Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
4. jan 2011

jaj uz ivem co som este chcela..ste na predoslych stranach pisali ze ste chceli niecim potierat hrudnicek ale ze neodporucali lekarky...
tak ja mam doma taku mast tymianovu a to mi pediatricka odobrila ale minimalne mnozstvo...je fakt vlemi aromaticka, ale pomaha..uz som to na juli skusala ked bola velmi malinka a teraz som jej dala zas..ale fakt len trolilinku

@garonka...tie makke su dobre aj kvoli zubkom, si masiruju dasienka s nimi deticky..ale skus aj tvrdy, mozno bude tobimu chutit 😀

blumka
4. jan 2011

no baby,,, ked dojdem ja tak tu nik nie je? 😨 si mam zacat namyslat? 😀 😕

selyma
4. jan 2011

😢 Ahojte babky, prepacte, ze vam takto skacem do reci, ale potrebujem trosku poradit. Klaudika mala v noci horucku 38,1. Teraz poobede 37,5. Dala som sirup od horucky. No a rano sa tak prekakala, ze som musela hned dat obliecky prat.Poobede zasa vykakala cistu vodu, vsetko to plienka vsiakla. Idu nam zubky. Ale neviem, ci to vsetko sa preto deje, alebo je v tom aj nieco ine. Neviem, ci ist zajtra k lekarke.
Inak v noci bola hore od pol druhej do pol stvrtej. Nevyspata som, unavena. Teraz spi v kociariku, tak mam chvilocku volno. Dakujem vam za odpovede

blumka
4. jan 2011

@selyma ked je teplota do 38 nedavaj este nic...nech sa telo popasuje same..kakanie moze byt aj zo zubkov aj ta teplota..ja by som asi pockala co bude zajtra a ak to neprejde tak aspon zavolaj lekarke uvidis co ti povie

selyma
4. jan 2011

@blumka dakujem, som z toho v soku. Klaudika este nema ani zubok, tak neviem, co nas caka. Ona len taku vodicku kaka

blumka
4. jan 2011

@selyma a papa normalne? skus jej uvarit ryzovy odvar alebo jej daj papat ryzu, alebo banan, to stahuje hnacku. tako poveda ci je to so zubkov alebo nie. v kazdom pripade ked ma hnacku mala by si vysadit mlieko a mliecne vyrobky, ale tazko sa to niekedy da, tak aspon obmedzit a ak bude kakat vela a nic nebude papat a pit tak dohliadni aby mala dost tekutin, aby nebola dehydrovana..

selyma
4. jan 2011

@blumka papa normalne. Na obed mala ryzu. Ok. Vela vody

lienka2
4. jan 2011

@blumka mne takto liecili hrdlo ked som bola mala.. no na vlozku nesiel olej ale zohriata slivovica 🙂
@raa2 mne luky pije min. 500ml mliecka, rano a vecer po 250, niekedy este aj na olovrant 200..




+

njonja
4. jan 2011

@blumka ahoj moja, len som sem nakukla - daj jej na hrdielko Homeovx a Homeogene 3x1 tabletku. Je to super, nasmu to vacsinou zaberie, ak sa to da skoro. Rozpusti ich v trosilinke vodicka a potom jej nedavaj nic pit ani jest cca 20 min.
Tie zabaly sme robili aj my - je to super aj na priedusky (aj pre dospelych) - ja som zohriala olej v hrnci, namocila plienku a dala malemu. Na to este sacok a plenku suchu...🙂 Tak ako hovovri tvoja doki...

njonja
4. jan 2011

Kocky, ktore davate mlieko - uz nekojite, ci to davate popri tom? Ja len kojim v noci 3 razy a okrem toho nedavam nic mliecne, len kasu, ak ma chut, ale ta mu aj tak moc nechuti v poslednej dobe...

jaja32
4. jan 2011

@blumka 😀 😀 no ja si tiez take obcas poviem, ze ked som tu ja, nik so mnou nekomunikuje 😀 😀 😀

lolka
4. jan 2011

ahojte babule, tak este raz a po 1x v tomto roku Vam chcem popriat vsetko dobre v Novom roku,hlavne vela, vela zdravicka, nech Vas a hlavne deti choroby obchadzaju, vela lasky s najblizsimi, pohodu a co najviac splnenych priani v roku 2011 😉

lolka
4. jan 2011

dufam, ze ste mali pekneho Silvestra, my sme chatovali, bolo super, Viki mala spolocnost 3 chlapcov, tak niekedy nevedla na koho skor pozerat a aku hracku skor zobrat. samozrejme nase hracky neboli zaujimave 🙂 otestovali sme aj nove sanky, podobne ako ma myslim @rivatha , malej sa pacilo, ani nemukla, no, ani nemohla, lebo prvy den bolo az -15 a bola tak naobliekana, ze mohla len ocami pohnut 😀 nastastie sa hned na druhy den oteplilo a vydrzali sme aj dlhsie vonku.
na Silvestra sa zobudila okolo 23.30, nakojila som a polnoc pekne prespala.........a to sme pritom byvali v dome na "akoze" namesti, kde sa zhromazdila cela dedina a riadne to buchalo. najmladsie deti sladko spali, plakal jedine najstarsi chlapec - 6rocny 😅 cesta domov bola horsia, trcali sme 1,5 v kolone, Viki uz vymyslala, lozila po mne, no hruza, potom si trochupoplakala a poslednu hodinku spinkala.
ja uz 2 den len periem a zehlim, od malej sa skoro ani nepohnem, momentalne ma zabavu vyhadzovat veci zo suflikov, chce skumat wc-ko a pod., ved to poznate 😉

svetlankat
4. jan 2011

@lolka napodobne

olifcek
4. jan 2011

@teuska chxem kojit min. do 2 rokov veku Olivky... ak i ona bude chciet, a ak to pojde i dlhsie, nebranim sa...

ja tu chodim menej, lebo ma Oliv zamestnava viac a viac...

@maculik my nepapame prikrm uz 10dni, ci 9? umrncani sme, len na mne byt... zubky... 6je uz takmer von, no dalsie dva sa deru... chudak deticky

olifcek
4. jan 2011

boli sme vonku s @katka888 a stretli sme i @naty1974 bolo supeeeeeeer, den zase tak rychlo ubehol, hech

lucia411
4. jan 2011

@lenica81 ahoj no neviem lebo mne v lekarni ho dali v pohode, je to od 6 mes a este ho odporucili...skus precitat http://www.ordinace.cz/clanek/pulmex-baby-mast/...

lenica81
4. jan 2011

@lucia411 tak sa skusim spytat este inde... ale diky... 😉 lebo ani na slovenskych strankach lekarni som ho nenasla... 😕

lucia411
4. jan 2011

@selyma ahooj my sme sa teraz z hanciek vyliecili..zacali sme presne ako vy....trvalo to tyzden u nas....tiez sama voda, zubky to neboli 😝

lucia411
4. jan 2011

@blumka ano, tie maste su super, tiez som davala Celi ked mala sopliky, tiez len trosicku, a pomohlo hned doslova...
inac ahooooooooooojte baby

lucia411
4. jan 2011

@lenica81 zamalo...aj ja som hladala na SK strankach a lekarnach ale nenasla som....kupila som ho u nas vo Swiss

zoska
4. jan 2011

@blumka a preco je nebezpecne kravske mlieko? ja nejak sa v tomto stracam, viem ze ty si zacala davat Terezke neskor, ale aj v mama a ja som citala ze od roka, samozrejme cerstve netrvanlive a prevarene

raa2
4. jan 2011

@blumka jasne ze mozes 😉 myslis ze ani puding nemozem dat? ved zas mna ten sunar nestoji svet, ked mi vypije 150 ml denne, aj mesiac mi vydrzi jedno balenie 😉

lenica81
4. jan 2011

@zoska ja tiez viem, ze po roku len do varenia, ale nie na pitie... kvoli traveniu a alergiam sa mi zda... 😉

raa2
4. jan 2011

@selyma to sme mali aj my, nema aj tuhe? my sme mali na striedacku tuhsie ale nie moc a potom riedke...
@lienka2 to ti pekne vypije, ja viac ako 150 ml do neho nedostanem...nechce, vypluva..ale zase pekne pije vodicku, cajik, vela viac ako 500 ml tekutin mi vypije za den...

raa2
4. jan 2011

@njonja nekojim, a iba 150 ml denne vypije...

jaja32
4. jan 2011

@blumka ja mam tiez doma tymianovu mast.... ja som nedavala olejovy zabal na hrdielko, ale na priedusky. Gazu som namocila do letneho oleja, dala na hrud, prilozila uteracik. Pod body to krasne drzalo. No, ale my sme nemali zapalene hrdielko. Ja som to robila len preventivne, aby jej sopliky nezatiekli.

raa2
4. jan 2011

@blumka acidko uz moze?ak ano iba neochutene alebo aj vanilkove mu mozem kupit. to som nevedela.skusim mu zajtra aj actimel kupit, nech vypije, ci ten este nie?

lienka2
4. jan 2011

@raa2 a mne zase cistu vodu nevypije, iba ovocny dzus zriedeny vodou a caj len minimum.. som rada ak za cely den da aspon 200ml inej tekutiny ako je mlieko.. 😅

blumka
4. jan 2011

@raa2 @zoska, no ja neviem co pisu v mama a ja a kto to tam pise, ale kravske po roku len do varenia a pit urcite neskor. kravske mlieko je velmi tazke, tie bielkoviny co obsahuje nedokaze male babo spracovat tak ako by malo..vapnika tiez neobsahuje az tolko zeby ste sa mali bat ze o nieco deti ochudobnite..alergie a intoleranciu laktozy tiez netreba prehliadat. ja viem ze su na to kadejake nazory, ze uz po roku sa moze atd...ale podla mna je to zbytocne. ja mam na kravske mlieko svoj nazor a vela roznych clankov ma v nom len utvrdzuje..Ako som uz vyssie pisala, keby mne odmietla juli teraz mlieko, tak by som jej kravske este nedavala...
ja mlieko nepijem snad od malicka, moja mamam tiez nie, terezka ho ma rada tak pije ale ked si ho nepyta nenutim jej ho, juli zatial pije nutrilon uvidime neskor...myslim ze existuje vela nahrad kravskeho mlieka pre take male deti(aj tak to co sa predava v obchodoch ma daleko od mlieka 😅 )

blumka
4. jan 2011

@raa2 acidko moze, ake mu bude chutit take mu daj.. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre