Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
20. júl 2010

@garonka no tak co sa tyka sedenia, to nie je nazor so stredoveku...dieta si ma sadnut same..ziadnu motivaciu nepotrebuje...sadne si vtedy , ked bude mat dostatocne silne svalstvo chrbta, ak ho budes posadzovat sama, tak sa sam nepoposiluje, bude to pasivne sedenie a v dospelosti moze mat z toho problemy z chrbtom 😉 deti si sadnu same z polohy na styroch, cez tzv. sikmy sed...niekedy okolo 8. mesiaca...ak sa za nieco pritiahne a sadne si to je tiez pasivne sedenie 😉 treba ho dat naspat

lavaci to maju mozno tazsie ako pravaci, lebo je tazke zohnat vela roznych veci, napr. noznice, skrabku a pod ale je to sumafuk ci budu pravaci abo lavaci...hoc aj obojrucni nech su

blumka
20. júl 2010

@zucana abo jej znmiesaj s mlieckom svojim...
ja som dala vcera Juli do mrkvy, dnes len mrkvu cistu papala a kakala mi uz 2x 😉

zucana
20. júl 2010

@blumka vybrala som gulicku z plienky a plienku zatvorila 😀

garonka
20. júl 2010

@blumka aha a ona trepala hlavne i to že nech ho teraz dam na bruško nech sa plazi a nech skusi i pomaly sadať ale až po pol roku fakt som z nej blba het ju vymenime lebo ma šľahne raz rozprava tak raz tak bože

blumka
20. júl 2010

@garonka no ona zrejme dobre hovorila, len divnym sposobom....na brusku je stale poloha kde ma dieta travit tolko kolko zvladne..z tej polohy sa odvija vsetko..trenuju sa svaly chrbta, ked je babo dostatocne silne a najde sposob ako na to, zacne sa plazit, potom zisti ze vie dat nozky na kolienka a bude s hupat hore dole na styroch, potom zacne lozit po styroch, z tej polohy si sadne...jednu nozky vystrie, druhu pokrci a da sa do sedu...vtedy mozes povedat ze si Tobi sam sadol...Terezka toto zvladla az v 9 mesiaci 😉

blumka
20. júl 2010

@zucana fajne ne? 😀 😀 ale chudatko viki, no..sa potrapila kus

garonka
20. júl 2010

@blumka super članok hoci nesedíme a ak sa posadí sam to bude radosť 😵 mame času dosť 😵

zoska
20. júl 2010

@garonka moja dr. pre istotu ani neskumala ako neli chyta veci, otocila ju na brucho, ze ako sa drzi na rukach a to bolo vsetko...neskumala, ci sa pretaca do 2 stran , ani ako chyta hracky...iba sa opytala, ci reaguje na hlasy, ci si vyska, ci sa usmieva, ci chyta hracky.... je som na vsetko povedala ze ano a bolo vybavene 😔 🙄

@rivatha to vy nejak casto chodite k dr 😕 Nasa bola u nas ked mala Neli tazden, potom sme sli ked mala 6 tyzdnov, potom kazdych 6 tyzdnov a teraz az o 2mesiace

garonka
20. júl 2010

@blumka ešte že ťa tu mame 😵 😵 😵 naša doktorka vravi desať veci naraz keby to normalne vysvetlila tak oki ale ona miešala do sedenia i prirkmy i predkožku no všetko 😠

zucana
20. júl 2010

@blumka nastastie neplakala...co mam dat zajtra brokolicu alebo karfiol co prve?
tu kalerab neexistuje.....
a my uz mame za sebou: mrkva, zemiak, cukina, tekvica 😝

zoska
20. júl 2010

Neli chce byt len na brusku ked je hore, urobila som jej v obyvacke taku hraciu plochu a ona sa stale pretoci na brusko, ani minutu nechce byt na chrbte 😅
ked si spomeniem ze na zaciatku na brusku rycala ako tur tak to je sila 🙂

a to co pises @blumka ze na brusku skrci nozicky a zacne sa kyvat, to robi kamoskina dcerka narodena 3.2. ale len v kociku, lebo sa jej paci ako sa ten koc hybe 😀 ale aj tak sila, ze tak skoro

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
selyma
20. júl 2010

Tak ta moja Klaudika spala od 12 do pol 1 a konecne teraz zalahla. Sa jej nechce asi v takej horucave. Ale ohla by aspon hodku, lebo ked je hore nic neporobim. Aspon by som sa upravila a okolo piatej by som chcela ist von. Ale to by som chcela len ja, uvidime, co na to klaudika.Mohla by suhlasit

selyma
20. júl 2010

@zoska Klaudika na bruchu len na sekundu, co sa pretoci a uz aj naspat, lebo nedobre jej tam

selyma
20. júl 2010

@zucana a masko?

zucana
20. júl 2010

@selyma tak masko som chcela buduci tyzden....az po mesiaci sa ma nie?na to tiez moze byt alergia....tento tyzden chcem este tu brokolicu a karfiol a potom v uteri v blave zacnem masko a uz aj ovocicko

maculik
20. júl 2010

boze kocky, pisete teda riadne, chvilu tu nie som a 2 strany 🙂
Petrik spal s 2 papaniami 3h 15min, potom sme este lezali na posteli a teraz sa hrame. Ja idem konecne stiahnut fotky a pojdeme von tak okolo 5.

My budeme mat poradnu niekedy v polke augusta, ked sa vratime zo Sk a asi aj posledne preockovanie.

zoska
20. júl 2010

@zucana myslim ze podla posledneho co som v telke od jednej dr. pocula sa masko moze skor...3 dni mrkva, 3 dni zemiak a potom uz moze byt masko, snad sa nemylim....bolo to v damskom magazine {lumk dobre vravim? ty si to tiez kukala ze?
ale kazdopadne mesiac netreba s maskom cakat, ale tak myslim ze sa ani nic nestane ked ho das neskor 😉

zoska
20. júl 2010

@blumka tam malo byt v tom predoslom prispevku...

lienka2
20. júl 2010

ahojte 🙂 my sme tiez boli dnes na poradni aj preockovani.. maly ma 7030gramov a 66cm, pri ockovani si poplakal ale potom uz bolo dobre.. doma sme dali obklady a spinkal.. uz je hore, tak dufam ze bude vsetko ok.. stale sa pri ockovani bojim, ze sa nieco stane 😖

a chcela som sa opytat, co mate chlapcov.. stahujete im nejako predkozku? ja len pri kupani co ide samo trocha natiahnem, doktorka nieco spominala ked sme prisli z porodnice, ze ked bude mat 6 mesiacov mu to stiahne ona.. sa desim tej predstavy.. ako to vlastne je?

zucana
20. júl 2010

dokelu no tak baby poradte lebo ked tak dam uz zajtra aj masko 🙄

maculik
20. júl 2010

@lienka2 ja mu s pipikom nerobim nic. Dr mi povedala, ze ani nemusim cistit, proste nic, ze na to je cas. Ona raz skusila, ci to ide stiahnut, tak jemne, islo to, tak povedala, ze by sa tym stahovanim len zle urobilo, ze velakrat sa spravia trhlinky a pod. Takze ja nestahujem.

raa2
20. júl 2010

@zoska aj mne doktorka povedala ze bud zltok alebo masko treba davat, presne ako pises mrkvicka 3 dni, zemiak 3 dni a potom bud masko alebo zltok 2 krat tyzdenne...
@lienka2 ano aj my stahujeme pri kupani...

raa2
20. júl 2010

@zucana daj bud masko alebo ten zltok..ja som zacinala so zltkom...a po mesiaci som dala masko...

zucana
20. júl 2010

aha

lienka2
20. júl 2010

@zucana ja som uz kuracie masko dala.. hned po mrkve a zemiaku a brokolici..

mimisash
20. júl 2010

@lienka2 v ziadnom pripade predkozku nestahuj ani pri kupani prave vtedy sa tam nieco moze dostat. Daj si do google 'stahovanie prekozky' a najde ti to clanok z mama a ja a tam o tom jeden doktor pise

blumka
20. júl 2010

@zucana mozes dat masko...ved viki je uz skusena papkacka 😉 ten magazin som pozerala, len mne to pride skoro tak hned svihnut maso, kvoli zvyku....akoze podla mna by si trosku dieta malo zvyknut na chut zeleniny a masko potom, to inak travi, to sa aj inak zuje, asi by som dala, ked vidno ze babo uz papa normalne, nieze 5 lyziciek a ma problem...ale to je moj nazor...
a to je asi jedno ci karfiol ci brokolica len daj iba ruzicky ...stopky nie, naduvaju
@zoska, ale to kyvanie som myslela, ze pokrci nozky na kolienka a na rucky sa vytiahne..proste na styri 😉

mimisash
20. júl 2010

lienka tu je clanok
mamaaja.sk/print.cfm?Module=ActiveWeb&page=Webpage&DocumentID=1485

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre