Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
20. jan 2010

tak aj ja som uz po obede a chcela som ulozit malu, ale zrovna prisiel opravar, lebo nam nejde v sprche tepla voda, iba vo vani, tak to opravuje, tak este chvilu pockam. Ani riad nemozem umyt, lebo odstavil vodu.
No a potom si pojdem lahnut k nej.

inak, aj ja na tych pasoch bud driemem (my tam mame, naopak, tichucko a este aj dekou ma prikryju) alebo si citam. Ale raz som tam natvrdo zaspala, ze ma musela sestricka budit 😀

katina2209
20. jan 2010

ahojte babulky ja som tiez nemohla dobre spat bola som hore o siedmej a potom som este na dve hodky zalomila musela som zjest aspon jogurt s rohlikom taky je maly hlados, no ste ma vystrasili inak na prednaske v ruzinove hovorili ze na februar sa chystaju plne stavy ja ked som rodila prve tak muzik bol stale so mnou aj na vzdycharni no som zvedava ako to bude teraz ja nezazmluvnim asi kedze vyzera vsetko tak ze budem rodit normalne...
martinaj mi sa asi stretneme v tom ruzinove teda ak by sme isli v termine 😀
martula co tu este rodis uz chceme vidiet Lukaskove fotky 🙂

katina2209
20. jan 2010

baby ja som este na tych pasoch ani nebola som zvedava co mi povie zajtra ked pojdem uz do ruzinova do poradne....
inak blumka aj zucanke to tak zacalo ten krvavy vytok a mala ho niekolko dni tusim taky ruzovocerveny hlien 🙂

suzon78
20. jan 2010

Ahojte 🙂
ja som sa dnes celkom dobre vybúvala a tak sa mi aj raňaky posunuli, teraz som dojedla banán a puding, tak obedík vidím až po 14:00. Ja by som už bola celkom rada, keby bruško pomaly kleslo, lebo tá záha je neskutočná, keď klesne brušino, malo by sa vraj uľaviť, tak som zvedavá.

Ahoooj zucik 🙂 , neboj čo chvíľa sa mliečko naštartuje, skús aj tú odsávačku, aby si skôr rozbehla. Tak o týždeň by ste už mohli byť domka ni?

Ja na monitoring chodím každý týždeň, vychádza mi to vždy v utorok plus poradňa. Ja by som si aj zdriemla, lebo som tam vždy 30 min, ale je to blízko operačky, tak je tam furt rušno a v miestnosti, kde ležím, majú doktori počítač, takže vždy tam pri mne niekto je...

deda
20. jan 2010

Hlasim príchod sz poradne v porodnici, poloha hlavičkou, krčok 1,5cm, bránka zatvorená, ozvy srdiečka dobré, vaha 3100g.tak uvidime na buducu stredu kolko priberieme.ja som pribrala od začiatku 12,5kg.som rada že drobček je ok, ked mi dali tie pasy tak drobec tak tancoval v brušku, asi sa mu to moc nepačilo...

suzon78
20. jan 2010

Deda gratulujem k super výsledkom, tak aj ty čakáš malého macka 😉 , ale tak chlapci sú vždy väčší...tá moja naposledy tiež tancovala, moc sa to ani jej nepáčilo...

olifcek
20. jan 2010

deda , parada, malicky je fajne velkyyy

blumi, buduci tyzden ma malicka uz 6 tyzdnov, co znamena, ze ideme na ockovanie proti TBC, posl. mozny termin, tak ked, mozno Ta i kuknut dojdem x;o) vlastne, mozno uz i dom s babatkom pojdes x;o)

deda
20. jan 2010

dakujem, myslim že to je tak akurat,ja som važila 3450g a moj muž 3400g ked sa narodil,tak dufam, že maly si zobere priklad.taka vaha by bola fajn,ale ked bude viac nič s tym nenarobim.....hlavne nech je zdravy....olif malinka je nadherna som rada , že sa vam tak dobre dari...

olifcek
20. jan 2010

deda, dakujem krasne x;O)

no moj drobcek sa len poponahlal...nebude po mne...ja sa viem taaak motat, jak motovidlo, hehe...manzel mal porodnu vahu 4200g, no ja nejakych 2600g...malicka kolko vazi zistim v piatok, som zvedavaaaa, lebo papa statocne, ale i kaka dosti x;o)

boze, takto o mesiac uz budeme vsetky mamickami x;o) niektore opatovnymi ale cerstvymi, juchu

blumka
20. jan 2010

olif, nestras ma 😀 ..aj ked...pravdu vam poviem, ja by som uz aj dnes sla rodit 😕 😀
olif a kde idete na to ockovanie? do nemocky?

olifcek
20. jan 2010

blum jo, tam, kde sa babo narodi, tam sa i ockuje proti TBC. klasika, na 17poschodie pojdeme a na novorodenecke x;o) len snad malicku obide horucka z ockovania a pod. 😖

blumka
20. jan 2010

olif, dufam...ale stale lepsie ako ockovat na 4. den...ja sa budetm tiez snazit oddialit toto ockovanie na 6. tyzden
Terezka bola vzdy pri ockovani statocna, dokonca raz pri jednom ani nezistila ze ju pichli 😀 A len raz mala v noci opuchnutu nozicku...vtedy sme dali hned studene obklady a nurofen..popytaj sa potom co treba robit s takym malinkym keby nahodou malo horucku..s tym vobec nemam skusenosti..

lenica81
20. jan 2010

cafte opat... som si musela schrupnut... na 3 hodinky... 😀 som bola normalne mrtva...

gratulujem k vysledkom... ja monitor zatial nemam za sebou... skusim sa spytat zajtra na utz...

😔

blumka
20. jan 2010

na mna sa dnes na prijme, ked som sa prisla popytat na monitor, pozrel doktor od hlavy po paty a zahlasil..."sestricka objednajte ju, staci o tyzden"...asi ma odhadol pohladom, ze este tak skoro rodit nebudem 😀 😀

katina2209
20. jan 2010

blumka inak sranda by bola keby sa ti Julianka narodila 9.2 ako Terezka 🙂
Ja som akurat uvarila zemiakovu omacku s viedenskymi parkami rychlovka doobeda som povysavala cely byt potom som poprala,navarila a teraz sa chystam zehlit ale uz normalne nevladzem...
Budem zehlit po sediacky 🙂
Baby a vezmete si do porodky aj tie poporodne vlozky alebo nie?

ewelyne
20. jan 2010

ahojte

tak uz to tu zapinam v ocakavani, ze ci niekto nahodou uz nerodi 🙂))

super, same dobre newsky, len tak dalej a vydrzat... hmmm, teda aj ked ja uz sice nevladzem,
a chcela by som to mat cim skor za sebou...

blumi, aj ja si pamatam, ako sa mi pre tie pozalepovane oci smiali... ale to vecsie deti.. take malnke hadam nebudu... a ked pisala lolka, ze su aj take pekne kreslene, tak to moze z toho vytazit vo svoj prospech 🙂
ze je stylova a vynimocna a tak 🙂

leni, aj ja by som len spala,... teraz som sa zobudila tiez... 😀 no co ti poviem...

olifcek
20. jan 2010

blumi vcera sme boli tiez v nemocke...brali malickej krv z paticky kvoli kontrolnemu, opakovanemu vysetreniu C4, nejake vrodene metabolicke chyby ci nema, prvy test bol Ok, tento sa vraj u tak malych deticiek musi zopakovat, grrr...nechapem na co, ale ok...

no malicka spinkala cestou do nemocky, v nemocke, i ked som ju davala sestricke, i ked mi ju vratila, hehe...nezobudilo ju to, mamina sa smiala 😉

blum no jasne, ze o tyzden, to uz rovno vsetko porobia x;o) v new neocke si bola? a ktory doktor? x;o)

no v ke poporodne vlozky je fajn mat, lebo nemocka Ti da ak nemas, ale len take gazove...x;o)

ewelyne
20. jan 2010

....jooooj sa samo-vytacam.... neznasam ludi, ktori su ako teliatka.... to je tak tazko povedat jedno posr. dakujem????? ved nas to od mala ucia a tlcu nam to do hlavy.... ma nasr. par ludi tak z family... si myslia ,, ze vsetko je samozrejmost a ja som robot... ja nie som charita... koniec, skoncila som ... 😠

suzon78
20. jan 2010

kati - mňáám fajnový obedík, si ma inšpirovala, už som dávno nerobila zemiakový prívarok 😵
ja som si popôrodné vložky pribalila, tie v nemocke sú otras, rajbavé a strašne hrubé. Musím si pýtať inak v nemocke zoznam, čo si treba so sebou zobrať...ja som si nachystala podľa zoznamu od zosky 😉

olifcek
20. jan 2010

ewe x;o) ale noooo...rodinu si nevyberas x;o)

ja som mala na obedik kuracie masko na smotane a zemiacky, plus kuracia polievocka x;o)

suzon78
20. jan 2010

ewi, nejeduj sa...tie nervy Ti za to nestoja..niektorých ľudí, treba radšej ignorovať.

suzon78
20. jan 2010

olif hmmmm mňam, výdaťný obedíček, ja mám tiež kuriatko na zeleninke a ryžu, polievočku takú dietnejšiu - pohánkovú, naučila som sa ju teraz v tehotenstve jesť, je vraj veľmi zdravá 😉

ewelyne
20. jan 2010

ved jo, ale cloveka to tak rozosmutnie zaroven a nahneva aj 😒

neviem, co by som zjedla 😀 jou jou. nic som este dnes nevarila... som leniveeeeeec velky ako tank krizeny s kamionom 😀 a chodim uz miestami ako taky pinguin 😀

lenica81
20. jan 2010

ewe, ja takych v rodine tiez mam... ale uz sa snazim netankovat sa pre to...

ja som mala luskovy privarok... a budem robit sisky... konecne od minuleho tyzdna, co ste ich tu spominali... 😵

ja som tiez kupovala tie hartman vlozky... mam 4 baliky... a zoznam hadam dostanem na prednaske v pondelok, inak beriem to, co pisu na nete... skoro vsetko uz mam prichystane, len rozmyslam, ci nemam vziat viac tych podloziek, mam ich 5... radsej este dokupim... 😖

katina2209
20. jan 2010

ewe aj mna rozculuje rodina a hrozne nejdem sa ani rozpisovat... a co ta tak vytocilo? 😲
suzon akurat si idem dat 🙂 a tie vlozky kupim v lekarni?

suzon78
20. jan 2010

ewi 😀 😀 😀 nápodobne 😉 Ja už sama nevarím, pomáha mi mužík, aspoň sa naučí, keď už bude maličká na svete, budem potrebovať zo začiatku pomoc....a upratovanie je len na ňom chudákovi, lebo ja fakt už nevládzem a brucho mi potom strašne tvrdne. Preto obdivujem iné babenky ako katinku a iné, ktoré ešte sami vládzu 😔

katina2209
20. jan 2010

lenica na luskovy som mala strasnu chut ale nemala som lusky ja ho milujem z fasirkami... a sisky mnam maminka robila v sobotu nam doniesla som sa tesila hned som zjedla 3 kusy
lenica ja myslim ze 5 ti bude stacit ja mam dve 🙂

suzon78
20. jan 2010

ano kati ja som ich v lekárni kúpila...ale uvažujem, že si zoberiem aj dáke klasické, ale nočné, tie sú dlhšie, lebo tie z lekárni sa mi zdajú moc krátke...

suzon78
20. jan 2010

leni, to je aký luskový prívarok? Bože a šišky 😵 😵 😵 , musím starkú poprosiť tá robí báááječné

katina2209
20. jan 2010

Suzi ale aspon maminka mi skoci dnes pre maleho do skoly,lebo byvam na 4 bez vytahu a uz nevladzem dnes tie schody chcela som umyt este zachod a kupelnu ale to uz necham na zajtra proste uz nevladzem 🙂 suzi si zlata,ze obdivujem 🙂 ked musim tak musim ale manzel mi aspon cez vikend pomoze varit a aj veceru mi spravi 🙂 este sa dnes urcite budem rozculovat pri ulohach s malym 🙂 aspon jeden den by im mohla dat ucitelka pokoj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre