Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lolka
25. jan 2010

cafte 😉
zuci, super, ze sa vam dari, pekne papate a spinkate 😉 aj ja som citala, ze materske mliecko je super na bradavky, po kazdom kojeni trochu rozotriet a nechat tak. a kto odsava mliecko a ma ho dost, ze je dobre dat trochu aj do kupela pre babo.

ja som mala dnes poradnu, krcok mi uz zmakol, este sa sice neotvaram, ale uz sa "pripravujem" (dokiho slova). a ze na prenasanie to nevidi, tak mozno uz buduci tyzden budeme 3 😉 inak, mne vobec nerobia ult. a ani na ten monitor ma neposlal.....hm...
😕 iba sa vzdy opyta, ci citim pohyby, prehmata, sestricka skontroluje moc + tlak a hotovo.

po poradni som bola pozriet kamosku (v Ruzinove) co rodila v sobotu.....vravela, ze je strasny natresk, vela porodov, prvy den sa ani nedostala na odd., supli ju aj s ostatnymi babami na 10 posch. a az po 24 hod. a prosikani na sestricky ju presunuli na 9p. na novorodenecke, ked bol maly cely cas. maleho si prilozila na kojenie az po 24 hod., no des 😖 takze sa jej neskorsie spustalo mlieko a aj na psychiku to neni nist moc 😖
na izbe su 4 a na nadstandart moze zabudnut...........no, budem asi rada, ak budem mat vlastnu postel a malu pri sebe ☹

silta
25. jan 2010

ahojte
mimiz aj ja budem rodit na antolskej ale ja uz v stredu nastupujem do nemocky 🙂
leni tiez ma prekvapilo ze uz nebalia na siroko a to vsetky deti alebo len tie co netreba?
a co pouzivaju na pupcek?inak sranda len dva roky ubehli a ake novinky 🙂

selyma
25. jan 2010

Ach jaj babky, o tyzden je tu nas mesiac. Februar. Ani sme sa nenazdali a rozbehne sa to. To by sme sa uz nemali cudovat, ze postupne rodime. 😀 Uvedomujete si to tak ako ja? Ja teda dost

silta
25. jan 2010

este som sa zabudla pochvalit UZV maly ma uz 3230g a doki povedala ze ma krasneho pipika a vraj sa do neho zamilovala 😀

silta
25. jan 2010

selyma ja si to uvedomujem az moc 😉

selyma
25. jan 2010

sita 😀 tak ti si uz na rade. Ides prirodzene? Matejko ma krasnu vahu

lenica81
25. jan 2010

sely... 😀 si to uvedomujem, si mala dnes vidiet mojho mangela po tej prednaske o priebehu v porodnici... taky bol vyplaseny... 😵

gyn hovorila, ze cez prac. den maju cca tak 10 porodov priemerne... ale ze uz davno sa nestalo, zeby antolska neprijimala... tak hadam v mojom termine to bude ok... 😅 ja budem rada, ak si ma budu vsimat a nikde ma nesupnu...
loli, to musela byt riadna supa, to po porode ju supli prec na cely den... 😖 inak dobre vysledky, tak do tyzdna vravel doc... tak ja uvidim co zajtra...

nasiroko nebalia, iba tie co treba... ze skusaju nejaky manever a podla toho... popr. utz...
na pupcek maju nejaku vlastnu dezinfekciu... vraj su nejake nove vyskumy a aj oni to maju praxou, ze lieh to predlzuje... takze preto...

mimiz
25. jan 2010

KOlko izieb nadstandardu maju vlastne na antolskej..neviete?..ja idem na poradnu vo stvrtok a uz minuly tyzden ma doktor strasil ze mozno to uz bude posledny krat...som stresovala lebo to mam skoro mesiac skor ako povodny termin ( 21.2.) ale maly uz zevral vazi skoro tri kila....tak mozno keby tam bol dalsi mesiac tak by vazil cez 4.. tak mozno lepsie ked bude trochu skor.. 😉
len kocik aj s autosedackou bude az v polke februara ☹

lenica81
25. jan 2010

silta 😀
macko je to...

lenica81
25. jan 2010

mimiz, maju dve nadstandardy, ale vraj aj normalne sa daju oproti tomu co je inde... takze ja nemam z toho paniku... teraz tam rodili 2 kamosky a boli vcelku spoko...
mne by mal dojst kocik buduci tyzden... horsie by bolo, keby nedosiel matrac... 😀 autosedacku na tu chvilku clovek pozicia...

alex
25. jan 2010

ahojky,
mimiz ja tiež rodím na Antolskej, termín mám 26.2., ale dúfam, že aj skôr by to mohlo byť. Mne sa páči 22.2., tak uvidíme. Podľa UZV by to mohlo byť aj okolo toho termínu.

mimiz
25. jan 2010

lenica matrac by nam moc nechybal....moj drahy sa rozhodol ze babtko bude s nami spavat v posteli a postielku mame zatial len taku cestovnu...uvdime ako bude a podla toho kupime drevenu...🙂)

mimiz
25. jan 2010

alex ja som mala termin najkosr az na 5 marca potom mi lekar zmenil na 21.2 tiez pekny datum a teraz to lekar zase zmenil na teraz niekedy tak dufam ze to nebude este januar..🙂))

lolka
25. jan 2010

lenica, ano, bola cely den o poschodie vyssie a maleho videla 2x, ked spal....musela "zbehnut" o poschodnie nizsie co tiez nie je nic prijemne tam behat. samozrejme, ze deticky nakrmili mliekom, tak boli ticho 😒

mne by sa pacil datum 2.2. 😉

alex
25. jan 2010

kočky ja som zistila, že som si tie jednorázové nohavičky kúpila malé (L), ja mám také tie papierové, tak musím si kúpiť tie sieťové, len ich vtedy nemali.
Takéto mám:
http://www.4mama.sk/?page=shop&cat_id=24&id=41&...

silta
25. jan 2010

sely ja som mala prve sekciou takze ja idem uz v stredu do nemocky a uvidime co povie primar dnes mi pozerali aj zhojenie jazvy a vrajj v poho je to tak pol na pol
leni dik za info no uvidime ci bude macko inak ja som pribrala len 8kg aj ma doktor dnes pochvalil 🙂

selyma
25. jan 2010

mne sa pacia vsetky terminy, zacina ma chytat panika, vazne, musim sa nejako ukludnit 😨

alex
25. jan 2010

no ja už by som rada išla. Malý inak celý deň buntoší v brušku. Ani neviem kedy spinká, keď sa stále vypučuje 🙂

lolka
25. jan 2010

alex, ja mam presne tie iste nohavicky + 1 sietkove co mi dala kamoska. ked mi tie papierove nebudu vyhovovat, tak dokupim sietkovane.
moja krpana mala vcera akcny den, som myslela, ze sa rozhodla si vykopat cestu von. muzik sa pytal, ci jej nieco nemoze byt, ked sa tak strasne hadze 😕 😅

alex
25. jan 2010

Lolka, aké máš číslo tých nohavičiek? Tebe by tie moje L určite boli, tak ak by ti vyhovovali, tak máš u mňa jedno balenie 😉

maminnka
25. jan 2010

Alex, ja som tie sietkovane kupila na Antolskej v lekarni, tak ked pojdes do poradne, mozes kupit rovno tam. Maju tam vsetko, co som potrebovala, ani som nikam inam nemusela ist.

Leni, 10 porodov denne? No diky, to je teda dost! Pred 3,5 rokom bol tam natresk riadny, na kazdej izbe 3 maminky a to sme v ten den rodili len dve. No nic, lucim sa s nadstandardnou porodnou salou, aj s nadstandardnou izbou a nemoze ma nic prekvapit 😀 😀

lolka
25. jan 2010

tak som sa na ne pozrela a ma M/L a ty mas o cislo vacsie. podla odhadu by mi mohli byt, na zadku som nepribrala, tak uvidim. ale keby mi boli tie moje male, tak zoberiem od teba 😉

olifcek
25. jan 2010

ja som mala sietkovane, a velkost L x;o)

alex
25. jan 2010

maminnka no však tak som aj plánovla skočiť kúpiť tie sieťové na Antolskej, keď pôjdem do poradne. Ale to až budúci týždeň, tak hádam dovtedy neporodím, a ak hej, tak mužík kúpi 🙂

lolka
25. jan 2010

maminka, v sobotu co rodila kamoska, tak mali 12 porodov 😒 asi vsade to je ako na beziacom pase... 😖

ja som si kupila aj obycajne bavlnene, ale tie budu hlavne na doma.

alex
25. jan 2010

olif tieto sú také akoby papierové, pevné. Som myslela, že L-ká mi budú, ale som si moc fandila 😀

lenica81
25. jan 2010

mami, no... ta doc hovorila, ze cez tyzden tam maju aj tie cisarske naplanovane aj z rizikovej gravidity, takze preto tolko... ale na porod najviac ze 2 zeny naraz pripravuju... tak dufam, lebo ako som sa dnes na tej prednaske pytala, nech sa s prepacenim nepos... na chodbe... 😖

moj maly mal taky den vcera... kopal v kine... asi mu bolo hlucno a potom v aute... a teraz neviem, ci sa bude vozit rad alebo nerad... 😒

alex nestras, lebo ja mam L-ka... sice su ine, ale este som ich nerozbalilia... lebo som si najprv myslela, ze su univerzalne a vzala som krabicku namatkovo a to S-ka... tak mi to mamina bola vymenit, a este ich nemam u seba... cez vikend uvidim... 😀

lenica81
25. jan 2010

inak mami... v ktorej z tych 2 lekarni si bola... 😎

maminnka
25. jan 2010

Leni, v tej co je hned pri vchode do poradne...

alex
25. jan 2010

babule a už ste boli na poradni na Antolskej, u koho a ako to prebiehalo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre