochu... lebo to budem prekladat a nebudem mat kam maleho zlozit... 😀

zohrievam si obedik, tak si davam pauzu... inak aj vy mate take stavy, ze proste si musite dat sladke... boze... hadam to po porode prejde, lebo sa budem gulat... snazim sa radsej susene ovocie a ovocie ako take, ale ked take fajne sladkosti sa tu po vianociach okolo mna vynorili... 😅

janielah
9. jan 2010

zevraj ked mas potrebu vsetko upratovat a poukladat, tak je porod na spadnutie - statisticky dokazane .
Lenica, radsej si ty tasku priprav tiez 😀

blumka
9. jan 2010

ahoj jani, si sa dlho neukazala 😉
syndrom zahniezdovania 😉

janielah
9. jan 2010

veru, syndrom zahniedovania sa 😉
ja som tu stale blumi, ale iba citam sem-tam, nakolko stale pracujem na diplomovke...mam na to posledny tyzden, tak som uz v strese z toho...keby som bola stvrtacka a nie uz piatacka, tak sa asi na celu skolu vykaslem...ach jaj 😒

lenica81
9. jan 2010

pockat... uz mi skocil 35 tt... 😨 fuha... sa to blizi... no... este nocnu koselu a mozem ist... 😀 teda... este musi maly trochu podrast... 😵 takze este mam cas... mam pocit, ze ked som doma sama, skor nieco urobim... cez tyzden po praci dojde mangel a to sa chcem venovat jemu... a kedze spavam do takej 10tej, tak toho vela neporobim... teda ak si este vyjdem von na zdravotnu prechadzku... 😅

zoska
9. jan 2010

juj baby dakujem vam za podporu...
nebola som nanho zla, ked som ho videla aky je hotovy tak mi ho luto prislo, tak som ho objala a dala mu pusu, chvilku sme sa o tom bavili, ale uz nic nevyriesime...
a on nezaplatil poistku v lete, v oktobri prisla upomienka, ze ked nezaplatime do novembra tak poistka zanika...
takze takto je to...

aspon ma to nakoplo a zacala som pisat diplomku...musela som prist na ine myslienky 😉

ja sa rodit tiez chystam az ked dorobim posl. skusku (nastastie uz len jednu) a dopisem diplomku...to bude ale fuska 😒

blumka
9. jan 2010

leni, iba zacal..ked ti nabehne 36 tak bude 35. skonceny...neplas sa 😉
jani, ved som si myslela ze asi pises o dusu, kedze menej prispievas...

lenica81
9. jan 2010

ziadne zanechanie skoly... to by bola somarina, jani... tak to uz budes mat z krku a k tomu aj titul... 😉

zosi, tak aj tebe nech ide to pisanie od ruky... a skusky nech dobre dopadnu vsetkym... aj hajdy aj tebe jani...

matesl
9. jan 2010

juuuj babulky, klobuk dolu pred studentkami...ze mate na to este aspon trosku energie.
ja som teda aspon dnes uplne vyflusnuta, neviem co mi je, ani dychat sa mi nechce, asi to chce popoludnajsi spanok...

selyma
9. jan 2010

ahojte babky. Zuci, drzkaj sa, aj ked to tvoje cisielko je dost vysoke. Pozor, pozor.
Mne vcera tak opuchli nohy, ze ked som isla spat, tak som mala ponozky v nohach vtlacene, take mi boli uzke. Ale to som dost pila, to viem, ze to z toho. Dnes si davam len trocha vody, aby som znova neopuchla. to bolo cudne, myslela som si, ze to nerozoznam, ze som zavodnena, ale videla som na vlastne oci 😕

selyma
9. jan 2010

A tusim mi zasa zacinaju puchnut, to asi preto, ze sedim za pocitacom a nemam vylozene. Tak radsej idem sadnut na guac. Ahojte.

zucana
9. jan 2010

cafte baby ja len ze som doma ale idem do sprachy a hajat...test na plodovku negativny...utz plodovka je ze 9...mate aj vy nejake taketo znacenie?
a kultivacia vsetko ok....
potom napisem skusenosti z nemocky ale poviem vam ze moj muz tam skoro urobil poriadky ....

blumka
9. jan 2010

zuci, to je fajne, ze ste ok...tak si pospinkaj a potom nam povies novinky..

lenica81
9. jan 2010

som jak babo... som sa napapala a idem si lahnut... 😔 na chvilku... 😉

zuci, super, ze si doma... este sa viki musi drzat...

sely, ja som mala pred tehu problemy s nohami a teraz akoby zazrakom nic... takze som vcelku prekvapena... dufam, ze mi to vydrzi... vraj potom v sestonedeli si treba na tie opuchy davat velky pozor a cvicit zilovu gymnastiku... hrozi vraj az tromboza... takze ja urcite budem chodit po spickach a tak... a vykladat nohy... inak, som skusala spavat s nohami trochu vyssie... dala som si pod matrac hrubsi vankus... ale zacali mi trpnut, tak som to radsej nechala... 😒

andrea2603
9. jan 2010

ahojte 🙂

zucana, ty si si bola obhliadnuť pôrodnicu? 🙂 Aj keď si už "za vodou" a kľudne môžeš rodiť, ešte pár dní tu s nami vydrž 😉

ja som dnes upratovala, ale už idem oddychovať, dosť mi tvrdne brucho 😒

suzon78
9. jan 2010

zuci, tak som rada, že si oki, ja som verila, že to nič nebude, keďže som aj ja taký výtok mala, ale radšej dva krát ísť, ako raz neskoro, človek nikdy nevie...oddýchni si pekne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre